Какви песнички пеете на децата си?

  • 7 219
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 232
Сладкопойна чучулига!
Ако можете да напишете някакъв линк за текста на песента, няма да е лошо.

# 1
  • Мнения: 4 555
Ето ти текста - http://pesen.hit.bg/texts/dp_sladkopoyna_chuchuliga.html
Но форумът не е Гугъл. Пробвай първо да потърсиш  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 100
Да не би авторката да е искала да каже да слагаме линкове към текстовете на песните, които пеем на децата си... newsm78

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Миии то пеенето не ми се отдава затова по принцип Сити пее у нас ама като ме напече мн слънцето - Хей ръчички - на тях ме кефи как си мие лицето hahaha, Мила моя мамо - на нея показва колко ме обича като си вдига ръцете високо Joy, Ние сме войници....и май това ми е репертоара Blush

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да не би авторката да е искала да каже да слагаме линкове към текстовете на песните, които пеем на децата си... newsm78
ми то мойте май всеки ги знае Mr. Green  а и за часовника - "у дома часовник трака с лъскави стрелчици....."

# 5
# 6
  • Мнения: 342
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

Ето линк с детски песнички.
У дома  ги пеем всичките Simple Smile

# 7
  • Мнения: 998
Всички  ,които зная ,преди се чудех за какво изобщо ще ми трябват някои детски песнички ,които
ни задължаваха да учим в часовете по солфеж(завършила съм музикално училище).Явно преподава-
телките ми са били доста настоятелни ,защото от 4-5клас доста са ми се набили в главата и сега се
радвам ,че ги помня Grinning

# 8
  • Мнения: 6 365
Още като бях бремена ми хареса една ария от Хендел, която си пеех под душа. Сега като я запея, бебето утихва и се успокоява.

Е, не звуча като професионална певица, по-скоро докарвам на човека-глас, ама на бебето му харесва.

Арията се казва Let the bright seraphim.

# 9
  • Мнения: 5 393
За лека нощ му пея Зайченцето бяло.  Освен нея други любими са му Зеленчуци който не яде и У дома часовник трака.

# 10
  • Мнения: 4 294
''Мама ми купи днес...'' - Любимата песничка на дъщеря ми.  Wink
Синът ми обожаваше "Зайченцето бяло".

# 11
  • Мнения: 1 107
аз пея доста фалшиво и си мисля да пускам песни на сапис- да не повредя слуха му от ранна възраст Embarassed Някой да е имал моите "скрупули"?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Пея всякакви , на които знам поне наполовина текста или поне малко по - вярно музиката

# 13
  • Мнения: 1 740
Синът ми обожава "Зайченцето бяло".
Пея я непрекъснато.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 816
Аз не пея. Пея фалшиво, а и приспивни песни не знам.
Пяла съм на Алекс Флойд, харесва му Simple Smile

# 15
  • Мнения: 219
Аз от самото начало започнах с "Край Босфора шум се вдига..." и сега не заспива без да я чуе поне 3 пъти,патриотчето на мама  Joy

# 16
  • Мнения: 2 100
Пея много песнички на малкия, много обича Simple Smile Винаги като е крив или мрънка и запея, спира, заслушва се и идва да се сгуши в мен. Като спра ми се кара  Laughing Много обича музиката. Вечер като заспиваше до скоро му пях една приспивна песен (не е на български и надали я знете) и така заспиваше за секунди Simple Smile Песнички, които му пея са Червената шапчица, Вълкът и седемте козлета, Катето и Лили, Оранжева песен, Имала Марияна, Чело коте, Ние сме войници (тази е от репертоара на баща му Joy ), Old McDonald had a Farm, Mary Had a Little Lamb, песнички на други езици и още мнооого други  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 168
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

Ето линк с детски песнички.
У дома  ги пеем всичките Simple Smile
Ммм да, тези съм си ги дръпнала, но от някои останах втрещена що за детски песнички са. Като напр. за водното колело и касата бира или тази за щурецът и мравката, в която щурецът пада в полето, чупи си главата и умира, а мравката /която е щяла да се жени за него/ казва "всичко мина" и слязла в зимника да пийне кана вино. #Crazy

Любимата в къщи е "Зайченцето бяло"

# 18
  • Мнения: 2 521
аз пея доста фалшиво и си мисля да пускам песни на сапис- да не повредя слуха му от ранна възраст Embarassed Някой да е имал моите "скрупули"?
И аз съм от фалшиво пеещите LaughingЗаписала съм над 100 детски песнички,обаче малкия не го кефи много да ги слуша.Предпочита май моето грачене Mr. GreenКомпенсирам обаче със стихчета.Това му е любимотоhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372423.msg10230832#msg10230832

# 19
  • Мнения: 789
Честит 24-ти Май!

Обича "Зайченцето бяло","Кърпичко новичка бяла","Малката пчеличка" и "За зеленчуците".

