отвлякоха дете от баща му детето крещи за помощ .......

  • 74 732
  • 3 057
  •   1
Отговори
# 3 030
  • Мнения: 1 588
Това,  че постъпваш хладнокръвно...

Като рече "хладнокръвно", та се сетих за още нещо в онова интервю с Барбара... Тя имала запис на първия си разговор с Тодор, когато се прибрала от Майорка в Дебица... Според мен тя още оттогава е била готова за война...

Пък според това интервю Барбара била работила четирите седмици през март в Майорка...

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 19:46 от Мария

# 3 031
  • Мнения: 822
Може и да е била готова още тогава за война. Може и разговорите им за развод да водят началото си още преди заминаването й за Майорка. Може дори причината за заминаването й да не е финансова, а да е възможност за бягство (но не от децата й) или търсене на финансова самостоятелност (точно заради плануван развод). Може и да се е убедила, че единствено дистанцираното и покровителствано от закона делово общуване би я довело до някакъв успех. Има много 'може'... Никой от нас не е бил там. Никой не е изчел цялата папка с делови материали, не е разговарял лично и с двамата. Съдим по журналистически извадки. Колкото и достоверни да са те - извадки от нечии съдби...
Не ви ли омръзна да играете ролята на следователи, на психолози, на прависти, на ясновидци? Видно е, че из форумите има много скучаещи хора със свободно време. Нищо лошо против тях. Зная само, че скуката рядко ражда нещо добро...
За тези с излишъка от чувства има достатъчно теми за самотни родители, нуждаещи се от помощ. Можете да поупражните чувствата си там. За майсторите на словото - теми за стихове и есета. Дори за гадателите има теми за тълкуване на сънища. Тук не помагате на никого... Нищо ново и различно не се казва. А дори и празнословието си има допустими граници...

***
Допуснете, че някои народи имат други разбирания за любов към децата си , които между другото се различават от българската ценностна система...и което съвсем не означава, че обичат децата си по-малко от нас.
Ще те повторя удебелено, та дано някой прочете думите ти...
И ще допълня... Чуждите култури могат да имат и по-различен начин на изразяване на любовта си и изобщо всякакви други чувства, не само положителни... Има култури, които по никакъв начин няма да разберат, как е възможно възрастна жена да налита и бие майката на внуците си, да има толкова много скупчени хора като на пакистански пазар, баща, който по подобен начин реагира на изпълнение на съдебно решение в присъствието на полицаи... Има култури, чиито представители (колкото и да е странно за нас) вярват безпрекословно в правосъдието на държавата си, знаят, че тя при нужда ще защити интересите им, и дори и да са допуснати грешки от страна на тази система, търсят правата си по цивилизован начин... Има култури, за които ние сме третият свят (Бихте ли тръгнали да спасявате децата си сами в страна от третия свят, да се криете зад ъглите и да се унижавате, когато имате държавни институции, в които вярвате? И Турция ми харесва за почивка, и Сирия също, но дали бих търсила децата и правата си там, това е нещо съвсем различно.)... И те не ни разбират също толкова, колкото и ние не разбираме тях... И тази тема доказва, че нямаме шанс скоро да ги разберем, ако ще да ни приемат и за държава - придворна членка в английския кралски двор...
На фона на това, което се случва по улиците и в цялата ни страна, можете ли с чисто сърце да обвините някого, че не вижда у нас култура по-различна от тази на афганистанците (хайде, нека да е на мексиканците)?...
П.П. Написаното няма нищо общо с нечия правота и не защитава ничия страна... При условие, че ние не си вярваме, как можем да изискваме от другите да ни вярват... При условие, че сме свикнали, всичко при нас да се случва с бой през ръцете, как можем да се сърдим, че другите търсят правата си със сила... Въпроси много. И теми като тази ще има още много...
***
Видяхте ли че тя е подписала докомент че е съгласна бащата да ги изведе от страната.  Сега защо ги тормози дечицата тая пияница #Cussing out #Cussing out #Cussing out Тия всички са ненормални
И това ще подчертая в черно... Няма по-еднозначни прояви на българската ни култура и манталитет... И на 7-ма, и на 137-ма, и на 1137-ма страница разлика няма... Това сме ние... (или поне по-голямата част от нас, макар да съм сигурна, че повечето ще го отрекат)... Това е последният ми постинг в тази вече толкова грозна тема...

