Нетоксични надуваеми играчки (без ПВЦ) ?

  • 12 524
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 869
Аз взех от Май Тойс, това което бяхте посочило по-напред в темата и нямаше никаква миризма. Много съм доволна Simple Smile А и десенът най-много ми хареса от всичко видяно Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 652
Meg, наистина ли?!?! Аз също поръчах от там целия комплект на Happy People (топка, пояс, басейн и лодка), но всичко си мирише порядъчно и първо проветрявам (на сянка). Но аз, за разлика от търся си ник, не мога да уловя разликата в миризмите. Може би миришат по-малко и не така задушливо.

Миналогодишните, които ми ги пращаха от Германия (но бяха само топка, пояс и за ръцете), и те миришеха за няколко дни.

# 77
  • Мнения: 3 869
Ей, сега ме накарахте да се замисля, ама като ги отворих си спомням именно, че се изненадах, че не миришат... Или може би да съм останала с такова впечатление, понеже не е онази гадна задушлива миризма... Ще трябва да ги проверя довечера (отоврих ги да ги видя и пак ги прибрах в кутиите, да не се разхвълят из къщата...)

# 78
  • Мнения: 4 392

ОЧАКВАМЕ НОВИ НАХОДКИ В ТЕМАТА !!!

Находки нямам, но една идейка.. не е точно по темата, но все пак Laughing

Като ви чета за формички за пясък се сетих, че може да се използват от силиконовите формички за лед. Те със сигурност са безвредни и има различни модели- разни морски, с плодове и зеленчуци и т.н. На дребните ще им е интересно, мисля. Мислете и други подобни алтернативи. Wink

# 79
  • Мнения: 1 048

ОЧАКВАМЕ НОВИ НАХОДКИ В ТЕМАТА !!!

Находки нямам, но една идейка.. не е точно по темата, но все пак Laughing

Като ви чета за формички за пясък се сетих, че може да се използват от силиконовите формички за лед. Те със сигурност са безвредни и има различни модели- разни морски, с плодове и зеленчуци и т.н. На дребните ще им е интересно, мисля. Мислете и други подобни алтернативи. Wink
Страхотна идея,как не съм се сетила...а то има и кошнички за пара-като сито и разни домакински прибори-като лопатка,гребло и т.н. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 4 555
Момичета, трябва ми нетоксична кукла - бебе. По възможност меко, от нещо гуменообразно. Не е надуваема, но все пак питам тук, защото някой може да знае. Имате ли представа дали има такава?

Дъщеря ми имаше кукла бебе от нещо много лошо миришещо... и аз не мога да кажа точно на какво. Нещо като гума и мека пластмаса, ужасно. И понеже много обичаше това бебе, спеше непрекъснато с него, аз направо не можех да дишам, ако се случа близо до въпросното бебе.
По случайност (наистина случайност) го забравихме на морето и сега се налага да купя нещо да го замести, но не искам да е същия боклук. Ако знаете за подобни кукли от някакъв безопасен материал, ще съм ви много благодарна!

# 81
  • Мнения: 2 652
Ескарина, куклите от плат са добра алтернатива. Но точно бебе не съм виждала тук, а и не съм търсила напоследък де, само по разни чужди сайтове. Иначе, тези пластмасовите не съм ги проверявала дали има безвреден вариант. Що ли не ги правят от силикон?

# 82
  • Мнения: 1 725
Извинявам се, ако е ставало въпрос, не можах да намеря в темата. Какъв точно надпис трябва да търсим на продуктите? На английски (български). Как е изписано това "без фталати" и също "без ПВЦ"? Сигурно ми е глупав въпроса, но още не съм ходила по магазините за такива неща и затова нямам идея какво по принцип пише върху тях. И по плажа също не съм ги оглеждала, щото не ме привлича туй, което предлагат Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 4 247
Phthalate Free

# 84
  • Мнения: 3 869
Ескарина, куклите от плат са добра алтернатива. Но точно бебе не съм виждала тук, а и не съм търсила напоследък де, само по разни чужди сайтове. Иначе, тези пластмасовите не съм ги проверявала дали има безвреден вариант. Що ли не ги правят от силикон?


В темата "Ръчно изработени играчки" правят всякакви играчки - кукли, животни, цветя... Не е никакъв проблем да се изработи бебе от плат с каквито пожелае човек размери, коса, очи, дрехи...

# 85
  • Мнения: 1 725
Мерси!

А ако не е от PVC надуваемият басейн, от какъв материал може да е? Какво трябва да пише на етикета? На Барт само не е с фталати, така ли? Защото иначе на външен вид по снимката в сайта, де, не съм ги виждала на живо все още, си изглежда като от PVC. Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 4 555
I see you, Meg!, знам за куклите от плат, имаме такава. Но трябва да намеря нещо, подобно на това бебе, за да потуша мъката по него, защото вече три седмици сме подложени на сърцераздирателен рев и страдания от липсата му.
На всички бебета, които разгледах, пишеше "Изработено от нетоксични материали - пластмаса и текстил", нищо повече. Но миризмата им ми подсказва, че не е точно така. А за сега не съм намерила немиришещо. При това трябва да е меко, а не трърдо (изискване на детето). А мека и нетоксична пластмаса дали има? Дори и да не се внася в България...

# 87
  • Мнения: 2 652
Деси, виж какво съм писала тук.

Ескарина, разрови гугъла на phtalate free baby doll - излизат сума сайтове. Набележи си кукли и виж дали ги има я в амазона, я в ибея.

Примерно, тази хубавица е 50 USD:

От тук.

# 88
  • Мнения: 1 725
I see you,  Hug

Търся си ник, можеш ли, ако имаш възможност, да постнеш снимка на завесата за баня, която си си купила от Кауфланд? А миришеше ли в началото и колко време и бе нужно да се отмирише?  
 

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 23:56 от desi_sunshine

# 89
  • Мнения: 1 048
А м/у другото знаете ли да се продават някъде в бг. пластмасови играчки,които не са от ПВЦ или от други подобни пластмаси,които не се рециклират и изпускат разни токсини...Тоест на вид обиновени играчки,като масата такива,но не токсични...Малчо все повече се заиграва и иска разни играчки,които не винаги може да са дървени или памучни...

Общи условия

Активация на акаунт