Сокоизтисквачки?

  • 92 579
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
За механичната преса , съм за защото вади много чист сок без пулпа , какъвто и аз и хлапетата харесваме. 260 кинта са много пари за такова чудо. В момента сме болни и затова вчера купих една най-обикновена ръчна преса за цитруси, цената й беше 28лв. Преди това минах през един магазин за ресторантьорско и барово обзавеждане, малката преса беше 57лв , голямата от която нямаха наличност ми казаха че е около 60лв. също. Честно казано не видях огромна разлика между тази която купих и тази която те предлагаха като професионална. Но за 28 кинта мога да си позволя дори да ми се изметне да си взема тяхната и да пробвам , ама 260 .... множко ми се вижда , освен ако не е дизайнерски модел на Филип Сарк и да ми е акцента на гъзарията  Wink

А от къде си я взела... аз си търся таква и тази от 260лв. е единствената, която успех да намеря в нета...

# 16
  • София
  • Мнения: 803
Тази , която взех е от едно магазинче на ТСМ в кв. Иван Вазов на предпоследната сп. на трамвая посока пазарчето на Ив. Вазов. Не знам дали има повече бройки, но ако няма , от другата страна на бул. Витоша срещу пицария Мания има един магазин за професионално обзавеждане на ресторанти и барове, там са другите две за които съм писала  Peace

# 17
  • Мнения: 534
Аз имам на Мулинекс и съм много доволна.


И аз съм доволна от тази.Имах една преди,беше ми подарък от тези по-евтините.Правеше и тя сок,но в отпадаците оставаше толкова много сок.А в тази на мулинекс и капка не пуска,не е е много шумна.Супер доволна съм от нея.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 440
Моята е на Солак.Имам  я от две години ,но я ползвам почти всеки ден.Не се е развалила ,но се запушва много бързо.Ако е по-сух зеленчукът морков или червено цвекло  се налага на няколко завъртвания да спирам и почиствам.Това при положение ,че цетката не е запушена.Мисля , проблема е в не предвиденото достатъчно място за изхвърляне на остатъка.Моя позната има сокоизтисквачка от рода на Елита-не мога да си спомня точно марката , но дори и много по-евтина този проблем го няма. Така ,че не винаги по-скъпото е качествено.

# 19
  • Мнения: 4 187
Здравйте дами.
Ползвах търсачката, не открих подобна тема и реших да пусна една, за да потърся съветите и препоръките ви.

За новото жилище искам да си купя качествена сокоизтисквачка, може и цитрус преса, защото пием предимно цитрусови фрешове. Та въпроса ми е - каква да бъде тя?  В момента вкъщи имаме на Delongi, но не съм особено доволна от нея.
Замислям се дали да не си купя механична, професионална като тази - http://vinart-bg.com/?cid=16&ProductList=252, която струва 260лв.  Заслужава ли си?


Имаме такава, професионална, много рядко я ползваме. Голяма е, постоянно ми пречи, за това стои прибрана  Rolling Eyes!  
Всеки пък като ходя до Пикадили се каня да взема нещо такова !

# 20
  • София
  • Мнения: 1 402
аз ползвам това чудо на Breville 800JEXL Juice , препоръчвам ви го.



проучвам сокоизстисквачките на бревил, продават ли се въобще в бг? и ако да - къде?

# 21
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Ние ползваме витал център.Изключително съм доволна,цеди абсолютно всичко.Когато се роди малкия му цедих и магданоз.Слагам всичко с корите и в едното контейнерче излиза чист сок ,а в другото обелките.Най-готино е,че като правя сок от моркови ,това което ми е излязло,като обелка после го използвам за готвене.

# 22
  • Мнения: 6 713
Ето такава е нашата - на Philips HR2744/55. Лесно се мие, но пък става само за цитруси, за други плодове - не.

# 23
  • Мнения: 673
Моята е Philips и съм доволна много.

# 24
  • Мнения: X
Здравейте, използвам темата, за да не пускам нова.
Налага ми се да купя на майка ми сокоизтисквачка, която:
1) да изстисква добре продуктите (т.е. да не прави пюре или нектар и да не се налага повторно минаване на остатъците)
2) да се разглобява и почиства лесно
3) да е на цена макс. 100-110 лв.

Ще се ползва предимно за ябълки, моркови, червено цвекло, но ако може да изстисква магданоз и др. подобни, ще е чудесно.

Много ще бъда благодарна за всякакви препоръки (включително и какво да не купувам); прегледах тази тема и няколкото в архива.
Ето какво ми хвана окото досега:

MOULINEX JU-320141

ELECTROLUX EESF-103-1

# 25
  • Мнения: 0
Здравейте вижте този продукт  http://fagor.bg/index.php?itemID=236&group=4#h1 , намерих и това филмче http://www.youtube.com/watch?v=13s7WN8YDoQ

# 26
  • Мнения: 475
Родителите ми имат сокоизтисквачка Филипс.Работи добре. Нямат оплаквания. Аз лично си купих Таурус. Водещите критерии при избора ми: с по-малки размери,достатъчно мощна, цена, възможно най-лесно разглобяване.
Изцеждам задължително всеки ден фрешове на сина ми и цялото семейство. Различните плодове и зеленчуци страшно оцветяват всеки вид материя и повърхност и съответно и най-скъпият уред ще се захаби за отрицателно време. При ежедневната употреба за мен е важна функциалността, т.е лесно и бързо почистване. Еми трябва да ви кажа, че за 50 си лв. тази таурусчето работи вече цяла година и ако я сменя та  ще е заради факта че се е позахабила като цвят, но пък се ползва всеки ден между два и три пъти без пропуск.

# 27
  • Мнения: 3 638
В момента обмислям покупката на сокоизтисквачка и съм вдигнала мерника на тази
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/% … p;detailScenario=
някой може ли да даде отзиви за нея?
до сега не съм ползвала никога и не знам, точно какво да гледам
чувала съм, че трудно се почистват и се надявам като е метална да е по-лесно

В същото време се чудя дали да не инвестирам повече пари в един хубав кухненски робот, но и такъв уред не съм ползвала и не знам дали функцията сокоизтисквачка на кухненския робот изцежда соковете така качествено както само сокоизтисквачка.
Моля да ме посъветвате.

# 28
  • Мнения: 6
Здравейте,
и аз съм харесъл тази сокоизтисквачка на taurus liquafruits pro и се чудя не мога да взема решение моля за мнението ви, а вие ако сте я купили моля споделете

# 29
  • Мнения: 131
Ако се спреш на механична - има варианти (пак професионални) за по-малко пари.  В Метро, например, са по около 150лв. В сайта на Пазарувай Лесно имаше модели за около 75 -100-150лв. Купували сме евтини за по 20-30лв от супермаркети, но много бързо се счупиха. 260лв обаче според мен са твърде много.
Нашата я ползваме за цитруси и нарове, става бързо, изтисква до последно плода, намирам я по-лесна за почистване от електрическите. Обаче и на мен ми е трудоемко да работя с нея, изисква ми голямо усилие. И е големичка и заемаща място, да.

Общи условия

Активация на акаунт