АПРИЛчета растат и хубавеят, на мама вече те се смеят!

  • 11 394
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6
Здравейте и от нас Hug  bouquet
Ние вече сме по-добре  Peace ПУ-ПУ Дая вчера много плака и мрънка ,дали е от времето  newsm78 цял ден будува и дремва по 20 мин.и то като я люлея Sad заспа в 23.30 и стана в 5.30 милата толкова е била уморена че от 22ч. чак в 5.30 хапна baby_neutral Днес е по-спокойна поне до сега ,дано да спинка  Praynig
И ние си нямаме гадже  Embarassed още  Joy bowuu ВСИЧКИ АПРИЛЧЕТА СА ТАКИВА СЛАДУРЧЕТА Heart Eyes Hug
За козметиката -малката е алергична като нас с батко и и явно ще ползваме само медицински -изписаха ни А-Дерма  мляко за тялото ,къпя я със сапун на AVENE и слънцезащитен спрей имат за деца утре ще го взема .Мазах я с олиото на Бюбхен , но трябва и мляко през деня ,а от Бюбхена се обринахме  Sad
Вече се размърда девойката ,наспинка се явно и наближава време за папкане baby_neutral
После пак ще пиша  Heart Eyes Hug  bouquet

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 11:44 от qnika

# 271
  • not found
  • Мнения: 581
Kafenceto , qnika моето синче си е свободно  Wink

Айла искам да те попитам , когато детето яде 20-30 мин ( имам кърма ) , като го махна започва да реве и пак започва да си " чупи " устата да му дам ... От няколко дни буквално живеем така с цицката в устата , какво да правя , ако не му дам ще гръмне да реве , а съгласете се някак си не е удобно да спим двамата и той пак да си хапва  #Crazy Съмняваме , че свикна така след като беше болен , тогава ядеше така непрекъснато ... Какво да правя  Rolling Eyes newsm78

# 272
  • Мнения: 172
 Айде да се включа докато малкия дреме  Hug
 Чоки мисля че беше казала, че преди да роди се е изринала около стриите  newsm78, е аз се обринах цялата след като родих. В началото съвсем безобидни пъпчици по тумбата, а сега са навсякъде и по мнооооооооогооооооооо. Краката ми са разранени чак, ще откача, постоянно се чеша като крастава. И тези ми ти пъпчици гадни са се появили само където има стрии...и не знам дали защото се дръгна непрестанно или от нещо друго, но и самите стрии ми изглеждат възпалени- едни подути и червени стават на моменти. А има и още един феномен- по краката пъпчиците избиват на групички с радиус около 5 см, а когато пъпчиците спрат да сърбят/някъде два три дена след появата им/ на тяхно място става синина- ама здрава синина  #Crazy
 Някой с подобен проблем или идея какво може да е това  Thinking
 Ще пусна теми и в здравния, но .... вече не се издържа... е, и на лекар ще отида, но точно сега не ми се виси с детето по болниците да чакам опашки....  А и някак си се съмнявам , че това може да е бонус реакция към алергията ми , която  до сега се изразяваше само в отвратителна хрема и подуване на лигавиците....
 Малкия мрънка...после пак ще пиша  Hug

# 273
  • Мнения: 521
Kafenceto , qnika моето синче си е свободно  Wink

Айла искам да те попитам , когато детето яде 20-30 мин ( имам кърма ) , като го махна започва да реве и пак започва да си " чупи " устата да му дам ... От няколко дни буквално живеем така с цицката в устата , какво да правя , ако не му дам ще гръмне да реве , а съгласете се някак си не е удобно да спим двамата и той пак да си хапва  #Crazy Съмняваме , че свикна така след като беше болен , тогава ядеше така непрекъснато ... Какво да правя  Rolling Eyes newsm78


И ние бяхме така на 2рия ден в родилното.От 12 до 4 през ноща трябваше или на цица или рев.И тогава....извадих аз бибата от сака и...О,Боже! Заспахме и двамата.

# 274
  • not found
  • Мнения: 581
Kafenceto , qnika моето синче си е свободно  Wink

Айла искам да те попитам , когато детето яде 20-30 мин ( имам кърма ) , като го махна започва да реве и пак започва да си " чупи " устата да му дам ... От няколко дни буквално живеем така с цицката в устата , какво да правя , ако не му дам ще гръмне да реве , а съгласете се някак си не е удобно да спим двамата и той пак да си хапва  #Crazy Съмняваме , че свикна така след като беше болен , тогава ядеше така непрекъснато ... Какво да правя  Rolling Eyes newsm78


И ние бяхме така на 2рия ден в родилното.От 12 до 4 през ноща трябваше или на цица или рев.И тогава....извадих аз бибата от сака и...О,Боже! Заспахме и двамата.

