Познавате ли скръндзи?

  • 12 269
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
За съжаление са много и адски се дразня като видя хора да си правят сметката за дребни стотинки, а в същност имат добри доходи. Една моя позната купуваше на детето си сокче от 10-15 ст. сигурно ги знаете оцветена водичка в пластмасова чаша и то защото са евтини, а не и идва на акъла, че е оцветена химия. Другите сокчета били скъпи 0.60-0.70 лв.  #Crazy А за скъпи гримчета и мазилца пари има. #2gunfire

Тези от 0.60-0.70 лв, какво са? Физика ли?

Не физика, но тези от 10 ст, са си оцветена вода. Аз на моите не съм купувала такива и забранявам и бабите да им купуват. По - добре една настъргана и изцедена ябълка, ако щеш и компот, отколко тези боклуци #Crazy

# 16
  • Мнения: 431
Не. Обаче познавам доста мрънкала от типа "ох, къде ми изчезна заплатата", а получават прилични доходи.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 191

Виж ти, почти бях готова да се закълна, че никой няма да се самоидентифицира като скръндза  Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Признавам си, голяма съм скръндза.

# 19
  • Мнения: 2 448

Виж ти, почти бях готова да се закълна, че никой няма да се самоидентифицира като скръндза  Laughing

Разхищението е по голям грях, така, че разбирам сестрата в случая.  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, мъжът ми е скръндза, по-скоро пресметлив. Дразни ме понякога, но по-добре, че е такъв, че аз съм точно обратното, не бихме оцеляли, ако беше като мен.

# 21
  • Мнения: 562
Винаги са ми били забавни хората, които правят сметка на чуждите пари.

И аз съм на това мнение!  Peace  Изобщо не мисля, че някой трябва да се меси в чужди финанси.  Peace  И все пак не бих престанала да се дразня, ако примерно някой си угажда за всичко, а не поглежда малкото си дете и го тъпче с боклуци (тъй като качествените храни и напитки са скъпи), докато си купува парфюми за 200-300-500 лв.  #Cussing out Разбира се това не ми е работа и не бих искала да се меся, но все пак за мен подобно поведение винаги ще си остане напълно неразбираемо.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 448
Е, пресметлив и скръндза не е едно и също. Аз не съм разточителна, но за хората които обичам изобщо не ми се свиди, дори се раздавам често повече  от разумното.

# 23
  • Мнения: 2 388
Винаги са ми били забавни хората, които правят сметка на чуждите пари.

Така е.
Трябва да приготвят по един казан храна за гостите, че после да не ги разнасят по форумите. Whistling

Не физика, но тези от 10 ст, са си оцветена вода. Аз на моите не съм купувала такива и забранявам и бабите да им купуват. По - добре една настъргана и изцедена ябълка, ако щеш и компот, отколко тези боклуци #Crazy

А тези от 0.70 лв са пълни с консерванти, подсладители и т.н.. Все зло.
За тези пари, аз не знам да може да се купи прясно изцеден сок.

# 24
  • София
  • Мнения: 430
Мъжът ми общо взето е нещо средно м/у скръндза и пресметлив. Но по-добре така, иначе щяхме да сме на гладолечение ежедневно, защото ме е кръстил "рядък пръст"  Mr. Green  Ако ми даде 50лв, задължително изхарчвам 51..

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Познавам. Ама на тях това им е най-малкия кусур.

А от случките, които си описала, за мен тези хора не са скръндзи. И вкъщи не ядем десерт, но не смятам, че това е от пестиливост.

# 26
  • Мнения: 24
Познавам една скръндза в свое лице!
Поне минавам пред околните за такъв и нееднократно съм го чувал за себе си - и в лице и в гръб. Не, естествено не купувам сокчета за по 10 ст., напротив - държа на качеството на живота си и на прекарване на свободното си време. Но мразя да робувам на вещи, опитвам се да водя спартански и здравословен живот. Въпреки, че имам кола за 70 бона, не се свеня да пътувам с градския транспорт. Цървулските мечти за големи плазми и скъпа битова техника само ме забавляват. Телефона ми струва 26 лв и когато секретарката ми, дето взема 650 кинта заплата гордо си извади нокията за хиляда лева...еми не се чувствам скръндза, ами само ми става едно такова весело....Така че внимавайте с епитетите, защото понякога лепвайки на някого етикета "скръндза" само можете да станете смешни.  Peace

# 27
  • Мнения: 459
И мен ме дразнят разхищенията, с две думи "днес взимам заплата, утре нямам; днес виря нос, утре с увиснал"

# 28
  • Мнения: 562
Познавам една скръндза в свое лице!
Поне минавам пред околните за такъв и нееднократно съм го чувал за себе си - и в лице и в гръб. Не, естествено не купувам сокчета за по 10 ст., напротив - държа на качеството на живота си и на прекарване на свободното си време. Но мразя да робувам на вещи, опитвам се да водя спартански и здравословен живот. Въпреки, че имам кола за 70 бона, не се свеня да пътувам с градския транспорт. Цървулските мечти за големи плазми и скъпа битова техника само ме забавляват. Телефона ми струва 26 лв и когато секретарката ми, дето взема 650 кинта заплата гордо си извади нокията за хиляда лева...еми не се чувствам скръндза, ами само ми става едно такова весело....Така че внимавайте с епитетите, защото понякога лепвайки на някого етикета "скръндза" само можете да станете смешни.  Peace

Съгласна съм с това!  Peace

Просто всичко зависи от субективизма ни и не винаги т. нар. скръндза е такъв човек!  Peace

# 29
  • Мнения: 231
Seltakis, аз на такива като твоята секретарка им викам Seltachki Mr. Green

Но наистина познавам,човек който е такава скръндза,че направо изтормозва жена си и децата си и когато виждам,че детенцето се възхищава с въздишка на дребните неща,които му взимам от хранит.магазин...или че майката се възхищава на превръзките,които ползвам,защото нейните и ги купува мъжа и....  Rolling Eyes говоря за човек,който изкарва в пъти повече от мен...
Знам разликата м/у скръндза и пестелив, няма нищо лошо,когато човек да си изкарва парите с труд да си прави сметката и според мен всеки трябва да си я прави иначе утре ще стигне до просешка тояга,
но на такива безумици ставам свидетел, че направо незнам....аз ли не съм У ред ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт