СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - класиране/записване

  • 68 488
  • 1 557
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 67
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

# 1 501
  • Мнения: 4 465
"Регулярното класиране за групите с текущ прием за деца, родени 2005 и по-големи е извършено:
851 свободни места,
159 класирани - от тях, 96 са новокласирани.

Родителите на новокласираните деца са получили съобщения по е-поща.

Екип ИСОДГ"

Като прочета такова нещо в Новини и се запитвам дали се прави всичко възможно за оползотворяване на възможностите. Не знам, но все ми се струва, че свободните места принципно не се използват рационално. Ако има толкова свободни места в горни групи, не е ли редно да се потърси вариант в който да се разформироват горни групи в някои ДГ и да се уплътнят групи в други ДГ. На мястото на закритите групи да се открият такива за 2006 набор. Сигурно не навсякъде е възможно, но дали е проучвано като възможност.

Значи по градините имаме тамън 800 свободни места за набори над 2006. Това е половината от цифрата която СО ще се опита да открие таз година.

# 1 502
  • София
  • Мнения: 17 597
Странното е,че независимо,че няма решение на СОС, бивше 29 ОДЗ в момента се ремонтира!
Кипи ремонт за...Социални грижи!
Нямам думи..

              Според мен не е страшно,че кипи ремонт за....социални грижи.Важното е да победите при обзавеждането! Laughing Там е разликата между ДЗ и соц.грижи. Laughing

Изобщо не е така. Според изискванията за обществени сгради трябва да направят на всякъде рампи и асансьори. А ми кажи сега като как ще оправдаем съществуването на асансьорни шахти в близост до децата.
                        Кати,ако си чела внимателно проектите за интеграция на деца с увреждания ВЪВ ВСИЧКИ ДЗ трябва да се направят рампи и асансьори за достъпна среда.При това да може да минава инв.количка.На някои места направиха такива некадърни рампи,че... #2gunfire При това във всички по-големи ОДЗ-та има асансьорни шахти за да се вдига храната до втория етаж.И не си мисли,че като са малки не са опасни.При това съществуват от 30-35 години /зависи кога е строено ДЗ/ и за щастие до момента няма никакви проблеми!
                 

Ами явно не съм внимавала достатъчно.  Laughing Е, това е поне частична утеха.

# 1 503
  • Мнения: 3 993
..
Странното е,че независимо,че няма решение на СОС, бивше 29 ОДЗ в момента се ремонтира!
Кипи ремонт за...Социални грижи!
Нямам думи..


А пък ти искаш да похвалиш официално председателя на СОС и лаладжийката Малина Едрева и не знам кой още, а те всички са в играта!  Mr. Green ooooh!

# 1 504
  • Мнения: 7 821
"Регулярното класиране за групите с текущ прием за деца, родени 2005 и по-големи е извършено:
851 свободни места,
159 класирани - от тях, 96 са новокласирани.

Родителите на новокласираните деца са получили съобщения по е-поща.

Екип ИСОДГ"

Като прочета такова нещо в Новини и се запитвам дали се прави всичко възможно за оползотворяване на възможностите. Не знам, но все ми се струва, че свободните места принципно не се използват рационално. Ако има толкова свободни места в горни групи, не е ли редно да се потърси вариант в който да се разформироват горни групи в някои ДГ и да се уплътнят групи в други ДГ. На мястото на закритите групи да се открият такива за 2006 набор. Сигурно не навсякъде е възможно, но дали е проучвано като възможност.

Значи по градините имаме тамън 800 свободни места за набори над 2006. Това е половината от цифрата която СО ще се опита да открие таз година.
Прегледах Красно село, Младост и Люлин и мога да кажа, че масово свободните места са за 2002 набор, а те тръгват на есен на училище. Чудя се защо изобщо стоят още по опашки и градини, като за тях градината приключи и никой няма да ги класира, та те ги гонят и тези които посещават  ooooh!. И другите свободни места са основно за 2003, но много, много по-малко, а те пък на есен са в предучилищна и освобождават места, защото има родители, които предпочитат децата да я карат в училище, по една или друга причина, а не в група с още 30 деца.

Струва ми се малко предизборна инициатива това - видите ли има много места за по-големите, значи до преди година, две проблем не е имало, и за това не сме реагирали навреме. А проблем си имаше и в миналите години, особено в някои квартали, напр. Красно село.