# 20
  • Мнения: 1 305
Хич ме няма в пеенето. Пускам и детски песнички да слуша, но понякога и аз се налага да пея  Embarassed

# 21
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Всякакви детски - Тръгнал кос, Зайченцето бяло, Чело коте книжки.......някои руски......

# 22
  • Мнения: 2 149
Зайченцето бяло, Мила моя Мамо,а понякога просто й танамикам,много се успокоява Wink

# 23
  • Мнения: 48
"Пей, балалаааааайка, пей, балалайкааа, чудната песен за любовтааа..." Whistling

В смисъл - двете си пеем,
а за приспиване - никога не съм я приспивала с песни...

Иначе сме почитателки и на
"На ризката, на джобчетоооо - скъсало се копчетооооо..." Whistling

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Иначе сме почитателки и на
"На ризката, на джобчетоооо - скъсало се копчетооооо..." Whistling
И моята дъщеря много я обичаше тази песничка.  Laughing Аз и пеех много детски песнички всъщност, но детето си имаше любима.

# 25
  • Мнения: 48
Естествено!
"Боц оттука, боц оттам, копчето заших си сам" е класика! Mr. Green

Сега се сещам, че имаше цял месец, в който пееше "Теменужкееее, мила дружке, мъничка си и не знааааеш, колко хубаво ухааааеш!" Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Пеенето не е за мен.Не искам да рискувам да изплаша детето и затова пеят другите около мен Laughing Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 007
Аз съм от пеещите фалшиво, което обаче не ме спира.  Mr. Green Ясно, че не мога да приспя детето с песен, но щом запея Косето се спуква от смях. Ама много не си пада по детски песни. Предпочита рап (не в мое изпълнение де).

# 28
Пея им Лято Високи сини планини Зайченцето бяло  Мила моя Мамо

# 29
  • Мнения: 2 447
Не е за мен пеенето...Даже незнам много детски песнички..

# 30
  • Мнения: 2 334
Зайченцето бяло, Мила моя Мамо,а понякога просто й танамикам,много се успокоява Wink

И аз така ,както и пея и Хей ръчички  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 9 776
На дъщеря ми не съм и пяла Embarassed.
Сега на сина ми му пея "Мила моя мамо", "Зайченцето бяло /малко съм зле с текста Laughing/ и "Аз съм Сънчо". Като беше по-мъничък, сякаш по-ми се радваше като му пеех Mr. Green.

# 32
  • Мнения: 519
Естествено!
"Боц оттука, боц оттам, копчето заших си сам" е класика! Mr. Green

Сега се сещам, че имаше цял месец, в който пееше "Теменужкееее, мила дружке, мъничка си и не знааааеш, колко хубаво ухааааеш!" Mr. Green
  Хеее,тези песнички са любими и на моите принцеси.И тъй като и двете са синеоки,още докато бях в родилното им пеех "Синеока теменужке...".Други по-любими песнички са "Две калинки като белеринки" и "Топката на Таня...". А пусна ли патешкия танц и двете започват да въртят памперсите и да приклякват.

# 33
  • София
  • Мнения: 292
Пея и аз. Въпреки че помня само първия куплет на песните. Записала съм ги на телефона, и много руски Simple Smile
Дея много обича да ги слуша.

# 34
  • Мнения: 1 168
Ооо, руските и на мен са ми любими. Но щерката като цяло не си пада по детските песнички много-много. Предпочита фолклорна музика /и интересно че я разграничава от поп фолка/ и рок. Laughing

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Пея мила моя мамо,хей ръчички,две калинки ,зайчето си наранило лявото краче,пеят скачат палците и много други песнички!

# 36
  • Мнения: 209
Пея всички песнички , които помня от детските си години, най много се радва на хей- ръчички Laughing

# 37
  • Мнения: 1 155
Пеем за 2-те калинки...
за новите панталонки и мила моя мамо...сега се е научила и прави някъв страшен микс от всичките  Grinning Grinning Grinning

# 38
  • Мнения: 1 085
Имам цял репертоар - най популярните детски песнички + други, които научих от многократното слушане дискове с такава музика.

