Бъдещи майки АВГУСТ 2009 - Тема 36

  • 12 679
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 010
Момичета как сте с настроението, аз всеки ден се събуждам в различно такова. Докато онзи ден да речем съм била е еуфория, днес ми е малко тъжно и почвам да се навивам негативно за глупости. Примерно, 4е няма време, а още нищо по-едро не сме купили за бебчето. Бабите уж искаха да помагат с покупките, а се "офлянкват". Количката съм я избрала, но удрям постоянно на камък, я с доставка, я с цвят. С мъжа ми до скоро бяхме решили да вземем дървено креватче, а сега той започна да иска сглобяема кошара  Tired А ер тен ме дразнят хората като ми кажат: "...ми ти имаш време от сега ли мислиш за тези неща"  Close Егати защо ве4но в последният момент трябва да се оправям. Абитуриентка като бях, роклята ми беше готова дни преди датата. Булка като станах същата работа, предният ден роклята беше вкъщи... писна ми.....

Айс и аз си мисля да приготвя багажа тия дни, смисъл поне да се снабдя с нужното, че знае ли човек....

# 256
  • Мнения: 38
Да ви се оплача мадачета направо съм бясна от вчера. Тази госпожа, която ми се води свекърва ме влудява. Вчера имаше рожден ден и аз й се обадих, за да й честитя и тя с рязък назидателен тон ме пита "Какво искаш?"  и "Казвай за за какво ми се обаждаш!"  #Cussing out Леле падна ми черен облак пред очите. Ако беше пред мен щях да я фрасна.  #2gunfire  #2gunfire И после ми заяви, че била на работа (мед сестра е) и после след като бебето се роди пак щяло работа да има, ама то по-добре било с бебе да се занимава, отколко то сболни ..... Аз й казах тази да я забрави и, че ние ще си се оправяме да не си прави сметки. А с това поведение детето ми ще го гледа, ама на снимка!!!!!

Чакайте и един малко тъп въпрос да питам (приемам да ми се смеете): възможно ли е като стоя по цял ден сгъната на стола пред компютъра да се деформира главата на бебка?
 Embarassed
Ангел1 може ли да разкажеш за болница Лозенец малко повече. Аз също искам там  да раждам, но дали има специални изисквания, условия и т.н. ще ме вземат ли ако отида ей така като дядо Мраз като дойде момента?

Dolls, Krasuna благодаря за успокоението, то аз имам чувството, че има лекари, които изпитват удоволствие да ни говорят глупости и да ни шашкат, което е върха на безумието особено в нашето състояние, но както и да е. Аз съм сложила розовите очила и се старая да не се връзвам.

Айси, същата съм работа с пикочния мехур. Моята принцеса май не е мн едра (от началото си върви с 1 седмица назад) но въпреки това в последната седмица ставам всяка вечер да пишкам, а това не ми се е случвало никога преди.

Яна, и аз се присъединявам към групата с отичащите крака (глезени по- скоро). През почивните дни бяхме при въпросното свеки и тя дума не ми продума през целия престой (4дни), но когато си тръгвахме ми каза , вместо чао "Да не ядеш сол, че ще ти се подуват краката!" И аз се питах , ама защо аджаба всички се опитват да ми обясняват колко ще съм дебела , колко ще ми е тежко и как ще ми се подуват краката и отказах да го приема това. За съжаление обаче от 2 дни левия ми глезен към края на деня приема форма на малко боздуганче. Но това са рисковете на професията  Party

Вероника
, добре дошла!

Dendy не се притеснявай, че няма време така създаваш неприятни емоции на мушморока, че няма време. Аз съм си избрала философията " едно по едно" знаеш ли колко лесно става така. Като си разделиш ангажиментите и не ти изглежда толкова голям куп с неща..   bouquet

# 257
  • Мнения: 3 372
Денди, не си единствената на която и казват, че още е рано и имало време ooooh! Ама на мен ми писна да слушам който и да било и почнах да си пазарувам всеки ден по нещичко Peace Не мога да чакам до последния момент, не съм такъв човек и това ме изнервя Naughty Бабите нещо сеуверни се явяват /особено едната/ и не се кефят много, че купувам ама тяхна си работа, това няма да ме спре Peace

