Нисък корем в 8 месец

  • 9 375
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мами има ли такива от вас на който корема е мн ниско и главичката на бебо в 8 месец страшно ниско точно като за раждане . Това мн опасно ли е , доки каза ли че трябжа да ви вземат в болницата до 9м поне , как се чуствахте , стягаше ли се корема ви често .

# 1
  • Мнения: 5 790
Ниският корем въобще не е показател за скорошно раждане.
Ако имаш някакви притеснения, отиди да те прегледат на ехограф и да се установи количеството околоплодни води и състоянието на плацентата.

# 2
  • Мнения: 764
Моят корем беше ниско долу още от 7 м., но бебокът беше седалищен (това обаче не мисля, че има значение). Просто има бременни, които носят по-ниско, а други - не. Имах и контракции още от 5 м. Независимо от това си изчаках датата за секциото (8 дни преди термина).
Спомням си, че в края на 7 м. отидох с моя наблюдаващ лекар в Шейново, за да уговорим раждането, и един от лекарите като ми видя корема, каза на моя доки: като го гледам това момиче, то скоро май ще роди.  Аз много се пищисах, но така и не се оказа вярно.

# 3
  • Мнения: 2 110
И при двете ми бременности корема ми беше ниско долу. Даже синът ми с глава за излизане ,а дъщерята до последно седеше седалищно, минути преди раждането сама се обърна !

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Консултирай се с лекар , но ниския корем не е показател за раждане.

# 5
  • България
  • Мнения: 757
Не ми се струва притеснително,но и аз имах стягане в корема и ми казаха,че са нормални,подготвителни контракции!

# 6
  • Мнения: 7
вече го гледаха на екограф и така видяха че главичката е мн долу точно както заставала за раждане каза само да се пазя забрани ми разходки повече да лежа и така . ще ходя и при лекаря който ще проведе раждането ми като се уговарях с него по телефона и му обясних ми каза че може и в болницата да ме вземат до 9м и това ме обезпокои . А при някоя от мамите била ли е главичката прекалено долу и до колко това е притеснително

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Слушай доки и почивай повечко Peace
Като се роди бебчо ще има да мерите улиците......
Леко раждане Hug

# 8
  • Мнения: 2 013
Слушай доки и почивай повечко Peace
Като се роди бебчо ще има да мерите улиците......
Леко раждане Hug

Не се притеснявай.Повече почивай и леко раждане.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 354
Според мен сега повече почивай,слушай доктора си и всичко ще бъде наред.
Леко раждане и от мен Hug

# 10
  • Мнения: 5 790
вече го гледаха на екограф и така видяха че главичката е мн долу точно както заставала за раждане каза само да се пазя забрани ми разходки повече да лежа и така . ще ходя и при лекаря който ще проведе раждането ми като се уговарях с него по телефона и му обясних ми каза че може и в болницата да ме вземат до 9м и това ме обезпокои . А при някоя от мамите била ли е главичката прекалено долу и до колко това е притеснително

Това, че може да те вземат в болница въобще не бива да те притеснява.
Дори напротив. По-добре е в тази ситуация да си в болница.
Така ще те наблюдават непрекъснато и ще имат достатъчно време да реагират, ако не дай Боже нещо нередно започне да става.
Аз лично бих предпочела дори да вляза в болница. Така ще съм по-спокойна.
Стискам палци за теб!

# 11
  • малко градче
  • Мнения: 188
Моят корем и двата пъти бе много ниско.   С първата бременност през деветият месец като седнех по турски на дивана коремът ми опираше отдолу.    С втората пък докторката все казваше , че няма да дочакам средата на деветия, после няма да дочакам края.  Пък си го дочаках термина, че и прехвърлих 6 дни и ми предизвикаха раждането със система.
    Слезлият ниско долу корем не е индикация за проблеми.
   С малкия като вървях по пътя имах чувството, че ще го родя  разхождайки се- толкова беше ниско.

# 12
  • Мнения: 1 740
Не се притеснявай.Повече почивай както те е предупредил лекаря и всичко ще е наред.
Успех и леко раждане.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 223
Ами знам ли ако освен това много те стяга корема.....
Иначе може да пробваш на домашен режим - много лежане...
ако трябва в болница - нека...няма от какво да се плашиш.

# 14
  • Мнения: 9 451
През цялата си бременност носех бебинка ниско.Износих си я 9 месеца и нямах проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт