АПРИЛчета растат и хубавеят, на мама вече те се смеят!

  • 11 389
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
 Mr. Green уредихме се значи  Hug

# 256
  • Мнения: 6 365
Ей, тия дни постигнах голяма победа срещу малкия змей. Явно почва да му идва някакъв акъл и се заглежда по играчките, което улеснява паркирането в легълцето.

Имаше един период, в който се приспивахме с друсане на голяма синя гимнастическа топка, но го е израсъл явно. Какво да го правя котето, иска си социален контакт и гушкане.

Забелязвам, че с израстването губи някои номерца на новороденото. Още след няколко дни спря да се стряска от ръцете си. След това забрави как се заспива, докато ми слуша сърцето- вече не го кефи да лежи върху мен, а в родилния дом си умираше, а и няколко дни след това.

В началото имаше инстинкт за престъпване- новородените правят движения за ходене, когато ги държиш. Вече не.

От вчера го мажа с бадемово масло и му се отразява добре. Засега дипломатично устоявам позицията си да не го мажа със свинска мас въпреки натиска от всички и всеки- като се почне от баби и прабаби, братовчедки и лели и се стигне до всички колежки на мъжа ми. За щастие един от талантите е да не ми пука какво мислят и правят другите.

# 257
  • Мнения: 80
МАМАСИТА .Аз малката я мажа със зехтин. По принцин зимните бебчета се мажат с мас, а пролетно-летните със зехтин. Даже и нейното педи го препоръча. Зехтинчето се преварява. Между другото кожата и е доста мекичка от него. маста доста загрява, а зехтина обратното.

# 258
  • Мнения: 8
Тази мас...не я ли отричат вече?!Аз използвам олиото на Мустела и засега съм доволна Simple Smile

# 259
  • Мнения: 501
Здравейте,момичета.Досега само ви четох,когато имах време,а сега бих желала и да се присъединя към вас.Казвам се Петя на 21 години от Плевен съм и на 19 април родих дъщеричката си Дария.Надявам се нямате нищо против  Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 12 278
  И ние мажем Елито със зехтин, но много рядко  Simple Smile
  Всъщност  за козметика ползвам единствено зехтина през ден и веднъж или два пъти седмично сапунчето на Веледа.
  В момента сме с многократни пелени и съм доволна. Изобщо няма зачервяванията и проблемите, които имах с едната кака някога, въпреки че не мажа с нищо. Затова сигурно спомага, че и аз практикувам ЕБХ-то, а именно почти изобщо вече нямаме ако в памперса само пиш и то не всичките. Но аз имам опит с каките, само че с тях започнах от четвъртия им месец някъде да практикувам Естествената Бебешка Хигиена. Елито е още по-добра от тях, често като се събуди първо си изчаква да си я нахраня, след което просто и свалям пелената, която е суха или най-много напишкана, отиваме до тоалетната където тя се изпишква и изаква. Позата още е малко странна защото и поддъжам главичката, но скоро ще стане по-лесно. Първите дни просто я оставях голичка с една бархетна пелена под нея на плота за преповиване и тя се изпишкваше и изакваше там. Целта ми тогава беше просто да свикне, че това се прави извън пелените и голичка  Simple Smile

# 261
  • Мнения: 6 365
Тази мас...не я ли отричат вече?!Аз използвам олиото на Мустела и засега съм доволна Simple Smile

Абе предполагам, че в определени условия може да се отрази добре на кожата. Ама хич не ми се иска да мажа бебето с хранителна среда за бактериите.

Жалко, че е забранено китоловството, а и кашалотите са на изчезване, иначе щеше да ги мажем с мас от Моби Дик:)

# 262
  • Мнения: 8
Здравейте ,мами!
Как сте в това кофти време?
Бобо много се разтройва като е лошо времето и много мрънка,все иска на цица ...въобще е весело.
В последно време малко ме притеснят тези лиги Embarassed.Имам усещането,че не умее да си преглъща слюнката и ме е страх да не се задави. Praynig Praynig Praynig пу пу дано не се случва.

Zinaida, дано лошото е вече зад гърба ти.
dream wish,чрд на патерица .Всичко най-най ти желая!

Явно софийските мами няма да се организираме.Жалко newsm45
Да се оплача-аз нямам приятелки мами в квартала и по цял ден обикалям сама.Доста ми е скучно.Бобо спи през цялото време ,когато се  движи количката и аз дума не обелвам с часове.хахаах затова като видя някой или някой ми звънне по тел ще го озям.Най-много го отнася мъжа ми,милия като се приббере и аз го погвам за разговори. Mr. Green
Откакто родих прочетох 4 книги .Днес си купих нова Embarassed ИДИОТ на Достоевски. Реших да обогатя общата култура с малко руска класика.Ценя високо предложения за интересни книги - не чета само фантастика и люб романи,от онези булевардните.


