Кажете ми евтина манджа

  • 17 797
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Като го прочетох ми стана смешно  Joy защото у дома го обичаме,а аз не мога да го приготвя както трябва Embarassed Като ходим при моите родители,понякога карам майка ми да го проготви Mr. Green прави го много вкусно Crazy

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 786
Аз прочетох всичките предложения и много ви благодаря. Вече минахме на икономичен режим  Tired Току-що много се зарадвах на идеята за качамак  Peace и го слагам в съботното меню (с малко сиренце) Hug

# 32
  • Мнения: 27 524
Знаеш ли, че в момента цената на старите картофи е почти колкото пресните?
Ако никой не ги купува - ще ги изхвърлят,защото ще прораснат и сбабичосат!
Вместо да ги намалят за да ги продадат - търговците ги увеличават...

Е, да, има го това, знам. Тук например за деня на жената или майката цветята спадат с около 70 процента. За Великден агнешкото от 16 евро става 5. И майка ми като беше тук и се чуди и се мае - ама защо така? Казвам - явно защото така трябва да бъде, така е логично, а не обратното. И аз се чудя все още, де  Simple Smile

Много се смях на сбабичосаните картофи  Joy  Hug

# 33
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Тук например за деня на жената или майката цветята спадат с около 70 процента. За Великден агнешкото от 16 евро става 5. И майка ми като беше тук и се чуди и се мае - ама защо така? Казвам - явно защото така трябва да бъде, така е логично, а не обратното. И аз се чудя все още, де  Simple Smile
Спадат ли? ooooh!  В Стара Загора няма спад,независимо какъв празник е,всичко се вдигааааа Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 34
  • София
  • Мнения: 1 341







Блонди, много голяма промоция на агнешкото.....почти три пъти!!!

# 35
  • Мнения: 27 524
Да, така е. Така правят с всичко, което е по повод - играчки за децата по Коледа, шоколадовите яйца пак за Великден. И за всеки празник (тук си ги измислят под път и над път  Laughing например утре не е работен ден, защото е 40 дни след Великден. За 50 дни пак така  Grinning) също почти всичко се намалява много (хранително).  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 4 051
Ето я въпросната тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370577.0

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 786
Да, благодаря - Elbereth ми даде линк още на първа страница  Peace

# 38
  • Мнения: 1 149
Имаше голяма тема май за такива идеи  Thinking

Моя позната прави в тавичка нарязан лук с домати от консерва или пресни, пече във фурната соса и преди да го извади чуква вътре цели яйца и запича. Не е никак лошо  Simple Smile
Много вкусно звучи това.
Моето предложение е  яхния обаче от кремвирш.Излиза много евтино особено ако имаш домашна консерва със зеленчуците.
Можеш и в гювеча да го приготвиш.
Още едно предложение.
Купуваш 2 тиквички, настъргваш ги на  рендето на ситно и ги омесваш с яйца и сирене....запичаш във фурната .Става много вкусно.Ако имаш и малко кашкавалче можеш да ръснеш Peace

# 39
  • Мнения: 3 929
Сготвено зеле - постно. Нарязвам 3 средно големи зелки, изпържвам ги със сол, добавям червен пипер и 3 големи настъргани домата и оставям да поври, докато стане готово. Подправям с магданоз или копър.

Яхния с кюфтенца и картофки. Кюфтенцата се приготвят от 500 гр. кайма или мляно месо, малко ориз и черен пипер. Приготвят се малки кюфтенца, които изпържвам предварително в олио с вода и лук и червен пипер и когато са готови, добавям нарязани картофи, вода доливам, колкото да покрие картофите, и оставям да ври, докато се сварят и картофите. Подправям с магданоз.

# 40
  • Мнения: 3 268
Червен ориз или ориз с домати.

# 41
  • Мнения: 3 317

Купуваш 2 тиквички, настъргваш ги на  рендето на ситно и ги омесваш с яйца и сирене....запичаш във фурната .Става много вкусно.Ако имаш и малко кашкавалче можеш да ръснеш Peace
 

това е страшно вкусно  Peace   

# 42
  • Мнения: 2 110
Стават много вкусни супи с пилешки фенери или  пилешки шийки .Аз веднъж бях взела по грешка и ги сготвих с картофки и малко фиде и стана много вкусна супа !

# 43
  • Мнения: 1 085
Постна мусака от зелен фасул и ориз.
Картофи със сметана и чесън на фурна.
Зелен лук с яйца - пържени.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 125

Купуваш 2 тиквички, настъргваш ги на  рендето на ситно и ги омесваш с яйца и сирене....запичаш във фурната .Става много вкусно.Ако имаш и малко кашкавалче можеш да ръснеш Peace
 

това е страшно вкусно  Peace   

пак с тиквички, но по - различно - нарязват се на кръгчета и се слагат в тава в която има малко олио. Поръсват се с чесън и копър, слага се мако водичка и се пече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт