отвлякоха дете от баща му детето крещи за помощ .......

  • 74 836
  • 3 057
  •   1
Отговори
# 1 995
  • Мнения: 490
Цитат
Голям процент от мъжете заплашват, че ще вземат децата си. На практика най-много 20% продължават да поддържат контакти с децата си повече от 1 път седмично, поне 30% от бившите съпрузи разреждат контактите си с децата си до 1 път месечно за няколко часа. Други 30% ги виждат 1-2 пъти годишно. Други поне 20% изобщо не ги виждат с години. Бащи, които след развод поемат отглеждането на децата си, са съвсем, съвсем, съвсем малко - я има, я няма и 0.1%.
  Аз не виждам официална, а форумска статистика, вярно е, че много мъже не искат да гледат децата си, но по мен е несериозно оценка въз основа на форума Peace
   
Цитат
Причината да има и такива бащи, е ако им се е налагало по стечение на обстоятелствата по-продължително да се грижат самостоятелно за децата си, когато майката не е упражнявала родителските си задължения по разни причини. Това е случаят и с обсъжданите деца, които обсъжданият баща е гледал през 2007 година шест месеца самостоятелно, докато жена му е била в чужбина.
   Колкото до това, че бащата ги е гледал сам, не е точно така, дори когато са били в Полша, неговата майка ги е гледала.

# 1 996
  • Мнения: 1 588
Дориана, няма да се плашиш, в правния форум вече търсят начини да се свържат с бащата, за да го посъветват как да процедира Simple Smile

mimkis, може би това обяснява защо и той, и майка му са привързани към децата, които са гледали... Честно казано, като родител аз го разбирам. Нея не я разбирам обаче... Да се върнеш от чужбина във Варшава и без да си видиш децата (живеещи във Варшава), да заминеш в друг град... На мен лично това не ми говори добре за майката, за да не кажа по-силни думи.

Смятам, че даже форумската статистика е по-близо до истината от изречението:

У нас се случва много по-често разярен съпруг да вземе децата на жена си за наказание.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 17:10 от Мария

# 1 997
  • Мнения: 502
Аз мисля, че ако каже, че не знае къде му е детето - чл.182 от НК
Ако каже, че знае къде му е детето - продължавам си старата версия - чл.296, ал.1 от НК

  Е,не всички сме юристи. Обясни като за по-прости. Тогава ще залагаме.

  Аз пък казвам,че няма да му се търси съдебна отговорност,ще се протакат нещата,докато затихнат. Така е у нас,няма да си нарушаваме традициите. Но и децата ще страдат разделени,за жалост. Аззи май ще се окаже права.

# 1 998
  • Мнения: 3 827

Всеки ден чета "Родители, отглеждащи сами децата си", защото и аз съм такъв родител. Смятам, че от там мога да получа по-представителна извадка, отколкото от един-единствен случай.

Голям процент от мъжете заплашват, че ще вземат децата си.
казаха , че има поне 100-тина случая  на година , в които се стига до такива драми  ,(според мен с основното съдействие на свекървата , която се грижи за децата и се старае да изтрие майка им от живота им за да ги обсеби )

# 1 999
  • Мнения: 490
Цитат
Да се върнеш от чужбина във Варшава и без да си видиш децата (живеещи във Варшава), да заминеш в друг град...
       Тази информация от къде е, ако е от бащата го е казал, не знам дали е сигурен източник  Peace
Цитат
казаха , че има поне 100-тина случая  на година , в които се стига до такива драми  ,(според мен с основното съдействие на свекървата , която се грижи за децата и се старае да изтрие майка им от живота им за да ги обсеби )
Подкрепям  Peace

# 2 000
  • Мнения: 1
Аз мисля, че ако каже, че не знае къде му е детето - чл.182 от НК
Ако каже, че знае къде му е детето - продължавам си старата версия - чл.296, ал.1 от НК

  Е,не всички сме юристи. Обясни като за по-прости. Тогава ще залагаме.

