70 000 учители с безплатен Интернeт

  • 3 697
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 841
Пу! Баси скапания форум.
Три банкноти по пет лева могат да избодат очите на потребителки.
Чак не е за вярване.
Евалла, Вълчев, пак успя да насъскаш кучките срещу даскалиците.

Ти пък като че ли не си спомняш че около Коледа почти всеки ден имаше теми с възмущения за добавките на ПЕНСИОНЕРИТЕ  Tired То не бяха пистолети, то не бяха плювки... Това е положението - "Разделяй и владей" работи с пълна сила... Защото има почва...

# 31
  • Мнения: 3 521
Ама чакайте малко сега.....нали не казвате, че сега нито един учител си няма интернет у дома Rolling Eyes..

 Laughing, естествено, че много имат, но има и доста такива, които си го спряха, след като Интернет масово се въведе по Университети и училища и използваха свободния достъп по съответните места, което от своя страна ги обвързва с доста ограничения - часови достъп, "учебни" компютри, надничащи неперкъснато зад рамото колеги и ученици и т.н. В подобни случаи домашният достъп би бил едно приятно облекчение, нали?
Единственото, за което може да се съжалява в подобен случай е, че изборите не са ежегодни - тогава и други идеи ще имат възможност да се реализират Hug

# 32
  • Мнения: 39
Не по темата, но на такива като Зюмбюла ще кажа следното:
Аз съм бивша учителка и чудесно съм се реализирала другаде.Само че не съм само аз. Ще дойде време,съвсем скоро, и въобще няма да има кой да преподава. тогава ще сме благодарни, че някой с правопис лекций е учител. И като бивш учител ще кажа - мерси и за работното време, и за отпуските, като толкова нерви се хабят, че не си струва.
След такива изказвания,бих Ви отговорила:Не се сърдете на лекарите,които допускат грешки и убиват близките ни,защото и те са имали някой некадърен учител.Всяко следствие си има и причина.

# 33
  • Мнения: 27
Мила ми ЗОмбюлке,
Българското образование се намира в ситуация, от която измъкването е много трудно, а като чета мнения като твоите, ми става ясно, че това си е направо невъзможно.

Децата са без елементарни познания по основни предмети в училище, защото учителите все още не разполагат с фунии, с които директно да наливат въпросните познания в главите на учениците. Налага се и учениците да седнат да прочетат я някоя книга, я някой учебник, а от време на време, представи си!, дори и домашни трябва да пишат. И когато децата са оставени без абсолютно никакъв надзор от родителите, които винаги са заети, много работят и изобщо не се интересуват от наследниците си, се получава така, че „децата са без елементарни познания по основни предмети в училище”.

Не се опитвай да броиш работните часове и почивките на учителите, защото не са много хората, които ще издържат на напрежението, на което са подложени тези хора.
По времето когато стачкуваха, мнозинството от родителите опищяха света, че няма как да си гледат децата, и то не толкова защото им се налагаше да не ходят на работа, а защото не са свикнали да прекарват толкова много време с децата си.

Казват, че учителската работа е призвание, а не професия. Обаче, дори и "учителите по призвание" имат семейства, деца, възрастни родители пенсионери, заеми и т.н. и не могат да си позволят да работят за жълти стотинки.  Така, все повече намалява броят на добрите учители и все повече се увеличават некадърниците, които са станали учители, защото не са успели в друга област. 

Държава, която не осигурява достойно заплащане за учителите си, и народ, които не уважава труда им, са обречени на простотия. И тя вече ни залива отвсякъде.

За протокола, не съм учителка и никога не съм била.

# 34
  • Мнения: 599
Стга бе! Сериозно ли завидяхте на учителите за това ?  ooooh!

А относно другите професии, нуждаещи се от интернет-ми обърнете се към съответното министерство.
Министъра на образованието е решил, че може да се отделят такива пари(предизборно или не) и го прави.
Какъв е проблема, не разбирам.

Зюмбюла, ако тръгнат всички учители да се реализират на друго място, кой ще остане в училищата, за да учи децата ни?  ooooh!

