Кървене и бременност 2

  • 152 442
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 604
Здравейте и от мен момичета. Аз съм почти нова тук - чета предимно темите от форума за деца с увреждания , но сега имам нужда да споделя с някого. Последния ми цикъл беше на 01.10.2010(да поясня - хич не сме редовни). На 06.11 си правих тест който показа втора по - бледа чертичка , а доктора не видя бебе и каза да изчакаме още две седмици. Разбрахме се с него да ида на преглед на 22.11 , но от два дена кървя и имам болки много ниско долу. Днес избързах и отидох при доктора - бебето си е на мястото, но трябва да е в 7 г.с. а отговаря на 5 г.с. - поне това каза той. Искам да попитам в коя седмица се вижда сърдечния ритъм,защото доколкото разбрах такъв няма и доколко е нормално това разминаване в г.с. при условие, че цикълът ми е нередовен? Много се извинявам , че ви занимавам и с моите проблеми , но просто трябва да споделя с някого.

# 706
  • Мнения: 142
AMAIRANI  на 4 де сърдечна дейност може да се види в 6-7 седмица. На старите апарати по-късно. Това, че имаш кървене може и да не е опасно много, но задължитилно трябва да пиеш лекарства и да лежиш. Лекаря изписа ли ти нещо?

# 707
  • Мнения: 604
Да, дуфастон и папаверин софарма - на инжекции. Мен повече ме притесни това разминаване в г.с. и болките. Много благодаря за отговора. В понеделник пак иска да ме види. Стиснала съм палците и на краката. Опитвам се да лежа възможно повече , и явно ще се наложи в понеделник да си взема болнични.

# 708
  • Мнения: 142
Ами при нередовен цикъл няма как да се знае. Болки имат и бременни без кървене. За тях спокойно можеш да пиеш нош па. Важното е да е наред всичко, не се безпокой. Лягай и пий лекарствата, дано всичко да е наред и задължително си вземи болничен. Успех  Hug

# 709
  • Мнения: 604
 Hug Мерси за добрите пожелания - имах нужда да чуя нещо успокоително. Blush

# 710
  • Мнения: 142
За нищо, бъди спокойна и мисли положително , това е много важно Hug

# 711
  • Мнения: 6 713
amairani, бъди спокойна и мисли положително. Пий си лекарствата и си почивай. Наистина при нередовен цикъл няма как да се определи точно коя седмица си. При по-старите апарати по-късно се вижда сърдечния ритъм, а и не се знае съвсем точно коя седмица си. Желая ти успех и ти стискам палци! Simple Smile

# 712
  • Мнения: 1 884
Здравейте,
Аз също съм нова-накратко-борим се за бебче от 1 година-като края на м.май имам спонтанен аборт в5г,с-доки констатира вътрематочна бременостт о/о-6г,с-днес,но имам доста голяма кървене-пия Нош-па,Папаверин и Утрегостан..просто много ми е притеснено от отова че нещата се повтарят...а толкова много искам ебриончетода се задържи... Praynig Praynig

# 713
  • Мнения: 604
Стискам ти палци дори и на краката  Praynig. При мен явно не стисках достатъчно , но искрено се моля ти да имаш едно хубаво,здраво и розово бебче. Късмет и  Hug на всички момичета тук.

# 714
  • Мнения: 142
Здравейте,
Аз също съм нова-накратко-борим се за бебче от 1 година-като края на м.май имам спонтанен аборт в5г,с-доки констатира вътрематочна бременостт о/о-6г,с-днес,но имам доста голяма кървене-пия Нош-па,Папаверин и Утрегостан..просто много ми е притеснено от отова че нещата се повтарят...а толкова много искам ебриончетода се задържи... Praynig Praynig

Това, че нещата се повтарят като симптоматика, не означава, че няма да станат. Зареди се с много сили и търпение, легни в леглото и не ставай дори за хранене. При мен след спонтанен аборт в 10 - 11 седмица , тази бременност започна по същия начин - кървене в 5-6 ... но прескочих онзи период. Продължавам да треперя и да се моля всичко да приключи със здраво бебче и така времето си тече. Така че желая ти успех и нерви  Hug не се предавай на мрачните спомени

# 715
  • Мнения: 1 884
Благодаря ви Hug Hugдано всичко се развие нормално и е наред Praynig Praynig

# 716
  • Мнения: 1 263
Цитат на: amairani
... При мен явно не стисках достатъчно...
Напротив, amairani. Понякога не знаем нещата, които са ни се случили за наше добро ли са били или обратното. Пък и природата в повечето случай си знае работата и действа в наша полза. Аз съм от тези, които имаха няколко пъти кървене и успях да задържа ембриона с хапчета, но колко тежко ми беше в 22 г.с., когато по мед.показания трябваше да прекъсна бременността само аз си знам.    

# 717
  • Мнения: 102
zdr.iskam samo da spodelq predi vreme pisah za moq problem s karveneto...,v kraina smetka mi napraviha kiurtaj .,na 4.toq mesec .,ve4e sprq da mi karvi no bolkite si ostanaha za sega ne minavat.Ot izsledvaniqta koito mi napravi lekarkata stana qsno 4e ne e imalo nujada ot kiurtaja.,samo e trqbvalo da karam pove4e ne leglo.,nz kakvo da pravq dali 6te moga da osadq lekarkata koqto me li6i ot detenceto mi?

Мила, моля те - стегни се, намери вътрешни сили, това не е на 100 % сигурно, не се унивай заради случилото се, много е  тъжно наистина, аз не съм лекар, нямам идея кога трябва и дали трябва да се маха едно бебе, аз също треперя всеки път, дали ще се види  на ултразвука, дали всичко е наред и също умирам от страх, да не е увредено, защото няма да имам сърце да го махна, а по-скоро ще се побъркам, да не говоря колко съм чакала и че едва ли някога ще се подложа отново на всичкото това чакане. Но в твоя случай всичко е минало. Ако можеш да докажеш с изследвания, че е било лекарска грешка, ще те подкрепя в решението ти да осъдиш лекарката, защото това е единствената професия в която никой, никога за нищо не е отговарял и е крайно време като пациенти да си търсим правата. Но все пак - трябват ти доказателства и то сигурни и най-вече прецени, ще можеш ли да преживееш всичко това. Следващ път ще има - вярвай , ще имаш пак детенце, но следващия път се бори до последно, не приемай само едно мнение, не се предавай и не унивай. Вероятно ще трябва да се съветваш с подходящ адвокат, ние не можем да ти дадем съвет, но преди това, трябва да си наясно сама със себе си, дали ще ти стигнат силите.

me4koni - и аз бях така , някъде в 8 ГС с много обилно кървене, като МЦ, беше ужасно, още повече, когато лежах в болницата и всички жени ми казваха, че са имали само слабо зацапване или кафеникаво или розово, а аз - прогизнала от кръв... ooooh! Ако знаеш какъв стрес съм изживяла там. Затова съветвам те: бъди упорита с Утрогестана, аз лично, като излезнах след 3 дни от болницата и видях, че не изчезва зацапването си увеличих дозата така: сутрин, обед и вечер по 2, след 10 дни, започнах: сутрин:1, обед и вечер по 2, сега ги намялявам с по 1 на 2-3 дни, защото не може от раз да се увеличават или спират... Само лежа, ставам да хапна и след като поспря зацапването, започнах и да стоя седнала, но не стоя права, не обикалям по улиците, никъде не ходя. Знам, че е много трудно и мъчително, но трябва да го преживееш за няколко седмици, поне докато мине 12, най добре, докато не влзенеш в 4-ти месец, ако ходиш на работа и не можеш да вземеш болничен, съветвам те да зарежеш всичко, работа все ще се намери. Няма друг начин. Спи, лежи и бъди много спокойна, това е единствения начин. Не мисли за лошо, мисли само за хубави неща, гледай весели филми, чети приятни книжки, мисли си как ще подредиш стаята на бебето, какво ще му купиш, все хубави неща и ще се оправиш, а за кървенето - само спри да се притесняваш. Щом аз се преборих досега, ще се справиш и ти.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 11:29 от Creola ♥

# 718
  • Мнения: 1 884
Creola-благодаря за окуражителните думи-лежа и мисля...мисля и лежа...но ми е много трудно...има го кървенето даже има и съсиреци....просто ми е много тревожно...но постове като твоя ми вдъхват надежда Hug Hug Hug
дано всичко е наред Praynig Praynigпросот тези съсирезици ме тревожат

# 719
  • Мнения: 102
Видяха ли те на ултразвук? Ако не са - иди да те видят и ще ти кажат: добре ли е плацентата, добре ли е бебчето и като ти кажат, ще се успокоиш. Ако вече си била, значи трябва само да лежиш и мислиш позитивно, от време на време сядай в леглото или на мек стол , за да не ти призлява от лежането, но не ходи никъде. Ако имаше проблем, щяха да ти кажат, а не да те карат само да лежиш, нали? Значи всичко е наред и ще се оправиш, става само с воля и вяра, зареди се и с двете. Аз ако знаеш колко анимационни филмчета изгледах от замунда, докато лежах  Wink , много са позитивни.

Общи условия

Активация на акаунт