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Dendy и при нас е така и гледам да не се ядосвам,ама от време на време ме хващат лудите.Даже при нас е по сложно.На квартира сме още ,а в апартамента на приятеля ми се прави ремонт и идеята беше до май да сме се преместили и да се почва с покупките , но уви.  ooooh! Поне още 10-тина дена има докато свърши ремонта и да почнем с местенето.До тогава и нищо за бебчо не можем да купим че няма къде да го държим  ooooh! . Да не говоря че трябва да се купува тепърва и холова гарнитура и матраци и не знам си още какво. Tired И всеки около мен ми казва "споко има време"  #Cussing out Само майка ми дава зор и тя ,ама и това ме изнервя  Joy .Та и аз в чудо съм се видяла  #Crazy

# 259
  • Мнения: 15
Шайн,на мен ми забраниха да карам заради онзи вампир''свекървата'' #2gunfire #2gunfire #2gunfire,било опасно да карам сега,защото всяка стресова ситуация можела да се отрази на бебето,е аз да несъм шофьор от вчера ма Crossing Arms #2gunfire,направо незнам кво да я правя тая а мъжа ми е между чука и наковалнята,нито мен да ме защити,че съм му жена нито оная че му е майка,а иначе си карам с колан и волана също ми е чупещ и не ми пречи.
надявам се да нямате мойте ядове с тия ВАМПИРИ Hug

# 260
  • Мнения: 2 382
Денди, напълно те разбирам Hug.И ние не сме купили нищо, ама абсолютно нищо, а мразя всичко да се прави в последния момент.А като се има предвид , че мога да пазарувам само в събота или неделя за 1-2 часа, представи си колко време имаме ooooh!.
Но въпреки това, съм в постоянна еуфория Crazy.Чак си мисля, че не съм съвсем в ред.Месеците заточение вкъщи ме карат да се радвам на най-дребното нещо.Усещам как накрая мъжът ми ще купува половината неща и ще настане шоу Party
Относно изпотяването- видяла съм се в чудо.По принцип се изпотявам зимата, а лятото нямам никакъв проблем.Сега е точно обратното ooooh!.Мислех да търся от камъните против изпотяване, че чувам много добри отзиви за тях.
На мен сигурно ще ми се наложи да къпя сама бебето, така че задължително ще търся анатомична ваничка.Само се чудя за стойката, защото все може да се случи да изпусна бебето, а от толкова високо...... Shocked
Смайли, няма да деформираш бебето, споко Hug.Само не си троши нервите със свеки.

# 261
  • Мнения: 1 807
Привет и от мен! Simple Smile
Видях, че сте коментирали зърната и подготовката им за кърменето. Според мен изобщо не е необходима подготовка - само може да предизвика контракции. Иначе аз ходих дълго време без сутиен вкъщи - просто сутиена ми притиска много стомаха и ми пречи и си разраних зърната. Покриха се с една кафеничкава груба, твърда тъкан - в началото мислех, че нормално, но после видях че не може да е така - почти като напукана почва станаха. Показах ги на доки и тя каза, че в никакъв случай не трябва да ходя без сутиен. Предписа ми крем за мазане - оправиха се, обелиха се по-точно, сега ходя и със сутиен и със тампончета за грим пред зърната - леко намазани с кремчето.

За дрехите за бременни - определено панталони трябва от специализирани магазини да се купят, но за блузките изобщо не е така. Даже напротив - когато си купя нормална туника и дори вталена по-голяма блузка изглеждам много по добре, от колкото в разкроените като чувал блузи за бременни. Сега вече ми се ще и една рокличка за лятото да си харесам. Mr. Green

Иначе аз също почнах да качвам леко кръвно - по скоро не го качвам, а от ниско станах със нормално. Доки ми пусна отново кръв и урина - да видим дали не е началото на някакъв проблем! Дано всичко да е наред! Случи ми се 2-3 пъти през нощта ръцете да ми изтръпнат - явно ще получа и аз отоци, но за сега нямам видими! Много ме е страх от високо кръвно и преклампсия - моя братовчедка роди наскоро и при нея нещата бяха много критични - страшно съм се наплашила! Sad


