АПРИЛчета растат и хубавеят, на мама вече те се смеят!

  • 11 387
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 12 278
Kafenceto , qnika моето синче си е свободно  Wink
Айла искам да те попитам , когато детето яде 20-30 мин ( имам кърма ) , като го махна започва да реве и пак започва да си " чупи " устата да му дам ... От няколко дни буквално живеем така с цицката в устата , какво да правя , ако не му дам ще гръмне да реве , а съгласете се някак си не е удобно да спим двамата и той пак да си хапва  #Crazy Съмняваме , че свикна така след като беше болен , тогава ядеше така непрекъснато ... Какво да правя  Rolling Eyes newsm78

   Ако бебчето не е гладно, а просто иска да суче, само ти може да си прецениш дали ще му предложиш отново гърдата или ще търсиш алтернатива за успокояване. Аз лично съм мързелива и наистина буквално спя с бебка и гърдата на нейно разположение в някои нощи, когато е по-неспокойна и изнервена. Но това е моя избор и решение как и аз да се наспя и тя да е спокойна. По принцип в повечето случаи алтернатива както и Велвет е писала са залъгалките, но каките така и не пожелаха изобщо да сучат биберон, а за Ели дори не съм купувала.
   Опитай известно време да го разсейваш когато започне да иска постоянно на гърдата, а и скоро бебчетата ще пораснат и ще е по-лесно да ги занимаваме и с нещо друго, а не постоянно да търсят уюта на мама сгушени в гърдата. Тогава дори ще се стигне и до другата крайност при някои че през деня изобщо няма да искат да сучат или ще сучат много бързо и вниманието им лесно ще се отклонява към много по-интересните неща които се случват наоколо. Така, че съвета ми е търпение и малко изобретателност за да откриеш какво ще е най-подходящо и удобно както за теб така и за бебчо във вашия случай  Simple Smile

# 286
  • Мнения: 8
Mamacita Bandida,  в Надежда 1 живея.
Относно кърмаческата стачка или безпощадното дърпане на цица в нощните часове - пишете ни и нас.Кофти ,но ....
ще се справим

Красиви сънища и усмихната нова седмица Hug

# 287
  • Мнения: 24
Прелистих пак снимките, ами вси4ки бебета са мъни4ки ама цвета на очите им е различен. Някои са си откровено черноочки, сини очи видях само на още 2 бебета.
Dream-wish, Рони, 10х за координатите. Рони, ама дъщеря ти е точно като от съня ми ден преди да родя. Сънувах едно черничко новородено бебе с черна коса си върви само с кифла в ръка и си я яде. Андрейчето така сега като е гладна си свива ръката в юмрук все едно държи кифла и си я носи към устата.
Magdalena.savova, ние лиги нямаме, ами си прави балончета с уста, сякаш за забавление. Това защо го правеха бебета. Забравила съм. Аз пък днес си купих бабешки сутиен и най сетне си прибрах бюста. Търсих, търсих с предно закопчаване, ама не намерих. Mamacita_Bandida, това пристъпяне май сме го пропуснали, но инак е като куклите дето изскачат на пружина от кутия. Даже много се замислям дали тези бънджи-гащи няма да се окажат полезно нещо, че то без ръце оставам да се правя на космодрум за по 1000 излитания на ден.  Споделете, мамите с опит, ползвали ли сте таквоз чудо и кога на бебета им доскучава това упражнение.
Утре е 1-ви юни, мисля да се разходя в парка Заимов, вероятно към обяд. Някой иска ли да се включи. Предлагам срещата да е на катерушките в началото на парка с/у Лиляна Димитрова (културен дом Средец), че там по-принцип е за по-големи деца и лесно ще се познаем. А часовете на срещата да са 11, 12 и 1.
Парка е свободна Hi-Fi зона, интернета не беше лош, пробвала съм го докато бях бременна.

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 01:20 от rea1

# 288
  • Мнения: 143
Велвет, Мерси за инфото. А моя мъник изобщо не се обели. Бяха започнали да се белят крачетата като беше на десетина дена, но дали от козметиката (на Себа мед) или не след 2 дена се оправиха и това беше.
А това за крема Бочко също звучи интересно. Я и другите мами да кажат. Че ако наистина е силничък да го спирам. Аз точно започнах да го ползвам. А иначе имам супер много мостри на крем за дупе и смятам да ги почвам вече  Laughing

# 289
  • Мнения: 80
Момичета я кажете на колко месеца трябва да стане бебка за да кандидатстваме в ясла???

# 290
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЦА
brawneye  - време е вече. Трябва да отидеш в яслата към която си се ориентирала. Другата година пак ще подадеш  Crazy

Кажете момичета как ще празнувате днес?  Hug
 

# 291
  • Бургас
  • Мнения: 347
Честит Празник и от нас!!![/color]

# 292
  • Мнения: 80
ЧЕСТИТ ПРЗНИК НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ЧУВСТВАТ ДЕЦА!!!  bigdance2  bigdance2  bigdance2 Tada Tada Tada baloni baloni baloni baloni baloni baloni

Благодаря за инфото.

# 293
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260

Честит празник на всички малки , големи и още по големи дечица !  bouquet

# 294
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260

Честит празник на всички малки , големи и още по големи дечица !  bouquet

# 295
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
ха пиша двойно извинете  Embarassed

# 296
  • Мнения: 794
browneye, записвай веднага, че няма да се вредиш. А иначе можеш да дадеш детето в ясла май на 1,5 г., но не съмсигурна.
Аз смятам да гледам вкъщи Васко до 1 г., после ще прехвърля майчинството на майка ми /която живее над нас/ и тя ще го гледа до 2 г., а може и до детската градина /3 г./.

Имам въпрос към пловдивските мами - колко пари взима д-р Стоилов /ортопедът/ за домашно посещение?

# 297
  • Мнения: 2 090
                    Честит 1-ви юни!
Весело и безгрижно детство за всички деца!



Времето е кофти засега  Confused,дано да се оправи по-късно за да излезем с децата  Praynig.Ще ги заведем в парка,баткото да полудува,ще им купим някакви подаръчета и на двамата и после може да отидем на сладкарница(пак ако времето позволява да седнем навън,защото в нашия хубав град няма заведение където не се пуши,дори и сладкарница Tired)

Весело изкарване на всички!


Aila, благодаря ти за отговора   bouquet,следвам съветите ти!

# 298
  • Мнения: 6 365
Ей, темата почти свърши.

Тази празнична сутрин успях да си направя перфектната закуска без да търча през 45 секунди до бебето за успокояване. Малко странно се чувствах като кенгуру, но на бебето явно му харесва. Освен това отстрани приличам на Покахонтас, щото откакто родих, си сплитам косата да не космя бебето.

И моят змей се дърпа, ама с малко промяна на позицията, оригване и други кандърми се успокоява.

Magdalena Savova, за съжаление съм на другия край на града- Красно Село. Може би най-ужасното място за разходка на бебета, ама иначе е квартал, в който може да се намери всичко и затова ме кефи.

# 299
  • Мнения: 24
Тази сутрин вече дъжда ни наваля двете с бебето докато разхождахме кокера, сега се привеждаме отново във форма и ще дебнем времето. Ако се усмихне малко слънчице, отиваме в парка Заимов и на кръгъл час ще наобикаляме онези катерушки до Лиляната.
Ама това време хич не се съобразява с празника  Mr. Green!!!
За яслите в София се кандидатства през централната система през интернет (kg.sofia.bg), засега е достъпно само за родените през 2008. Доколкото знам може да се пусне детето най-рано на 10-месечна възраст. Централизираната система може да се заобиколи ако кандидатствате за "чиста" ясла (която не е към ОДЗ)

Общи условия

Активация на акаунт