ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 918
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 3 064
И ние сме от неприетите набор 2007 г.  Sad
За догодина - не ми се мисли, сигурно пак ще сме извън списъците.
На класиралите се - честито.  Peace


Не губи кураж! За градините има много повече места!

# 286
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Излиза,че в 112 ЦДГ има цели незаети 12 места?!?!

 Въобще не им разбирам обяснението в новината.
 Писах в обратна връзка,преди да видя горното, и сега ще ми го пратят автоматично същия отговор.

 О, объркала съм се Мислех че става дума за ЦДГ 12.
 В 112 е обяснимо да останат места засега.

# 287
  • Мнения: 3 993
Писах вече във формата за обратна връзка, но ще пиша и тук, дано някой от екипа на ИСОДГ може да ми даде адекватен отговор!

Екип ИСОДГ,
Г-н Джонев,


Кое вие наричате класиране, като АЗ НЕ ЗНАМ НА КОЕ МЯСТО Е КЛАСИРАНО ДЕТЕТО МИ, защото списъците с чакащи не са актуализирани спрямо приетите деца! Днес виждам същият списък, който виждах и преди 2 дни! Детето ми попада ли в гранична група, теглен ли е жребий за него, ако да - къде мога да го видя?

# 288
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 361
Моето дете е прието. Беше в гранична група от 21 деца, от които 19 са приети.

# 289
  • Мнения: 1 195
Май, най-много неприети ще са от набор 2008 и особено 2007, каквито сме и ние.

 Peace

набор 2007 тази година са наказани да си  седят в къщи  ooooh!
Миналата година така беше за набор 2006, нормално е. Яслените групи са много малко, пък и доскоро нямаше такова натискане за тях. Сега кандидатстват и хора, които ако не беше прехвърлянето, нямаше и да помислят да гоо правят.

мисля че е време тогава да се определи като изискване към директорите ако едно дете не посещава детското заведение повече от месец без основателни причини да го изключат и да се освободи място за дете което наистина има нужда от него Naughty
И аз познавам мами които казват че кандидатстват и ако ги приемат в ясла ще си плащат месечната такса а детето ще си седи в къщи, докато н дойде време за ДГ #Cussing out Не мисля че това е честно и би трябвало тази практика да се прекрати Naughty

# 290
ИСОДГ,
Ще разберем ли какви са входящите номера на децата, които попадат в гранични групи, но не са класирани?
Мислите ли да покажете тези номера някъде?
В едно нормално класиране неприетите също могат да си видят "оценката" нали така?
Освен това се надяваме на второ класиране и на текущи, тези номера няма ли да важат за тях?

# 291
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Схванах. За някои градини с много места и малък наплив ще изчакат друго класиране. Иначе местата ще се запълнят с деца от н-тото им желание. А сега ще изчакат евентуални по-високи класирания.
 Но за градини с наплив не си го обяснявам.

ИСОДГ,
Ще разберем ли какви са входящите номера на децата, които попадат в гранични групи, но не са класирани?
Мислите ли да покажете тези номера някъде?
В едно нормално класиране неприетите също могат да си видят "оценката" нали така?
Освен това се надяваме на второ класиране и на текущи, тези номера няма ли да важат за тях?


 Публично ще се появят регистрите с числата от жребия. Още не са ги публикували.
 Ще можеш да свериш-числото иточната секунда,когато си го получил (а)

# 292
  • Мнения: 288
blanс   ти присъства ли вчера при класирането в исодг?

# 293
  • София
  • Мнения: 268
Излиза,че в 112 ЦДГ има цели незаети 12 места?!?!

 Въобще не им разбирам обяснението в новината.
 Писах в обратна връзка,преди да видя горното, и сега ще ми го пратят автоматично същия отговор.

 О, объркала съм се Мислех че става дума за ЦДГ 12.
 В 112 е обяснимо да останат места засега.



blanc, незаети са не поради липса на желаещи, тъй като последните 6 деца в списъка са класирани със случайно число, значи има още кандидате от тази гранична група.

# 294
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
blanс   ти присъства ли вчера при класирането в исодг?


 ДА. Но не всички се бяхме " въоръжили" с флашки,та да ни качат списъците Simple Smile

# 295
  • Мнения: 219
ИСОДГ,

Защото местата от социалната опашка - три незаети, набор 2008 в ОДЗ 68 не са прехвърлени в общата опашка, така както е направено във всички градини за Люлин.



Имам чувството, че на тези, които много писаха тук и спориха, децата им останаха под чертата  ooooh!

# 296
  • София
  • Мнения: 268

мисля че е време тогава да се определи като изискване към директорите ако едно дете не посещава детското заведение повече от месец без основателни причини да го изключат и да се освободи място за дете което наистина има нужда от него Naughty
И аз познавам мами които казват че кандидатстват и ако ги приемат в ясла ще си плащат месечната такса а детето ще си седи в къщи, докато н дойде време за ДГ #Cussing out Не мисля че това е честно и би трябвало тази практика да се прекрати Naughty

Права си, миналата година Мария беше приета в яслена група в ОДЗ, но след два-три месеца, от които не повече от две седмици ефективно посещаване поради тежки боледувания, я отписах, за да освободи място заследващото чакащо дете. От самата детска градина ме убеждаваха да не правя тази глупост, за да й се пази място за първа група (на тях така ими е по-удобно -детето записано, мястото се води заето, пък като не ходи, натоварването е по-малко). Все пак я отписах.

# 297
  • София
  • Мнения: 1 877
моля за разяснение Praynig

виждам, че сме приети на едно място и чакащи за още едно, което предпочитам!
до кога е крайния срок за записване? за да не изпусна вече класираното място, докато чакам за второ класиране на по-желаното място/?

# 298
  • Мнения: 3 205
Вече може да се влиза в профилите.

Ванила, срокът за записване е до 5 юни за това класиране.

# 299
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря, видях сега Шлябада!

и още нещо? какъв е шанса ми за другото място, там сме в чакащи за 14 места? номер 35 сме.. май е малък....

Общи условия

Активация на акаунт