Днес бяхме малко на пазар в лошото време.Бях решила да си купя мслко дрехи.Ужас,доста се напрегнах.С 3 размера по-големи, от обичайния ми размер .Имам корем,като в 4 месец,въобще положението е ...трагично.Храня се балансирано и здравословно,но за диета и дума не може да став сега дикато се кърмим.Уж обикалям по цял ден и у дома имам степер и правя упражнения ,но...трябва сериозна разбота и глад.Нямам търпение да започна скоро активно да спортувам, но операцията още ми придърпва. Twisted Evil

ох,това е май засега
Целувки за всички

# 263
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Здравейте! Прибрахме се за уикенда и после пак обратно за още една седмица.
Горката кола ще се пръсне по шевовете от толкова багаж, общо взето само най-важното събра.
Иначе гостито мина добре с мнооого разходки и сефте на кърмене навън. То не било толкоз страшно. Моята гладница Йоана се разрева насред центрото и докато се чудех къде да се шмугна да я нахраня и попаднах на една градинка, където половината майки бяха запретнали блузи и хранеха отрочетата. И оттогава, всеки ден там, така ни се събираха по 5-6 часа разходки.
Дена, до пазара не можах да стигна, бях в магазина на Бижу, но почти всичко беше за по-големи дечица та нищо не купих оттам. Дано тази седмица успея и на пазара да ида.
Мадлена, и аз си купих няколко дрешки, че в нищо не се събирам. Ми не се харесвам в нищо, но поне не ми стягат.  Tired Направо кравешки вид имам. И продължавам да качвам да му се не види. А циците имам искрено желание да се посмалят малко, че чак до под мишниците ми стигат, като дини са.  Rolling Eyes
Поне дребните качват и те - Яна е 5200 и 57 см, а Йоана 5300 и 59 см. Почти са си удвоили теглото от раждането,а Йоана вече е с 10 см повече. Сложихме днес Пентаксима, голям рев му реваха целия следовеб, че и вечерта, едвам ги укротихме да спят.
Ох, отивам да поспя, че след час-два ще ревне някое зверче, че е гладно.
Рони, Ася, прекрасни са Мария и Васко.  Heart Eyes

# 264
  • София
  • Мнения: 231
Ама наистина всичките бебчета са като куклички  Heart Eyes ! Само дето  моята мома  остана незаета  и си няма  гадже  Joy . А  иначе  мъжете  ви са  страшни сладури ,ама като ни изпревариха  Mr. Green ... за нас  не останаха  свободни  Grinning

# 265
  • Мнения: 794
Мдам  Rolling Eyes, след като разгледах направените ни оферти за снахи, установих, че е абсолютно невъзможно да се отхвърли която и да е кандидатура, поради прекомерната хубост на априлските моми  smile3522.

Днес бях на преглед и доФторят установи, че съм съвсем възстановена и направо отличничка. С негово разрешение днес сефтосах ваната вкъщи, че откакто се нанесохме през декември, не съм я ползвала по обясними причини. И след като на няколко пъти заспивах във ваната, най-после намерих сили да изляза от нея и да положа морна трътка на прясно сменените чаршафи между двамата ми любими и в момента спящи мъже - единият в кошарата, а другия - в леглото до мен.

Утре смятам да стана по-ранко и да се приготвя за празника на АГ "Селена" на Гребната база. Дано времето е хубаво.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 16:54 от asja

# 266
  • Мнения: 80
Да се оплача-аз нямам приятелки мами в квартала и по цял ден обикалям сама.Доста ми е скучно.Бобо спи през цялото време ,когато се  движи количката и аз дума не обелвам с часове.хахаах затова като видя някой или някой ми звънне по тел ще го озям.Най-много го отнася мъжа ми,милия като се приббере и аз го погвам за разговори. Mr. Green
Откакто родих прочетох 4 книги .Днес си купих нова Embarassed ИДИОТ на Достоевски. Реших да обогатя общата култура с малко руска класика.Ценя високо предложения за интересни книги - не чета само фантастика и люб романи,от онези булевардните.






Magi,книгата която си купила е доста интересна и си заслужава четенето. Препоръчвам ти също на Достоевски да прочетеш "Братя Карамазови" тя също е интересна книжка. А за разходките и аз съм самичка, няма никой с бебче в нашата махала и се налага да се разхождам самичка.
Не че е проблем, но друго си е когато има с кого да смениш два-три лафа. Hug Hug Hug

# 267
  • Мнения: 794
Да се оплача-аз нямам приятелки мами в квартала и по цял ден обикалям сама.Доста ми е скучно.Бобо спи през цялото време ,когато се  движи количката и аз дума не обелвам с часове.хахаах затова като видя някой или някой ми звънне по тел ще го озям.Най-много го отнася мъжа ми,милия като се приббере и аз го погвам за разговори. Mr. Green
Откакто родих прочетох 4 книги .Днес си купих нова Embarassed ИДИОТ на Достоевски. Реших да обогатя общата култура с малко руска класика.Ценя високо предложения за интересни книги - не чета само фантастика и люб романи,от онези булевардните.

Magi,книгата която си купила е доста интересна и си заслужава четенето. Препоръчвам ти също на Достоевски да прочетеш "Братя Карамазови" тя също е интересна книжка. А за разходките и аз съм самичка, няма никой с бебче в нашата махала и се налага да се разхождам самичка.
Не че е проблем, но друго си е когато има с кого да смениш два-три лафа. Hug Hug Hug

Ако ти се чете нещо не толкова класическо и по-разтоварващо, наскоро четох "Другата Болейн". Хареса ми, защото обичам много книги с исторически сюжет, дори и когато исторически не са много точни. Ако не си ги чела, има и много хубави романи на Сидни Шелдън. Например "Диамантена династия". Любовни и фантастика и аз хич не обичам. Общо взето на първо място обожавам биографични и автобиографични романи, а на следващо исторически. Романи, в които всичко е художествена измислица, а не се гради на реални факти и събития, не ме вълнуват, измислени са ми.

# 268
  • София
  • Мнения: 12 278
  Като говорим за книги аз пък обожавам фантастика  Simple Smile Напоследък пък поизчетох доста от детските книжки на Труд, които почнах да събирам още докато бях бременна с близначките  Simple Smile

# 269
  • Мнения: 8
благодаря,момичета Hug Hug Hug Hug
ще си отворя читателски дневник и ще разказвам Laughing Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт