Na 19g. s1m v sedmiq mesec i ne znam kakvo sledva i kakvo da pravq.

  • 3 365
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 571
Не искам да съм груба-но ще раждаш.Какво можеш да направиш.В седми месец е късно да се чудиш какво да правиш!
Вземи си някоя книга-прочети из хорума.За всяко нещо има теми.За осигуровки,за лекари,болници,видовете раждане.
Няма от какво да се страхуваш Hug
А бащата на детето подкрепя ли те???
Попитай лекаря си за всичко,което те интересува.Аз почти не разбирам въпросите ти Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 464
Какво ми трябва эа бебчо-момченце е

Е,извинявай ама е те тва ми преля тотално!След като си била достатъчно голяма да забременееш,трябва да знаеш какво да правиш.
Самото заглавие е уникално-какво следва и какво да правя?!!!
Ами следва да родиш и да го отгледаш!
Имам чувството,че пише някой на 10 години,който дори не живее на земята.
Според теб какво ти трябва за бебето като е момче?Ми сигурно панделки и роклички doh
Това не е кукла!!!
Много е лесно да пускаш тъпи теми-имаш 2 месеца още-чети повече.Има хиляди книги за бременни.Ако не ти се четат книги,чети из форума,има мнооого полезна информация!!!

# 17
  • Мнения: 2 658
Явно наистина си много, много убъркана. Това не е добре, време е да си се ориентирала, поне горе_долу в ситуацията. То че всички се притесняват, притесняват се, но.. Няма как да ти се отговори zа всичко просто.
Виж, нистина иz форума има всичко, раzтърси и ще си иzбереш каквото те интересува. А нямаш ли приятелки, майка, сестра, съседка или иzобщо блиzки, които да те посъветват? Защото е добре да има някой покрай теб... Не zнам какво друго да ти кажа, съвzеми се, нямаш много време  Hug

# 18
  • Мнения: 571
Мацка взимай се в ръце.Иди в първия магазин за детски стоки,лелките там ще ти кажат какво да му вземеш на момченцето ти  doh

# 19
  • Мнения: 1 341
Не искам да звуча грубо, но тази тема не ми звучи сериозно! Rolling Eyes

Дано е груба шега.

# 20
  • Мнения: 9 814
Не искам да звуча грубо, но тази тема не ми звучи сериозно! Rolling Eyes

Дано е груба шега.

На мен пък въпросите ми звучат като зададени от 15 годишно момиче.
Все пак авторката твърди, че е бременна в седми месец, за толкова време е мога да прочете поне една-две книжки и малко списания за бременност.

# 21
  • Мнения: 1 341
Не искам да звуча грубо, но тази тема не ми звучи сериозно! Rolling Eyes

Дано е груба шега.

На мен пък въпросите ми звучат като зададени от 15 годишно момиче.
Все пак авторката твърди, че е бременна в седми месец, за толкова време е мога да прочете поне една-две книжки и малко списания за бременност.
Именно това имах предвид.

Все пак, за да се вземе решение дали да се задържи дете или не на тази възраст трява да знаем какво ни очаква.

# 22
  • Мнения: 2 818
Ей, изядохте момичето! Все едно никога не сте били бременни и не знаете каква каша понякога е в главата  Crossing Arms

Момиче, не се притеснявай и не се опитвай да разбереш всичко наведнъж.
Имаш още цели два месеца да се подготвиш.
Потърси информация за самия процес на раждане, за да си по-подготвена психически, защото страха от неизвестното е по-силен от страха от известното и имай предвид, че при всяка жена е различно - има наистина трудни раждания, има и много леки и често всички са поукрасени. Виж например в ютуб има филчета на national geographic. Има много книги също така, аз лично силно ти препоръчвам "Близо до бебето" на Василена Доткова.
После проучи болницата, лекарите, ако искаш или пък поне реда.
Списъци за нужните неща има много и те твърде често са препълнени с всякакви ненужни работи.
Прецени дали искаш да кърмиш и ако имаш желание можеш да почетеш в Библиотеката на кърмаческия подфорум, за да си по-наясно, във Варна има и консултанти по кърмене, с които можеш да се свържеш (виж в кърмаческия подфорум).

Вярно е, че изглежда твърде много информация, но е необходима, за да си спокойна.
Успех!  Hug

# 23
  • Мнения: 793
И аз мисля че едно 19 годишно момиче след като е готово да има дете трябва повече да се интересува. В интернет има много за четене по въпросите на авторката. Аз от момента в който разбрах че съм бременна (тогава нищо не знаех ,какво трябва да правя,какви изследвания ми се полагат и т.н.) започнах да звъня на познати които са бременни или са родили скоро,за да ми препоръчат лекар,след това да ме "светнат" къде мога да намеря отговор на многобройните ми въпроси. Сега определено се чувствам подготвена за много неща,но почти всеки ден се "ровя" из нета да чета,за бременността,за раждането,за бебето,за помощите които ми се полагат от държавата и други такива неща които ме вълнуват. Съветвам авторката да се порови в http://www.google.bg/ има какво да прочете. Успех и леко раждане Hug

# 24
  • Мнения: 24
Цитат
Ронка-темата ми не е шега,като не ти харесва има и други теми-чети тях!!!МИРА-аз няма да му взема нищо докато не се роди,чувала с1м,че не е хубаво,а и знам ли може и момиче да излезе!!!СОВА-имам и майка и сестра и ком6ийки и роднини.Съвзех се!!!ИРИНА 85-забременях без да искам,но с приятеля ми решихме да си го изгледаме.Знам,че следва да го родя и да го отгледам,знам с1що че не е кукла.Имам и дом и м1й и достатъчно средства да го отгледам.Не беше нужно да си толкова груба,а и не с1м искала точно от теб съвет-запази черния хумор за себе си!!!БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ МОМИЧЕТА -ПРОЧЕТОХ И ДОРИ СИ ЗАПИСАХ НУЖНАТА ИНФОРМАЦИЯ!!!БЛАГОДАРЯ
Ронка-temata mi ne e 6ega,kato ne ti haresva ima i drugi temi-cheti tqh!!!МИРА-az nqma da mu vzema ni6to dokato ne se rodi,chuvala s1m,che ne e hubavo,a i znam li moje i momiche da izleze!!!СОВА-imam i maika i sestra i kom6iiki i rodnini.Savzeh se!!!ИРИНА 85-zabremenqh bez da iskam,no s priqtelq mi reshihme da si go izgledame.Znam,che sledva da go rodq i da go otgledam,znam s1shto che ne e kukla.Imam i dom i m1j i dostatachno sredstva da go otgledam.Ne beshe nujno da si tolkova gruba,a i ne s1m iskala tochno ot teb savet-zapazi cherniq humor za sebe si!!!BLAGODARQ NA VSICHKI OSTANALI MOMICHETA -PROCHETOH I DORI SI ZAPISAH NUJNATA INFORMACIQ!!!BLAGODARQ

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 14:51 от AnMary

# 25
  • Мнения: 1 796
Защо приемаш нещата така?Винаги във форума има и недоволни.И аз вря и кипя от хормони,но не приемай всичко навътре.Желая ти лека бременност и сладко бебче.

# 26
  • Мнения: 4 555
Аз не разбрах защо нападнахте така момичето. Ако нещо не ви е харесало, никой не ви кара насила да пишете в темата!

mimito89, поздравявам те за решението да отгледаш детето, браво!
Относно документите, които са ти необходими, вече са ти казали, че трябва да питаш доктора си. На мен докторката, която ми следеше бременността, ми подготви всички документи, аз си ги събрах в една папка и с тях ходих в болницата да раждам.
Относно това, което ти трябва за бебето - легло, дрешки, памперси, козметика, количка. Има и много други неща, без които разбира се спокойно можеш да минеш, но с течение на времето ще прецениш дали ти трябват или не.
Раждането може и изобщо да не боли, прочети ето тази статия например - http://activebirth.multiply.com/journal/item/9/9

Съветвам те да се запишеш в отчетната тема на очакващите бебета през август ето тук е - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399202.0
В нея ще можете да обсъдите абсолютно всичко, което те интересува, защото целта на тази тема е точно такава.
Успех и не се притеснявай да питаш още каквото се сетиш.

# 27
  • Мнения: 9 439
Нормално е момичето да е поизнервено.Всички сме минали по този път и можем да и влезем в положение,но чак пък такова незнание не бях приела.Защо в 7-я месец започва да се чуди какво я очаква и какво да прави? ThinkingКъде е била през изминалите 6? Thinking

Както и да е!Леко раждане,ще се оправиш някак си!

# 28
  • Мнения: 2 658
Мимито, аz не съм ти написала нищо с лошо чувство  Peace . Питах дали имаш блиzки, zа да има към кой да се обърнеш , когато ти потрябва някаква помощ. И да се "съвzемеш" в смисъл да не се шашкаш иzлишно, това не помага. Така че чудесно, че има на кой да раzчиташ, чудесно, че сте zаедно с приятеля ти и че сте поели отговорността. Браво. Пък ако нещо си обидена, остани си със zдраве и леко раждане.

# 29
  • Мнения: 805
Мимито,
като попишеш малко във форума ще разбереш, че тук просто е така: тук да си неинформиран не се толерира. Ако зададеш въпрос, биваш нападнат понеже не знаеш отговора. Личното мнение е кофти работа, понеже не всички мислят така...абе, с две думи - НЕ ПИТАЙ!

Въпреки, че сякаш си объркана, браво, че сте решили да оставите детето!

Общи условия

Активация на акаунт