АПРИЛчета растат и хубавеят, на мама вече те се смеят!

  • 11 388
  • 306
  •   1
Отговори
# 150
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
asja - мен са ме учили че за памперсите се гледа долната граница  Grinning и ние сме около 5кг и вече сме на 3-ка. Много сте сладки  Hug
lina10  - няма проблем за гърдите ти само ще са препълнени сутринта
 

# 151
  • Мнения: 36
Ох, момичета, цяла нощ пъша и охка, и поревава моето малко момиченце, изобщо не спах  Tired А и хранене не пропуска, яде си точно на 3-3,5 часа, като часовник е. Дано свикне скоро без едното нощно ядене и дано по-скоро й минат проклетите колики, че иначе не знам как ще издържа физически. Какви ли капки и чайове не давах, без особен ефект, явно ще си ги изстрадаме както си требе. Браво на вас, че излизате с бебешорите напред-назад, като прочетох и поста на rea1 как можела да дойде навсякъде с градски транспорт и се изумих и възхитих - аз се притеснявам сама да излизам с малката още, че ми е трудно да оперирам с количката и с нея едновременно, особено като реши да реве. Ами ти, rea1, как движиш - с количка или си намерила цаката на носенето със слинг (нещо, което на мен още не ми се удава, макар да опитвам вкъщи, ама така е, като няма кой да ти покаже на живо, не става само със снимки по интернет  Thinking ) А много ми тежи вече тази закотвеност вкъщи, мда..
А масажите правите ли ги вече? Аз почетох малко по въпроса и ми се струва много сложно...препоръката е за сутрин, ама някакси не ми идва както е сънена след ядене да взема да я съблека голичка и да я почна, а вечер след баня пък е нервна, защото иска да яде. Вие кога ги правите масажите?

# 152
  • Мнения: 794
brilliantine,масажът го правя вечер след баня, като гледам да го къпя около час преди или след храненето, за да е спокоен. Той не че пак не мрънка, де, ама не се дърпа много. Иначе масажът не е сложен, за мен е приятно да го върша, за малкия не знам! Laughing Ти да не би да искаш да кажеш, че не излизаш на разходки!  Shocked Аз от тринадесетия ден излизам, а отдавна вече ходим по двапъти на ден - сутрин от 11 до 13 ч. /трябва да е от 10 до 12, ама докато се оправя.../, както и вечер от 6 до 8 ч. Гледам да го нахраня точно преди разходката, за да не прескачаме кърмене. Няма какво да те е страх, ако знаеш моята количка колко е тежка и трудно управляема, ама хич не ми пука, оправям се някак. Е, мъжът ми често излиза с мен, но не за помощ, а за компания, нали го съкратиха от април.

Някоя мама беше попитала за летни памперси. Наистина има разлика в дебелината на различните марки памперси. Аз последно купих Babylove - марката на DM. Преди това ползвах Libero. Либеро са доста плътни и за през деня в жегите не стават, докато Бейбилов са си направо тънички и летни, но си попиват отлично и не съм имала пропускане. А са и на много добра цена, защото са си марка на DM  и ги купувам от магазина им. Другата разлика е, че Либеро определено са по-големи, те ни стават още, а Бейбилов вървят по-малки. Аз не обичам да му слагам излишно големи памперси, защото дрешките ни омаляват на дупето и не можем да си ги износим, особено бодитата.

yana_kuncheva, азмажа с кремчето на Чико и наистина в началото стои беличко личицето, но допет минути попива. Бочко също имат слънцезащитен крем, Бочко е по-принцип по-лек крем. Hug

