Какви песнички пеете на децата си?

  • 7 193
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Аз от самото начало започнах с "Край Босфора шум се вдига..." и сега не заспива без да я чуе поне 3 пъти,патриотчето на мама  Joy

# 16
  • Мнения: 2 100
Пея много песнички на малкия, много обича Simple Smile Винаги като е крив или мрънка и запея, спира, заслушва се и идва да се сгуши в мен. Като спра ми се кара  Laughing Много обича музиката. Вечер като заспиваше до скоро му пях една приспивна песен (не е на български и надали я знете) и така заспиваше за секунди Simple Smile Песнички, които му пея са Червената шапчица, Вълкът и седемте козлета, Катето и Лили, Оранжева песен, Имала Марияна, Чело коте, Ние сме войници (тази е от репертоара на баща му Joy ), Old McDonald had a Farm, Mary Had a Little Lamb, песнички на други езици и още мнооого други  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 168
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

Ето линк с детски песнички.
У дома  ги пеем всичките Simple Smile
Ммм да, тези съм си ги дръпнала, но от някои останах втрещена що за детски песнички са. Като напр. за водното колело и касата бира или тази за щурецът и мравката, в която щурецът пада в полето, чупи си главата и умира, а мравката /която е щяла да се жени за него/ казва "всичко мина" и слязла в зимника да пийне кана вино. #Crazy

Любимата в къщи е "Зайченцето бяло"

# 18
  • Мнения: 2 521
аз пея доста фалшиво и си мисля да пускам песни на сапис- да не повредя слуха му от ранна възраст Embarassed Някой да е имал моите "скрупули"?
И аз съм от фалшиво пеещите LaughingЗаписала съм над 100 детски песнички,обаче малкия не го кефи много да ги слуша.Предпочита май моето грачене Mr. GreenКомпенсирам обаче със стихчета.Това му е любимотоhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372423.msg10230832#msg10230832

# 19
  • Мнения: 789
Честит 24-ти Май!

Обича "Зайченцето бяло","Кърпичко новичка бяла","Малката пчеличка" и "За зеленчуците".

# 20
  • Мнения: 1 305
Хич ме няма в пеенето. Пускам и детски песнички да слуша, но понякога и аз се налага да пея  Embarassed

# 21
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Всякакви детски - Тръгнал кос, Зайченцето бяло, Чело коте книжки.......някои руски......

# 22
  • Мнения: 2 149
Зайченцето бяло, Мила моя Мамо,а понякога просто й танамикам,много се успокоява Wink

# 23
  • Мнения: 48
"Пей, балалаааааайка, пей, балалайкааа, чудната песен за любовтааа..." Whistling

В смисъл - двете си пеем,
а за приспиване - никога не съм я приспивала с песни...

Иначе сме почитателки и на
"На ризката, на джобчетоооо - скъсало се копчетооооо..." Whistling

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Иначе сме почитателки и на
"На ризката, на джобчетоооо - скъсало се копчетооооо..." Whistling
И моята дъщеря много я обичаше тази песничка.  Laughing Аз и пеех много детски песнички всъщност, но детето си имаше любима.

# 25
  • Мнения: 48
Естествено!
"Боц оттука, боц оттам, копчето заших си сам" е класика! Mr. Green

Сега се сещам, че имаше цял месец, в който пееше "Теменужкееее, мила дружке, мъничка си и не знааааеш, колко хубаво ухааааеш!" Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Пеенето не е за мен.Не искам да рискувам да изплаша детето и затова пеят другите около мен Laughing Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз съм от пеещите фалшиво, което обаче не ме спира.  Mr. Green Ясно, че не мога да приспя детето с песен, но щом запея Косето се спуква от смях. Ама много не си пада по детски песни. Предпочита рап (не в мое изпълнение де).

# 28
Пея им Лято Високи сини планини Зайченцето бяло  Мила моя Мамо

# 29
  • Мнения: 2 447
Не е за мен пеенето...Даже незнам много детски песнички..

Общи условия

Активация на акаунт