Великобритания - тема 25 лятна

  • 23 039
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 66
Момичета, благодаря ви за милите пожелания!   bouquet

Честит Рожден Ден на малката красавица на Мари! Да е жива и здрава и голяма да порасне! nbirthday newsm67 Страхотна торта и страхотно парти! 

мишолина, още не съм снимала с моя апарат, но като че ли влизаме по лека лека в релси и ще се отчета с някоя по-хубава снимка, надявам се ...  Laughing

# 226
  • Мнения: 823
Само набързо да напомня, ако на някой му се ходи на този фестивал http://www.festival.org/. Изглежда ще е много красиво Simple Smile

# 227
  • Мнения: 823
Svetlili, добре дошла  Hug Радвам се да те видя и тук  Heart Eyes

Мари, да изразя и аз възхищението си от тортата  Heart Eyes Въобще и не се помислих, че ти може да си направила тази красота  Embarassed Невероятна е!

Песничката на Гена е и моя любима. Обичам ги тези руски песнички много Simple Smile

Заминавам да вечеряме и после отиваме да гледаме шоуто от 10 pm Grinning

# 228
  • Мнения: 12
zdravei az sam nova v tozi forum , no mi stana interesno kato 4eta.Naistina li Wizz air sa namalili kilata na 15? Napravo ne mi se viarva. Az jiveia v Milton Keynes i sa mi mnogo udobni,za6toto sam i s 2 deza i sigurno se se6tate 4e ludnizata e palna. Ima li i drugi ot Milton Keynes? Thinking

# 229
  • Мнения: 1 363
Момичета, пред голяма дилема сме. Моля ви за помощ. Дъщеря ми учи в пловдивското музикално училище. Госпожата ни по пиано, каза че в Лондон няма такъв еквивалент и Дъщяря ми ще спре да свири, освен ако нямаме много пари да плащаме за частни уроци или за скъпите училища в Лондон. Предложи ни да я оставим една година в България, докато ние се устроим. Излишно е да ви казвам колко е емоционален този момент. Дъщеря ми се съгласи на такъв вариант, но тази сутрин вече беше в стрес. Моля ви, помогнете ми с информация,  ако можете да откриете. Къде има хубави училища с професионално изучаване на музика - пиано. В Брайтън и в Лондон. Не сме избрали квартал, защото знам че е важно да се ориентирам за училище. Ако трябва да търся квартал, можеби около реката - Фулам примерно. Не знам.  newsm78

Аз съм била в музикално училище и такъв еквивалент тук за такива малки деца няма. Уроците по пиано в нашето малко градче са окло 25лири, но за колко време незнам. Предполагам в Лондон ще са двойни. Отделно ще трябва да плащате уроци за солфеж и теория.
http://www.cym.org.uk/main/progress.php

http://www.gsmd.ac.uk/juniors/- всичкото, което ще изкарвате ще плащате за уроци в Гилдхол скул оф мюзик. Прегледай какво пише там -има съботни уроци.

# 230
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Reports: Michael Jackson has died


http://www.cnn.com/

# 231
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Здравейте момичета! Извинявайте, че така нахлувам в темата ви, но искам да ви помоля за помощ. Правя си портфолио и искам да включа малко информация на немски и английски. Навремето съм учила немски, но знанията ми са съвсем малки. Изпратих информацията до фирма за преводи /незнам дали не трябва да я спомена коя е!/, но се оказа че техния превод е под всякаква критика! Дори и аз, с моите незначителни знания, открих грешки. Помолих в немската тема за помощ и там ми помогнаха да си довърша превода ! И не само че беше перфектен, но и не ми струваше пари... Та затова, сега когато ми трябва превода и на английски, изобщо не смятам да ползвам услугите на фирми-преводачи. Текста е една страничка, цитати от информация за мен и автобиография. Аз опитах, но съм сигурна че имам много грешки. Искам да помоля, на който му се занимава, да ме поправи, а на другите извинявайте за нахлуването! Може да ми пишете ЛС или на gadelinka@abv.bg , а и тук ще надничам! Още веднъж извинявайте за нахлуването, и дано някой ми помогне!

 Ето тук е текста: http://docs.google.com/Doc?docid=df2q5dxj_2dr9fncdz&hl=bg

# 232
  • Мнения: 3 480
здравейте, момичета, как сте?

аз днес ипратих децата с баба им за 2 месеца в БГ и ми е ужасно криво и празно ... никога досега не съм се отделяла от тях, но знам, че имат нужда от БГ, да ходят на плаж, майка ми и баща ми и те не са ги виждали близо година ...
не знам как ще издържа толкова дълго време без тях  Cry Cry Cry

# 233
  • Мнения: 823
S T A R D U S T, много ти е хубав аватара  Heart Eyes Наслаждавай се на тези 2 месеца  Hug И аз, когато оставих Тео за първи път, ревях и ми беше тъпо известно време, но като се замислих, това си беше мое решение. След като така сме преценили, че е добре, значи трябва да се възползваме от времето. Сигурно има 101 неща, които ти се иска да направиш, а не можеш когато децата са вкъщи Hug Погледни от добрата страна и тези 2 месеца ще минат неусетно  Heart Eyes

Ние утре щяхме да ходим към парк в Уимбълдън, но се размина Sad Тео вдигна температура, разкашля се, цял ден спи и лекаря каза - бронхит.  Confused

# 234
  • Мнения: 1 673
Стардъст, вдигай веднага главицата! Децата са на сигурно и хубаво място, ще са обградени с грижи и любов от свежи ръце, ще им е много интересно и забавно и това ще ги отвори още повече! А като се завърнат ти ще си свежата и на всички ще ви е хубаво! Лесно ми е на мен да давам акъл, ама и аз като стигна до този момент, сигурно ще съм през 30 минути на телефона... Blush Разкажи как се е справила свекърва ти с двамата по летищата, били ли са послушни?

Номадик, къде ви намери този бронхит посред лято? Оле, бързо да се оправя детето! Какво му изписаха?

ЦветаК, добре ли сте вие? От доста дни не си писала, надявам се сте по разходки и люлки!

Много благодаря на всички за милите пожелания за РД на Али! И за комплиментите за тортата! Simple Smile

Кое от нашите момичета си беше взел билети за концерта на Майкъл Джексън? Разбрах, че ще връщат парите. Аз не съм му била фен, но наистина си отиде една легенда в поп музиката.

# 235
  • Мнения: 3 480
Mари, Nomadic, благодаря за окуражителните думи! опитвам се да свиквам, снощи излизах с приятели на бар, гледах филм преди лягане, а днес ще плажувам в градината Hug то не било зле да имаш време и за себе си Simple Smile)) за първи път от месеци обух обувки на 12 см ток, цял ден си правих маникюр и дори медицински педикюр, въобще, за да не стоя и бездействам, докато чакам да кацнат и да се приберат до бургас голямо разкрасяване ударих babydust7 4470
не смея да изпратя свеки сама, тя не говори английски, а и двамата са изключително палави, пратих баща им с тях, че сега и той намаза 1 ден плаж и една вечер излизане по мъжки bowuu  опасно е сам човек с двамата, от където идват и най-големите ми притеснения, често се случва единият да избяга в една посока, другият в друга и кой да гониш по-напред ... по пътя за летището се наяли с желирани бонбони, пили много вода и познайте ... Вики започнала да повръща, батко като видял и той ... та докато стигнат летището сменили по 2 чифта дрехи ... аз си знам, че като ме няма ще стане нещо, ама ако е само това-преживявам го. полетът закъсня, много късно пристигнали, изнервили се (защо ли не ме изненадват уиз ер). важното е, че вече са при бабите и дядовците и ще се забавляват Simple Smile
ето снимките, които направих преди да тръгнат:

http://www.facebook.com/album.php?aid=2024562&id=1330034235&l=45757bd7b6

мисля обаче, че трябва да имате фейсбук рег за да го разгледате ... трябва да взема да ги кача в снимка.бг и пак да пусна ...

между другото, Мари, бях на работа за 1 седмица в един колеж и мога да споделя подобен опит като твоя, че и по-зле даже, ама друг път, че стана много дълго:-)

радвайте се на лятното хубаво време !  grinning039

# 236
  • Мнения: 1 673
Стардъст, нищо им няма, че са повръщали. Пътуване е все пак, люшкане, клатене, притеснения... На път най-много се развалят режимите, ама после бързичко си влизат пак в час. Али, като я водих в България през май, повръща жестоко в таксито, казах на шофьора да спре и сигурно отнесох няколко английски псувни. Гледа, че детето се залива и натиска по-бързо газта по завоите! Глупак! Както и да е, като пристигнахме на летището, преоблякохме се и ние като вас и наша Алка-кукуряк! Ни повръщала, ни лошо й било, налудува се едно хубаво и с голям кеф си продължи пътуването. А иначе добре че си ги пратила с татко и баба, 2 дечица са все пак, кой по-напред да пази човек! Снимките са ви чудесни, щастливи и здрави деца, каращи едно прекрасно детство. Обичам да виждам такива снимки.

Така и така сега имаш повечко време, разкажи за колежа. Аз още разсъждавам защо така се получи, много тежко изживявам такива драми, щото не съм човек, дето ще иде някъде да се излага.

Момичета, да ви питам 2 неща:

1. Как се връща поща? Дойде някакво важно писмо за предишната наемателка от болница и искам да го върна на болницата, какво да правя? Да зачеркна адреса и да го пусна в кутията или да сложа нови марки и адрес?

2. Къде в Лондон има градинка с художници-портретисти? И как вървят туристическите бързи портрети от снимка?

Аз отивам да пека банички, а после ни чака една кофа 2 кг сладолед. Купила съм и вафлени фунийки и следобеда под чадърчето това ще ни е разнообразието. Мисля днес да се разхвърлим вече по бански, че комшийчето вече поне с 20 бани е пред нас.  Joy

# 237
  • Мнения: 3 480
Мари, за няколко месеца ходих на няколко интервюта, на 3 от длъжностите в джобдескрипшъна пишеше, че е желателно с немски - явих се и на трите места, на 2 се оказа че всъщност не е есеншъл. аз отивам винаги добре подготвена като теб да не се излагам.  на 2-те интервюта останах с много добри впечатления и с убеждението, че са ме харесали, на едното говорих с МД-то на немски и той беше направо щастлив ... след като на тези 2-те не ме взеха се обадих за фийдбак, за да мога да се импруувна и ми казаха, че са наели по-неопитни хора, такива, които сега са завършили и не знаят немски, което е пълна глупост, според мен ги е притеснило, че нямам опит в страната ... на третото ме караха да превеждам от английски на немски и обратно, да говоря по телефона с въображаеми бизнеспартньори със специфична техническа лексика без да мога да ползвам речник, продължи около 1 1/2 ч.и предполагам, че съм издъхнала някъде с грешки ... все пак не можеш да знаеш всички думи в един език нали ... там разбрах, че са наели нейтив спийкър. поради тази причина започнах и курс, за да видят работодателите, че съм учила нещо, което съвпада с техния начин на работа и подготовка, като в същото време реших и да сваля гарда и да опитам някаква по-симпъл работа.

кандидатствах за рецепшънист в един колеж и ме наеха, но се оказа, че колежът все още няма сертификат, въпреки всичките ауординг бодис, които му сътрудничът ... не съм расист, но попаднах в една бивша английска колония, непрекъснато се говореше на родния им език, студенти, преподаватели, мениджмънт (ако въобще мога да се изразя така ...), нямаше никаква организация, правеха се мийтинги без график и кой какво ... на 2-ия мийтинг не ме извикаха да участвам и общо взето се отнасяха с мен като малоумната българка точно, която видите ли не разбира индийски английски и не може да си върши работата и да приема колс от пенджаб и не знае градовете в индия ... не ме приеха въобще като част от отбора ... смятах да търпя и да си налагам парцалите, усмихвах се и гледах да не ги затруднявам с въпроси, но веднъж една от администраторките ми се развика като на малко дете и чашата преля, напуснах ... как се обучава човек за MBA, който не само, че не е работил и току-що е дошъл от страната си, едва говори английси, но - има пари?  освен това не ми дадоха да подпиша нито договор, нито споразумение, за обучение да не говорим ...не се работи така ... не съжалявам, че се махнах, дори не трябваше да започвам въобще там!!!

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 14:30 от S T A R D U S T

# 238
  • Мнения: 1 673
Ооо, Стардъст, изобщо не съжалявай, че си се махнала от там. Здраве от тези хора нямаше да получиш, като съдя по думите ти. То се иска да си отворен за новия си колега, да го искаш, приемеш, да му помогнеш да се окопити, да му дадеш време, за да свикне, а не да му вземаш душицата. За двата езика напълно те разбирам! Аз съм с френски и английски от гимназия и университет и смятам, че само човек, който се е занимавал с езици знае какво трудно психологическо изпитание е да превключваш на 2 езика, които не са ти матерни.

Аз за платежоспособни студенти не мога да кажа много, но мъжът ми има доста да каже по въпроса и то на доста високо ниво. Моите нали бяха бедни душици и са финансирани от правителствени програми, та гледах другата крайност-искат да учат и могат, а ги тъпчат и аз трябва да мълча. Иначе наблюденията ми вървят по линията, която ти описваш. Може би наистина човек се чувства най-добре, когато е обграден  от "свои" и наистина се иска много широк мироглед и космополитен дух, за да създадеш добре сработен екип от напълно различни по цвят, вероизповедание, образование и професионализъм хора... Аз сега разбирам какъв късмет съм имала да съм с точно такива широкоскроени хора в предишните си работи, но пък както вика мъжът ми-да не си правя заключения от един лощ опит и да си имам едно наум, че Лондон не е Англия... Интересно ми беше да чета и какво беше разказала за студиото за грим, много полезен споделен опит беше и много истина прочетох в изводите ти.  Hug

# 239
  • Мнения: 87

Момичета, да ви питам 2 неща:

1. Как се връща поща? Дойде някакво важно писмо за предишната наемателка от болница и искам да го върна на болницата, какво да правя? Да зачеркна адреса и да го пусна в кутията или да сложа нови марки и адрес?



Без да слагаш марки, само задраскваш адреса и пишеш на плика RTS и пускаш в кутия

Общи условия

Активация на акаунт