Секциото предопределя ли характера на детето?

  • 7 597
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • вкъщи
  • Мнения: 704
 Naughty Naughtyтова са глупости

# 16
  • София
  • Мнения: 12 140
Вида на раждането може да повлияе на други неща, но чак да определи характера и да води до ленивост ми се струва крайно несериозно като твърдение.  Naughty Още повече, че има по- активни и по- пасивни хора и те са такива благодарения на комбинация от тип нервна система, гени, среда и други, но при толкова много фактори, които определят една личност секциото е с пренебрежимо слабо влияние. Според моите познания в областта на психологията такова нещо като мързелив човек не съществува. Много хора не действат по различни причини, но мързел в онзи смисъл, в който се разбира като нежелание да се върши нещо от леност е израз целящ обида, а не сериозно определение, било то и от хомеопат.

ПП Изглежда всички въпроси свързани със секциото напоследък са на мода.

# 17
  • Мнения: 1 437
пълни глупости

# 18
  • Мнения: 184
Ако разбирам правилно, лекарката е разказала за конституционния тип на детето ти.Когато седнах да прочета за конституционното лекарство на моето бебе, аз също се почувствах странно. Поизчетох и характеристиките на още 5-6 лекарства, изумена съм от психологическите портрети, с които тази наука борави. И именити романисти могат да завидят.  Доколкото схванах от темата на Александър, обаче, няма нищо предопределено, още повече, че детето вече ползва хомеопатия.

# 19
  • Мнения: 46 520
Въобще не се връзвай на подобни глупости, направо се чудя как може да го каже лекар  ooooh!

Дъщеря ми е родена секцио, но е борбена и дива за 2 бр. нормално ...

# 20
  • София
  • Мнения: 803
Преди време се бях заиграла с едни Рейки общества , едни Махатма общества ... та там на такива глупости се наслушах от една кака , която by the way се оказа със 7 аборта, та същата тази високо компетентна астроложка ми обясняваше , как децата родени секцио не се били борили за да се родят и затова се раждали с печат пасивни. Айде да нема нужда, секциото си е вид родоразрешение и няма ама никакво отношение към характера на родилия се по този начин. Двата ми близнака са с разлика 3 минути , родени и заченати на една дата и двамата родени секцио както се подразбира , единият е луд за връзване , другият не че е по-кротък но си е по-ленив като нрав. Дори в кувьозите , този който визирам като по-ленив се излежаваше все едно е на плаж в Тайланд, другия един стегнат все едно е на високопланински лагер , последна база пред върха. Така че нравът на хлапенцата си е такъв какъвто е , изобщо не се връзвай на такива глупости.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 133
И мойта щерка е родена със секцио, но в момента, в който проходи се бори и отстоява правата си Peace

# 22
  • Мнения: 805
Чак характера едва ли.
Аз също съм чувала тази и други подобни теории, но не съм склонна да им вярвам.
Ако изобщо има разлика между бебета, родени вагинално и такива, родени със секцио, то тази разлика е в поведението на детето непосредствено след раждането, респективно изваждането му.

# 23
  • Мнения: 1 354
Не съм чела литература по този въпрос и не знам дали е вярно,но в моят случай малката се е душила и борила 2 часа с пъпната връв и ако не ми бяха направили  секцио по спешност сега нямаше да я имам. Не съм забелязала да е мързелива,напротив рита,удря и размахва ръце доста бойно Laughing,може би ,защото много се е борила в корема.

# 24
  • Мнения: 6 713
Не съм чела такава литература, но по мои наблюдения това са щуротии! Laughing

# 25
  • Мнения: 2 980
Много ми е трудно да  се съглася с определението, че родените със секцио не се били "борили". Първо, излизането им съвсем не е задължително да е било по-бързо и леко, отколкото при естествено раждане. Моето бебе издържа 26 часа контракции на питоцин преди секциото, надали му е било весело. Второ, когато секциото се налага заради проблем с бебето, неговата борба за живот често започва, а не завършва с раждането (кувьоз, обдишване, не дай, Боже, нещо повече...). Не си спомням да съм срещала такива прогнози в материалите, които четох. Че бебето ми може да има определени здравословни проблеми или да е нервно заради интервенциите - да, ама че било мързеливо ... newsm78


# 26
  • Мнения: 4 371
Ах, Коколина, ако се наминаваш по-често в отчетната ни, ще знаеш, че не си само ти с "мързеливото" бебе.

# 27
  • Мнения: 1 227
Не мисля, че начинът на раждане може да предопредели характера на детето - тогава се обезсмисля доказаната роля на гените...

# 28
  • Мнения: 2 334
Не съм чела нищо по въпроса ,но ми се струва абсурдно.Детето ми е родено с планирано секцио и е пълна противоположност на това което е казала въпросната лекарка.

# 29
  • Мнения: 156
според материалите за пренатално общуване, с които съм се запознавала, има логика.

Общи условия

Активация на акаунт