Водите ли децата си в Макдоналдс?

  • 32 268
  • 486
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 298
desi1509, моля те, спри да цитираш толкова подробно. Ужасно досадно е, а и излишно.
Извинявам се за оф-топика.

За какво цитиране и то подробно става дума? Я ме светни,че малко съм тъпичка и не вдявам - това ще да е от дебелия ми задник  Mr. Green  Wink

# 466
  • Мнения: 5 940
Ама, като сте се хванали за този спорт! Моите не спортуват, но и рядко ядат боклучава храна. В сравнение с другите деца са направо клечави и се губят в общата картинка.
Andariel, спортът е преди всичко за здраве. Спортуващите рядко са много слаби, но пък имат здрава и хармонична физика. Спортът развива и качества на характера, когато е за удоволствие.
Храната наистина има по-голяма връзка със затлъстяването, но според мен е важно и комбинирането между здравословно хранене и движение.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 23:01 от valerie

# 467
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога да направя разлика между дете със здрава физика и дебело дете. А и от много време насам се съмнявам в тази реклама на спорта. Според мен е достатъчно децата да имат възможност да играят, а не непременно да ходят на някакъв спорт. Половин или един час игра на гоненица, футбол, скачане на въже или ластик са също здравословни за децата. Както и яденето на нормална храна и достатъчно време за сън. Когато едно спортуване се превърне в задължение и няма "не ми се тича сега", то си губи смисъла като някакво удоволствие за детето (а и за възрастния).

# 468
  • Мнения: 5 940
Половин или един час игра на гоненица, футбол, скачане на въже или ластик са също здравословни за децата. Както и яденето на нормална храна и достатъчно време за сън. Когато едно спортуване се превърне в задължение и няма "не ми се тича сега", то си губи смисъла като някакво удоволствие за детето (а и за възрастния).

Напълно съм съгласна, но по мои наблюдения това го правят само през летните ваканции, през останалото време бързат да се приберат вкъщи пред компютъра. При организираните занимания , /когато наистина са желани от детето, а не са плод на амбициите на бащата да го направи футболист, волейболист и т.н, а то хал хабер си няма като интерес/, е друго. Много бързо се създават навици за спортуване, защото чувството след това е много приятно.

# 469
  • Мнения: 8 242
Да, водя го веднъж седмично може би.. Харесва най-вече пързалката и може да се катери с часове по нея..
А и това е единствената вредност която яде - визирам пържените картофи - и то от малкото пакетче 1/3 Simple Smile .. не яде нито чипс, нито бонбони, нито шоколад.. Та удоволствието му е най-вече в купуването на великите картофки.. и това да ме замъкне до пързалката  Crazy а яденето.. е повечето се спаружват и стават "лошкави"  Joy
А аз редовно си взимам сладолед от там  Blush

# 470
  • София
  • Мнения: 2 734
Яла е 2 пъти детско меню,с портокалов сок и хамбургер.Не забелязвам особено да се е заинтригува от атмосферата там,последно даже на пързалката се поизплаши,защото имаше по-големи деца и я бутаха.Иначе картофите и сандвича ги яде,ама след това като сме минавали покрай Макдоналдс не ме е опъвала да влизаме пак.
Иначе като студентка на бригада в Щатите и аз бачках там,та ми е ясно за какво става дума.Ама според мен децата не трябва да се ограничват прекалено.Да не става навик само.

# 471
  • Мнения: X
За какво цитиране и то подробно става дума?
Става дума за цитирането без нужда на по 2-3 дълги предишни постинги във всеки твой отговор. Но както и да е. Всъщност искам да попитам - сега си млада и се наслаждавш на удоволствията, "които предлага пазара". А след 15 - 20 г., когато се проявят последствията от наднорменото тегло и "наслажденията" под формата на болести, и ти отнемат радостта от живота, как ще разсъждаваш?

# 472
  • Мнения: 5 940
За какво цитиране и то подробно става дума?
Става дума за цитирането без нужда на по 2-3 дълги предишни постинги във всеки твой отговор. Но както и да е. Всъщност искам да попитам - сега си млада и се наслаждавш на удоволствията, "които предлага пазара". А след 15 - 20 г., когато се проявят последствията от наднорменото тегло и "наслажденията" под формата на болести, и ти отнемат радостта от живота, как ще разсъждаваш?
Това е вярно и наистина е много тежко за пълните хора. Още повече, че когато в една по-ранна възраст са 15-20, после много лесно стават и 30-40 килограма.Пускаш се по течението и вече не ти пука нито как изглеждаш, нито какво ядеш.
 Сърдечни проблеми -високо кръвно, разширени вени. Ставни болести, трудност при придвижването. Наблюдавам го при близки. И ми е много мъчно като виждам колко жизнени, прекрасни и красиви дори с пълнотата си хора бяха, а сега какво става. И е почти невъзможно да се разреши проблема.

# 473
  • Мнения: 2 478
... Всъщност искам да попитам - сега си млада и се наслаждавш на удоволствията, "които предлага пазара". А след 15 - 20 г., когато се проявят последствията от наднорменото тегло и "наслажденията" под формата на болести, и ти отнемат радостта от живота, как ще разсъждаваш?

Истината е, че когато не ти пука на 20 г, няма да ти пука и на 50 год. Почти не познавам жена, която да не се съобразява какво яде.
А MC, KFS и всякакви други сандвичи ги избягвам и не смятам за нужно да запознавам синът си с тях.

П.С. Спортът изгражда култура и физика, които си остават завинаги.

# 474
  • Мнения: 62
Понеже сте зачекнали темата за хранителните навици създавани в детска възраст , напълно съм съгласна с  това мнение..
Цитат на: Le Soleil
П.С. Спортът изгражда култура и физика, които си остават завинаги.
[/quote
Три от приятелките на дъщеря ми са с наднормено тегло.., говорим за момиченца в 3-4клас , които са огромни... Confused Лошото  ,че никой от близките им не признава проблема , от малки основна храна са мазаните филии и всичко ще е тестено и мазно ..А ходенето в Макдоналдс приемат като  награда и по повед и без   непрекъснато са там... Dizzy Face
Лошото е , че всички деца ги обиждат , което за мен е жестоко , но как тези майки не се замислиха да ги запишат на спорт или диетолог да посетят ... Rolling Eyes
Всъщност за майките и бабите им ,които ги наглеждат проблема са лошите хора и всичко освен тях самите... Confused Не понасям такъв вид мислене и не защото семейството ми сме слоботелесни а просто защото американският начин на хранене  съсипва децата ни и колкото по-бързо някои родители го проумеят , толкова по-малко поръжения ще има... yes

# 475
  • Мнения: 46 662
За какво цитиране и то подробно става дума? Я ме светни,че малко съм тъпичка и не вдявам - това ще да е от дебелия ми задник  Mr. Green  Wink

Някой май не е чел правилата  Mr. Green

Цитат на: Mamma
"Когато цитирате нечие мнение, изтривайте част от него и оставяйте само това, към което е насочена репликата ви!
Избягвайте множество вложени цитати (цитат на цитат)!"

Ето и цялата тема: Как се цитира мнение?

# 476
  • Мнения: X
Истината е, че когато не ти пука на 20 г, няма да ти пука и на 50 год. Почти не познавам жена, която да не се съобразява какво яде.
Да де, но проблемът е, че ако от една определена възраст нататък продължава да не ти пука, това може да ти влоши здравето значително. Жалко е, ако някой е готов да изживее последната трета от живота си като развалина само заради едното ядене на млади години.

# 477
  • София
  • Мнения: 44 417
До сега не.
аз самата изключително рядко...може би до тук 5 пъти в живота си съм яла в макдоналдс....като единственото, което наистина харесвам е ваниленият шейк....бургерите са ми направо гнусни....

Дечко 2-3 пъти е ял поничка и мъфин в Дънкин...туй то от тези вериги....

Освен това гледах преди един доста гаден филм за това как се отразява яденето в Макдоналд....и съвсем ми опротивяха тези места.....

# 478
  • Мнения: 298
Правилата съм ги прочела,но забелязвам,че доста от пишещите във форума не ги спазват  Wink. Другото,нали темата не е "Последиците от дебелотата на desi1509",а за Макдоналдс? Така,че много моля спрете да се терзаете за моя дебел задник,моето меню,моето желание дали да съм слаба или дебела,да съжалявате децата ми че ги угоявам с какво ли не,какви ще са последиците след 10,20 или 30 год. от този ми начин на хранене.......................Просто спрете да ме коментирате,понеже вие дето ми приказвате за правилата,оспамвате темата. За последен път ви казвам-искам,хапвам си и ще си хапвам всичко (същото важи и за деца,съпруг),нито ми тежът,нито ми пречат,нито ми създават комплекси,нито са ми смачкали самочувствието тези 20 кг. Нито правят проблем на маникюристката ми,фризьорката ми,масажистката ми или който и да е от моята среда. Нито имам проблем с дрехите поради факта,че основно пазарувам от чужбина,а там има прекрасни дрехи и за слабички и за дебеланки. Щом на вас ви пречат (за тези които имат или се страхуват да не се сдобият с излишно тегло),нека да си хапват здравословно,лошо няма щом така са решили,но недейте да се надпреварвате една през друга да ме убеждавате как да живея. Нека да си имаме уваженията,мисля че съм достатъчно голяма и интилигентна и имам глава на раменете си и мога да мисля и решавам сама.

# 479
  • Мнения: 945
Дали ще доживея да видя тема "Купувате ли на децата си баници с боzа?"
Съгласна съм, че храната в Макдоналдс не е от най zдравословните, но според мен има и къде по големи zла на тоzи свят. Примерно  маzните банички и милинки, дюнерите или майонеzните салати, шоколадите, сокчетата, които са направени от половин килограм zахар и оцветители Sick. За това не смятам, че трябва да се вторачваме точно в едно нещо и да го иzбягваме. Важно е раzнообраzното хранене и също така важно е на детето да му се иzградят добри навици. Един или два  пъти седмично от "лошата" храна (тук имам предвид всяка от иzброените от мен по горе храни) не е опасно, стига преz останоалото време детето да се храни рационално.
Целенасоченото иzбягване на някакъв вид храна (тук имам пред вид на детето да не се дава иzобщо да опита от нея) може да доведе точно до обратния ефект, т.е. след време детето да е "обсебено" от нея. Като пример... една поzната не даваше на детето си да яде торти. Стигаше се до ситуации като следната... детски рожден ден всички деца си похапват сладко сладко тортичка, само нейното седи и преглъща отстрани, мама не дава. Когато детето тръгна на училище почна тайно от мама да си купува тортички и сега вече е с леко наднормено тегло. Сега майка му раzбра zа "тайната му страст" и пак му я zабрани  ooooh!.

За това смятам да водя детето си в Магдоналдс тогава, когато на мен ми се прияде. Смятам да му давам шоколад тогава, когато и аz ям. Но понеже се грижа и zа своето гъzе, а и трябва да давам личен пример, смятам преz останалото време храната да е добре балансирана и zдравословна.

Общи условия

Активация на акаунт