# 1 505
  • София
  • Мнения: 17 597
В Младост има 4 - 5 места за 2005 и още толкова за 2004... ама от различни градини. Примерно в Младост 1 някъде 1, в Младост... 4 ли беше в някаква градина - 2 или 3... а тук - там има и списък с "чакащи". Предполагам, че си права, че е евтин опит за предизборно "натрупване на актив от нищо".

# 1 506
  • Мнения: 35
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

да обаче за 1-та градина има 2 незаписани деца а във 2-та има 3 незаписани деца но нали тези който са се класирали миналата събота имат още една седмица аз как да съм сигурна във коя градина колко места ще пуснат на това класиране

# 1 507
  • Мнения: 2 280
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

да обаче за 1-та градина има 2 незаписани деца а във 2-та има 3 незаписани деца но нали тези който са се класирали миналата събота имат още една седмица аз как да съм сигурна във коя градина колко места ще пуснат на това класиране

Няма как да си сигурна, освен, ако на предишното класиране, всички класирани са със звездички..

# 1 508
  • Мнения: 67
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

да обаче за 1-та градина има 2 незаписани деца а във 2-та има 3 незаписани деца но нали тези който са се класирали миналата събота имат още една седмица аз как да съм сигурна във коя градина колко места ще пуснат на това класиране

Гледай кои от децата са със звездичка след името, това означава, че са класирани на предното класиране и срокът им за записване изтича на 12 юни. Значи се следи не само броя на незаписаните, но и колко от класираните са със звездички след имената. Дано съм обяснила ясно.

# 1 509
  • Мнения: 35
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

да обаче за 1-та градина има 2 незаписани деца а във 2-та има 3 незаписани деца но нали тези който са се класирали миналата събота имат още една седмица аз как да съм сигурна във коя градина колко места ще пуснат на това класиране

Гледай кои от децата са със звездичка след името, това означава, че са класирани на предното класиране и срокът им за записване изтича на 12 юни. Значи се следи не само броя на незаписаните, но и колко от класираните са със звездички след имената. Дано съм обяснила ясно.




КЛАСИРАНИ НА ВТОРО КЛАСИРАНЕ
 
1. Владимир Венетов Панайотов 10.1 т. 090522 *
2. Мина Борисова Крумова 10.0 т. 090522 *
3. Виляна Иванова Бонева 8.2 т. 090522 *
4. Калоян Емилов Петров 8.2 т. 090522 *
5. Наталия Ивова Нишанова 8.2 т. 090522 *
6. Николай Георгиев Петров 8.1 т. 090522-04704865 *
7. Андреа Станимирова Стоянова 8.1 т. 090522-06552778 *
8. Александър Пламенов Асенов 8.1 т. 090522-06782455 *
9. Шера Халил Алмуслем 8.1 т. 090522-07884987 *
10. Елица Божидарова Георгиева 8.1 т. 090522-08354029 *
11. Даяна Валентинова Панкова 8.1 т. 090522-12146129 

това е на едната градина-на тази са 3 незаписани

КЛАСИРАНИ НА ВТОРО КЛАСИРАНЕ
 
1. Георги Добринов Добрев 10+ т. 090522 *
2. Стайко Марианов Александров 8.2 т. 090522 *
3. Ренета Атанасава Здравкова 10.1 т. 090522
 

на тази има 2-ве незаписани
това е за втората градина ако пожеш ми помогни защото главата ми вече е блокирала

# 1 510
  • Мнения: 67
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

да обаче за 1-та градина има 2 незаписани деца а във 2-та има 3 незаписани деца но нали тези който са се класирали миналата събота имат още една седмица аз как да съм сигурна във коя градина колко места ще пуснат на това класиране

Гледай кои от децата са със звездичка след името, това означава, че са класирани на предното класиране и срокът им за записване изтича на 12 юни. Значи се следи не само броя на незаписаните, но и колко от класираните са със звездички след имената. Дано съм обяснила ясно.




КЛАСИРАНИ НА ВТОРО КЛАСИРАНЕ
 
1. Владимир Венетов Панайотов 10.1 т. 090522 *
2. Мина Борисова Крумова 10.0 т. 090522 *
3. Виляна Иванова Бонева 8.2 т. 090522 *
4. Калоян Емилов Петров 8.2 т. 090522 *
5. Наталия Ивова Нишанова 8.2 т. 090522 *
6. Николай Георгиев Петров 8.1 т. 090522-04704865 *
7. Андреа Станимирова Стоянова 8.1 т. 090522-06552778 *
8. Александър Пламенов Асенов 8.1 т. 090522-06782455 *
9. Шера Халил Алмуслем 8.1 т. 090522-07884987 *
10. Елица Божидарова Георгиева 8.1 т. 090522-08354029 *
11. Даяна Валентинова Панкова 8.1 т. 090522-12146129 

