Стимулация на овулацията и забременяване

  • 49 677
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 453

Даже имам чувсвото, че в тези клиники по безплодие първото нещо дето изписват е Клостил и е поголовно.
Напротив! В никоя клиника няма да ти назначат стимулация, без посочените, от мен, изисквания!

# 16
  • Мнения: 35
Е кой твърди обратното

# 17
  • Мнения: 3 453
Под "първо" и "поголовно" се подразбира, че го правят, без предварителни изследвания. Защото първото нещо, което правят, е именно това - изследвания. Клостила е далеч, след това.

# 18
  • Мнения: 35
Момичетата вече са казали, но и аз да натъртя:

Стимулация се прави само и единствено след:
- спермогарама, направена в клиника по стерилитет;
- тест за проходимост на фалопиеви тръби - хистеросалпингография /цветна снимка/, хидротубация или лапароскопия. Преди това, задължително се пуска микробиология и тест за хламидии;
- изследване на репродуктивни хормони

Стимулацията се проследява, посредством фоликулометрия и се таймира. Често се налага прием на прогестеронови препарати, с цел удебеляване на лигавицата.

Клостилбегитът е кломифен цитрат. Това е синтетичен гонад, който увеличава отделянето на гонадотропини и естрогени.
Стимулацията с Клостилбегит не може да продължи повече, от 3-4 месеца. Продължителният прием на Клостилбегит води до изчерпване на яйчниковия резерв!


shoko ,
къде е парвена спермограмата? Правила ли си тест за проходимост?

vanessssa ,
сменяй лекарката! Tired

И още нещо, спермограма в клиника по стерилитет не правете . Направете я в независима лабораторияр че ние станахме за смях от спермограма в Малинов.

# 19
  • Мнения: 2 617
lola7802, сега вече ме разби! Shocked Къде сте станали за смях? Ако не е много лично, би ли разказала цялата история?

# 20
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Лола как бе?!?Аз съм чувала,че най-добре е само в клиника по стерилитет да се прави спермограма  Wink
И аз като Каритас искам да разбера защо сте станали за смях?

# 21
  • Мнения: 35
Чесно казано не обичам да хуля някого, но това беше първото място дето посетих и казах проблемите си. Спермограмата на мъжа ми беше изкарана плачевна. Казаха ни, че единствения начин е Ин Витро. Потърсихме 2 ро мнение и се оказа че спермограмата е съчинение по картинки. Не може миналата година в Циталаб спермограмата да е идеална и след няма 1 година да е много лоша. Занесох в Щерев сперма и като ме питаха на кой доктор сме пациенти казах, че само ще използваме лабораторията им. Спермограмата се оказа идеална и вече ходя там. Двете изследвания ги направихме в рамките на 7 дена, даже за втората спермограма имаше въздържание 2 дена.

# 22
  • Мнения: 35
След това сме правили в щерев още 2 и двете са нормоспермия

# 23
  • Мнения: 3 453
Не може миналата година в Циталаб спермограмата да е идеална и.....
Аааа, може, можеее! Joy

# 24
  • Мнения: 35
Не може миналата година в Циталаб спермограмата да е идеална и.....
Аааа, може, можеее! Joy
а може ли след има няма 7 дена да е много добра  newsm78
 

# 25
  • Мнения: 35
Айде чети целия ми пост , че се дразня. Написала съм съвсем разбираемо, че след 7 дена спермограмата е била много добра и после още 2 спермограми със същите резултати.

# 26
  • Мнения: 3 453
Добре. Чета и коментирам наред.
Не си първата, на която и се е случило това. Само, че не е показателно, относно клиниките. В твоя случай - трябва да сравняваш само две спермограма - тази, от Малинов и тази, от Щерев.
Онази, която е правена в Цибалаб, нея я забрави, че съществува! От там излизат все еднакви, идеални спермограми! Stop
Да се върнем към първите две. Вероятностите са две:
- едната клиника е изопачила нещата /малко вероятно/;
- както често се случва, показателите варират главоломно. Случва се. Не сте първият случай. Може да е по-добра. Може и след още 7 дена да е много по-зле...Що се касае до спермограмите - няма невъзможни неща.

Моят съвет е да направите друга спермограма, на различно място. Само не в Цибалаб! Успех! Peace

# 27
  • Мнения: 35
От третата в Щерев имаме вече замразени сперматозоиди, аре нема нужда 4 та

# 28
  • Мнения: 3 453
Защо се е наложило замразяване? Недоумявам.

# 29
  • Мнения: 35
Защо се е наложило замразяване? Недоумявам.

За застраховка ако случайно нещо се влоши след време и съберем пари за ИКСИ

Общи условия

Активация на акаунт