*dessi*, dena_klv, sunny_777

# 153
  • Мнения: 36
asja, какъв е този магазин DM? А тази марка памперси Бейбилав не съм я виждала. Че и нашите бодита взеха да умаляват без време, заради пампите главно. А за разходките - ами излизаме само вечер, през деня като съм сама и не ми се излиза, като знам как реве и аз се виждам в чудо, не е от тези бебета дето вълшебничко си спят докато са навън. Накакси се чувствам безсилна и все едно не мога да се справя, колкото и тъпо да звучи  Sad А и с това неспане по цяла нощ, опитвам да наваксам през деня и то не остава време за разходки...направо ви завиждам благородно.
Друго да питам: имам едно шезлонгче дадено от приятели, ама ми изглежда доста извито, като за по-голямо бебе сякаш. Дали мога да я държа в него с подложена пеленка под дупето или не е добре? А го и подпирам да придобие по-хоризонтален вид, че ъгъла му е доста голям. Че само там кротва, иначе е пъшкане и рев по цели дни и нощи.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 14:23 от brilliantine

# 154
  • Мнения: 794

Верига немски дрогерии. Има ги в големите градове отскоро.

Стига, де, не е тъпо, щом бебка плаче и не спи по време на разходка... Моят само като надуши количката и заспива. Даже не се сеща за ядене понякога.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 14:29 от asja

# 155
  • Мнения: 143
Ние май също съвсем скоро трябва да минаваме на 3-ка памперси, че много порастна моя младеж. Утре сме на преглед и ваксина.... да видим колко е дръпнал.
Някой знае ли дали го има този ДМ във Варна и къде? Че съм в голяма чуденка за тея пампита.
Аз спрях капките за колики и в началото много добре му подейства на изхождането.... Обаче нещо се случи и сега пак е със запек и то страааашен. 4 дена не е акал, днес е петия и сутринта успя да изпръцка по скоро съвсем малко, а не да изака. Можете ли да споделите някакви нелекарствени методи за решаване на проблема? ако някой знае нещо, ще съм много благодарна, че тука нищо не мога да купя без рецепта, а не знам дали утре доки ще даде нещо, че тука хич не са фенове на лекарствата. То и аз де. Ям всеки ден кайсии, череши, салата... основно с това се храня, ама.... пак не действа.
Охххх а тея килограми започват да ме нервят и мен. Имам 6, 7 кг за сваляне.... По цял ден ям доста малко, обче като ми се дояде по някое време нещо сладко.... и замина отслабването  Confused
хайде после ще се ключа пак със снимки.
А сега си сменям името, в замяна на Олимпиас. Simple Smile))

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 15:55 от snesh

# 156
  • Мнения: 309
brilliantine, и аз съм така с излизането!След като ми рева 1 час навън непрекъснато и вече малко ме е страх, а и нали нямаме установен режим  на хранене и все си мисля че ще нададе вой всеки момент!А свалянето на количката ми е невъзможно, ама сега ще пробвам да я държа в колата!Мен ме е страх като е толкова малка да я водя на по-далече, все гледам да съм наблизо до вкъщи!А пък за  градския транспорт не ми се мисли, изобщо няма условия за количките, а пък изобщо не разчитам че някой ще ми помогне!И аз си купих слинг и така прашлясва в нас, и на мен ми е трудно да го вържа, все ми се струва супер нестабилно и несигурно за бебето а и тя нещо не се чувства удобно!Някъде бъркам, ама къде и как да се науча да го слагам... newsm78ако нещо разбереш, пиши ми моля те!

# 157
  • Мнения: 541
ехаааааа!!!!!!!!!най-после да мога да ви пиша!!!
добре сме като цяло,на първата консултация бяхме наддали 500 г,но 6 см  Crazy
вече раздава усмивки на всички,радва се много на музикалната играчка над леглото й.утре ще ходим при доки да ни изтегли пак,защото вчера като взех на заем кантар(atlantica   bouquet)се оказа че яде по 40-50 g  Rolling Eyes иначе е жизнена,спи си добре(с изключение по времето когато са коликите),аз имам кърма....ще видим утре дали има проблем или просто заради жегите хапва по-малко
коликите са ни най-силни между 18h и 00h,макар че има и изключения
излизаме от 11 ден и с количката съм като булдозер!!!с Анито тежи към 20 кг но аз си я вдигам и мъкна насам-натам  Crazy даже един път едни деца ми викаха мистър мускул  Mr. Green  hahaha
вече 19 дена обикалям сама по улиците(с изключение когато съм с таткото),защото се бяхме видели с болен от шарка и се изолирах от милите ми русенски съфорумки  Heart Eyes ноооо след няколко дена ще се видя и с тях  Hug
снимки
много неща исках да ви пиша,но сега не се сещам  Crazy Mr. Green
и за финал да ви почерпя,защото на 21 станах леля на страхотно момченце на име Крум  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 309
Еее, Ани4ка, вреди се и ти значи! Hug
Голяма сладуранка е твойта беболинка, а особено снимките с писанка са страхотни! Heart Eyes Laughing
Ха честито ти и лелинство!Да ти е жив и здрав племенника!И аз скоро живот и здраве ще стана пак леля! Laughing

