отвлякоха дете от баща му детето крещи за помощ .......

  • 74 757
  • 3 057
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17 546
За мен тази история е странна,за сега знаем само версията на бащата,но не и на майката. Според мен можеха да се избегнат тези циркове и травми за децата. Бащата можеше да се въздържи и да пусне децата,все пак какво е очаквал да му ги отавят ли при положение,че има влязла в сила присъда.
Аз не взимам страна на никой от родителите. Коментарът ми е за службите, намесени в историята и най-вече за децата! Освен това не видях бащата да държи за ръцете или като заклано агне, както бабата държеше момиченцето, нито едно от децата. А тази вещица влачеше детето точно като овца на заколение с абсолютно безизразно лице, което за мен в тази ситуация е показател, че притежава и каменно сърце. ooooh!

# 61
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета, тези деца ежедневно са били убеждавани, че майка им е алкохоличка, която не се вълнува от тях. Бащата е отказвал достъп на майката до децата. Тя дори не е успяла да поговори с тях.
Думите на малкото момче го потвърждават - не искал да ходи с нея, защото тя щяла да пие, а ТАТКО му не искал това.
Децата стояха пред собствената си майка и бяха убедени, че за тях да бъдат с нея е истинска трагедия, усещане, което се подсили от жестовете на бащата.

Явно майката не е желаела да остане с бащата, намерила си е работа извън Полша, но защото по телефона звучала като пияна, както казва бащата, не може ей така да си вземе децата и да й откаже достъп до тях.

Моето дете оня ден ми заяви, че баща му е по-добър от мен, защото му разрешил да лови патки на стрелбището, което аз не позволявам. Даже рече, че аз НИКОГА не се вълнувам от желанията му, а татко му му позволявал всичко. Ако в този момент трябваше да избира между мен и него, резултатът щеше да е в полза на прекрасния му баща. А ако остане с един от двама ни и му се набива в главата, че другият е лош, угажда му се и му се чертаят апокалиптични картини за живота му при другия родител, просто можете да сте сигурни, че бихме станали и ние част от новините.

Ами че това, което видяхме - дърпане, рев, отскубване можем да видим на всяка площадка за игра, когато детето е решило, че иска да остане, а родителят иска да го прибере и то без да има възможност да му обясни, а насила.

Защо се нахвърляте върху майката ей така, щото бащата казал нещо си?!
Защо този баща не е позволил на майката да поговори нормално с децата си? Говорим за цяла година време, в което те са били само с него и са си изградили света тук. Нормално е да не искат да си тръгват. И кой е виновен за това? Майката, че вместо да дойде и да си ги прибере, както е постъпил бащата, е водила дела?

Това прилича на някаква вендета на бащата, който явно е изоставен от майката.
Не че оправдавам нея, не че обвинявам него, но това е един спор, който трябва да се води цивилизовано, а не да ставаме свидетели на някакви битови драми, в които "нашият човек" е добрият, а полякинята - никаквица, насилствено отнемаща му децата. Ей така.
Ако образът, който той й гради, е верен, тя би трябвало да е доволна, че той е прибрал децата и да си стои на Майорка, вечно пияна и свободна. Но май не е точно така.

Затова си мисля, че е твърде рано да съдим само през емоциите, които произведе у нас един телевизионен материал.

Относно социалните ни служби - коментарът трябва да се спести. Те са видимо неадекватни, некомпетентни и тотално безпомощни да покажат професионализъм при решаване на един такъв спор, в който трябваше да се погрижат за спокойствието на децата.
Но и за тях оставям една малка възможност за реабилитация - бащата не им е съдействал, сигурна съм в това, освен това дори ги затрудни и подсили драматизма на една и без това травмираща за децата ситуация.

# 62
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не мога да имам еднозначно мнение по въпроса и не е редно и другите да имат. Повечето може би не помнят/не знаят форумската история с Идарайза, която е показателна.

ПП. Ако моето дете не ме вижда две години, неизвестно какво е говорено за мен, е много възможно да реагира по подобен начин, ако искам да го взема, така че за мен това не е критерий.

Ужасното е, че накрая за всичко плащат децата  Confused

# 63
  • Мнения: 1 860
Ох, вие нямате и идея как е в "белите " страни Rolling Eyes. "Закрила на детето" е по- жестока от нацистите.
България нали се у4и от тях, бедна ви е фантазията , ако продължава да се "у4и" какво ни 4ака Confused ooooh!.
"Закрила на детето" и казвам "Затриване на детето".
За конкретния слу4ай не знам и нямам мнение засега.
В Норвегия годишно по този насилствен на4ин се вземат около 8000 деца , не от единия родител , ами от двамата ,без доказателства , само по подадени анонимни и не дотам анонимни сигнали и догадки...
Много точно казано и съвсем на място!  Peace

Каква позиция на майката искате да чуете не ми е особено ясно. Имала е повече от година да направи опит да си върне децата, или да се разбере с бащата и постигнат компромисен вариант. Тя иска да си работи по чужбински курорти, бащата иска да даде най-доброто на децата си. Ако беше обратната ситуация, на база информацията която имате, нямаше да искате да чуете позицията на бащата, в това мога да заложа главата си!