# 3 032
  • Варна
  • Мнения: 153
п.п. Съжалавам но най-много се дразня от безчувствени хора.
Не съм съглас

Съжалявам, че занимавам аудиторията с темата, но аз още чета мненията тук. Последните няколко дни не намерих причина да пиша но днес четейки едва ли не, че бащата е виновника в случая не можах да се сдържа. Още в началото на темата споделих че единственото, което ме извади от релси е реакцията не децата. Насила хубост не става. Тази народна мъдрост не напразно е надживяла и ще надживее всички ни. Не съм чул някъде накой да крещи 'помощ' ако смята, че отива на по-добро място. Съгласен съм че в Полша децата ще са по-добре приети. Аз копирах статията на Карбовски в темата и колкото и да ми е неприятен този човек съм напълно съгласен с него. Пак го казвам - не приемам отношението към децата да става въз основа на документи издадени от съдии, които никога не са ги виждали. "Ето ти това листче моето дете - там пише, че при мама е по-добре. Айде подпиши с малкото си пръстче, че от днес вече ще обичаш и мама". Абсурд - нали !! Луд човек !!! Точно така !
Мисля, че накъде го написах но пак ще го кажа: Аз знам какво видях и няма нужда някой да ми обяснява какво съм видял и какво да чувствам. Репликата че 'бащата е длъжен' да се подчини може да каже само човек който никога не е бил родител и не може да се постави на негово място. Аз мога !  Нямам документ че обичам децата си, но това не ми пречи да го правя. Е да - аз съм див българин - обесете ме  Whistling
Аз пък ще ти кажа,че точно в този случай поговорката,която си цитирал не е много на място.
Не 100,а 1000 процента съм убедена,че на тезе деца им е набивана денонощно в главичките как мама е едно чудовище и ще им навреди.Няма как едно 5г. дете да знае значението на думата -алкохолик.По скоро го е чуло от някой.
За жалост на децата може много лесно да им се повлияе.
Отвратително е което е направил бащата.Но дано пък майката да е по-стока.Ако е така тя ще успее да поправи щетите нанесени на децата.
Но ако и тя не е,жал ми е за тия дечица!

# 3 033
  • Мнения: 1 042
В момента темата на Карбовски е за децата.

# 3 034
  • Мнения: 185
Гледам го в момента и така ми се обърна коремът....

Много е кофти, нечувано...какви са теzи овчи хора дето не са спрели това...

Карбовски представя всичко много драматично, направо се раzтреперих....
А на тая рускиня и аz бих и zабила един, каква пач**ра..

# 3 035
  • Мнения: 185
Вие откъде сте сигурни, че в Полша на децата ще им е по-добре???

Важно е къде е човек щастлив, не в кое кътче на zемята живее, а zа деzата най-важното е да са обичани.

Вие като не си уважавате страната, как очаквате някой друг да я уважава?

Ей, и в най-супер богатата страна на света има нещастни, необичани и бити, малтретирани и иzнасилвани деца. Защо ТАМ да е zа тях по-добре от в България??

# 3 036
  • Мнения: 4 892
Тоя Карбовски е нужно да го забранят, пренебрегвайки всички принципи на свободното слово!

# 3 037
  • Мнения: 66
днес гледах на Карбовски предаването за разделените дечица - най-после някой да хвърли светлина върху историята , защото тези журналисти само си противоречат...

# 3 038
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Има ли го предаването на Карбовски някъде из нета?
Veni_B , ИМА значение в кое кътче на земята живееш. Но за да го разбереш, трябва да поживееш другаде  Peace Това, разбира се, не пречи да си обичаш родината, но уважението се заслужава. България с образа, който й сътворяват настоящите облечени във власт, буди само презрение. А това боли! И боли наистина ужасно, когато все пак я обичаш.
Някой може ли да сподели какво става с момченцето? Следя темата, понеже нямам възможност всеки ден да гледам бг-телевизия.  Blush

# 3 039
  • Мнения: 66
новото за мен беше , че бащата е имал документ, че може да изведе децата с разрешението на майката - не ги е отвлякъл. за мен майката е виновна защото ако ти отвлекът децата ще седиш ли ти година и половина без да ги потърсиш ? ! ? аз бих превъртяла... за мен това е най- показателно.

# 3 040
  • Поморие
  • Мнения: 186
Хайде пак старата песен на нов глас!
Майката е подписала декларация-съгласие за многократно пътуване на децата /без срок/,но не и да променят местоживеенето си от Полша в България.И какво означава да не ги търсиш?Ами водила е дела,борила се е и накрая дойде да си ги вземе!Бащата колко пъти отиде да види Николета до Полша сега?Нали много я обича,да отиде да си види детето!
Колко страници трябва да се изпишат,за да станат ясни някой работи.Тази тема трябва да се заключи вече или поне да й се смени името!!!

# 3 041
  • Мнения: 6 616
Хайде пак старата песен на нов глас!
Майката е подписала декларация-съгласие за многократно пътуване на децата /без срок/,но не и да променят местоживеенето си от Полша в България.И какво означава да не ги търсиш?Ами водила е дела,борила се е и накрая дойде да си ги вземе!Бащата колко пъти отиде да види Николета до Полша сега?Нали много я обича,да отиде да си види детето!
Колко страници трябва да се изпишат,за да станат ясни някой работи.Тази тема трябва да се заключи вече или поне да й се смени името!!!
Първо децата ги е нямало десет дена след като е заведено делото ,аз това не го броя за смяна на местоживеенето.
Какво означава да не ги търсиш ли -означава да си стоиш и да си водиш делата .Означава ,че майката има пълно доверие на бащата и бабата и дядото щом не си е направила труда да дойде и да ги види как са.

# 3 042
  • София
  • Мнения: 62 595
Карбовски както винаги драматизира, но поне даде възможност на семейството на бащата да си каже какво мисли (поне това, което е останало след монтажа). Става още по-заплетено и гнусно. Бащата и майката толкова много се мразят, че няма накъде повече. А и на мен ми направи впечатление, че бащата се е опитвал да притиска майката чрез децата - ела в БГ да си признаеш - от чиста ревност и обида. Много знае той какво е правила жена му в чужбина!

# 3 043
  • Мнения: 592
Хайде пак старата песен на нов глас!
Майката е подписала декларация-съгласие за многократно пътуване на децата /без срок/,но не и да променят местоживеенето си от Полша в България.И какво означава да не ги търсиш?Ами водила е дела,борила се е и накрая дойде да си ги вземе!Бащата колко пъти отиде да види Николета до Полша сега?Нали много я обича,да отиде да си види детето!
Колко страници трябва да се изпишат,за да станат ясни някой работи.Тази тема трябва да се заключи вече или поне да й се смени името!!!
Май и ти не разбираш в яда си за какво иде реч - закона трябва да се спазва, но това което се видя по Тв изобщо не е закон, а както каза Карбовски - еничарска работа. И не забравяй, че бащата също каза че ще стиска зъби щом така е решил съда и ще го приеме, но след провокацията и цирка на нашите "отговорни другарки" е нормално така да стане. Постави се на негово място!
Ти ще отидеш ли при тази ситуация в Полша? На майката и съдейства посланика, а на него???

# 3 044
  • София
  • Мнения: 62 595
Бабата е най-бойна от всичките. Тя сякаш иска да измести майката и да я заличи от главите на децата с цената на всичко. Дядото е по-умерен. Изненада ме това, че бащата отрече да е викал всички медии. Но е било достатъчно да каже на представител на една медия, а слухът за евентуален скандал се е разпространил като огън при другите журналисти.

Общи условия

Активация на акаунт