При нас бибата помагаше само първите 3-4 пъти  Sad Сега имам гости и горките стоят долу на двора и сами се забавляват , че моя ревльо не ме остави и 10 мин.  Confused

# 275
  • Мнения: 2 090
Влизам с малко закъснение да ви почерпя за моето голямо момченце,което вчера стана на 3 годинки.Ето тортичка Grinning

Рожденника
Пак
Закача се с момата Laughing
Tрябва и да се яде
И продължението...на следвашия ден вкъщи

# 276
  • Мнения: 444
Мамчета, ще се върна да ви дочитам...исках само да ви покажа този аспиратор: http://www.babyvac.eu/?menupont2=1
Ето и филмче за начина на употреба с прахосмукачка.  Laughing  http://www.babyvac.eu/?menupont2=video

# 277
  • София
  • Мнения: 5 079
*Деси*, да ти е жив и здрав, палав и щастлив малкият "голям" бати Саши, усмивката да не слиза от лицето му, а късмета да е винаги в ръцете му!




Съжалявам, че не успях да ви честитя вчера навреме, но бяхме по лекари заради нашия батко и нямам настроение за нищо.  Sad

# 278
  • Мнения: 6 365
Цитат
Да се оплача-аз нямам приятелки мами в квартала и по цял ден обикалям сама.Доста ми е скучно.Бобо спи през цялото време ,когато се  движи количката и аз дума не обелвам с часове.хахаах затова като видя някой или някой ми звънне по тел ще го озям.Най-много го отнася мъжа ми,милия като се приббере и аз го погвам за разговори. Mr. Green
Откакто родих прочетох 4 книги .Днес си купих нова Embarassed ИДИОТ на Достоевски. Реших да обогатя общата култура с малко руска класика.Ценя високо предложения за интересни книги - не чета само фантастика и люб романи,от онези булевардните.

В кой квартал си?

И аз го ударих на книги, докато свърши това майчинство, ще стана интелектуалка. Е, то нали съм малко журналист, трябва да се чете, че иначе ще мога да пиша само за списание Мама и 9 месеца. Нищо против, ако имат добри хонорари.

Вчера най-после прочетох Сбогом на Оръжията. Брей, добре че я прочетох, след като родих успешно въпреки увитата пъпна връв и заплахата от секцио по едно време. Добре че не сме около Първата световна.

Днес една приятелка ми поради слинг- бебето ще си умре от кеф в него. Сега вече се чувствам по-мобилна. Утре може да го изведа на разходка с него, че тая количка е като...the white man's burden, едно от бреметата на цивилизацията.

# 279
  • София
  • Мнения: 12 281
  Като стана въпрос за слингове и аз тези два дни излизам основно със слинга шал, защото ми е по-удобно. Днес така напазарувахме в Хита, а малката си спа вътре. Най-накрая измъдрих как да я нося и в него, защото досега бях ползвала само с халки  Simple Smile

# 280
  • Мнения: 3 211
Влизам само на бързо, че цял ден не е спала Вики и едва сега заспа, а имам толкова работа Tired
Вчера за първи път оставихме Вики на майка ми през деня, че бяхме на кръщене на племенника и оставих изцедена 120мл кърма, тя си я изяла всичката и питала за още Mr. Green и след това е спала много спокойно и почти 4 часа, което след кърмене не се е случвало. Та, се чудя дали да не почна да й давам поне вечер кърма в шише и по повече мл, за да спи повече. Дали от един път на ден даване с шише ще се отбие Thinking
И не знам вече кърмаческа стачка ли имаме или колики, но направо ще ме разкъса накрая на кърменето, вече едва я кърмя Sad

# 281
  • Мнения: 36
Добре сте си вие, щом бебетата се кефят да седят в слинг. Моето ревва като го сложа, а може би аз не мога да го наглася като хората...тъпо отвсякъде :/
Very nice, аз имам същия проблем - основно вечер се случва, с тази разлика, че почва да се дърпа и реве още няколко минути след началото на кърменето, едва успява да хапне нещо...налага се да я нося на рамо 10 мин и да я слагам на гърда 2-3 минути и така я караме по 1 час, за да може да се наяде поне малко. Гадна история, просто се виждам в чудо. Иначе търси да яде а като я сложа - ела гледай какви физиономии, какво пъшкане и огъване, какъв рев, направо ми иде да се гръмна  Cry

