ЕКО БЕБЕ

  • 49 422
  • 608
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета,
Искам да отправя покана към всички пловдивски еко-майки за
неформална ЕБХ среща в Пловдив
на 3 септември (четвъртък) 2009
от 11:30 часа
с Валентина Бевакуа, мениджър на Ekomama.net
място за срещата: тренинг клуба на дрогерия “I feel  good”
адрес: Пловдив, ул. „Белград” 12 (от дясно на Новотел Пловдив)
Присъствието е безплатно и неангажиращо!
Единствено ви моля да се запишете на страницата на събитието във FACEBOOK, тъй като местата са ограничени (макс. 16 души).
Може да дойдете с децата. Има място за паркиране на количките вътре в дрогерията.

На срещата Валентина ще ни запознае с отделните модели и видове пелени за многократна употреба, как се използват аксесорите към тях, особености на пране и поддръжка. Може да й зададете всякакви въпроси , свързани с пелените за ЕБХ.


Освен това търсим лидер на тренинг групите за „Естествена бебешка хигиена”. Такава може да бъде всяка майка (пловдивчанка) с опит, която да присъства както на срещата на 3-ти септември за да дава разяснения за методите, така и да поеме след това работните групи за ЕБХ. Това ще бъдат теоретични и практически занимания за подготовка на майките и татковците за ЕБХ, които се планират за по-нататък. Повече подробности за конкурса можете да видите на http://www.bezpeleni.info/.

Аз се записах, темата ме вълнува изключително много! Поканих и приятелка.

# 571
  • Мнения: 658
  Гери да не си решила и ти да практикуваш ЕБХ за следващия бебок?  Simple Smile
Ахм yes точно за това следя тази тема, събирам знания в аванс. Живот и здраве дано скоро ги приложим

# 572
  • Мнения: 700
 Запис  bouquet

# 573
  • Мнения: 2 132
Някой ще поръчва ли дрешки от английския сайт на Фруджи? www.welovefrugi.com

# 574
  • Мнения: 1 048

Аз сега се връщам от ДМ в Пловдив. Накупих разни неща на тяхната натурална козметика -Алверде. Има всичко - сапуни, душ-гелове, мляко, лосион, олио за тяло, продукти за лице и т.н. И всичко е много евтино. Нямаше продукт над 5лв. Имат знака BDIH и веганския знак(веган не е само балсама за устни). Някои от продуктите имат Sehr gut на Oto теста.  Пише, че не съдържат синтетични аромати, консерванти, оцветители, животински деривати и вещества на базата на минерални масла. Имат суровини от екологично чисти райони.
Ако някой го интересува конкретен продукт мога да препиша съставките.
JeniB и аз ходих до ДМ-а преди месец и нещо и бях много впечатлена от ниските цени на Алверде и за това реших да попитам в темата алтернативна козметика дали някой знае нещо повече за марката-е оплюха я...и аз не си взех нищо.Някой ,ако има повече инфо да дава.

И може ли някоя да ми даде линк какви съставки е хубаво да се избягват?

# 575
  • Мнения: 1 161
Здравейте!
Сега попадам на темата. Аз се изнесох преди 8 години на един зелен хълм край Търново и там започнах да експериментирам всичко еко. Желаете ли да споделя от моя личен опит и семейният ни опит с Мирена и малкият Самуил.

Впрочем, като говорим за еко, вижте този плакат, който правих за сайта. Харесва ли ви?

# 576
  • Мнения: 11 329
Людмил, много е хубав плаката, но ми идва твърде рязка границата между идилията и боклука. Може би малко по-фина работа с Фотошоп няма да навреди. Това го приеми само като препоръка  Wink

# 577
  • Мнения: 2 132

Аз сега се връщам от ДМ в Пловдив. Накупих разни неща на тяхната натурална козметика -Алверде. Има всичко - сапуни, душ-гелове, мляко, лосион, олио за тяло, продукти за лице и т.н. И всичко е много евтино. Нямаше продукт над 5лв. Имат знака BDIH и веганския знак(веган не е само балсама за устни). Някои от продуктите имат Sehr gut на Oto теста.  Пише, че не съдържат синтетични аромати, консерванти, оцветители, животински деривати и вещества на базата на минерални масла. Имат суровини от екологично чисти райони.
Ако някой го интересува конкретен продукт мога да препиша съставките.
JeniB и аз ходих до ДМ-а преди месец и нещо и бях много впечатлена от ниските цени на Алверде и за това реших да попитам в темата алтернативна козметика дали някой знае нещо повече за марката-е оплюха я...и аз не си взех нищо.Някой ,ако има повече инфо да дава.

И може ли някоя да ми даде линк какви съставки е хубаво да се избягват?

Дай линк, защото аз пуснах два състава и за сега никой не се е изказал негативно.

# 578
  • Мнения: 1 048

Аз сега се връщам от ДМ в Пловдив. Накупих разни неща на тяхната натурална козметика -Алверде. Има всичко - сапуни, душ-гелове, мляко, лосион, олио за тяло, продукти за лице и т.н. И всичко е много евтино. Нямаше продукт над 5лв. Имат знака BDIH и веганския знак(веган не е само балсама за устни). Някои от продуктите имат Sehr gut на Oto теста.  Пише, че не съдържат синтетични аромати, консерванти, оцветители, животински деривати и вещества на базата на минерални масла. Имат суровини от екологично чисти райони.
Ако някой го интересува конкретен продукт мога да препиша съставките.
JeniB и аз ходих до ДМ-а преди месец и нещо и бях много впечатлена от ниските цени на Алверде и за това реших да попитам в темата алтернативна козметика дали някой знае нещо повече за марката-е оплюха я...и аз не си взех нищо.Някой ,ако има повече инфо да дава.