smiley - не се връзвай на свеки Simple Smile - аз съм почнала на техните забележки само от забавната страна да гледам. Моята още като забременях почна да ми обяснсява колко дебела ще стана, как ще се разширя и ще бъда страшна и как в 9-тия ще съм огромна. Явно ме мисли за много дебела– аз по принцип не се смятам за слаба, но пък съм с нормални кг-ми, но тя още от едно време все ми купува някакви неща с 2-3 номера по-големи или ми предлага нейни дрехи - а според мен тя е поне 15 кг по-тежка. Да не говорим, че аз съм с дребен кокал и дори да беше по-слаба - абсурд би било да носи дрехи като моите! Mr. Green Сега обаче е много озадачена как може да не съм напълняла изобщо и да изглеждам добре - аз нали в началото отслабнах 9 кг и сега съм минус 4 от теглото ми преди да забременея - Mr. Green - ех не може да се примири с това - само се тюхка как така не раста!? Mr. Green
Пожелавам на всички хубав ден! Hug

# 262
  • Мнения: 439
Здравейте мами, бебчовци и дечица!

Добре дошла на Вероника 4, с двете близначета Hug

Денди, не се притеснявай - ще имаш време и за удоволстието от покупките за бебето.
Аз смятам един ден моята половинка да отиде до Лясковец да вземе всичките дрешки, количка, креватче, столчето за кола, не се сещам в момента какво още би ми потрябвало, но в периода ще се разбере.
Много удобна за ползване е помпичката за сополки, защото техните са дълги и трудно биха се извадили

Кате, нашата ваничка сме я купили от детски магазин - струваше 10лв, а поставката към 18лв. Може би анатомичните са по-скъпички. До сега още я ползваме.

Бебчо нещо си танцува в коремчето и подбутва и се мести, след време ще измества и целия корем

Яна Сладурана, за краката ползвам на Мустела крем за уморени крака - действа добре.
И нашето легло е на тази фирма, само, че с шкафче отдолу и хубавото е,че се махат две от пръчките и може детето да се качва само на леглото, без повдигане.

Диди, като се роди бебчето, няма маникюр - ще се притесняваш да не го удраскаш, а сега ноктите, косата, кожата на бременната са в идеално състояние.

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 12:21 от pepejeans

# 263
  • Мнения: 636
Денди, аз напълно ти разбирам мерака, нормално е. Тези, които ти говорят така, сякаш не са чакали първа рожба и не знаят колко е голямо вълнението. За мен също има много време - 3 месеца са ми много  Confused, макар че си минава доста бързо. Ние ще купуваме поне след два месеца основни неща, някои може и след като се роди бебето. Имам и доверие на мъжа ми, ако се наложи да купува нещо, той вече е спец  Laughing

Аз активно пешеходствам, да видим кога ще се спра, но излизаме с малкия в 9 и нещо и се прибираме към 12

 Преди две вечери получих някакво изтичане и по спешност ходих до болницата, но за щастие се оказа, че не са околоплодни води. Доста се уплаших, много е рано още за такива работи

Аз също съм с гел на ноктите, сега са ми доста дълги, после ще подкъсявам доста, че наистина пречат, а бебоците са много мънички и нежни.

Днес съм на 3Д   bowuu

smiley, за свекърва ти нямам думи. Дай й пълен игнор и това е  Crazy Главата няма да я деформираш като седиш по цял ден, но е хубаво да се поръзтъпчваш от време на време.

rumik, аз преди 10 дена се натресох на такава дупка, та гледам че хвърчи нещо от колата - паднал таса и мъжа ми го търси в нивите. Ама аз не се стресирам от такива работи, повече жал ми стана за колата, че ми е чисто нова  Joy
Ние нямаме никакви хора да ни се бъркат и наистина е хубаво, че няма с кой да се разправяме.

Шайн, анатомичната ваничка със стойка си е голямо удобство. Не мисля, че можеш да изпуснеш бебето. Когато съм къпала сама постилах хавлията на спалнята, а тя е точно до банята и хоп бебока на хавлията.

Гърдите трябва да се подготвят като се мажат с крем и се омазняват, а не като загрубяват, защото точно като са загрубели може да кървят и да боли повече.