# 39
  • Мнения: 121
"Зайченцето бяло" и друго мои измишльотини по известни мелодии, но с мой импровизаторски текст Wink
На малкия му харесват. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 172
Ха-ха.Ми аз съм професионална певица/оперно пеене/ и преподавателка по музика,ама нищо не им пея  Embarassed Само за ръчичките и то беше преди месеци  Laughing Нещо не се заслушва каката и резултатът,който съм гонила е нулев,тъй че не се хабя /бъзикам се де,ама като не ме слуша за к'во да и пея   ooooh! / Сега вече разбира повече и ще си прокарам уменията  smile3508

# 41
  • Мнения: 2 960
Ами пея всичко ,което си спомням от детските години.
Имам и касета с детски песнички:Хей ръчички,Зеленчуци,който не яде,Мила моя мамо, Имаме си кончета от върбови клончета,Имаме си пушки .....леви десни,леви десни,ще върним напред Joy Joy
Лека нощ,лек сън ,спи всичко навън
безгрижно и ти ,сън сладък заспи
утре пак в светлина ,ще те срещне деня..... и някои руски песнички...от сорта:Улыбка...Ето тук има много:
http://www.zayo.hit.bg/music.html

# 42
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Ами детски и народни песни.Любимите са му Чело коте книжка, Капитан Рачо, Мила моя мамо, Mама ми купи днес нова книжка и Хей ръчички.

# 43
  • Мнения: 1 085
Ха-ха.Ми аз съм професионална певица/оперно пеене/ и преподавателка по музика,ама нищо не им пея  Embarassed Само за ръчичките и то беше преди месеци  Laughing Нещо не се заслушва каката и резултатът,който съм гонила е нулев,тъй че не се хабя /бъзикам се де,ама като не ме слуша за к'во да и пея   ooooh! / Сега вече разбира повече и ще си прокарам уменията  smile3508

Обущарят, винаги ходи бос  Joy

Нищо, ще наваксаш!

# 44
  • Мнения: 571
Не пея и не смятам да пея Peace

# 45
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Пея му,много харесва за жълтото патенце,мила моя мамо,жаба жабурана,у дома часовник трака...много са. Wink Добре,че се редактирах,бях написала бея му,то понякога е като блеене,моето пеене Laughing

# 46
  • Мнения: 1 232
Е, чудесно се получи! Simple Smile И аз съм от фалшиво пеещите, ама това не ме натъжава.

# 47
  • Мнения: 283
Любимата песен на дъщеря ми е "Бански на лалета", но понякога толкова ми се изчерпва фантазията, че дори съм я приспивала с "Вставай, страна огромная"...А това че пея фалшиво не ме притеснява - тя не се сърди Simple Smile

# 48
  • Мнения: 8 999
Не пея. Чак толкова не мразя децата си! Пускам им песнички на запис.

# 49
  • Мнения: 9 973
пея всичко,което се сетя

# 50
  • Мнения: 132
Изчетох темата и видях много песни, които не ги знам, ще трябва да си обогатя репертоара  Laughing
Аз пея най-вече Зайченцето бяло на заспиване, разбира се с мой авторски аранжимент (разбирай - супер фалшиво) Mr. Green

Когато сме в Гърция си имаме друг, местен репертоар, в двора си имаме борове и на единия има един плъх, който си живее горе и си има голямо гнездо, събира си шишарки, бели ги и ги хвърля обратно, той именно е герой на песни и приказки, които сами си измисляме и си пеем и разказваме  Laughing

# 51
  • Мнения: 2 587
Пея всякакви детски песнички,сега вече пеем заедно,но не и за приспиване.

# 52
  • Мнения: 3 929
Зайченцето бяло, Мила моя мамо, Жълтоклюно патенце, за Червената шапчица, У дома часовник трака и много, много други. Понякога си съчинявам.

# 53
  • Мнения: 2 013
Пяла съм и детски песнички и такива за възрастни. Laughing
Пея й всичко на което виждам,че се успокоява.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Пея всичко , което ми хрумне в момента. Той обаче се успокоява най-бързо на "зайченцето бяло". А когато плаче по време на къпане тананикам "Ох , баня" , че и текста не знам ...

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
Умира да му пея песни! Ама аз се чувствам супер глупаво. ooooh! hahaha

Пея му само тези, които на мен са ми любими. Ако пуснеш заглавията в Google, ще ти излязат текстовете:

Рачо капитана
Водно колело
Оранжево
У дома часовник трака
На ризката на джобчето

...и това е май... Не ми е много широк репертоарът. Joy А и не им знам целите текстове. Само първите два куплета. Joy

# 56
  • Мнения: 805
По стечение на обстоятелствата освен български песнички пея и немски, и словенски.
Българските са Мила моя мамо, Зайченцето бяло, Жълтоклюно патенце и няколко други, на които не зная точно заглавията...

# 57
  • Мнения: 6 443
Всичко,каквото се сетя в момента.
Скоро се сетих за Пипи на Йорданка Христова и стана много любима.
А той си пее "На ризката на джобчето" и "Две калинки"

# 58
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Зайченцето бяло и Мила моя мамо,те му харесват най-много. Peace

# 59
  • Мнения: 9 451
Най-много се радва на Зайченцето бяло.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 139
Много пея още от както беше малко бебенце.
Харесва му,а и се успокоява ако нещо не е на кеф.

Най-често пея: Хей ръчички,хей ги две; Пеят скачат палците; У дома часовник трака; Зеленчуци,който не яде; Шаро и първия сняг; Червените ботушки(последните две през зимните месеци бяха фаворити); Зайченцето бяло

# 61
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
У нас се пеят само авторски парчета, с уникален текст, защото помня мелодии, а текстове - не. Току виж започна и да композирам... Thinking

# 62
  • Мнения: 1 477
До скоро любимата песен в репертоара ми беше У дома часовник трака.Сега се радва много на Хей, ръчички.А иначе слуша всякаква музика с удоволствие  Peace

# 63
  • Мнения: 2 521
Въпреки фалшивото пеене моето мишле най-много се кефи на ''Вълкът и седемте козлета''.То и на мен ми беше любима навремето Simple Smile

# 64
  • Мнения: 252
Още докато бях бременна ,много и пеехме на малката.Татко и постоянно пееше "Две калинки" и сега забелязвам,че и е любимата.Иначе пеем тези по-известните дето ги знаем.Но за малката не е толкова важно какво и пея,а с какъв тон.Не повече от 30 песни ми е репертоара.

# 65
  • Мнения: 6 713
Пея познатите детски песнички, както и разни песни, които аз харесвам.

# 66
  • Мнения: 9 814
От както се е родила пея /въпреки че, това хич не ми е силната страна/ всички възможни детски песни.
Е, вече си ги пеем от отдавна двете.

# 67
  • Мнения: 11
5-годишната ми дъщеря ми забранява да пея... Simple Smile

# 68
  • Мнения: 22
На нас най-любима ни е за Педя човек Grinning

Аз съм мъничко човече
на децата мил другар,
имам шарено елече
и в торбата скъп товар,

Зная приказки и песни
що съм слушал по света,
зная хитрости чудесни
те помагат ми в беда,

Тра-ла-ла  хи-хи-хи
Тра-ла-ла  хи-хи-хи

# 69
  • Мнения: 1 053
Аз пея Зай4енцето бяло,Мама ми купи днес,Хей ръ4и4ки Party.

# 70
  • Мнения: 312
Зайченцето бяло,У дома часовник трака,две калинки,зеленчуците и това е долу горе нашият репертоар Laughing,докато баба й и пее доста песнички Grinning

# 71
  • Мнения: 1 650
Любима песничка й е за червената шапчица. Grinning

# 72
  • Разград
  • Мнения: 518
Научила съм 30-тина песнички и им ги пея още от както се родиха. Любимите им песничка за "Зеленчуците", "Войници", "Гъбките" и "Хей ръчички". От скоро започнаха и да имитират това което им показваме и са много сладки  Peace

# 73
# 74
  • София
  • Мнения: 2 381
Пея му:
Зайченцето бяло
Хей, ръчички, хей ги 2
Дъга
Оранжевата песен
Патето Яки
Мики Маус на Р. кирилова.
Мила, кукло барби
Снежен човек - май така се казваше /"Днес децата вън на двора си направиха от сняг..."/
Закука кукувичка
У дома часовник трака
Ваканция
Прела баба
Езикът на животните

# 75
  • Мнения: 2 011
Пея й най-известните детски песни,дето всяка от нас ги знае.Сега вече тя ми припява  Laughing
Но напоследък все ме кара да й пея "Я елате пиленца при батко,да ми пейте сладко,сладко..."  Embarassed
Ей това стана след Вип брадъра...

# 76
  • Мнения: 568
Пея му измислени-майка ми е уникална в съчиняването им Simple Smile

# 77
  • Мнения: 245
Ами аз не пея, защото пея фалшиво. Баща им пее, а като им омръзнат, аз измислям текстовете.

# 78
  • Мнения: 4 784
Зайченцето бяло, Сънчо, Тихо се сипе първият сняг, Хей ръчички, Ей Би Си Ди - за английската азбука, но и много много други - обожава да му пея.