  Аз пък казвам,че няма да му се търси съдебна отговорност,ще се протакат нещата,докато затихнат. Така е у нас,няма да си нарушаваме традициите. Но и децата ще страдат разделени,за жалост. Аззи май ще се окаже права.


Аз мисля, че ако каже, че не знае къде му е детето -  Чл. 182, ал.1 от НК -  Родител или настойник, който остави лице, намиращо се под родителски грижи или настойничество, без надзор и достатъчна грижа и с това създаде опасност за неговото физическо, душевно или морално развитие, се наказва с лишаване от свобода до една година или с пробация, както и с обществено порицание.

Ако каже, че знае къде му е детето - продължавам си старата версия - Чл. 296, ал.1 Който попречи или осуети по какъвто и да е начин изпълнението на съдебно решение или не изпълни заповед за защита срещу домашното насилие, се наказва с лишаване от свобода до три години или глоба до пет хиляди лева.

Но сега като разсъждавам има и трета хипотеза - да "не знаел" къде му е детето, но в същото време вече имаме налице опит да осуети изпълнението на съд. решение. Казва се "реална съвкупност" (продължавана престъпна дейност). Но понеже деянията са извършени едно след друго, без да е имало налице влязла в сила присъда поне за едното от тях - ще търпи наказание за по-тежкото!

# 2 001
  • Мнения: 33
  За свекито нямам дума, видяте ли я в някакъв репортаж беше как собственически каза, че знаела къде е момченцето но няма да каже...дъвчейки някаква храна..абе как ше ми се рапорежда с детето леле тая ако ми беше свеки незнам ви казвам, не рускини ами казаци ше викам ..грижела се била, ами ше се грижи нали е баба...то е по желание..ама да не го е родила тя...
Незнам какво е последното официално становище кой крив и кой прав, кой от властите не са си свършили работата, но според  мен не си свършиха рботата..трябваше да го закопчаят татенцето, бабето и дедето вън, един кордон и това е, какво ше ми се церемонят 5 часа. И сега не си я вършат, седят и чакат ония да се насландисат да дадът детето, а татето и сие се събрали като за война пред къщата им и чакат...врага. Айде селения до шия.

# 2 002
  • Мнения: 1
  За свекито нямам дума, видяте ли я в някакъв репортаж беше как собственически каза, че знаела къде е момченцето но няма да каже...дъвчейки някаква храна..абе как ше ми се рапорежда с детето леле тая ако ми беше свеки незнам ви казвам, не рускини ами казаци ше викам ..грижела се била, ами ше се грижи нали е баба...то е по желание..ама да не го е родила тя...
Незнам какво е последното официално становище кой крив и кой прав, кой от властите не са си свършили работата, но според  мен не си свършиха рботата..трябваше да го закопчаят татенцето, бабето и дедето вън, един кордон и това е, какво ше ми се церемонят 5 часа. И сега не си я вършат, седят и чакат ония да се насландисат да дадът детето, а татето и сие се събрали като за война пред къщата им и чакат...врага. Айде селения до шия.
То и за свекито е валиденп чл.296, ал.1 от НК, както и за дедика, както и за приятелите, укрили детето! Форма на вината за всички тях - чл.20, ал.2 НК (съучастие под формата на: бабата и дядото съизвършителство, приятелите - помагачество - чл.20, ал.4). Съучастникът се наказва както извършителя!

# 2 003
  • Мнения: 1 588
Тази информация от къде е

От делото:
... след пристигането си от о-в М. в края на м. март 2008 г. тя не се е върнала в семейното жилище в гр. В., където са се намирали децата й, а е отседнала при близките си в гр. Д., е свързана с възникналите по време на престоя й в чужбина конфликти с Т. В. и със заболяване на нейната майка.

# 2 004
  • Мнения: 1
НЕЗНАНИЕТО НА ЗАКОНА НЕ ИЗКЛЮЧВА ВИНАТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И ако не сте наясно, поне да знаете този основополагащ принцип в правораздаването!


 Mr. Green

# 2 005
  • Мнения: 13 792
Птица - тези твои думи не са верни - Искала си ги е, не са й ги давали.
След като той извежда децата, на 10???? ден тя подава жалба в Полша, че децата са и отвлечени и ... Как толково бързо,....
От там нататък не и искала и не е правила опит да ги види.

Хайде сега пък лошо, че само 2 седмици е чакала. Досега беше що 2 години не ги търсила, сега пък бързо задействала инстанциите...

И като ги е довел за малко, според теб, що не ги е върнал навреме? Цяла година време е имал.

"... Безспорен е и фактът, че от 02.04.2008 г.. до датата на съдебното заседание пред въззивната инстанция – 22.01.2009 г. , децата живеят в дома на баща си в гр. А., а от обясненията на страните и от свидетелските показания се установява, че бащата препятства осъществяването на контакти по телефона и лични срещи между децата и тяхната майка."

Ние май за различни случаи говорим.

# 2 006
  • Мнения: 1
Тази информация от къде е

От делото:
... след пристигането си от о-в М. в края на м. март 2008 г. тя не се е върнала в семейното жилище в гр. В., където са се намирали децата й, а е отседнала при близките си в гр. Д., е свързана с възникналите по време на престоя й в чужбина конфликти с Т. В. и със заболяване на нейната майка.
Което какво доказва?
Вероятни отговори:
1. Че я е било страх, може би, да иде при "съпругът" и свекито?
2. Че отношенията били влошени още преди да се завърне?
3. Че тези обстоятелства са взети предвид, поради което съдът е преценил да се върнат децата (втората инстанция също), което може би навежда на извода, че е имало нещо като аргумент за това, че не е трябвало изглежда да отива право във Варшава?!?!
4. Че не сме ние да преценяваме решението на който и да е съд?

Възможни са повече от 1 отговор...

 Joy

# 2 007
  • Мнения: 33
Тази информация от къде е

От делото:
... след пристигането си от о-в М. в края на м. март 2008 г. тя не се е върнала в семейното жилище в гр. В., където са се намирали децата й, а е отседнала при близките си в гр. Д., е свързана с възникналите по време на престоя й в чужбина конфликти с Т. В. и със заболяване на нейната майка.
Което какво доказва?
Вероятни отговори:
1. Че я е било страх, може би, да иде при "съпругът" и свекито?
2. Че отношенията били влошени още преди да се завърне?
3. Че тези обстоятелства са взети предвид, поради което съдът е преценил да се върнат децата (втората инстанция също), което може би навежда на извода, че е имало нещо като аргумент за това, че не е трябвало изглежда да отива право във Варшава?!?!
4. Че не сме ние да преценяваме решението на който и да е съд?

Възможни са повече от 1 отговор...

 Joy

Ще я е страх разбира се, и аз като я гедах каква е самоотвержена..свекито де.

# 2 008
  • Мнения: 260
Според мен най-вероятно жената е решила да напусне мъжа си след пристигането от Майорка, но не е успяла да вземе децата при нея, защото мъжът и свекървата не са й позволили.

# 2 009
  • Мнения: 502
  Абе,,хора,защо продължавате да спорите за родителите. И двамата са ужасно виновни.

Бащата-настройва зле децата срещу майка им,действа против законите,отказва достъп на майката до децата,свиква сеир...Чухме ужасни неща,изречени пред децата по адрес на майка им от роднините. Това е недопустимо.
 
 Майката,по-малко знаем за нея,но-не намира начин да се разберат човешки с таткото в името на децата,допуска това дърпане и това безумно отнемане. Безотговорно е поведението и и от чисто човешка,майчинска позиция,защото разчита само на съдебните инстанции в този конфликт,а не полага усилия по  майчински. Честно да си кажа,бих се престорила,че се връщам при съпруга,дето не го искам,само и само да видя децата,да ги гушна,да поговоря с тях. Не я оправдавайте и майката.

  Но нямаше да се стигне до тук,ако българските власти си вършеха съвестно работата-говоря и за съда преди това,за съдебното решение,за сцената с отнемането и за продължаващото им протакане по случая.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 08:09 от maraidara

Общи условия

Активация на акаунт