Първи юни се задава,а ОКТОМВРИйката коремче гордо разлюлява!

  • 9 972
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 988
heureuse, аз днес го четох това пак.  Peace
Букмаркнато ми е, само че в американския вариант на сайта.
http://www.babycenter.com/0_braxton-hicks-contractions_156.bc

А попаднах на една много хубава статия на български, описваща започването на раждането и изобщо перинаталния период. Има и секция за Бракстън Хикс Контракциите.
http://moetobebe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=90

# 226
  • Мнения: 28
Добро утро мили мамчета. Добре дошли на новите мамета.
Не зная как сте вие, но аз цяла нощ ставам до тоалетна по малка нужда, и към 5 вече се събуждам.
Та сега се опитвам да ви изчета, много са интересни темите.
Mirкam благодаря ти че ме добави, разбира се че не се сърдя. Simple Smile Темичката е страхотна.
el_pl  аз с първата си бременност наддадох 17 кг , и не ми беше проблем бързо да си ги възстановя, но след спиране на кърменето.
Сина ни спи отделно но има вечери когато се буди и идва при нас, аз го разбирам защото тези детски филмчета и игри си дават отражение.
megs аз мисля че добре си се ориентирала с малки гуми, аз доскоро исках с надуваеми гуми за по комфортно возене, но сега много горещо ми препоръчват КУОКС тя е точно с такива гуми. Има още доста време да избираме, аз твърдо съм решила да си я поръчам от чужбина.
tuncho аз си имам контракции поне от месец, и мисля че е напълно нормално, някъде пишеше в нета от кой месец започвам, и няма нищо обезпокоително. А чувството е стягане на корема като камък, и след минутка се отпуска.
moondream Аз мисля че пренаталното възпитание има ефект. Още от сега като си мисля хубави неща за бебо и се хвана за коремчето и той поритва.
Моя син днес завършва втори клас. Heart Eyes
Днес ще опитам да си запиша час при моя доктор, много трудно става записването, от понеделник правя опити. Надявам се на прегледа всичко да е наред. Приятен ден на всички , и и аз се връщам да ви изчета.

# 227
  • Мнения: 28
Добро утро отново. Искам само да ви кажа че сте много сладки всички мамета от Пловдив, надявам се и аз на среща. Има ли мамета от Несебър, зная че при нас по лесно ще стане да се съберем по улиците отколкото във форума, но ще се радвам да се запозная с още някоя мама от Несебър. Лек ден на всички!

# 228
  • София
  • Мнения: 1 197
ДУБРУТРУУУУУУУУУУУУУУ
Жени, аз се обадих на Ковачева и и казах какво ми е казал Марков, че нямало притеснително ... ама ако тя реши да ме прати при него след два месеца и тя  веднага ми даде телефона на доц. Томова и ми каза веднага да и се обадя и да си запазя час, за съжаление Томова излиза в отпуск и каза да и звънна на 8 да ме види! до тогава спокойствие и положителни мисли Praynig Peace а и няма как да е по друг начин като малкия ме буди всяка сутрин в 5.30 сякаш да каже '' тук съм и съм добре'' и това е най, най - хубавото начало на деня  Heart Eyes
Пловдивчанки изглеждате страхотно и от снимките се вижда че сте изкарали приказно Peace Hug  bouquet
да ви подсетя, че днес е 30 и е време и за Софииската среща Party Party Party!
желая ви прекрасен, топъл и успешен ден и само хубави новини!!! Peace

# 229
  • Мнения: 2
Добро утро, аз от 1 седмица не съм влизала, имах много работа и да уча,  и сега имам много да наваксвам, ще ми трябва още толкова време, за да изчета всичко  Simple Smile. Весел ден от мен, а аз се връщам да чета!!!

# 230
  • Мнения: 27
Добро утро момичета!

Минавам само да се разпиша  Simple Smile.Ей  Simple Smile пловдивчанките много сте готини .Аз с нетърпение чакам нашата среща довечера Hug.

# 231
  • Мнения: 183
Добро утро!

Днес като се събудих имах една много хубаво изживяване с бебко. Отварям си очите и си погалвам коремчето, а там едно опънато краче натиска и прави лека издутинка, като твърдо и миниатюрно островче. Докато разбера точно какво е ми отне малко време, но нали си движа птъстите по него и явно съм го гъделичнала (или нещо подобно) но изведнъж лекичко потъна нещото. След две секунди някъде пак застана там. Аз пак го погалих и то пак изчезна... и така няколко пъти. Много забавно беше! Сега там ме почуква от време на време...
Дали бебко го е усетил като гъдел незнам, дано не съм го расърдила нещо, но ми беше много мило и сладко това. За първи път ми се случва нещо такова и ми е малко сранно и в същото време адски хубаво!