И може ли някоя да ми даде линк какви съставки е хубаво да се избягват?

Дай линк, защото аз пуснах два състава и за сега никой не се е изказал негативно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286670.990-само това успях да намеря за сега,ще търся още

# 579
  • Мнения: 1 048
Гледам,че много ги хвалите сапунените ядки и реших и аз да ги пробвам,само че не мога да се ориентирам,от кой сайт да ги поръчам,гледам,че ги има в няколко.Колко е доставката и за колко дни пристигат горе-долу???А абсолютно никаква миризма ли нямат, ooooh!сигурно мъжът ми няма да ги одобри,че той обича да миришат дрехите.
Чудя се също и какъв сапун да купя на бебо за ръце,искаше ми се да е течен,че ми се струва по-хигиенично и лесно за използване,но не мога да намеря,има само от тези за тялo(душ-гел),а те са доста по-скъпи.
А някой от вас да е използвам хума за къпане на малко бебе?

# 580
  • София
  • Мнения: 6 734
Аз съм ползвала хума в продължение на 1вата година, беше ми препоръчано от педиатър заради евентуален АД, кожата й беше станала страхотна за това време. Най-смешното беше, че когато на 1 г. й направих нормална вода /а не кална/ с някакъв бебешки душ-гел, тя се шашардиса и почна да сочи водата, според баща й защото била като прасенце в калта и не е виждала чиста вода Laughing

# 581
  • Мнения: 2 132

Аз сега се връщам от ДМ в Пловдив. Накупих разни неща на тяхната натурална козметика -Алверде. Има всичко - сапуни, душ-гелове, мляко, лосион, олио за тяло, продукти за лице и т.н. И всичко е много евтино. Нямаше продукт над 5лв. Имат знака BDIH и веганския знак(веган не е само балсама за устни). Някои от продуктите имат Sehr gut на Oto теста.  Пише, че не съдържат синтетични аромати, консерванти, оцветители, животински деривати и вещества на базата на минерални масла. Имат суровини от екологично чисти райони.
Ако някой го интересува конкретен продукт мога да препиша съставките.
JeniB и аз ходих до ДМ-а преди месец и нещо и бях много впечатлена от ниските цени на Алверде и за това реших да попитам в темата алтернативна козметика дали някой знае нещо повече за марката-е оплюха я...и аз не си взех нищо.Някой ,ако има повече инфо да дава.

И може ли някоя да ми даде линк какви съставки е хубаво да се избягват?

Дай линк, защото аз пуснах два състава и за сега никой не се е изказал негативно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286670.990-само това успях да намеря за сега,ще търся още
Нещо линка не е точен

# 582
  • Мнения: 700
nor4y , чак пък да я оплюят Алверде. Само една жена се изказа негативно за сапуните им, но аз ти препоръчвам течните им сапуни с алое и лавандулас-страхотни са. А тя беше споменала и за глутамaта в някои от душ геловете им, но явно смята, че ефекта му е като в храние. Но пък в http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php?nothanks=1 му дават, че не причинява риск, става дума за disodium cocoyl glutamat, който е с растителен произход и няма може би нищо общо с другия, синтетичен. Глутамат за сведение се съдържа естествено и в човешката кърма! Същата жена хвалеше Веледа, но мога да ти кажа, че като риск, например шампоаните на веледа са по-вероятни, имат содиум лаурил сулфат. А на алверде шампоаните искрено ти ги препоръчвам! В горния сайт можеш да си проверяваш безвредността на всеки продукт и съставки те поотделно!

# 583
  • Мнения: 658
И може ли някоя да ми даде линк какви съставки е хубаво да се избягват?
Ето тези два линка си ги кътам като полезна информация. Споделям ви ги: Simple Smile
http://www.organicconsumers.org/bodycare/toxic_cosmetics.cfm
http://www.hallgold.com/toxic-chemical-ingredients-directory.htm
Има още много такива. Можете да си ги намирате по "toxic cosmetic ingredients", но избирайте информация от по-сериозни сайтове, защото може да попаднете и някои много крайни твърдения.
Ако нямате нищо против, ще поканя CI ни наглежда темичката. Той е специалист по козметичните съставки и може да помогне

# 584
  • София
  • Мнения: 5 209
Kabiv , кани го! Имаме нужда от експерти (може пък и той да научи нещо от нас:)) !


Днес видях в аптека Ремедиум продукти на Веледа за пиене- нещо като сиропи от различни горски плодове, служели за детоксикация. Интересуват ме , т.к. ми се виждат единствена възможност по време на бременност и кърмене. Kabiv, знаеш ли ги?

А някой чувал ли е за детски клуб с еко съоръжения, еко храна, еко занимания... Омръзна ми да избягвам напечените пвц-пързалки , оловните бои на люлките и кончетата.... Има в София няколко нови  детски площадки ( датски, белгийски, немски - от полипропилен, дърво...), но никак не стигат...

Общи условия

Активация на акаунт