# 35
  • Мнения: 4 841
По времето когато стачкуваха, мнозинството от родителите опищяха света, че няма как да си гледат децата, и то не толкова защото им се налагаше да не ходят на работа, а защото не са свикнали да прекарват толкова много време с децата си.

Ето два цитата в подкрепа на това мнение: (Да поясня: извадени са от тема за "домашните" в детската градина... Все пак трябва да отбележа, че повечето отговори в темата са в съвсем друга посока. Самият факт обаче, че ИЗОБЩО има такива мнения, за мен е доста обезпокоителен):

Цитат
Някои учителки просто се самозабравят,нямам думи.Поговори си с нея и я попитай какви са тези работи?А буквите не искат ли да учи и да чете гладко,може би?  #Cussing out

Цитат
Разбирам да дават домашни,но събота и неделя,ти си вземаш детето от градина в 6,прибираш се 6:30 и кое да направиш първо,вечеря или домашна работа,а ако имаш две деца като мен е направо кошмар!Те им дават да правят разказ по рисунки,да свързват неща,да оцветяват......, а то детето цял ден се е занимавало в градината и след това вместо да играе трябва да се прибира и да се подготвя за следващия ден!Той все пак е на 4 год. и половина.......

# 36
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам нищо против. И без това подготовката вкъщи им се води работно време. Така че интернета им се явява един вид оръдие на труда - защо да не го получат безплатно или с преференции? Не мога да разбера - всички се оплакват от некачествените учители, а реват, ако трябва да им се подобрят условията. При лоши условия калпави даскали ще стоят - то е ясно.



# 37
  • Мнения: 2 401
Защо само на учителите да е безплатно???На мен какво ми дават?Стига с тези глупости вече #Cussing outИма и други хора с ниски доходи,на които никой не има дава безплатен интернет или нещо друго.Всеки да се простира според чергата си.

На колко души им дреме ти колко образована си и можеш ли да ползваш компютър?
Бравос на Вълчака, винаги ме е кефел.  Heart Eyes

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ех, завидяха им за Интернета...
И безплатни телефони си имат, да знаете, и си говорят безплатно помежду си и имат определен брой безплатни минути извън групата.

# 39
  • Мнения: 12 683
Ех, завидяха им за Интернета...
И безплатни телефони си имат, да знаете, и си говорят безплатно помежду си и имат определен брой безплатни минути извън групата.

Наливаш масло в огъня, а.

# 40
  • Мнения: 2 821
Понеже аз съм автора на темата, ми се ще да поясня лично за себе си, че не съм завидяла на никого ... ooooh!....Просто се питам за ефективността на тази екстра.
И според мен качественият учител ще намери начин да попълни пропуските си, ако има такива, щом единствената му възможност за това е Интернет....И обратно некачественият ще е като пиле в калчища Confused....

# 41
  • Свищов
  • Мнения: 878
viola2003, за първа година съм учителка и вероятно няма да повторя. Имам минималния хорариум от 19 часа седмично.....на пръв поглед малко, нали. Няма да казвам в колко комисии съм (към днешна дата в 4), отделно съм учител по Информатика и всеки ме юрка да му пиша или разпечатвам нещо си. Днес подписах заповед да подготвя конспекти и билети за изпити...срок утре до 11 и 45. Познай като се върна в 15 часа дали ще си почивам...Контролни, тестове, курсови задачи...на всичко това разработването изисква маса време. Дори и 2 часа да имам днес се връщам пребита като куче...да работиш с хора е трудно, но с тийнове е наистина много трудно.

За протокола учителка по информатика съм......без Интернет съм все едно без работа.

# 42
  • Мнения: 2 821
отделно съм учител по Информатика и всеки ме юрка да му пиша или разпечатвам нещо си.

Това как ще се промени според теб, когато се пусне нет в домовете на колегите ти?

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 ooooh!

# 44
  • Мнения: 6 444
отделно съм учител по Информатика и всеки ме юрка да му пиша или разпечатвам нещо си.

Това как ще се промени според теб, когато се пусне нет в домовете на колегите ти?
Ще могат сами да си разпечатват необходимото от интернет,примерно.

Общи условия

Активация на акаунт