Идват чудни летни дни,МАРТенче се готви за морета,планини!:)))

  • 37 668
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 226
Ей, голяма балерина си имаме, ние всички се гордеем с нея. Пиши кога ще я дават, за да гледам специално.

Честит Антоновден и от мен!

# 691
  • София
  • Мнения: 1 086
Привет! Hug

Дина ,айде и аз да те позасрамя малко  Grinning,ама много сте хубави,цялото семейство Hug
Задължително ще гледаме Алито,а мъжа ми ще я види на живо(той е в бенда Wink)

Силве,абе не и хванах много вяра и аз на таз машина Thinking,радвам се за добрите резултати Hug

И ние днес отидохме с Дани на кино ,останахме доволни и двамата, ketito мерси  Hug Сега ще чакаме Играта на играчките 3 ,че ще е и на 3Д.

Честито на именниците и от мен!

# 692
  • София
  • Мнения: 2 888
Не мога да се стърпя да не се похваля предварително. Нали ви казах, че Али ходи на балет. Та другата седмица ще снимат тяхната школа  за шоуто на Иван и Андрей и са избрали наш'та девойка да участва. Щях да се пукна от гордост. Надула съм се като пуйка 

Е как няма да я изберат , като е най-голямата сладурана на света  Heart Eyes Многооооо е сладичкаа  Heart Eyes Страхотни бонбони са . Пачката от Бухтичка ли е  Flutter
Може ли и аз да се надуя, че на Дени гаджето ще става известна  Mr. Green Да не се надуете прекалено много и да ни зарежете, ей  Whistling
 
 Hug Hug Hug
И все забравям да пиша...муцка бъзиках се за погачата, ей, да не си помислиш, че верно си прося покана  Blush Не съм толкова нахална бе, просто се лигавя прекалено често  Embarassed


По въпроса за неспането на Гого, да  да ви кажа нещо смешно. Сутрин като караме Дени на детска и взимаме и детето на кумовете, че са в една група. И голям лаф пада в колата и оня ден си бъбрят дъра, бъра, дъра, бъра и дени изтърсва..."Пък аз въобще не съм спал, Магдалена по цяла нощ реве"  Mr. Green

# 693
  • Мнения: 2 309
хилоу банда,

кети, ама аз пък съм сЮриозна  Crossing Arms а пачката е от бухтичка, да.

тасинка, видях го аз мъж ти, че е в бенда на шоуто. ама май ще се окаже, че нямало да е в това шоу али, а в онова дългото-съботно.

момичета, виждам зор с али. по принцип умира за брат си, но дойде ли време за приспиване е свикнала аз да си я гушкам. е, да, ама нашия обикновено тогава се сеща да реве и трябва да го дондуркам него. съответно тя се изнервя и почва да реве, крещи насреща ми и почва да говори кофти неща от рода да го оставя на балкона да плаче и да си я гушна нея, после пък й става мъчно, че го е казала и ревва още по-силно. направо в чудо се видях  Tired съветвайте ме, моля.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 888
 Mr. Green Подхващаш болната ми тема, а ?
Дени всяка вечер като ги изкъпем отива в спалнята с баща си, а аз с Маги в хола се разправям да зори /снощи до 3.30ч/
И всяка вече идва и се започва.."Мамоо ела да ме гушнеш, мамммо ела при мен, няма кой да ме гушка, мамо моля ти се, мамо, мамо, мамо , мамо " Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy И накрая го изпращам със скандал да ляга, той се разревава, аз крещя на Любо, че не ми помага не мога да се разкъсам ...и така...семейство Адамс  Mr. Green
И в случая ме е много яд на Любо, защото Дени има нужда от 10-20 мин гушкане и е заспало детето, а Магдалена се кикерчи до 2 часа през ноща. Еми може да я подундурка малко  Twisted Evil