# 264
  • Мнения: 15
Люлякова,мога само да се радвам за теб,че нямаш такива дразнители около теб,при мен тоя ''ВАМПИР'' още от както се оженихме с мъжа ми ни се бърка в работите и пощурявам от всякъде

# 265
  • Мнения: 16
Здравейте момичета Grinning От сутринта са заприказвали по ТВ-то колко е подходящо времето за плаж Close
smiley, това за солта си е мит според мен. Аз ям почти без сол напоследък, а глезените ми са като казанлъшки понички, че и пръстени вече не нося.
yana-sladurana и на мен ми беше трудно да си представя как се спи с такава възглавница, да не говорим, че като я видях беше доста по-обемиста отколкото си я представях. Просто възглавницата е много, много пухкава. Аз и тя заемаме 2/3 от леглото Joy , но наистина е много удобна.
Имам един въпрос към майките с дечица: Постила ли се нещо в количката? Никога не съм се заглеждала, а сега ми хрумна.

# 266
  • Мнения: 1 569
Смайли: лелеее ужас, егати свекървата. Извинявай, но винаги ли са ви били такива отношенията? Sad Ако да много кофти. Мъжът ти какво мисли за това? Може би ако поговориш с него и той да поговори с нея или път ти ДИРЕКТНО с нея да говориш да не се държи така?! Аз лишчно съм привърженичка на това нещата да се казват директно до колкото може, че да няама 'казал, рекъл'...

Пепедвийнс, и аз точно това писах, че съм поръчала креватчето с чекмедже отдолу, тъй като в орегинален вариант няма. Много ми харесва Simple Smile

Айс Куийн: само да ти кажа, че има малко разминаване в списъка с неща за ТК между сайта и в действителност... Акушерката на отворените врати каза примерно, че те ти давали пижами да не си носим...  Shocked Но аз мисля да си нося разбира се, предпочитам моето си ако може...

За косметиката на бебо и Метро: зависи кой каква козметика е решил да ползва. Аз и мъжът ми искаме висок клас - Веледа или Биопхен, които със сигурност ги нямам в метро, щото даже в повечето аптеки ги няма... Sad

Дианче: просто явно ще трябва да я видя как изглежда, че не мога да си представя как се спи с нещо във формата на подкова увито около тялото ми.... добър въпрос за количката и постеляането, и аз мислех да питам!!  newsm78

Един въпрос към Люлякова: ти ли си Лилия Н.? Че тя нещо ми се губи, а някой каза, че това си ти със сменено име. Ако е така, аз нещо съм пропуснала!  Shocked

# 267
  • Мнения: 16
За покупките - просто не се обяснявам на никого. Всеки път като изляза, купувам по нещо и май, май с дрехите поприключих, сега започвам шишета и биби Grinning
За възглавницата само забравих да кажа, че адски много топли. То и няма как, целия този пух увит около теб. Незнам как ще е като стане по-топло Shocked

# 268
  • Мнения: 1 569
Момичета да ви се похваля (пак  Mr. Green ) Благодарение на Терпсихора (Ани) с мъжа ми от 1ви сме на море на Св. Влас със страхотна оферта - ол инклусив за по 39 лв на вечер в 4 звезден х-л с гигантски басейн и собствен плаж!  Joy Като ми каза за тази оферта веднага резервирах, понеже само чаках да ми изпадне нещо такова  Laughing Та и това лято няма да мина без моренцеееееееееее  Hug

Предложение за среща на бременните във вторник! знам, че до тогава има време, но реших от сега да кажа да си го запишете в графика тез, които биха имали желание да дойдат. Ако има навити в понеделник тук ще уточним мястото и времето  Hug

# 269
  • Мнения: 735
Аз се върнах от разходката.не можах нито чехли да си купя, нито рокля.То нищо няма по тия нашите магазини...Утре или в понеделник пак ще ходя.Че излизам с един дънков панталон за бременни и ми е вече горещо с него.Искам да се разхождам с рокличка. Crossing Arms
diyan4eto, аз на моята количка съм постилала една пелена отдолу, за да му е удобно на бебо.Инъче продават комплекти за количка.Може такъв да си вземеш.Има нещо като чаршафче, малка възглавничка и пелена за завиване. Peace
Аз да питам майките, които вече имат деца-как приемат децата новината за братчето или сестричето?Моят син понякога казва, че се радва, а друг път не.И като каже не на мен ми става много мъчно...Ето на обяд го взех от училище и госпожата му го пита пред мен дали се радва, че ще има братче, а той вика - не.И на мен ми стана криво...И даже не знам как да реагирам.Не върви да се скарам, но и мисля, че трябва да се постарая да възприема бебето с отворени обятия.Сигурно много искам от едно седем годишно.И аз не знам как да постъпя.Приемам съвети от вас. Peace

Общи условия

Активация на акаунт