# 282
  • Мнения: 143
Аз ползвам кенгуру, но обикновенно вкъщи като трябва да свърша нещо, а Виктор не ще да стои сам. Слагам го вътре и се размотаваме заедно и след малко той заспива! Simple Smile)) Явно го кефи! И като искам да прибягам до магазина. Много интересно наблюдава света... все пак като е в количката няма такава видемост! Simple Smile

Кафенце, Яника, и моя младеж е на линия! Simple Smile)) Абе уж си имаме едно гадже, ама е родена 5 месеца преди Виктор и мъж ми каза, че била дърта!!!  Joy Така че и ние си търсим някоя сладуанка!

brilliantine, very nice, явно вече този проблем започва да става масово явление .... и при нас е подобен случая. Яде, яде пък като започне да се дърпя, да се мята насам натам.... тези гърди на нищо ги направи вече.... Вдигам го да се оригне, да се успокои... и пак. Яде малко и после пак се започва вътрешната му драма, която явно води до такива проявления. Според мен не е от колики, защото вече е доста спокоен и по-скоро няма.

А днес пък се появи и проблема на Jylieta. Уж се е нахранил и пуска зърното и като си го "прибера" и пак започва да си го търси. ДАвам пак и пак започва да яде. Ама сучи малко и заспива. Вадя си го пак, а той се буди и пак си го търси. Доста време се мъчихме така, а му се спииииии, а не може да заспи. Постоянно се буди. Единия път се отказах да го приспивам и си играхме 2,3 часа.... Така и не заспа диваненцето Simple Smile ДАвам биберон - плюе, а по пинцип си го хапва Simple Smile Мислих си дали не е от жегата.... да се нерви.... А може и просто да са в такъв период бебоците! Ако Айла знае нещо по въпроса или някоя друга мама нека сподели, моля!  Hug

за козметиката аз ползвам себа мед пяната за къпане и лосиона за тяло. Много съм доволна. Много му е мекичка кожата и изобщо не се бели. А вие защо ги мажете с козм. олио или зехтин? защото им е суха кожата на бебчетата или защото така трябва. Да не пропускам аз нещо?  Аз само като му правя масажче си мацвам моите ръце с бадемово олио.
А и още едно питане. След всяка смана на памперса ли мажете с крем против подсичане на дупето?

*dessi, да ти е жив и здрав баткото Simple Smile

# 283
  • София
  • Мнения: 12 281
Добре сте си вие, щом бебетата се кефят да седят в слинг. Моето ревва като го сложа, а може би аз не мога да го наглася като хората...тъпо отвсякъде :/
Very nice, аз имам същия проблем - основно вечер се случва, с тази разлика, че почва да се дърпа и реве още няколко минути след началото на кърменето, едва успява да хапне нещо...налага се да я нося на рамо 10 мин и да я слагам на гърда 2-3 минути и така я караме по 1 час, за да може да се наяде поне малко. Гадна история, просто се виждам в чудо. Иначе търси да яде а като я сложа - ела гледай какви физиономии, какво пъшкане и огъване, какъв рев, направо ми иде да се гръмна  Cry
   Вечер и ние сме по абсолютно същия начин  Simple Smile Е хич не ми е смешно на моменти, но знам че отминава  Simple Smile

# 284
  • Мнения: 521

за козметиката аз ползвам себа мед пяната за къпане и лосиона за тяло. Много съм доволна. Много му е мекичка кожата и изобщо не се бели. А вие защо ги мажете с козм. олио или зехтин? защото им е суха кожата на бебчетата или защото така трябва. Да не пропускам аз нещо?  Аз само като му правя масажче си мацвам моите ръце с бадемово олио.
А и още едно питане. След всяка смана на памперса ли мажете с крем против подсичане на дупето?



Ами в болницата си бях взела лосион на Бюбхен понеже беше малка разфасовка и единия педиатър ми каза щом се приберем да го почна с олио заради сухата кожа.Тия дни ще минавам вече на лосион след като вече се обели целия и е мекичък,а и става топло за олио.А за крем за дупето пак слагам почти всеки път,но по малко на Бюбхен.Имам и на Бочко,но педката каза,че той е по силен и да го ползвам ако вече се подсече.

Деси,да ти е жив и здрав!

Общи условия

Активация на акаунт