Днес е голям ден за една наша мама!
ХРИСКА, желая ти прекрасен сватбен ден! Бъдете много щастливи и се обичайте все повече с всеки изминал ден!

Пловдивчанки са трахотни!
Миркам, твоята принцеса ще я гледат като писано яйце господата  Grinning !

# 232
  • Мнения: 1
 HugДобро Утро Hug
Пловдив4анки благодаря за снимките,радвам се 4е срещата е била страхотна,много сте слади4ки.
Аз от 2 дни се будя към 4 сутринта и след това сън не ме хваща,в на4алото бях така,явно старата песен на нов глас.Но пък за сметка на това като се събудя запо4ват сладките ритни4ета, така 4е не ми е ску4но,много ми е мило.
Приятен ден  bouquet

# 233
  • Мнения: X
Добро утро момичета.
ХРИСКА искам да ти пожелая един страхотен и пълен с положителни емоций сватбен ден,бъдете винаги щастливи,както ще бъдете в днешния ден. Flowers Four Leaf Clover
Момичета и аз съм така от доста време,едно сладко ритниче ме събужда всяка сутрин. Crazy
Пловдивчанки много сте хубави,а на софииските мами да кажа.Пийте една бира и заради мен,че ми е забранено,а пък много ми се пие биричка. smile3521
Аиде лек и хубав ден на всички.

# 234
  • Мнения: 103
oххх, а при мен са още пеперуди и то много рядко  Crossing Arms !!!

# 235
  • Мнения: X
Много скоро ще те ритка както трябва.  bouquet

# 236
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, хубав макари и намусен и хладен ден ви пожелавам на всички. Хриска, пожелавам ти най-прекрасния и влюбен ден да е днес за теб и както днес с твоята половинка се търсите, за да изразите щастието си, че се свързвате в едно цяло, в знак на вашата голяма обич, така с всеки изминал ден да ставате по-близки и да черпите от любовта, с която днес ще изпълните света, пред очите на най-близкит си хора Hug  bouquet. Мамчета  от Пловдив-чудесни сте,само така Hug. Много благодаря за информацията и коментарите относно подготвителните контракции, аз снощи се изкуших и все пак изпих едно хапче Магнерот, тъй като док ми беше казал, ако ме заболи или имам свиване на корема, да пия по едно вечер, но сега честно казано, не съм сигурна дали е толкова наложително да се пият, все пак са медикаменти, а аз съм много против това да се приемат те, ако не са крайно наложителни, просто снощи ми се стори, че привечер, след като 2 дни нямах свиване на корема, ми се появиха малко повечко(трудно ми е да ги различа като брой), не болезнени втвърдявания на корема и реших да се презастраховам с едно хапче. Сега обаче, много ми се иска да не се налага да го продължавам и се питам дали може тази вечер да не го пия вече, защото четох някъде, че като почне да се пие е хубаво да се пие по-дълго време, а не като мен-едно хапче. Ако някой може да изрази мнение дали мога все пак да не го пия всяка вечер, моля да сподели.Благодаря. Иначе ние с бебчето сме добре, снощи даже ме изненада колко е активно, дори за първи път видях коремчето ми леко да се помръдва, беше ми много мило и приятно, явно ставаме все по-големи и силни Simple Smile...Отвлякох се май в писане, ще се завръщам към работата, а дано да не вали след обяд, за да можем да се видим с мамчетата от София Hug.

# 237
  • Мнения: 66
Добро утро и от мен!Днес да се запиша по раничко че ще отивам на работа!   Vanirra ти в кой месец си? Ипри мен са все още като пеперуди и то рядко.Дано скоро усетим нещо повече като по -силно ритниче например Grinning                                                                             

# 238
  • Мнения: 99
Здравейте мамчета  Hug

Пловдивчанки, страшни мацки сте   bouquet Завиждам ви за срещичките и на вас и на софиянки  Wink

Хриска пожелавам ти един незабравим ден и цял живот безкрайно щастие ..... и мъжа ти мнооого да те слушка   bouquet

За контракцийте и аз пак да кажа  Wink Момичета аз съм много против лекарствата, ако помагат на едно на друго вредят така, че както е казала Кюбит пийте повече вода помага много аз го изпитах  Peace По принцип не обичам  водата, но сега се наливам яко и стягането на корема го сведох до 1-2 пъти на ден  Wink Не се изкушавайте на лекарствата, пийте вода  Peace

# 239
  • Мнения: 103
Добро утро и от мен!Днес да се запиша по раничко че ще отивам на работа!   Vanirra ти в кой месец си? Ипри мен са все още като пеперуди и то рядко.Дано скоро усетим нещо повече като по -силно ритниче например Grinning                                                                             
В 5-ти (20та седмица). То сега ми се иска да рита, после сигурно ще искам да е по- кротичко...  newsm78
щом ми расте коремът, значи всичко е ок  Peace

Общи условия

Активация на акаунт