# 64
  • Мнения: 17 546
Тя иска да си работи по чужбински курорти, бащата иска да даде най-доброто на децата си. Ако беше обратната ситуация, на база информацията която имате, нямаше да искате да чуете позицията на бащата, в това мога да заложа главата си!
Няма нужда да си залагаш каквото и да било. Никой не защитава бащата, защото е баща и е българин. Просто какъвто и да е полът на този родител, който си вее гъза по курорти, за да работи нещо си и си кърка мощно междувременно, сеща се за децата си ей така изневиделица, никой няма да вземе неговата страна.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 840
Бижу, ние наистина нямаме идея какво точно е било поведението на майката. Имаме само думите на бащата.
А много хора работят в чужбина по принуда. На този принцип - отсъствие - би трябвало да заклеймим всички моряци, примерно, че умират да са далеч от семействата си, да си плават на воля, вместо да си стоят по родните места.

# 66
  • Мнения: 9 814
Истината често не е такава каквато я представят медиите.
Не зная в тази ситуация кой е крив кой е прав, но случващото се е ужасно..

# 67
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
всичко може да е...да е набивано в главите на децата, че майката не става, че е алкохоличка, че не ги обича...ние не можем да знаем.
но, начина по който бяха отведени децата беше покъртителен. направо ме заболя сърцето като ги гледам.
и ние сме имали институция, която се грижи за правата на децата, смях, ама горчив!
не може децата така истерично да го изживяват,а те да гледат отстрани безучастно. най-малкото могат да стопират нещата докато се поуспокои положението.

# 68
  • Мнения: 111
Милите дечица........ Cry

# 69
  • Мнения: 17 546
Бижу, ние наистина нямаме идея какво точно е било поведението на майката. Имаме само думите на бащата.
Не бе, жено! Защо трябваше да влачат така детето!? То беше в истерия! Лицето му беше ужасено. Тия хора как гледаха това, без да им трепнат лицата!? За полицаите питам, за бабата с каменната физиономия, дето влачеше момиченцето, за хората от Социална служба, които се скрили! Shocked За "дипломата" поляк, който е бил с тях, за да приберат децата. Това хора ли са според теб? Имат ли деца, сърца, мозъци!? ooooh! Бах ти изродите!

Бащата и майката не са ми грижа. Да се оправят помежду си! Но аз да съм, ще ги лиша от права и двамата, докато се уточнят и проумеят какво причиняват на децата си!
На сина си казах: "Търси си добра жена, не красавица или паралийка! И никога, при никакви обстоятелства, не си позволявай да причиниш подобно нещо на децата си, когато дойде ден да имаш такива!"

# 70
  • Мнения: 1 860
Бижу, казах това защото някои хора искат да чуят и позицията на майката.  Peace

# 71
  • Мнения: 524
Защо пък да не ги види повече newsm78 Ще заведе дело,ще се разведе и ще поиска родителските права........
Например, защото на никой държавник не му пука, че на някой децата са били отведени (на сила) някъде. Защото най-естествената поза на цялата ни държава, заедно с нас е стойка "партер".

# 72
  • Мнения: 214
Истината, каквато я представят медиите наистина не е цялата.Тодор е отгледал първото дете на Барбара от друга връзка / или брак - не знам с точност/.Когато те се ожениха момчето беше на 6-7-8 години,не помня точно.Той беше за него баща, какъвто е сега на собствените си деца.Другата важна подробност е, че той многократно е канел жена си да дойде в България след като се завърна с децата, да се разберат, да решат нещата трезво и спокойно.Познайте дали тя си е направила труда.И защо се казва че децата са отвлечени, след като майката е знаела местонахождението им, много хора могат да потвърдят, че децата не са крити, напротив, те са общителни, мили и щастливи деца.Ники и Павел са с двойно гражданство и тяхната адресна регистрация е гр.Асеонвград, ул.Илинден,за какво отвличане говорим, моля ви.
И аз съм майка, и винаги съм на страната на майките в разни семейни ситуации.Но в тази - твърдо НЕ.
Защо Полското посолство мълчи вече повече от 24 часа след станалото.На страницата им нито ред, нито изобщо да се сетиш че има такъв случай с полски гржданин. Това също не е случайно.
Ако майката имаше позиция, мисля че журналистите с радост биха и дали ефирно време, или да излезе консула, посланика ,да обяснят нещо, да изкажат позиция...

# 73
  • Мнения: 17 546
Бижу, казах това защото някои хора искат да чуят и позицията на майката.  Peace
Разбрах те още като го написа! Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 2 840
... начина по който бяха отведени децата беше покъртителен. направо ме заболя сърцето като ги гледам.
и ние сме имали институция, която се грижи за правата на децата, смях, ама горчив!
не може децата така истерично да го изживяват,а те да гледат отстрани безучастно. най-малкото могат да стопират нещата докато се поуспокои положението.
За избягването на този стрес е можел да се погрижи единствено и само бащата. Никоя институция не е способна да успокои едно дете, което има усещането, че го водят на разстел, освен ако не го дрогира.

Общи условия

Активация на акаунт