Как да си разпределим разумно бюджета?

  • 56 398
  • 620
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 34
 
Ти пък!  Joy

Нагласи си Reminder!  Hug
Laughing  bouquet

# 76
  • Мнения: 92
МНОГО ВИ МОЛЯ!
На 01.06.2009 може ли да пуснете нова темичка, за да си напомним, че "днес е деня", все планувам да си водя отчет и все се сещам по средата на месеца.  Sunglasses

Аз не чакам първо число на месеца за да започна отчета, а го започвам ( сега ще ми е за първи път) когато взема заплата (днес). Но все пак ако искаш мога да ти напомня, да ти пиша на лични, или както ще ти е удобно .....
 Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 17 393
Въпросът ми е: Мога ли да попълвам други наименования в празните полета, напр. под Непредвиден разход (за 3 и 4 седмица) има четири празни полета - слещу тях е жълто, затова предполагам, че ръчно написаните стойности са включени във формулата?

Да, можеш да попълваш във всички жълти полета.
Ако не ти стигнат редовете и трябва да вмъкнеш нов обаче, задължително го направи преди последния ред; ако е след него, формулата няма да го хване.

# 78
  • Мнения: 34
МНОГО ВИ МОЛЯ!
На 01.06.2009 може ли да пуснете нова темичка, за да си напомним, че "днес е деня", все планувам да си водя отчет и все се сещам по средата на месеца.  Sunglasses

Аз не чакам първо число на месеца за да започна отчета, а го започвам ( сега ще ми е за първи път) когато взема заплата (днес). Но все пак ако искаш мога да ти напомня, да ти пиша на лични, или както ще ти е удобно .....
 Simple Smile

Ми  EmbarassedСрам не срам - пиши ми на лични моля те (на 01/06/2009)  newsm51

# 79
  • Варна
  • Мнения: 167
Много хубава тема, ще е следя

# 80
  • Мнения: 92
МНОГО ВИ МОЛЯ!
На 01.06.2009 може ли да пуснете нова темичка, за да си напомним, че "днес е деня", все планувам да си водя отчет и все се сещам по средата на месеца.  Sunglasses

Аз не чакам първо число на месеца за да започна отчета, а го започвам ( сега ще ми е за първи път) когато взема заплата (днес). Но все пак ако искаш мога да ти напомня, да ти пиша на лични, или както ще ти е удобно .....
 Simple Smile

Ми  EmbarassedСрам не срам - пиши ми на лични моля те (на 01/06/2009)  newsm51
ОК, ще се постарая още сутринта да ти напомня.
Не се притеснявай на всеки се случва да пропусне нещо  Laughing

# 81
  • Мнения: 2 723
Бърдитааа, частни уроци даваш ли маци  Mr. Green
Ша черпа с мартини.
Със заделените пари от тоя месец  Joy

ОФФ: Нещо ми се прецака скайпа, не е лично  Confused

# 82
  • София
  • Мнения: 17 393
Хихи, ти с ексела се справяш, мацко, за теб само мартини  Laughing

(Сори за спама, няма вече)

# 83
  • Мнения: X
Чудна тема, от доста време се тормозя над тези въпроси..Може ли да съберем идеи за седмично меню обаче?? Thinking Че там зациклям.

# 84
Двама сме вкъщи.
Както съм споделяла вече в предни теми, седмичният ни разход за пазаруване в супермаркет - за храна и домакински неща - е между 50 и 60 лв.

За тази сума купувам всички зеленчуци, месо, варива, алкохол, препарати, консумативи - абе всичко. Пазаруваме в кауфланд.

Ето и списък на последно напазаруваното и меню то ми за тази седмица:
Списък
1 кг. тиквички
2 големи патладжана
1 пакет пилешко филе замлазено - около килограм
под килограм зелени чушки сиврия
300 р. свинско месо гулаш - т.е. парчета за готвене
2 краставици
1,5 кг картофи
0,5 кг стар лук
2 кг ябълки
10 яйца
0,5 кг сирене
2 кисели млека
1 пакет ориз
1 малък хляб
тоалетна хартия, салфекти
минерална вода,3 лв. опаковка бяло вино
душ-гел

Това беше, естествено всяка седми е различно, според нуждите
Менюто
Готвя на 2-3 пъти в седмицата
Понеделник
Пълнени чушки с яйца и сирене
Вторник
Картофена яхния с пресен магданоз и малко норязано пилешко филе
Сряда
Пилешко филе с марината запечено на скара, гарнитура салати краставица и варени картофи с лук и магданоз
Четвъртък
Тиквички с ориз
Петък
ще правя домашно китайско с едната краставица, тиквичка, морков, пилешко филе
Събота
Патладжани в доматен сос

В неделя обикновено хапваме останалото от седмицата или салатки, паста ...

Готвените неща вкъщи са за повече от едно хранене, аз си вземама на другия ден за обяд на работа - така спестявам и от разноски за обяд.

# 85
  • София
  • Мнения: 17 393
Хубав списък, практичен   bouquet

Свинското само ти го няма в менюто, да не го забравиш Wink

# 86
  • Мнения: 85
И аз процедирам така - пазарувам от събота до събота.
Първо се пазарува за бебчо. Правя си списък какво ще готвя и пазарувам необходимите неща. Е винаги има и дребни неща за докупуване, но те не хвърлят много.

# 87
  • София
  • Мнения: 971
Аз съм Финтифлюшка Laughing

За свинското - обърках списъка, картофената яйнийка беше със свинско, не с пилешко....

Дано да ви бъде полезна.

Има два варианта - или купувате продуктите и после правите менюто или по-целенасочено и предпочитано от мен - първо менюто, после списъка - като използвате всички налични продукти вкъщи, които няма нужда да купувате допълнително.

Освен това е най-изгодно а и вкусно ако се купуват сезонни зеленчуци и плодове.

# 88
  • София
  • Мнения: 17 393
И аз правя първо менюто, определено  Peace
После ако в магазина от някой видян продукт се сетя за нещо (например риба редовно забравям в менюто, ама като видя рибоците, се подсещам) - може да добавя, но гледам да не е често.

Отделно виси на хладилника един лист с магнитче, на който пиша цялата седмица разни неща, ако свършат - прах за пране, паста за зъби ...

# 89
  • Мнения: 2 723
Бърдиткин, давай менюто мац, че огладнях  Wink

Общи условия

Активация на акаунт