Отговори
# 225
Здравейте момичета

влизам във вашета тема с въпросче. ако искам да спазвам рамазан през 13, 14 и 15 юни в испания , как да определя в колко часа да започвам и в колко да завършвам  Thinking
благодаря ви   bouquet

# 226
  • Мнения: 3 804
АФЕТ-да спазваш Рамадана  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78,не знам как ще стане-тъй като Рамадана ще е в края на август-ако искаш да постиш-ами ,доколкото знам в Испания  има джамии-попитай в най близката,ако няма и около теб има арабски или турски магазини попитай там кога е фъжр и мъгреб.Ако пък се включи ди тя ще ти даде и часове.

# 227
еееее мързел супер си  newsm44 за това не се бях сетила   bouquet

# 228
  • Мнения: 0
мързел мен ли? леле какъв странен сън:) къде живееш ти?

# 229
  • Мнения: 427
                Добър вечер хубавелки !   Hug       Наминавам бързичко да ви поздравя, и да ви кажа ,че албумът е попълнен отново.По-късно пак ще пробвам включване.  За сега лека вечер от мен и гушкане на всички.   bouquet

# 230
  • Мнения: 110
Добър вечер, събеседници!

Това, което ще кажа изобщо не е по темата и няма да има нищо общо с арабския свят, но от началото на тази седмица, друго не ми се е случвало.
1. Ние сме в града - от 2 -3 часа насам, ще останем и утре, за да се справим с банки, куриери, наеми, колети, плащания, зареждане на храна, медицински куфарчета, тамифлу, търсене на препарат за моята ужасна екзема пролетно -лятно време - така става - обриви като ги разчеша и стават ранички - по ръцете само - дланите;

2. Миналата седмица изкарахме в отшелничество, наложено от работата - много ни беше добре. Дадохме си сметка ... засега, че масовият свят много ни притеснява и - разбира се, няма да забравим ангажиментите към роднините си, но ще си удължим договорите след Рамадан и ще работим на място, до което има транспорт веднъж на седмица. Аз съм комуникативна, обичам да имам своите 5 минути слава, да обяснявам и да обучавам и такива дейности, но пък около нас жива душа няма и така хубаво ни е. За конника да не говоря. Роди се този човек. Сега му харесва.

3. Конникът имаше 3 ужасни "ранни връщания" - бях ви писала - някой казва, че му е мъчно за майка му, баба му, боксовата му круша и решава да си тръгне. Административно процесът е кошмарен за описване и приключване, но конникът ги подхваща и хоп-хоп... без дума да каже. на самолета  - не е самолет де, и който откъде е.              

4. Имахме и посещение - от директора на сигурността на мисии като нашата по Балканите - един огромен и добродушен ... тъмен човек ... с тъмен цвят на кожата - като по филмите. Дойде да благодари, че си лишаваме семействата, че работим така всеотдайно, а всъщност - да провери отчета на сървъра - кой къде е гледал в интернет и да види дали работят комуникациите. Мъжът ми много го хареса. Смяха се двамата. За снимка бяха направо: тъмен американец и арабин /бербер/ захилени с едни бели усмивки.

5. Не мога да не споделя нещо много интересно. Дойде ново попълнение в съдената база на нашата - на 15 километра е. Веднага и аз и мъжът ми се "влюбихме" в този човек. Конникът не пропусна да ми каже "Това е сериозен мъж, човек да има вяра в него, а не този нечестен турчин, който идва у нас да те търси."
Такааа, без да всявам смут и да слагам политически бомби, моля ви. Момчето е на 28 години и 7 години е охранявал хуманитарви контингенти в Афганистан. Нека народността му остане сега в тайна. Дойде ухилен и спретнат, точно по часовник, с точно багаж, колкото са му казали. Стоя пред вратата та базата ни, макар че можеше да влезе и без да го поканим. Освен това подаде ръка за "здравейте" и като се очертаха едни жили... аз пак се зачудих. Не дълго се чудих, оказа се, че е трениран да е бодигард без оръжие и може да убива с ръце - и с крака предполагам. Тези стилове се казват combat.

Имаше един инструктаж от нас - няма как без него. После повтори почти всичко, което му бяхме казали. Конникът го покани да хапнем, без да ме пита дори, и той попита колко да остане. По едно време пита колко време е нужно, за да стигне до базата му - с кола и пеш, за да сме знаели като тръгва той някъде, кога и как да го чакаме - ние него и той нас.

Зададе ни точно 7 въпроса за работата, пита ме за старата ми работа в Дагестан и за колети - как стоят нещата. Конникът ни остави в една стая сами  - то не че голяма работа де, но беше много спокоен. Даже на тръгване му даде едно шише кленов сироп от нашите запаси.
Много е стриктен човека и предвидим де - като си има инструкции няма вариации. Лесно му се обяснява всичко - в метри, минути и посоки. Той е от хората, които бипа спали, където може, биха яли каквото има, а ако няма - няма да се мрънка и никога няма да се напие и да окъснее на следващия ден.
По едно време го помолих да смени една бака с минерална вода - от по 20 литра, няма да я вдигам аз я. Той я подменил, дойде и каза "Госпожо, подмених я. Работи."
Утре имаме работа "от нашите бази" в града. Предполагам, че това момче ще ни бъде приятел и много се радвам. Надявам се да няма изцепления и да си изкараме мандатите всички ние и да се сработим. Засега ни харесва много.                                