това е на едната градина-на тази са 3 незаписани

КЛАСИРАНИ НА ВТОРО КЛАСИРАНЕ
 
1. Георги Добринов Добрев 10+ т. 090522 *
2. Стайко Марианов Александров 8.2 т. 090522 *
3. Ренета Атанасава Здравкова 10.1 т. 090522
 

на тази има 2-ве незаписани
това е за втората градина ако пожеш ми помогни защото главата ми вече е блокирала

По това, което виждам в първата има само едно дете без звездичка, което означава, че срокът за неговото запсисване е другата седмица, т.е. от 3 незаписани вадим само него и остават 2 места за това класиране за градината, ако не се запише още някой до утре.
А за втората градина по същата логика има засега 1 място, ако не се запише пак някой до утре.
Дано не съм те объркала още повече  newsm78

# 1 511
  • Мнения: 35
някой дали е наясно дали преди класирането ще обяват свободни места или ще си ги обяват като затворят системата
Предишните пъти свободните места ставаха ясни чак след затварянето на системата. Можеш да се ориентираш по броя на записаните деца. Лично гледах как нас ни записаха, в системата се обновява на секундадата без никакво забавяне, т.е. може да се вярва на 100% на данните там.
Успех!

да обаче за 1-та градина има 2 незаписани деца а във 2-та има 3 незаписани деца но нали тези който са се класирали миналата събота имат още една седмица аз как да съм сигурна във коя градина колко места ще пуснат на това класиране

Гледай кои от децата са със звездичка след името, това означава, че са класирани на предното класиране и срокът им за записване изтича на 12 юни. Значи се следи не само броя на незаписаните, но и колко от класираните са със звездички след имената. Дано съм обяснила ясно.




КЛАСИРАНИ НА ВТОРО КЛАСИРАНЕ
 
1. Владимир Венетов Панайотов 10.1 т. 090522 *
2. Мина Борисова Крумова 10.0 т. 090522 *
3. Виляна Иванова Бонева 8.2 т. 090522 *
4. Калоян Емилов Петров 8.2 т. 090522 *
5. Наталия Ивова Нишанова 8.2 т. 090522 *
6. Николай Георгиев Петров 8.1 т. 090522-04704865 *
7. Андреа Станимирова Стоянова 8.1 т. 090522-06552778 *
8. Александър Пламенов Асенов 8.1 т. 090522-06782455 *
9. Шера Халил Алмуслем 8.1 т. 090522-07884987 *
10. Елица Божидарова Георгиева 8.1 т. 090522-08354029 *
11. Даяна Валентинова Панкова 8.1 т. 090522-12146129 

това е на едната градина-на тази са 3 незаписани

КЛАСИРАНИ НА ВТОРО КЛАСИРАНЕ
 
1. Георги Добринов Добрев 10+ т. 090522 *
2. Стайко Марианов Александров 8.2 т. 090522 *
3. Ренета Атанасава Здравкова 10.1 т. 090522
 

на тази има 2-ве незаписани
това е за втората градина ако пожеш ми помогни защото главата ми вече е блокирала

По това, което виждам в първата има само едно дете без звездичка, което означава, че срокът за неговото запсисване е другата седмица, т.е. от 3 незаписани вадим само него и остават 2 места за това класиране за градината, ако не се запише още някой до утре.
А за втората градина по същата логика има засега 1 място, ако не се запише пак някой до утре.
Дано не съм те объркала още повече  newsm78


е да ама сега тази събота на 06.07 имаше по още едно свободно место а на тях срока им е до 19.07 надявам се да ме разбра

# 1 512
  • София
  • Мнения: 779
Някой може ли да ми обясни как в 48 ОДЗ набор 2008 вече трето дете, което на предни класирания е било със 7,1 или 8,1 т. сатава с 8,2 Rolling Eyes. Ами те скоро време всички чакащи ще станат с 8,2. Ще взема да си цъкна и аз една 0,1 т.  Wink

П.П. Вече се записахме в частна ясла, но тези дечица са ми като трън в очите.

