Къща, или апартамент!

  • 14 591
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Определено къща! newsm80

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз се сещам за една...
Щото другите са доста стари. В една от тях, в Дом и семейство, беше станал голям спор. Тогава аз защитавах тезата за апартамента.

# 32
  • Мнения: 310
Аз имам и двете  Mr. Green , но в къщата мога да ходя за определено време , защото още не е напълно готова. Дворът и спокойствието , което изпитвам когато съм там не мога да сравня с лудницата от всички съседи която чувам в апартамента. Поне при мен е така. Единствен недостатък на къщата за мен са разните пълзящи гадини, вътре и вън на двора.

# 33
  • Мнения: 96
Живеем от 20 години в апартамент,но от както се роди бебка преди 1 година и миналото лято и сега съм с нея на село при майка ми.Трябва да ви кажа ,че едва сега дишам с пълни гърди.Когато съм в апартамента трябва да се съобразявам с облеклото на бебка и моето щом тръгнем да излизаме на разходка.Ако ти се приходи до тоалетна трябва да ходиш да се молиш в някое кафе.Ако детето падне и се изцапа,трябва да се прибереш ,за да го преоблечеш ,защото не може да се разхожда мръсно.Да не говорим ,че в жегите дори няма къде да се скриеш и още един куп ограничения.А,на село!Там е Рай!Няма бръмчене на камиони и автобуси,няма ралита от мамини синчета,няма блъскане и безкрайни съседски ремонти,няма блъскане на асансьорни врати,няма денонощна музика от заведения.Просто тишина и спокойствие.Бих живяла до края на живота си на село,ако имам възможност.

# 34
  • Мнения: 90
Ако доходите са нормални, и мястото на къщата не е някъде в някое селце...разбира се че е по-удобно в къща.

Тия кутийки наречени апартаменти...са кошмар просто.. ooooh!

Но в България живота е скъп..

# 35
  • Мнения: 521
Къща! Предимствата са много, недостатък е че изисква повече подръжка
Мисълта за апартамент ми докарва клаустрофобия

# 36
  • Мнения: 1 817
Ние сега живеем в апартамент. Лятото  почти се изнасяме на вилата.

Предпочитам  къща. Ама то си има къщи  и къщи де Rolling Eyes
 Но поддръжката е по-трудна. Като сложиш и  детския кът с градината, която е задължителна и трябва да е изпипана... Аз трябва да си наема градинар. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 13 512
Къща, категорично! Поне за мен. Имам опит и с двете. Апартаментът ми е  на много хубаво място- в центъра, но пред него е градинката на Музея- няма сгради, имам прекрасна гледка.
Но не мога да го сравня с усещането, което имам в къщата на 5 километра само по-на север. Обмислям вариант да остана и зимата в къщата. Единственото ми притеснение е за учителката, а която ще учи малката ми дъщеря-може да не и е удобно да идва дотам.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 07:59 от monda

# 38
  • Мнения: 603
С такава къща ще ми трябват поне две домашни помощници, че иначе няма изчистване... Mr. Green

# 39
  • Мнения: 111
Определено къща  Peace

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Единствен недостатък на къщата за мен са разните пълзящи гадини, вътре и вън на двора.
Не знам какво имаш предвид, но ние се преместихме от апартамент в къща именно заради гадини- хлебарките. В един момент просто не издържах и казах, че трябва да се махна. Мъжът ми това и чакаше, той и без това искаше да живеем в къщата му. Тук гадини няма.
Това, което не понасям сега е влагата- никакви изолации не помагат, не знам какво е това чудо. Съсипа ни чисто нова кухня, дървената дограма също е за смяна, по стените избива мухъл... Сега го навивам и от тук да се махнем, обаче ми е много трудно Confused

# 41
  • Мнения: 5 940
Къща. Привилегиите -имаш си градина, няма нужда да ходиш задължително по детски площадки и паркове, детето може по цял ден да играе навън. Можеш да поканиш гости на градинско парти. По-широко е.
Недостатъци -трудно се поддържа и излиза по-скъпо да живееш в къща.

# 42
  • Мнения: 2 757
То повечето биха избрали къща, ама не винаги могат да си я позволят. При всички положения къща е по добре, ако е близо до работното място и ако имате възможност да я поддържате.
Ние сме в къща и в апартамент вече дори не мога да си представя да живея.

# 43
  • Мнения: 2 590
Цял живот съм живяла в къща. Миналата година ми се наложи да живея известно време в апартамент и определено не издържах.
Имаме си дворче , чудна градина с цветя и няколко плодни дръвчета.  Лятото ми е супер да се изтегна под някое дърво и да си пия фрапето. Нямаме много съседи, на нашата улица са само къщи, то почти целия квартал е от къщи. Даже е близо до центъра, делят ни само 5 км и един светофар. Когато поискам лудница за нула време мога да се телепортирам  Grinning
Наистина е малко по-трудоемка поддръжката, но се преживява и си заслужава. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 14
Къща определено. В хубав квартал на големия град  Mr. Green

В момента живя в апартамент, но се надявам в близкото бъдеще да живея в къща.

Общи условия

Активация на акаунт