Та тайната на успеха е мъжа ти   Peace Ако вземе дребосъчко за малко и ти отидеш да приспиш Алито и али ще е доволна и няма да се е почувствала пренебрегната заради бебето и на теб няма да ти се е пръснало сърцето  Heart Eyes После поемаш щафетата с Гого, кърмите се и се приспивате до сумати часа и дано след няколко месеца още да си добре психически, че да можем да си лафкаме тука   Mr. Green, щото време за тебе нямаааааа  Mr. Green
Ей, така, някакви си 10 кьорави минути да се оплачеш тук, или да си изпилиш ноктите, или да се изкъпеш...нееее...ти не си човек в близките 2 години  Naughty  Mr. Green
Ама пък голяма работа като ще ходиш като зомби известно време......всичко се отплаща като видиш едни малки очички да грейват като те мернат в стаята или когато се научи да протяга ръчички и да те гушне едно миличко като пиленце или пък да видиш малката си принцеса с  пухкава бяла рокличка да танцува по телевизията и да се пръснеш от гордост  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Абе по сладка мъка от това да си майка няма Hug

П.п. Обобщет съвет.....Кажи на мъжа ти, че е много важен момента за Алито, да се се чувства пренебрегната, че ще намрази Гого. И трябва да гледа малкото си мъжле докато приспиваш Али.
За да има хармония, трябва вие да се жертвате  PeaceАко го правите и по равно ще сте идеалното семейство  Wink

# 695
  • София
  • Мнения: 1 086
Ох,Дина ,мила,не мога да ти дам съвет от личен опит,ама ketito ми звучи много права,ама така хубаво го е написала ,че пуснах една две сълзички  Heart Eyes
Нека се включат герчо и Веси и другите мами с по две дечица, и те да кажат как процедират,ама и аз го виждам така,като Нели,мъж ти ще трябва да поема Гоги докато ти се гушкаш с Али.Олеее,ми моя какъвто е глезан,хич не си го представям да ме дели с някой друг,добре,че ние докато се наканим за второ ,той вече ще е голям и сигурно ще бяга и ще се крие като искам да го целувам  Crazy

# 696
  • Мнения: 1 272
Ketito, Денерис, наистина това е решението и според мен Peace Peace Докато приспиш Али, таткото се занимава с Гого. Аз бих добавила и смяна, да речем през ден ( ти с Гого, тати с Али), за да свикват и двамата мъници с промените.  Hug И много търпение Praynig
Денерис, малко в страни от темата да те питам, къде водиш Али на балет? Има ли сайт? Търся приятно място, в което да водя Кати на танци, а защо не балет. Вашето ми хареса, защото ми се струва, че родителите могат да гледат какво правят децата.
Също така да попитам всички препоръчайте ми място, където майки заедно с деца могат да "спортуват" нещо - танци, йога, гимнастика... Thinking

# 697
  • Мнения: 1 668
Привет!
Дина, ходенето на работа и гледането на дете едновременно е доста по-лесно, отколкото изглежда отстрани. Просто сутрин ставам около час по-рано за да изцедя мляко за през деня и да оправя и двете, че мъж ми е на мелмак, докато не си изпие кафето. Иначе след като преминаха коликите Ева стана едно прекрасно дете... Сега в повечето случаи спи през нощта (т.е. спи 12 часа с 2-3 събужгдания за кърмене и по половин час игра). Но за разлика от брат си като се събуди нощно време да яде ми пее, докато ме събуди, а иван ме будеше с такъв рев, че ми се изправяха косите.
Успяхме този уикенд да идем малко до велинград да топнем морни дупета в минерална вода и съм много доволна. Починах си, наспах се, поглезих се. Ева остана тук, че нещо не беше много добре със стомаха, ама са се справили отлично с баба си и най-важното е, че не се отби, а продължава да си яде от гърда все едно никога не съм зачезвала...
Съвет не мога да ти дам. Иван заспива пред телевизора, а и не е по гушкането много, а и ева е доста спокойна та имам време и за двамата, че и книга чета вечер та нямам си на идея какво да ти кажа...

# 698
  • Мнения: 2 109
Дина, много е готина, и снимките са много сладки също Hug

за Али... мисля че е съвсем нормално да реагира така. Тя хем е отговорна, хем пък си има и тя нужди,които доста противоречат на съвестта й.
миналата седмица снимах едно братче и сестриче, които се посбиваха по време на снимките и много се забвляваха, казаха, че така обичали да си играят. но в един момент девойкта настъпи младежа, той се разсърди, тя се разплака, той се развика... и накрая тя МНОГО ср разрева с думите:
ААаа.... ИСКАМ ДА ТИ СЕ ИЗВИНЯ ама не мога..... остави ме да ти се извиня... много ми е мъчно за мене ...
Joy
женки...к'во да ги правиш.
Младежа каза: Ами извини ми се де.
и така... засмяха се и продължихме.

# 699
  • Мнения: 4 428
Здравейте, мацки  Hug

Ей ме на и мен най-накрая да стигна да ви прочета и да се поразпиша  Grinning

При нас нищо кой знае какво. Мира расте, иска само да яде  Mr. Green Голяма мъка ми е приспиването на това дете  ooooh! Ей, голяма борба пада, докато разберем дали точно ни се спи или не, и как точно да стане това със заспиването  Tired Почва да реве и да търка очи поне час преди да заспи реално. Защото през този час ту се дондуркаме да заспи, но тя реве и се гърчи в ръцете ми. Ту си играем и няма и помен от намерения за спане. Накрая става супер нервна, раздразнителна и съвсем не мога нито да я гушна и да заспи, нито да я оставя да играе. И в двата случая реве  ooooh!
Това е през деня, вечерно време поне се унася докато си пие млякото та е по-лесно после. Направо не знам какво ще я правя, а вече си пораства. Някой път си я зарязвам да реве в леглото и след 10 мин заспива сама. Ама е кофти  Confused Но пък и тя не знае какво иска в един момент и не се успокоява от нищо  Rolling Eyes
Добре, че поне се отучи да се буди през ноща, пу-пу.

Маги и тя е добре. Ходи на градина с кеф. Мина ни шарката и няма никакви белези. Добре, че не я лепна и на малката. Маги напоследък е на тема оцветяване и рисуване, и на приказки за принцеси и принцове  Crazy Ама горката толкова е схваната от към изкуство, че не е истина  Laughing Като тръгне да оцветява с един цвят и си кара наред всичко с него. Аз се опитвам да й вкарвам разни идеи да сменя цветовете, да се старае да изглежда картинката правдоподобно, ама съм глас в пустиня. А, като реши да влага повече старание и се получава някаква сюрреалистична картинка - главата е зелена, очите черни, роклите са червени или жълти, ръцете сини и така  Laughing

Аз вече се замислям какво да правя с връщането на работа  Rolling Eyes То така или иначе трябва да изчакам майка ми да излезе лятна ваканция, за да се върна. Което ще стане някъде юни. Но в нашия отдел са направили много реформи, които ги гласяха още от преди две години. Почти всички процеси са автоматизирани и се извършват от един огромен център в Словения за всички клонове в Европа. Та в нашия отдел е останала само откъслечна работа по препращането на документи от тук, към Словения и разни такива неща. Та дори няма да имам и много общо с Финансов отдел, а по-скоро ще вършим административна работа. Трябва да намалят и хората с един. В момента сме 3 колежки, а трябва да станем 2. И понеже с едната друга колежка и двете сме заедно майчинство, нашите места са гарантирани заради малките деца. Пък и третата колежка дойде след нас. Но пък се получава много гадно, защото тя изкара всичките негативи от това, че и двете излезнахме майчинство по едно и също време, а сега тя трябва да си тръгне  Confused
Та се чудя дали въобще да се връщам там. Бройката от 2-ма е гарантирана до края на тази година. Догодина могат да решат, че и 1 човек им е достатъчен и пак идваме до тази ситуация. Работата вече е доста постна и оскъдна и няма да ми носи никакви дивиденти от към опит и развитие. Плюсовете са, че ми е гарантирана и заплата не е лоша /поне така си мисля, отдавна не съм се заглеждала на пазара на труда и не знам как вървят в момента заплатите - към 1100лв нето как е като заплата в момента  newsm78/ Та от фирмата предлагат помощ в намирането на друга подходяща работа. Ще свържат човека с агенция, ще гарантират за него, ще съдействат при търсенето. Освен това се полага и няколко заплати обезщететение поради съкращаване на щата.
От друга страна сега ситуацията е много нестабилна и не се знае, ако започна в друга фирма какво ще е положението след няколко месеца. Пък и въпросът е дали щ изникне нещо интересно въобще. Ние имаме да изплащаме кредит не мога да си позволя нито да остана без работа, нито да започна другаде с по-ниска заплата  Rolling Eyes
На всичкото отгоре, заради тъпотиите на колежките на мъж ми и в техния офис са го закършили този месец и не се знае кога и въобще дали ще вземе пари скоро  ooooh! А те са една велика фирма от 5 човека, където си нямат шеф и сами си се управляват, и каквото си изкарат това са им парите. Ама без мениджър, който да знае какво върши, в тези времена не се оцелява  Tired
Та в момента на мен такива мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes Ще видим на къде ще я подкараме.

Дина, много сте готини на снимките  Grinning А Али е такъв сладкиш на клипчето с танците  Flutter Те всичките дечица са много сладки. За пачката и аз ви завидях направо  Mr. Green Представям си колко струват тез чудесии.
Аз хич не мога да си представя моята луда глава да тръгне да танцува така съвестно  Laughing Не, че знам как и колко танцува въобще. Ходи на народни танци от градината, но въобще не знам какво правят там. Като я питам тя тръгне нещо уж да ми показва, ама общо взето една стъпка не може да върже пък не ги знам какво учат  Crazy
Иначе в градината и балет има, но мисля да я записвам на есен на други неща. Сега, като първа година я записах само на народни танци да видим как ще е.
А за приспиването, те са ти казали другите, че в таткото ти е спасението  Peace При нас, след като се отбихме, само татко й я приспива. Първо, защото в началото ме свързваше със сукане. Второ, че и от преди това, като се размрънка много и със сукане дори не мога да я успокоя, само гласа на баща й я унасяше  Laughing
Но пък съвсем в началото, първите 3-4 месеца някъде, малката беше като залепена за мен /по-точно за циците ми  Mr. Green/ Та тогава Маги я оправяше изцяло баща й вечер. Но тя винаги си е заспивала сама. Пък и тогава, не знам защо, но не проявяваше ревност вечерно време. Но откакто Мира стана на 6мес. някъде и много се промени в това отношение. Вечерно време беше тотален рев, ако не я приготвя аз за лягане. Сутрин аз гадина също  ooooh! Сега няма проблем, защото вече и баща й може да й връчи млякото на Мира и да я приспи, пък аз да приготвям Маги през това време. Дори имаме време и приказка да четем преди лягане  Grinning
Щях да забравя, ти сок ли писа, че вече даваш на малкия  newsm78 Че за какво ти е толкова рано и то като има силни колики  Rolling Eyes Аз защо имам спомени, че ти захрани Али по късната схема. Не го тормози мъника със сок на този раздразнен стомах  Wink

За "Принцесата и жабокът", не помня дали писах, но и ние го гледахме. Много е готин наистина  Peace И аз се мъча да го намеря в нета, но го няма. А и по магазините няма нищо с това филмче. Само в едно от поредицата с книжки имаше и за него. Само дето ние се изгъзарихме и отидохме да го гледаме предпремиерно. За което удоволствие платих билети от 10лв и бяхме във ВИП залата  Laughing Не, че знаех, че е предпремиера и за това са по толкова билетите. Но, като отидохме до там, нямаше за кога да се връщаме. Тъкмо бях организирала всичко с гледането на малката.

Силве, Мики, горе главите  Hug Намерете си нещо, което да ви отвлича черните мисли  Grinning
с-мира, много кофти за гледачката  Confused Лека й пръст на жената. Ами те си стават, като член от семейството. Като си всеки ден с тях.

Още нещо май щях да пиша, но забравих вече  Crazy И без това стана приличен роман, та ще се спра за сега  Laughing

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 14:57 от veselina_s_p

# 700
  • Мнения: 2 309
Какъв сок бе Веси  Joyнали знаеш, че съм дзвер и половина. Малкия, както и кака му преди, преди 6 месеца няма да види нищо друго освен кърма  Laughing за приспиването на Мира, по същия начин беше и Али; просто незнаеше как да заспи това дете. Добре, че беше топло и спеше предимно навън в количката - вкъщи само с цица или носене на ръце. Чак след като я отбих / на 1 г. и половина/ започна да заспива гушната в мен. После като тръгнах на работа, майка я беше строила в две редици да заспива сама в леглото. Как обаче незнам. Ревове не е имало. Сега малкия заспива на цица или като го гушнеш. За рисуването - нормално си рисува детето. В нашата занималня половината време това правят - рисуват, апликират и пак се получава нещо горе-долу такова, ако ги остави каката на самотек. Ако им помага обаче, правят много готини неща.

Със заспиването на Гого постъпих според съветите ви. баща му го пое, пък аз се приспивам с Али. Тъкмо успявам и аз да дремна 1-2 часа преди нощната пачанга. Малко ми е мъчно, че той не може да си легне и да се наспи, а е на работа на сутринта. А вчера  мъника просто ни побърка. Мъж ми е болен и е вкъщи, пратихме Али за деня и нощта при баба й и се нагласихме да почиваме / то и аз кашлям яко, но се лекувам по бабешкия начин, пък мъж ми пие незнам кой АБ за тая зима/. Къде ти обаче, като се ококори това ми ти бебе, от 12 на обяд до 11 вечерта  Tired яко рев, придремваше само, докато сучеше. Накрая се уплаших да не е болен нещо.

ух, пише ми се, ама няма да стане, че пак ми скърца Гошанко в едната ръка. ще редактирам после да ви кажа кога ще я дават балерината утре.

# 701
  • Мнения: 878
Аз тъкмо взех да се навивам за второ и взех да ви чета бебешките проблеми и се сещам как Дани ми се будеше по 1000 пъти нощем,пък и през деня не спеше и взех да се отказвам май от идеята CrazyПо този повод на мъжът ми на братовчед му жената е бременна и веднъж като обядвахме заедно,и тя ми вика"абе дано тази активност да не се предава по наследство,че като го гледам твоето дете и се плаша и се моля моето да не е такова" Mr. Green,така че някой ако има желания за второ дете ще му пратя Дани за един ден и веднага ще се откаже от намеренията си Crazy

# 702
  • Мнения: 2 309
тююю, отменили са го за след 1-2 седмици  Crossing Arms

# 703
  • Мнения: 364
Здравейте , момичета !
 Аз не съм писала от 1000 години , за което се извинявам , но сега вече няма как да не се включа , като обсъждате темата за 2-то дете !
Само да честитя голямата радост на Герчо и Денерис - да са ви живи и здрави детенцата , много да ви радват !!!!
 Да си кажа ,че нашата втора принцеска се роди преди почти 6 месеца ( срам ме е ,че не съм писала ) - на 28.07.2009 , казва се Калина.
 Та по темата - Кетито го е написала много точно и мен ми се доплака докато го четох !
Зоуи  и другите мами , които се замислят за второ - дерзайте , никога не можете да знаете предварително какво точно ще е бебето и как ще се справяте с двете. Аз си мислех ,че първите месеци ще е по-лесно - та тогава бебетата само спят и ядат , поне Стела така беше. Да , ама не. Безмерна , се оказа права. Тя ми беше казала , че в началото ще е най-трудно , а после се свиква . И така се оказа. Първите 2-3 месеца Калина ми заемаше голяма част от времето - - мноого трудно заспиваше , искаше постоянно да я нося , да я гушкам , спеше в/у мен. Добре ,че Стела си ходи на градина с кеф, та през деня само за Калина се грижех и ако ми остане малко време за домакинставне. Имаше вечери , в които мога да видя Стела за 30 мин и после пак само с Калина . Ролята на таткото наистина е важна - за вечерята , банята , приказката на Стела. Постепнно нещата се промениха - Калина започна да заспива по-лесно и за по-дълго , започна да си зяпа и държи играчките , а сега вече много се радва на кака си , мога да ги оставя сами на леглото и се смеят , викат си , играят си - опрделено е по-лесно вече. Чета приказака на Стела , а Калина е при нас даваме й играчки и тя си кротува . Намира се начин за всичко .Такаче дерзайте , момичета ! Няма по-хубаво от пълна къща с дестки смях !
 А иначе и Стела си ходи с голям кеф на градина , освен това допълнително на балет и музика към градината . Станала е много зсамостоятелна , постоянно ръси разни неща , които и аз незнам как й хрумват !
 Хубава снежна и по-топла събота ви желая на всички и ще се опитам да се включвам по -често !
 

# 704
  • Мнения: 226
Хайде да напиша два реда, че да мине нашата тема малко по-напред в отчетните. Къде се изгубиха всички, незнам. Вече много по-малко хора пишат.
Лек ден

Общи условия

Активация на акаунт