Идват чудни летни дни,МАРТенче се готви за морета,планини!:)))

  • 37 667
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 428
Хайде и аз да драсна два реда  Grinning

Ами при нас нищо ново, аз и за това не пиша  Rolling Eyes
Тези дни съм се отдала на възтановяване на знанията ми по английски, че вече повече от година съм в къщи и грам не съм го ползвала. Та по цял ден си пускам фирми, гледам да намеря в нета текстове за четене. Между дуругото намерих много готини приложения в нета за самоподготовка.

Вече започнах да се чудя какво ще правя за набрижаващатие РД - първо имам аз на 13-ти февр, после първи РД на малката на 28-ми и на каката след месец. Ама колкото и да се чудя, като гледам как стоят нещата с работата на мъж ми, май ще го караме доста скромно  Tired Добре, че на Маги още не й дреме особено за рождения й ден. За нея да има РД значи да има торта и толколкова  Laughing И май ще занесем една почерпка в градината и това ще е.

Дина, абе аз така си и помислих, че нещо не съм разбрала в изказа за сока  Laughing Вие оправихме ли вечерното разпределение на дечурлигата  Mr. Green
И да свирнеш, като се уточни датата за предаването с Али  Peace

Хубав ден от нас  Hug

Бреййй, останаха само две страници и ще изпишеме лятната тема  hahaha Май вече не е много удачно да слагаме такива тематични заглавия, че си откарват по половин година  Crazy

# 706
  • Мнения: 1 668
Веси, аз пък се замислих, че вече заглавието си е направо актуално. Мина януари, аз резервирах вече морето - значи идва лято скоро  Joy Joy Joy

# 707
  • Мнения: 226
Ей, ама нищо не пишете. При нас нищо ново, тази седмица си бяхме в къщи, болни. Много ме е яд на тези майки, които си пускат болни децата на детска градина, незнам нямат ли друг избор, но разболяват и другите.
Хайде да не се оплаквам.
Лек ден

# 708
  • Мнения: 1 668
Силве, някой нямат избор просто. Една колежка имам - детето и е на градина, а бабите и дядовците са в провинцията. Такъв е случая при тях, че няма как да идват, а те няма как да бият 200 км в едната посока, че да заведат болното дете. И двамата работят, а никъде го няма това за една хрема да ти признаят болничните частните работодатели... И двамата гледат да не прекаляват, че ако останат без работа лошо. И детето е често на градина болно. Гадно е, но е факт, че не всеки има възможност за алтернативи. Факт е обаче, че си е до дете. Иван първата година се разболяваше всяка седмица, а предната година и тази дори сополи нямаме, а е толкова слаб, че просто се чудя откъде е толкова жилав... Още 14 кила нямаме, а е висок 106 см. децата около него кашят, кихат и нищо, а първата година беше ад. На три преки от него да има болно дете и той ще е втория. Явно си е вярно това за градинския имунитет.
Ти какво направи - намери ли си работа?

# 709
  • Мнения: 226
Да, наистина някои сигурно нямат избор, и Али не се е разболявала вече 4 месеца, като изключим нормалните сополи и кашлица, които май само на мен ми правиха впечатление, но тези деца, са ходили болни цяла седмица, преди да си останат в къщи, щом чак госпожата ми се извинява, че са разболели Али, представи си.
Иначе имам две предложения и ще ходя тази седмица, да видим
Лека вечер

# 710
  • Мнения: 1 668
Силве, стискам ти палци за работата.

# 711
  • Мнения: 487
Здравейте, момичета! Айде и аз да се включа след има-няма половин година... Simple Smile За това време при нас много неща се промениха: аз смених работата ( и вече достъпът ми до почти всякакви сайтове извън бизнес и новини е забранен - преди поне форума можех да чета). Преслав тръгна на градина (приеха ни на общи основания), но не знам дали да се радвам. Защото откакто е тръгнал, както ми беше здрав и боледуваше веднъж-два пъти в годината, така започна всяка седмица. Ще кажете, че е нормално. Само че проблемът при нас е, че той на просто се сдобива със сополи и кашлица, а прави алергични астматични пристъпи при всяко вирусче. Които с всеки следващ път стават все по-силни и по-дълготрайни. Преди 2 седмици докторът ни каза, че според него сме го "изпуснали" и вече е преминало в астма...та сега тръгваме по пулмолози, алерголози (пак) и т.н. - сега ще чета из форума какво пише. И естествено не ходи на градина. Аз нашата гледачка предвидливо не я пуснах и сега си се гледат двамата. Уж четат някакви книжки, рисуват, но не мисля, че кой знае колко научава... Но да ви кажа и в градината за 4 месеца нищо не научи. А и те нямат много странични занимания - само английски и плуване. Не знам във вашите градини как е, но тук май много-много не ги гледат...След като всеки ден, като стане от сън след обяд вир-вода, директно го обличат, без да му сменят бельото. Това е супер безотговорно според мен... и се чудя дали да продължавам с тази градина въобще... Не че знам на други места как е, ама това не ми е много приятно... А и винаги има поне 3-4 болни деца - виждам ги , като ги водят сутрин....

Попрочетох 3-4 страници назад. Гледам, че "личния състав" е пооредял... Май на много от нас не им остава време за форума... Само Герчо е отличничка - работи, 2 деца, и пак й стига време да пише Wink Явно, Герчо, твоят ден е около 30-35 часа...  Joy

И накрая да пожелая на всички бебчета, които съм "изпуснала" през тези месеци да са здравички, весели и много да радват мамите! Аз да ви кажа, май няма да се включа в тая група... Просто ми куца много логистиката - няма кой да ми помага и ще ми е адски сложно с 2...а и с новата работа... както и да е...

поздрави на всички и ще наминавам пак!  Hug Hug Hug а пък с някои сме в контакт във фейсбук, така че не съм ви изпуснала съвсем следите....  Heart Eyes

# 712
  • Мнения: 2 309
Хайде добро утро,

радвам се да видя, че Анетка и Борянка са се разписали  Hug липсвате, ей  Laughing

Веси, я ги дай тези линкове за самоподготовка по англ., молим.

За нас какво да кажа...наговорили са се дечурлигата да ми пийнат соса  Crazy единия денем, другия нощем  Laughing нямам грам време просто. С Алис сега произвеждаме около килограм картички за Св.Валентин, а пък Гогата все повече будува, гука, хили се и разтапя сърцето ми. Нощем ме прави луда, поне не реве вече, но е такова ръмжене и напъване...ей на нощес съм дремала от 10 до 12 и после от 2 до 3 и нещо  Crazy освен това съм се заела да разучавам един нов фотоапарат, та като  имам минутка без някой да ми виси по ръцете, щракам. Бях и болна миналата седмица, търчах по болници и прегледи - то на снимки ме пращаха, то АБ ми изписваха, дадох 100 кинта за лекарства и накрая се оправих от един прост сироп. Тая седмица имам служебна среща, чудно ми е за какво съм им...а, ако и тая събота няма да снимат Али, мислим да се замъкнем на Боровец и да открием сезона на пътуваанията с две дЯца  Crazy

Силве, стискам палци  Praynig

# 713
  • Мнения: 506
Ха здравейте и от мен.Пък дано скоро да изпишем тая лятна тема  Simple Smile
Аз тъкмо онзи ден се похвалих на някой как Виктор напоследък е здрав и той от днес вече не е.Почна да кашля и температурата му е много съмнителна.Ще видим какво ще излезе.По този случай се гледаме двамата в къщи.
Аз пък страдам от уши-ту едното боли,ту-другото.Ходих при GP-то,която без особен преглед ми изписа антибиотик,който го пропуснах и реших че ще ходя някъде на частен преглед.Но оттогава все не намирам време за себе си.
Миналата седмица открихме ски сезона.В петък закарахме детето на детска градина и отпрашихме към Боровец.Карахме до 16ч,много яко беше.Сега съм с мускулна треска Simple Smile
Веси и аз се интересувам от самоподготовка по английски,та кажи къде.
Денерис,голяма веселба пада при вас  Hug
Силве,успех с избирането на работа newsm10

# 714
  • Мнения: 498
Привет! Hug...и аз да се разпиша на финала.
Ние сме добре.Яна изкара варицела,та миналата седмица си беше в къщи....ама добре мина.Няма особени поражения,въпреки,че имаше доста пъпки по цялото тяло.Освен това,от 2-3 дни насам започна да казва буквата "Р" Laughing,едно такова английско "Р",много сладко...преди тазки буква не съществуваше за нея,директно я прескачаше или ако е в края на думата я заменяше с "Т". LaughingНаближава й рождения ден и само за него говори.Много се вълнува.Аз вече й купих едно бебе за подарък...всъщност тя искаше....което вдига температура и му се зачервяват бузките,има цял комплект за лечение и куп екстри.Дано й хареса,като не мога да й дам истинско... Rolling EyesДруго,друго...днес правя една година,от както започнах работа отново.Как стана изведнъж тогава,уж за малко,уж да видя дали ще ми хареса,пък....годината се търкулна. Thinking
На болничките пожелавам бързо оздравяване.
Всички звучите доста свежарско. Wink
Силве,стискам палци и аз за работата.Дано този път се похвалиш с успех. Peace