# 79
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Аз пея Седнала в градина.........,
както казва понякога  малката :хайде да пееме за  МАМА МИ / т.е. мама ми, купи днес............/ 
Всъщност  напосладък предпочита да пее сама, а  ние да й пляскаме.Ако искам  да й помогна казва : ТИ  - НЕ!!!

# 80
  • Мнения: 143
Пея много - ОБОЖАВАМ музиката.
Любимите песни са й  - За трите прасенца ( Ние сме прасенца три,братчета най-добри...),Чело коте книжки, Моля кажете не на шега, кой нарисува тази дъга.
Сега съм и поръчала диск със Жаба Жабурана, че не успях да я намеря, пък и се кефя да си имаме дискове.

# 81
  • Мнения: 70
Най-много и харесва "Мама ми купи днес....".

# 82
  • Мнения: 18
Аз му пея "Мила моя мамо", "Мама ми купи днес" , Зайченцето бяло" ,а  най много му харесво "Оранжево небето" направо си умира от смях,само искам да попитам някой има ли целия текст,защото не я знам цялата . Joy

# 83
# 84
  • Мнения: 111
аз пея доста фалшиво и си мисля да пускам песни на запис- да не повредя слуха му от ранна възраст Embarassed Някой да е имал моите "скрупули"?

Аз изобщо не мога да пея и ще заложа на технологиите  Crazy Говоря на бебето (което още не е родено), понякога припявам ако слушам музика... но така да седна и да пея акапелно няма да стане  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 826
Аз още не съм свикнала да и пея на моята Рада. Пробвах няколко пъти, но някакви мои си фантасмагории, с измислен текст. Grinning Иначе се сещам за някоя и друга детска песен:
"Мила моя мамо", "Мама ми купи днес..." "Зайченцето бяло", "Хей ръчички" "Пляс, пляс педалите" Mr. Green, "Детство мое", "Зеленчуци, който не яде..." и разни други подходящи.

# 86
  • Мнения: 641
Аз още не съм свикнала да и пея на моята Рада. Пробвах няколко пъти, но някакви мои си фантасмагории, с измислен текст. Grinning Иначе се сещам за някоя и друга детска песен:
"Мила моя мамо", "Мама ми купи днес..." "Зайченцето бяло", "Хей ръчички" "Пляс, пляс педалите" Mr. Green, "Детство мое", "Зеленчуци, който не яде..." и разни други подходящи.
newsm10  и аз и аз

# 87
  • Мнения: 3 675
Мисля, че е най-добре майката да пее на бебето, защото то е свикнало с нейния глас и така по-лесно ще се успокои.Аз признавам, че съм музикален инвалид и пеенето ми може да предизвика само шок и ужас.Тъй че, ще пробвам запис или МР3.

# 88
  • Мнения: 514
Детство мое---Зайченцето бяло-----Хей ръчички-----Зеленчуци който не яде-----Сънчо---и едно нещо което им пея още докато съм бременна --Назад моме Калино---видях че им действа оспокоянащо

# 89
  • някъде
  • Мнения: 4 956
като беше бебе му пеех зайченцето бяло, сега не обича да му пея и ако започна кава- спри мамо, не пей Crazy

# 90
  • София
  • Мнения: 250
Ами пея му "Зеленчуци, който не яде.." и "Тръгнал кос", а баща му го приспива с "Тих бял Дунав"  Crazy  Joy

# 91
  • Мнения: 11 607
Всякакви детски песнички, за които се сетя на момента. Някои от тях - не с оригиналния текст, а преработен с името на детето. Понякога си добавям и аз думички към музика, че не може се помни всичко......Но съм им пяла и пусни на Васил Найденов, Сигнал и други любими изпълнители....Въобще - каквото се сетя......

# 92
  • Мнения: 18
Цитат на: galina_743

Благодаря много !!! Simple Smile

# 93
  • Мнения: 1 354
Аз пея всичко което ми идва на ум в дадената ситуация,доста често си измислям някакви мои песнички Joy

# 94
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Хм, песнички съм пяла всякакви, включително и една моя си, измислена, приспивна. Иначе музика и двамата слушат много от бебета. Имат си даже и предпочитания: дъщеря ми като бебе заспиваше на детски песнички, а синът ми не признава нищо друго освен радио Джаз ФМ.  Mr. Green Без майтап. Ако сменя станцията се сърди и кротва чак като си върна добрият стар джаз. Иначе мъжът ми си ги обработва от малки със сериозна музика на едри дози (разбирай класика, опери, камерна, откачени съвременни композитори и т.н.). Но то при него си е професионална деформация, музикант какво да го правиш. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт