Древните цивилизации.

  • 13 408
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Чели ли сте "От кого сме произлезли" на Мулдашев? В беседите си с будистки свещеници, Мулдашев научава, че мисълта има триъгълна форма....Веднага си направих аналогия с египетските пирамиди.Според мен, определено има нещо закодирано, има някакво послание в тези постройки, което все още не можем да разчетем.

# 16
  • Мнения: 2 652
Мулдашев (който е офталмолог), чрез изследване на очите на над 1000 души от различни раси, не беше ли стигнал до заключението, че всички хора имат общ корен и произхождат от една двойка души, живяли в Тибет?

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз ви предлагам да започнем хронологически. От люлката:

http://www.mythology.tribak2007.com/shumer-history.htm

# 18
  • Мнения: 212
Това не го знаех,но ми се видя  интересно Grinning

Темата ще я следя с интерес Peace

# 19
  • Мнения: 4 753
Много неща ми харесват в древните цивилизации, но като златната градина на инките не съм срещала аналог...

# 20
  • Мнения: 483
И аз се записвам тук, историята ми е слабост, а древните цивилизации са ми много интересни. Обичам да чета по тази тема, но най-вече за Египет и Рим.

# 21
  • Мнения: 1 394
За златната градина,можеш ли да дадеш повече инфо?Нищо не откривам,освен текст,в който се споменава,че била разграбена от конкуистадорите...Ако можеш да дадеш линк поне да я видим.да си призная,не съм се интересувала специално от инките и за пръв път чувам за тази "златна градина",но ще ми е интересно да разбера повече!  Peace

# 22
  • Мнения: 4 753
За съжаление, в нета информацията е много малко (поне на български няма)... Общо взето, градината е била цялата от злато и в реален мащаб - имало е много цветя, животни, хора, пеперуди и т.н. Конкистадорите не само са я разграбили, но са претопили много неща, за да е в по-малък обем и по-лесно за носене... Четох, че имало много красиви златни пеперуди, изключително леки, могли са да се задържат във въздуха известно време ако ги пуснеш... Всички са били много изящни и фини и не са се повтаряли - били са различни, но всички са претопени... За тях се знае само от описанията - това е май единственият плюс на завоевателите, описвали са всичко подробно и за много неща сега се знае само от техните записки и рисунки с обяснения... И до сега се чудят, как инките са изработили толкова прецизни златни фигури, без нужните инструменти за обработване на златото...
Инките са имали данък в злато, като всичко се е носело в столицата им... Имало е закон, златото, което влиза в столицата, да не излиза от там... По тази причина, цялата им столица е била облепена в златни плочи... Много голяма част от златото е изчезнало... Конкистадорите не са могли да изнесат почти нищо от инкската столица... Изгубените златни съкровища на инките все още се търсят, пишат се книги, правят се филми... Всички сме чували за легендите за Ел Дорадо, на някои места се твърди, че това е точно изгубеният златен град на инките...

# 23
  • Мнения: 265
И аз тук  Simple SmileБила съм в Египет , Йордания -Петра - гледаш и не вярваш на това което виждаш .......и стъпваш върху 3 000-на история  #Crazy
Но е това ме разби
http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/2006-11-04_01.htm

# 24
  • Мнения: 3 835
Древните цивилизации и история изобщо, са ми голяма страст, за разлика от съвременната. Шумер, Вавилон, Египет, Тракийската цивилизация, Елада...Обожавам българската история, старата, много, много стар народ сме, с безумна история, никой не знае с точност къде ни е началото и откъде идваме. Версии и теории, колкото искаш, дори само споровете около нашата история и политическите трансформации, които търпи, предвид конюктурата на влияния и интереси, е достатъчно доказателство, че си струва да знаем повече за нас, но от достоверни и обективни източници, каквито за съжаление почти липсват.
Темата е страхотна, но за съжаление.....огромна....

# 25
  • Мнения: 1 394
Малко дългичък ще бъде този пост,но в един форум открих много интересна информация за Атлантида.Ето я и нея:
Цитат
веденията на Едгар Кейси за Атлантида - знаменит пророк и ясновидец от 19 век той разказва историята на древна цивилизация, която владеела и използвала енергията и силата на кристали, също така строила летящи апарати и машини. Атлантите според него имали пещери със запаси от мощни взривни вещества! Гибелта на Атлантида била предизвикана от самите атланти - те насочили мощен лъч от кристал разположен в косомоса към нея и това причинило гибелта им(междуособна война довела до взаимно унищожение!)
Кристалите на Атлантида излъчвали свелина, някои са били лазери, но какви са били кристалите източник на енергия?
По всяка вероятност това са били специални призми, които служели за създаване на гравитомагнитни обекти - изкуствени черни дупки с гола сингулярност(като в тях се създавал светлинен поток с пълно вътрешно отражение от стените на лъчите вкарани в тях със специална оптична система или призма за зареждане) , а черните дупки излъчват особено в инфрачервения спектър като поглъщат виртуалните частици на вакуума! Тези заредени призми могат да изкривяват пространството - хиперпростронствени двигатели или телепортация за пътуване по-бързо от светлината, да създават антигравитация и да се ползват за сопдиране на времето! За да могат да се управлявят те трябва да са по двойки и със промяна на положението им една спрямо друга се променя гравитомагнитната сила!

Светещите камъни на Яретидите от книгата на Мормон на Йосиф Смит!
Според автора книгата е съкратен и редактиран вариант на индиански оригинал изиписан с непозната йероглифи на златни плочки - 11 души подписали клетвени декларации, че са видели плочите! Конкистадорите са намирали подобни златни индиански книги и библиотеки, но ги претопили на кюлчета.
Ако махнем умишленото библео-юдеизиране на книгата(за съжаление Йосиф Смит се оказал користолюбив човек и използвал книгата да създаде секта и да се облагодетелства от това - трябвало му да привлече християните, а и през 1830г можели да те линчуват за нехристиянски твърдения) виждаме че историята на нефитите и ламанитите предци на индианците в книгата много напомня преданията на племето хопи за съдбата на цивилизацията на маите:
- пристигане от друг континет отвъд океана
- прекосяване на окена с помощта на качина или богове
- изграждане на цилизация при първоначално присъствие и помощ на качина (боговете)
- след оттеглянето на качина(боговете) цивилизацията се отклонява от правия път - появяват се различни култове възцаряват фанатизъм и невежество, започват междуособни войни каито вадят до упадък на цивилизацията
За нас по-интересна е книга на Етер в която се разказва за изчезналия народ на Яред(по Библията Яред е много близък роднина на Енох - взетия от бог(овете)). Йосиф Смит пише, че книгата е само съкратена и редактирна от оригиналните плочи на Етер, които били запечатани иму било забранено да ги предвежда, защото още не било дошло времето да се оповестят!
В кщнигата пише, че яретидите построили херметично затворени кораби в които сложили по два светещи камъка - камъните били от прозрачен кристал и почнанали да светят след като били заредени, докоснати от божия пръст!
С тяхна помощ по-точно с два камъка братът на Яред видял миналото и бъдещето - сондиране на времето!
За подобни двойки камъни служещи за виждане във времето споменава Йосиф Смит и при намирането на плочите(твърди че с намерените заедно с плочите урим и тумим разчел плочите - времевото сондиране може за разкрие миналото на даден предмет или поскоро той е видял историята на книгата)! Урим и тумим споменати и в Библията също служели за пророкуване - може би Моисей взел заредени камъни-призми от Египет, оставени там от "боговете" или са му били подарени от "боговете"!
Яретитите се унищожили взаимно в междуособни войни - дали това не всъщност историята на Атлантида на Едгар Кейси(да не се бърка с Платоновата Атлантида)!
Дали част от атлантите яредити не са оцелели в космоса (Енох) създавайки космическа цивилизация независима от уязвимите планети - според индийските предания за войните между асури и деви те се криели в подземни бази или в космоса на летящи небесни(космически) градове!

Хопи за воината на хората преди потопа

Цитат
Успоредно с това се променило и използването на творческия потенциал, тясно свързан със сексуалната енергия. Започнало създаването на магически механизми, предназначени за война. Тук особенно пагубна роля изиграл Клана на Лук. Така били създадени първите летящи апарати паттувот, имащи формата на щит и захранващи се с жизнената енергия на хората (не е трудно да се забележи приликата с НЛО).

