Претопляне и обрив!!!

  • 3 520
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 998
Благодаря ви за споделеното, а според вас дали да й слагам само едно боди ( и какво да е ) и една пелена например като днешния ден. Аз й махнах вече едното боди (долното) явно и беше топло защото сега се успокои и веднага заспа. Много съжалявам, че Ви заливам с такива въпроси, но ми е първо дете и предполагам ме разбирате.
Аз разбирам Laughingи мен ме терзаеше проблемът с обличането.
Все пак важно е колко градуса е навън ,има ли вятър или не,моето по това време го обличах с боди-потник,блузка с къс ръкав и къси панталонки ,носех си тънко памучно одеялце.И аз смятам ,че е много рано да се излага на слънце.

# 16
  • Мнения: 52
Моята госпожица също е на 1 месец и имаме подобен проблем.Наистина е малко стряскащо в началото ,но вече не се притеснявам толкова и ако мога да те ориентирам - в къщи стои само по боди с къс ръкав и чорапки,а я завивам с памучна пелена или чаршафче /нощем спим на отворен прозорец / А на разходка обикновенно е с боди с къси панталонки и боси крачета.Момичетата много правилно са написали да се ориентираш по теб.Аз следя да не е на течение и също така да не е изложена на слънце.Не я мажа със слънце-защитни кремове - струва ми се много малка.Бабите отначало много се противиха от начина на обличане,но педиатърката ми ме подкрепи много.Обрива го третирам само с преварена хладка вода със слаб разтвор от лайка.Надявам се при вас вече да са отшумяли пъпчиците. Grinning

# 17
  • Мнения: 1 650
Никой тук не може да те съветва как е правилно да обличш детето си, ти сама трябва да усетиш, с времето ще стане, спокойно! Hug

# 18
  • Мнения: 4 555
Аз моето го обличах така през ноември-декември  Rolling Eyes Тогава беше на възрастта на твоето.

Преди две седмици бях на място, където беше 10-12 градуса и майките масово носеха новородени деца по боси крака и къси къкави. Когато се върнах, гледам тук 25 градуса става още в 9 сутринта, на обяд на слънцето не ми се мисли колко е, децата с по два ката дрехи и отгоре жилетка, а масово бяха и с чорапогащник под панталона  ooooh!

Дръж детето на сянка. Слагай на количката една пелена, ако минавате покрай слънчеви участъци. По-добре е от чадърчето на количката, защото памучния плат спира 80% от ув лъчите, докато изкуствените материи не повече от 30%.
С кремове най-добре не го мажи, правилно ти е казала педиатърката.

# 19
  • Мнения: 121
Моя син е на един месец и също много пъпчици му излизат от топлото.Не го обличам кои знае колко много и навън го държа по къс ръкав /от вчера де/ .През деня когато е най-топло цялото личице му става в пъпчици и зачервено,след обяд му е пак в пъпчици но вече е бледичък,а пък през нощта му изчезват напълно и така всеки ден...вече е ясно за дрешките,но с какво да го мажа...аз му слагам само крем здраве но май не е най-добрия вариант...вие мажете ли с нещо пъпчиците на дечицата ви? newsm78

# 20
  • Мнения: 693
На 28-30 градуса, като днес например - боди с къс ръкав, чорапки и с тънка пеленка отгоре. Така мисля аз. Обливай го с хладка вода и не го мажи с олио или мляко за тяло.



sunshain_smile, ако са от претопляне не е хубаво да ги мажеш. Иначе моята дъщеря се обрива около устата от лигичките и я мажа с един крем на Mustela за обриви около устата и тялото (без зоната на пелените), от лилавата серия. Много съм доволна!

# 21
  • Мнения: 108
Дъщеря ми беше лятно бебе. В къщи я обличах с боди с дълъг ръкав и ританки / но по - тънки/, а навън беше само с боди с къс ръкав и по голи крачета, като евентуално слагах чорапки. Ако преценях, че в стаята е по-топло я оставях и само по боди с къс ръкав, но в най-топлите часове от деня. Навън, когато заспеше я завивах с тензухена пелена, през нощта също.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Както и по нагоре са те посъветвали , махни едното боди и го обличай така както си обечена и ти.като спи аз слагами пелена-памучна и тънка.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Обличай както обличаш себе си. Навън една дрешка повече. Аз се ориентирам по ръцете-студени ли са обличам, топли ли са значи всичко е О.К

# 24
  • Мнения: 31 221
Колкото по съблечено толкова по калено е бебето. Най добре е само по боди, босо.

# 25
  • GB->BG
  • Мнения: 55
И аз имам същия проблем , цялото и личице е в ситни пъпчици , но забелязах че има и в косичката и зад ушичките . Не съм мазала с нищо , само изплаквам с преварена вода . Въпреки това все още има пъпчици , предполагам че я навличам много но ме е страх да не я разболея . Днес навън беше с блузка с дълъг ръкав , ританки ( не от тънките), чорапки  и завита с тънко одеалце,Това много ли е ? newsm78 . Детенцето ми е на 38 дни .

# 26
  • Мнения: 207
И аз имам същия проблем , цялото и личице е в ситни пъпчици , но забелязах че има и в косичката и зад ушичките . Не съм мазала с нищо , само изплаквам с преварена вода . Въпреки това все още има пъпчици , предполагам че я навличам много но ме е страх да не я разболея . Днес навън беше с блузка с дълъг ръкав , ританки ( не от тънките), чорапки  и завита с тънко одеалце,Това много ли е ? newsm78 . Детенцето ми е на 38 дни .

Според мен е много! Но ти прецени сама! Синът ми е роден края на Август и бяха големи жеги. Изкарах го за пръв път на 7 ден след раждането с къс ръкав и къси гащи, без чорапи, без пелена! Винаги се стремя да го обличам по-леко, няма смисъл от навличане! Настинката е далеч по-безобидна от претоплянето!

# 27
  • Мнения: 83
Hirisuchina, и моете бебче е като при теб. Педиатърката ми каза да взема балсама на Др.Тайс и от днес вече я мажа с него по личицето.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм претопляла дъщеря ми, но не мисля, че настинката е по безобидна.

# 29
  • Мнения: 40
sunshain_smile,  аз има същите проблеми като теб. Моя син е на месец и половина. Тези пъпчици по лицето педиатърката ми каза да ги мажа с крем Бочко. Почиствам лицето с преварена водички и го мажа с кремчето. От него се изсушиха и почти изчезнаха. Вчера започнах и преди излизане да го мажа със слънце защитен крем пак на Бочко.  Но така или иначе от топлото пак се появяват. И аз трудно се ориентирам с обличането. Сега спи с боди с дълъг ръкав и ританки /тънички/, но като се замисля май и така ще му е топло.

Общи условия

Активация на акаунт