# 231
  • Мнения: 3 804
мързел мен ли? леле какъв странен сън:) къде живееш ти?
Колкото и да е странно-теб сънувах.Аз съм малко далеч от Египет обаче-в Сирия.

# 232
  • Мнения: 0
мързел  ами то и аз съм далече от египет,а като гледам така и ще си остана.и какво още стана в съня ти и дали означава нещо?
 

# 233
  • Мнения: 6
ейййй, момичета! как сте? не съм ви писала няколко дни,а гледам все нови хора тук. и празници сте имали и абитуриенти... честито на всички! Simple Smile
аз най накрая изненадах моя любим с колата и стана много хубаво. обаче докато се оправя сама в София,за да стигна до там,където беше той, направо се побърках. добре,че ме изчака,че уж бях с такси... и като пазарувахме,чак тогава ги изненадах с неговия съквартирант. Simple Smile сега се надявам всяка седмица да се виждаме,че нещо много взе да ми тежи това,че все сме разделени с моето персийско котенце. Sad избива ме чак на ревност,лудост, депресия и всичко смотано. вместо да се радвам и на малкото време заедно,аз само изпадам в разни състояния. чак се чудя,дали ми няма нещо?!
целувки на всички! Simple Smile

# 234
  • София
  • Мнения: 7 977
Уважаеми дами само минавам да ви видя, па от вторник ще се отчета.

Ние уж, май сме готови вече.

От това чистене, приготвяне и не знам още какво даже и земетресението не съм усетил пък уж било силно.

Като на капак днес му ударихме и един голям лизингов шопинг (не знам каква си специална тенджера на Тефал дето наистина изпържи близо кило картофи с 1 лъжица олио, нов лаптоп за щерката и тем ми ти подобни излишни неща).

Айде утре ще викаме там от 1 до 12 и ще видим как ще мине.
Всъщност на моя сайт вече е готово поздравлението за сина ми, ама ще го пусна дето се вика като му дойде времето.

# 235
  • Мнения: 6
е,дядо хаджия, дойде ли време за бала ? радвам се,че свършихте навреме с ремонта и утре ще викате и вие по улиците!
аз като се сетя,че завърших 2001 и вече не ми става мъчно,като чуя и видя младите абитуриенти. но първите 2-3 години,след завършването направо ми се свиваше всичко отвътре.

# 236
  • Мнения: 427
               Здравейте момичета! Днес наистина тук е голямо затишие.  Сигурно всеки празнува нанякъде ,значи утре ще се разказва.                                                   Дядко -Днес ли момчето ти е абитюрент? Пожелавам му ,лек     и попътен вятър през целият му живот.Всичко за което помечтае ,да се превърна в реалност.          Чакаме да се завънеш при нас,че нещо взе честичко да ни бягаш. Но ,това е защото сред нас се чувстваш като у дома си.Така че ще простим,честите ти забешки у комшулука.  Mr. Green                 НСЕ-благодаря за кайвенцето и сладкото.  Кайвето изпих,а сладкото оставям на тези ,които го обичат.Аз отдавна се отказах от него,че то ми беше пораснало    д... Crazy Joy         Сафарче-ето че полека ,полека ще обуздаеш конника.Много се радвам за теб.  bouquet               Марийче-не губи надежда.След дъжд,винаги изгрява слънце.Всичко ще се подреди и при теб.Само имай малко повече търпение ,подтисни малко темперамента.После ще ти бъде още по-сладко. Peace                                                                                                                       Пандичка-много сте хубави.  bowuu                                 Мързелче,Лили,Делтичка-днес сложих нови снимки.  HugАлаа-измести ли се вече в новият дом.Нова къща ,нов късмет-там ще ви потръгне ,като пита пълна с мед.      smile3525                                       Наде,Шиланче,Дуа,Либра,-къде сте? wavey                                Ябълчице,Ягодке-и вие отдавна не сте се разписвали.Липсвате ........,чакаме ви скоро тук.Хайде да ни зарадвате с хубава новива. newsm51                          Момичета-много ми се доспа. newsm46 smile3524      До утре,лека нощ и приятни сънища.                 txtloves              Дядко-тъкмо да публикувам,и ти   animal037,по телепатия пристигаш  Mr. Green Весело изкарване на бала.И да не забравиш да викаш-"Синът ми има бал" ,няма да се цепиш от колектива,па и така е модерно. Grinning           Паулинка-бравос,успяла си да изпълниш планът за изненада. Стига си тормозила персийския котарак,не ви делят много километри.А и сега по често ще можеш да ходиш,така ще затвърдиш и професионалните си умения travel             Лекааааа ноооооощ,арабелкиииии! newsm51

# 237
  • Мнения: 0
arabskibliasak     ami mnogo se nadiavam da si prava! mersi:) Hug
 

# 238
  • Мнения: 427
                       [Мария Григорова-и аз се надявам да съм права.Желая ти го от цялото си сърце. Grinning Любовта е велико чувство,и всеки заслужава да бъде обичан.Дано притесненията ти  и мъката в сърцето ти,скоро бъдат заменени с пърхащи пеперуди.А музиката  и балсамът за душата ти,бъдат най-очакваните думи от любимия ,за теб.  bouquet

# 239
  • Мнения: 5
еоооо как сте  милички аз нямам никакво време  да ви пиши  и да ви чета  ама утре ще сколасам надявам се   да успея  Hug   сега съм много изморена
блясък
не съм ощее утре надявам се да почвам с докоментацията

лека вечер милички Hug Hug Hug

аа и честит празник с закъснение

Общи условия

Активация на акаунт