Нещо с мед!

  • 9 934
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes
Ето ти:Мароканските меденки на Лабрекс-чудни са-много лесни и много вкусни Peace

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Няма да се смеете - аз съм правила мед с орехи и чесън за мазане върху филийки. Това е стара българска разядка и много, много вкусна. newsm74  Не си мислете, че знаете вкуса й преди да сте я опитали  Peace
Освен това  правя малки пакетчета от фолио, в които загъвам плочка сирене, намазана от всички страни с мед, поръсена с орехи и босилек или риган. Така пека пакетчетата в тава във фурната или върху скарата. Получава се страхотно предястие или мезе   chef

това със сиренцето звучи много добре, но с чесъна.....нещо немога да си представя какъв вкус ще има. Сигурно е вкусно де, щом на теб ти харесва Simple Smile

Е, не е за рано сутрин, а и аз никога не слагам много чесън. Просто малко пречупвам вкуса. Слагам го на малки кръгли сухарчета, замесени със зехтин. Като хапки става.

# 17
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
А ето и една лесна и вкусна торта :

Правя 20-ина палачинки. Започвам да ги подреждам една върху друга, така както са разгънати, като между тях обилно намазвам с мед и поръсвам с орехи. Понякога слагам и напоени предварително в ром стафиди. Така редя една върху друга, а отгоре украсата е според фантазията ти. Оставям тортата да престои - палачинките попиват всичко. Трябва да си щедра докато ги намазваш, защото след като попият може да стоят малко сухи. Това е  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 786
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes
Ето ти:Мароканските меденки на Лабрекс-чудни са-много лесни и много вкусни Peace


Супер звучат Simple Smile
мерси   bouquet

# 19
  • Мнения: 22 867
а рецепта за някакви по-лесни меденки и изпитани разбира се някой ще сподели ли?  Rolling Eyes
Ето ти:Мароканските меденки на Лабрекс-чудни са-много лесни и много вкусни Peace

Люба, радвам се, че ти харесват!  bouquet И на мен са ми любими.
Ето още едно предложение, много вкусен   постен меден сладкиш.
А може и торта медовик да се направи, потърси рецептата на Селма.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Синът ми яде много кисело мляко с овесени ядки и мед.Бях събрала няколко бъркани мед които ми пречиха и за кратко време свършиха, правейки почти всекидневно вкусните питки на Карина

# 21
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540


    Синът ми яде много кисело мляко с овесени ядки и мед.Бях събрала няколко бъркани мед които ми пречиха и за кратко време свършиха, правейки почти всекидневно вкусните питки на Карина

Цедено кисело мляко с мед ! eat Страшно вкусно !
А тези питки на Карина, в крайна сметка солени ли са или сладки ?  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 798


    Синът ми яде много кисело мляко с овесени ядки и мед.Бях събрала няколко бъркани мед които ми пречиха и за кратко време свършиха, правейки почти всекидневно вкусните питки на Карина

Цедено кисело мляко с мед ! eat Страшно вкусно !
А тези питки на Карина, в крайна сметка солени ли са или сладки ?  newsm78
Не са сладки,разкошни са Crazy

# 23
  • Мнения: 1 798
vanesa, тук има доста рецепти - http://abiconic.dir.bg/bees/rezepti/rezepti.htm

# 24
  • Мнения: 483
 Бонбони от орехи и мед

Правиш гъста смес от точно захаросан мед, настъргани на едро ренде орехи и малко есенция ванилия.
Правиш малки топчета и овалваш в кокосови стърготини или в смлени орехи.
Дръж ги в камерата за да са стегнати.

Моето семейство опуква каквото и количество да съм направила, още същият ден Mr. Green

Същите топчета можеш да направиш и като добавиш сурово какао.

Аз лично, НЕ бих използвала такъв истински суров мед в рецепти, в които се изисква топлинна обработка. Всички полезни свойства на меда отиват на кино.


снимката не е моя, но така изглеждат бонбоните.

# 25
  • Мнения: 483
 КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД

- настъргвам на едро ренде орехи, МОЖЕ И ДРУГИ ЯДКИ ДА СЕ ДОБАВЯТ.
- разбърквам ги с мед и екстракт ванилия
- в тавичка 20/20 см намазнена, ги натъпквам на пласт около сантиметър
- слагам във фризера
- разтопявам кокосово олио, подслаждам със стевия, прибавям сурово какао, ванилия
- заливам върху орехите и връщам във фризера,където си седи.

Толкова е вкусно, че нямам думи, какаовото олио се втвърдява и става много приятно.

Ето приблизително как изглежда (снимката не е моя )


# 26
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Цитронада - Настърган лимон, мед и вода. С няколко кубчета лед е идеално за летните жеги.

# 27
  • Мнения: 2 774
Люлякови нощи ,правила ли си тези " КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД"?
Чета ,чета ,пак чета и все не мога да разбера как ще стане това чудо от снимката  Rolling Eyes
Да не би да са нужни и блатове?
Малко по-подробно може ли?Колко орехи -тук май говорим за кила  Rolling Eyes,колко мед.....?

# 28
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Люлякови нощи ,правила ли си тези " КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД"?
Чета ,чета ,пак чета и все не мога да разбера как ще стане това чудо от снимката  Rolling Eyes
Да не би да са нужни и блатове?
Малко по-подробно може ли?Колко орехи -тук май говорим за кила  Rolling Eyes,колко мед.....?



това което ти изглежда като блатове е захаросания замразен мед  Wink  според мен

# 29
  • Мнения: 483
Люлякови нощи ,правила ли си тези " КВАДРАТчЕТА ОТ ОРЕХИ И МЕД"?
Чета ,чета ,пак чета и все не мога да разбера как ще стане това чудо от снимката  Rolling Eyes
Да не би да са нужни и блатове?
Малко по-подробно може ли?Колко орехи -тук май говорим за кила  Rolling Eyes,колко мед.....?



да правила съм ги много пъти, и става невероятно!

Взимаш насъргани орехи около 2-3 пълни шепи, и слагаш мед колкото да се образува смес, която да се оформя на топче.
Ако лесно се оформя на топче, значи меда не е твърде много (иначе става твърде лепкаво). Това е.
Като се натъпче в тавичката става около сантиметър дебел слой.
След това около 150гр-200гр кокосово олио (масло?) се разтапя (без да кипи), слага се стевията, може пак малко мед, какаото, ванилията, да стане добре на вкус.
Разтопеното кокосово олио е течно като нормално олио, но като изстине, става твърдо и хрупкаво.
Въобще, цялата работа е супер бърза и много вкусна Mr. Green

Заради вас сега седнах да си правя от топчетата, само че настъргах освен орехи и малко бадеми и бразилски ядки.

Всичките ЯДКИ СА СУРОВИ.

Общи условия

Активация на акаунт