Скоро много хора можели да си построят паттувот, започнали разрушения и войни. Виждайки това, Сотукнанг решил да разруши третия свят, като използва стихията на водата и предизвика потоп. Той казал на Жената-паяк как да спаси праведните хора, докато не бъдели съблазнени или убити. Този път от кухите стебла на специално растение, подобно на бамбука и трастиката, били изработени херметически контейнери с неголям запас от вода и храна. В тях хората преживяли ужасния потоп, който унищожил цялата суша. Интересното в историята е, че храната и водата не намалявали, колкото и хората да ядяли и пиели. Съгласно легендите на Хопи, остатъците от третия свят и до сега лежат по туловището на всемирния океан.
http://www.secretsbg.com/civilizations/civ.php?num=n19

http://xfile.hit.bg/teleport.html
Обърнете внимание на кристалите призми - с тях може много неща,освен сондажи на времето, генериране на енергия и придвижване през пространството, дори биха могли например да възстановят увредено тяло, включително и живо!
http://www.angely-sveta.ru/russian/default_ru.htm




Тази много прилича на една от схемите за призми на Зиг ^




както и другите на сайта  
 
« Последна редакция: май 24, 2009, 07:51:50 от bai_lun »  
 
И малко снимки:

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 01:58 от dodyniki

# 26
  • Мнения: 6 713
http://drevnicivilizacii.hit.bg/...

Според мен древните паметници крият някакво "вълшебство".Заредени са с някаква енергия,която не можем да си обясним.

Коя древна цивилизация според вас е допринесла най-много за човечеството и как?

Не искам да се възприема като заяждане, обаче не мога да приема такива сайтове за сериозни. Stop

Аз не мисля, че има нещо вълшебно в тях, съвсем реални са били, но зависи за КОИ цивилизации говорим. Simple Smile

Най-много за човечеството са допринесли всички цивилизации, които по един или друг начин правят някакво значимо откритие, променило след себе си много неща. Арабите, египтяните китайците, гърците, римляните, шумерите са част от тях. Всяка от тях е оставила своя отпечатък. Със сигурност пропускам доста, заради късния час ще да е. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 54
За съжаление, в нета информацията е много малко (поне на български няма)... Общо взето, градината е била цялата от злато и в реален мащаб - имало е много цветя, животни, хора, пеперуди и т.н. Конкистадорите не само са я разграбили, но са претопили много неща, за да е в по-малък обем и по-лесно за носене... Четох, че имало много красиви златни пеперуди, изключително леки, могли са да се задържат във въздуха известно време ако ги пуснеш... Всички са били много изящни и фини и не са се повтаряли - били са различни, но всички са претопени... За тях се знае само от описанията - това е май единственият плюс на завоевателите, описвали са всичко подробно и за много неща сега се знае само от техните записки и рисунки с обяснения... И до сега се чудят, как инките са изработили толкова прецизни златни фигури, без нужните инструменти за обработване на златото...
Инките са имали данък в злато, като всичко се е носело в столицата им... Имало е закон, златото, което влиза в столицата, да не излиза от там... По тази причина, цялата им столица е била облепена в златни плочи... Много голяма част от златото е изчезнало... Конкистадорите не са могли да изнесат почти нищо от инкската столица... Изгубените златни съкровища на инките все още се търсят, пишат се книги, правят се филми... Всички сме чували за легендите за Ел Дорадо, на някои места се твърди, че това е точно изгубеният златен град на инките...

   И аз съм чела за златните пеперуди. Били са около 500 на брой всичките различни, но са изчезнали (в съзнанието ми е останало, че са потънали на дъното на океана).

# 28
  • Мнения: 4 753
   И аз съм чела за златните пеперуди. Били са около 500 на брой всичките различни, но са изчезнали (в съзнанието ми е останало, че са потънали на дъното на океана).

И на мен ми се мотае май нещо такова, но преди това са ги претопили и са ги направили на парчета злато удобни за носене, а после са ги изпуснали в океана (не помня как се беше случило)... Златния диск, символизиращ бога на слънцето, май също беше изчезнал по такъв начин... Или него инките си го бяха скрили после!?!   Thinking

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
dodyniki, пак вкара мистика с тая Атлантида.
На мен са ми интересни реалните цивилизации. Най-много съм чела за Римската и Гръцката, защото съм разглеждала историческите паметници намясто.

  bouquet
Аз напоследък съм на вълна произход на древните българи  Grinning
Дай нещо по темата. Истина ли е това за Кавказ?

Общи условия

Активация на акаунт