Може в предно класиране да е прието братчето или сестричето му и след като са го записали детето да получи допълнителни 0,1т. по ДК1.
Проверих в списъка за приети братя и сестри, но няма дечица със същите фамилии Thinking. Остава само, че за 1-2 седмици са си намерили родителите работа в системата на столично образование Outta Joint

Ние вече сме първи в списъка на чакащите, бяхме де, но се появи едно дете с +0,1. Изобщо не вярвам, че ще ни приемат. Преди всяко класиране се намъква някое дете с някакво предимство Tired. Платих си вече за частна ясла и вас съветвам така, че на есен да не се окаже, че и в частните ясли няма места #Crazy


Vesi21 каква цена плати за частната ясла

450лв.

Има тема за частните ясли. Виж там, има много подробна информация. Аз от там се ориентирах Peace


И на мен ми прави впечатление, че има много свободни места за набор 2002 и 2003. Защо не ги оползотворят за по-малките Thinking

Най-вероятно свободни места няма да се обявят преди класирането.

Аз като гледам как се точи записването до септември може и да се запълнят групите. Лошото е, че ние страдаме от това.

Апелирам да работим за това да се подават документите преди класирането. Днес си говоря с една приятелка, която е с близнаци. Някаква нейна приятелка и казала да кандидатсва, да си пази място. Тя кандидатствала и разбира се ги приели, но разбира се не ги записала, защото бебчетата нямат 6 месеца, а тя не смята да ги дава изобщо на ясла #Crazy

Това е някаква истерия и всеки си цъка по системата, а ние седим и чакаме Tired

# 1 513
  • Мнения: 35
Някой може ли да ми обясни как в 48 ОДЗ набор 2008 вече трето дете, което на предни класирания е било със 7,1 или 8,1 т. сатава с 8,2 Rolling Eyes. Ами те скоро време всички чакащи ще станат с 8,2. Ще взема да си цъкна и аз една 0,1 т.  Wink

П.П. Вече се записахме в частна ясла, но тези дечица са ми като трън в очите.

Може в предно класиране да е прието братчето или сестричето му и след като са го записали детето да получи допълнителни 0,1т. по ДК1.
Проверих в списъка за приети братя и сестри, но няма дечица със същите фамилии Thinking. Остава само, че за 1-2 седмици са си намерили родителите работа в системата на столично образование Outta Joint

Ние вече сме първи в списъка на чакащите, бяхме де, но се появи едно дете с +0,1. Изобщо не вярвам, че ще ни приемат. Преди всяко класиране се намъква някое дете с някакво предимство Tired. Платих си вече за частна ясла и вас съветвам така, че на есен да не се окаже, че и в частните ясли няма места #Crazy


Vesi21 каква цена плати за частната ясла

450лв.

Има тема за частните ясли. Виж там, има много подробна информация. Аз от там се ориентирах Peace


И на мен ми прави впечатление, че има много свободни места за набор 2002 и 2003. Защо не ги оползотворят за по-малките Thinking

Най-вероятно свободни места няма да се обявят преди класирането.

Аз като гледам как се точи записването до септември може и да се запълнят групите. Лошото е, че ние страдаме от това.

Апелирам да работим за това да се подават документите преди класирането. Днес си говоря с една приятелка, която е с близнаци. Някаква нейна приятелка и казала да кандидатсва, да си пази място. Тя кандидатствала и разбира се ги приели, но разбира се не ги записала, защото бебчетата нямат 6 месеца, а тя не смята да ги дава изобщо на ясла #Crazy

Това е някаква истерия и всеки си цъка по системата, а ние седим и чакаме Tired

ние сме 2007 и това е на месец нали

# 1 514
  • Мнения: 2 280



И на мен ми прави впечатление, че има много свободни места за набор 2002 и 2003. Защо не ги оползотворят за по-малките Thinking

Най-вероятно свободни места няма да се обявят преди класирането.

Аз като гледам как се точи записването до септември може и да се запълнят групите. Лошото е, че ние страдаме от това.


Това са пълни смешки..
2002г ОФИЦИАЛНО завършиха на 24 май предучилищна!
Правиха им изпращане в много ДГ..(може би във всички)..
Това, че някой деца ще останат до 14 септември в групите, не означава, че има изобщо класиране за този набор! Смешно е просто..
Със сигурност, ВСИЧКИ свободни места, които се обявяват за набор 2002, РЕАЛНО вече са обявени И като свободни места за набор 2006 (понеже набор 2006 е този набор, който заема мястото на децата които ще се изпишат от набор 2002)..
Ох..просто НЯКОЙ трябва да вземе да каже на Джонев да вземе да махне тия смешки.., че само се създава изкуствено напрежение и..предположения,че има свободни места (а може Общината нарочно да го иска?)

Общи условия

Активация на акаунт