# 159
  • Мнения: 521
Аничка,честито ти лелинство!И аз скоро ще ставам леля  Flutter .
За летните памперси набарах Канбебе и ми харесват.
За слънцезащитния съм взела на Бюбхен -точно като лосион е ,но пак избягвам да го мажа,само като е мн силно слънцето.
Даниел сега е решил че трябва да бодърства  #Crazy и баща му го разнася от стая в стая  Mr. Green .
Айде отивам да се цедя  Tired
Лека  Hug

# 160
  • Мнения: 794
Много ходите по разходки, ей! Никой не пише...

# 161
  • Мнения: 521
Аз още съм тук,Ася  Tired .Едва отлепих от леглото.Мойто диваненце спа само от 03;30 до 06;30 и чак сега заспа пак.
Айде весел ден на всички Simple Smile

# 162
  • Мнения: 7 128
Аничка, поздравления за младото попълнение и другарче в игрите на Анито!   bouquet
Много ходите по разходки, ей! Никой не пише...
А, моля.  Naughty Аз тази сутрин закусих у дома. Айде чаЛ сега.  Grinning

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 347
И аз съм тук  Wink Още не сме се оправили за навън.

Ася, много се хубави  Hug Много късмет на бебо  Heart Eyes
Добре че е майка ми да ми помага, че и аз не зная как щях да излизам с тази тежка количка, Mag England. Както и да е, трудно, но много внимателно ще я сваля по стълбите с бебчо в другата ръка..., но качването ми се вижда невъзможно... , а няма къде да я оставям долу.

Далина има на лявото си раменце топченце, педката каза че е от имунизация, преди го нямаше, появи се и сега даже стана синкаво, притеснено ми е и го следя всеки ден, въпреки че ми казаха че било съвсем нормално даже и да започне да секретира... Да сте забелязали нещо такова?

Мънинката, не само си влачи сополките от болницата, но сега се и увеличиха... Едва диша...  Confused Слагам и почти непрекъснато разтворче и почиствам, но... те пак излизат...

Вече си свалих новите снимки на компа, така че скоро ще ги кача и тук...

Velvet, хайде на разходка Simple Smile Имамама, kate-rina, съгласни ли сте всички да се видим в морската към 11ч. утре например?
Извинявайте, ако съм пропуснала някой, но съм още сънена, че с мъничката направихме един допълнителен сън след яденето в 5.30ч.

# 164
  • not found
  • Мнения: 581
ben78 на Тони ваксината даже секретира и вчера го заведохме лекарката да го види , каза , че някои деца реагират по-остро на ваксината  Wink Не се притеснявай излишно  Hug

Ние сутринта толкова много акахме , че ни преля от памперса  Embarassed Браво радвам се за това  Grinning Нали бяхме със запек  ooooh! Лекарката каза , че вече можел да ака и през ден , това било нормално , но на мен не ми се струва нормално , а просто опит да ни успокои и да спрем да я притесняваме , защото ние с таткото за най-малкото й се обаждаме да не сбъркаме нещо  Flutter

Мами от Варна вие къде си разхождате децата ? Аз моя като изляза на разходка го водя или в къщи при майка ми или в МОЛ Варна ... Вие ?

Общи условия

Активация на акаунт