# 715
  • Мнения: 1 544
Хайде и аз да дрсна няколко реда, сега като сте се заотчитали всички  Grinning
При нас какво? С децата нищо ново и интересно Алекс си ходи на градина ,Симона на училище /от днес е втора смяна / и така ,слушат децата какво да правят.
Аз също смених работата и сега ходя за по няколко часа ,но от другия понеделник застъпвам плътно и се надявам да потръгнат нещата.
Та това е за сега около   Hug

# 716
  • Мнения: 3 216
Момичета , пускам за малко линк със снимки на труда ми в последните месеци. ПОсле ще го изтрия, който иска ще давам лични.

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 08:51 от kremena

# 717
  • Мнения: 2 309
e, хайде давай, де. разпали ми любопитството  Laughing

# 718
  • Мнения: 1 272
Силве, късмет този път!!!
Креми, давай насам подробности, моля! Явно сме го изпуснали всички  Hug
Наде, честита ти годинка. Явно ти е харесало, щом се "застоя"!  bouquet

Добре сме, всичко е постарому!!! Започнахме и ние с приготовленията за рождения ден. Решихме както всяка година, да я заведем в детски магазин и да си избере сама подарък, та имаме една грижа по-малко. Но да видите какъв е проблем изборът на торти... В крайна сметка май Катето намери мир със себе си, да видим.
В градината имат постоянно промени в състава - 5-6 госпожи и госпожици се грижат за тях, но децата свикнаха и май ще се чувстват странно ако имат само 2 учителки  Laughing Учат всяка седмица я нова песен, я ново стихотворение. Както преброи за статистиката Катерина, вече са научили цели 6 стихотворения. Laughing

Лека вечер! Бъдете здрави и щастливи!!!

# 719
  • Мнения: 4 428
Хайде и аз да драсна малко  Grinning

За самоподготовката, нета е пълен с какво ли не  Peace Аз, като написах free English lessons и просто се чудих кое по-напред да отворя  Laughing За сега си харесах един сайт с хубави разкази. От него мисля да чета и да преписвам текстове, за да упражнявам правописа, че ми е слабото място. Мисля и да чета на глас, та да упражнявам и "говорене" до някаква степен.
Харесах си и един сайт за граматика с упражнения. Отделно си действам по добрата стара граматика на Мърфи  Peace Много добре ми действа да я минавам периодично през 1-2 години за опресняване на някои детайли. А сега, след затъпяването в къщи толкова време, ще ми трябва и по-сериозен преговор  Mr. Green
Тези дни се мъча да пиша Мотивационно писмо за една длъжност. Понеже до сега не ми се е налагало да пиша, та първо тръгнах да чета как се пише, съвети, препоръки, примери и да ви кажа ми лудна главата какво трябва да напиша в крайна сметка  ooooh! А на всичкото отгоре трябва да е на английски. И е за мениджърска позиция, за която ми е много трудно да измисля как да ги убедя, че ставам, след като до сега не съм заемала такава  Mr. Green Но пък началото трябва да се постави от някъде. Не че имам особено надежди за успех, де.
Дина, май е нещо, като твоята работа във виното - води се Мениджър кампании. Връзки с медиите, големите клиенти, абе маркетинг и ПР истории ми изгледат. На мен много ми се занимава с нещо такова. Нещо креативно, където мога да направя нещо аз. Ама какво да направя, като ми тръгнаха нещата с това счетоводство и така си карах до сега. Ама сега май е време за промяна, пък ще видим  Grinning

Наде, браво на теб  Grinning Все така да продължаваш в професионалните успехи.
Маги и тя не признава буквата Р. Мъчи се нещо да я изговаря, но се получава много глухо и все едно я пропуска. Може и при нас изведнъж да се "сети" как става този пуст номер с езика  Laughing А как ще я уча на казва правилно Л не ми е ясно. За сега сме на УЪ. Нас със сестра ми, баща ни ни научи. Но падна голямо повтаряне  Laughing

Я тези с новите работи да се похвалят как са нещата  Grinning Доволни, недоволни, колежки, колЕГИ  Mr. Green

Благородно завиждам на всички, които ще щъкат нанякъде скоро  Mr. Green
Герчо, ти пък и лятната отпуска вече стягаш, бравос. Къде ще ходите, малката ще я взимате ли? Абе, аз скоро се сещах да те питам какво правят КатетоМ. Тя съвсем ни заряза, пък не знам дали още влиза в Работната поне  Rolling Eyes

Всички болни и пробващите се да се разболеят, да се оправят бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт