Мислили ли сте какво ще стане след смъртта ви с нещата,които са важни за вас?

  • 2 978
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 192
Какво ще стане с моите вещи няма особено значение.
Но след като гледах филма "Земята след хората", ми стана много тъпо, че ако човекът наистина изчезне, съвсем скоро след него ще изчезнат и всички негови достижения. Книги, дискове... всичко. Ще останат само няколко каменни паметника....
Не знам за вас, но аз зарязвам снимки, дневници и прочие. Хващам чука и длетото и отивам да си пиша мемоарите и заветите на някой чукар.  Crossing Arms
Стига да има кой да ти ги чете  pironi

# 16
  • Мнения: 25 793
К'во ти пука?
Чукча е писатель, все пак.  Laughing

# 17
  • Мнения: 15 619
Не ме интересува. Те са "важни" за мен сега. После, за децата ми, ще са вехтории и ненужни вещи.

# 18
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Уууу, размечтах се! Зала на мое име в местното читалище с пианото ми вътре , зала в библиотеката  с моите книги...рядко посещавана, съответно, пък знам ли ...Писмата на гаджето ми от казармата , издадени в подвързан в зелено том с твърди корици...
Само онова чекмедже с касети, дето трета година мъж ми му се кани , пък аз буквално с голи гърди го вардя, ще ме издебнат пущините и ще го изхвърлят!
Абе , я!

# 19
  • Мнения: 1 192
Уууу, размечтах се! Зала на мое име в местното читалище с пианото ми вътре , зала в библиотеката  с моите книги...рядко посещавана, съответно, пък знам ли ...Писмата на гаджето ми от казармата , издадени в подвързан в зелено том с твърди корици...
Само онова чекмедже с касети, дето трета година мъж ми му се кани , пък аз буквално с голи гърди го вардя, ще ме издебнат пущините и ще го изхвърлят!
Абе , я!

Mr. GreenЗабрави най-важното, да ти спретнат една скромна могилка с накитите и колата(респ.колелото),да преминеш през козметичния салон в хоризонтално положение и милото да го положат редом  Naughty

# 20
  • Мнения: 4 300
Единствено се надявам да запазят книгите. Наистина са важни за мен, ще се радвам да са важни и за децата ми.
Като цяло, не се привързвам към вещите, но пазя всички снимки, прилежно прибрани в албуми.

# 21
  • Мнения: 2 197
Не и не ме интересува.
Освен това нямам кой знае колко "ревностно" пазени неща. Даже като се замисля май изобщо нямам. Държа на снимките в албумите си, имам много любими плюшени играчки ( Embarassed), но за никое от тях няма да страдам. Аз всъщност и сантиментални предмети, свързани с дъщеря ми нямам. Така че явно ще го преживея някак си Laughing

# 22
  • Мнения: 14 503
най-важното нещо за мен е душата ми. само за нея се притеснявам какво ще й се случи след смъртта Rolling Eyes

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам важни неща.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 538
Искрено се надявам онези любими хора, които ще останат след мен да се отърват от любимите ми предмети, ако не са им необходими. Предпочитам да продължа за заемам място в сърцата, а не в килерите им. На тялото си държа докато съм в него, след това имам единствената претенция да не излагат трупа ми публично и гледката да преследва всички денем и нощем, докато телата им не заемат същото място.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм се замисляла, но ако не им харесват по добре да си отидат по предназначение - на боклука.

# 26
  • Мнения: 4 300
Не, не съм мислила. Пък и знам ли като остарея кое ще ми е важно.

# 27
  • Мнения: 1 192
Не, не съм мислила. Пък и знам ли като остарея кое ще ми е важно.
Аз знам-ченето  newsm47

Ей,покрая тоя земетръс много се размислихте  newsm78 Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 16 138
Да, мислила съм.
За най-важното нещо - дъщерята вече съм спокойна. Има си професия, харесва я и се оправя с живота - може да печели и да се гледа сама.
Разни предмети - не ми пука за тях. Нали живота ми е свършил и червеите ще ме гризат. Голямо чудо, че някой ще изхвърли на боклука  снимки и др. неща. Може за мене да са били важни, но след като ме няма.... за наследниците други неща ще са важни и така докато дойде и техния  ред.
Катафалка с ремарке няма.

# 29
  • Мнения: 4 892
Я си пишете и зодиите,че може би само на водолеите да е присъщо такова привързване към снимки,писма,стихове...и други подобни.Мисля си,че голяма част от нас остава да живее в тези предмети... Rolling EyesНо може би ще кажете,че е нормално и естествено и тя да си отмре с нас  Thinking  Mr. Green

Нищо подобно. И за други водолеи мога да потвърдя. Аз съм "най-изхвърлящият" човек на земята. Нямам нестихващ сантимент към почти нищо. Разбира се, че имам разни дреболийки, които запълват дома ми, но определено не мисля да ми ги слагат в ковчега като хвърля топа. Свекърва ми се чуди как е възможно у нас да има шкафове, които стоят празни, съвсем празнички  Laughing  Тя пък обича да къта, а няма място.

Общи условия

Активация на акаунт