Отговори
# 255
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Дендри, и при мен почти сигурно ще се наложи да ме бродират отново. Стискам палци поне при теб да се окаже по-леко и безболезнено.

Момичета, Ема има много като бройка ситни пъпчици по лицето. Разпространиха се и по самия скалп. На моменти избледняват, после се възпаляват и стоят зачервени. Имат малки бели връхчета. Кажете ми с каква козметика мога да ги третирам? На коя марка да заложа - Себа мед, Чико, Мустела, Авент, Бюбхен .... Сега се къпем само със сапунче Нивея, но главичката просто я изплакваме. По тялото все още няма така изразени пъпки.
Изписаха ни едно мехлемче на д-р Тайс и от вчера я мажа с него, но не мога да покрия и частта на главата, който е с коса, а там също са доста. Наско беше толкова чист, а Емата направо не е за снимки. Искам да взема шампоанче за коса и тяло, за да можем да ги третираме, когато я къпем.
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 256
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Бейлис, да не е от претопляне  newsm78 И Гого е със ситни пъпчици но не са зачервени. И също на главата му излязоха такива с бяло връхче. С нищо специално за тях не мажа. Вечер след баня го мажа с мляко на СебаМед и толкова. Гледам да не е облечен много и да е на по-хладно.
Иначе за коса и тяло взех на Бюбхен. Косата я мия през вечер със него иначе само с вода.

# 257
  • Мнения: 1 953
Бейлис, и Митко и Калин минаха през такива пъпки по лицето. Множество, ситни с бяло връхче.
Обяснението било някаква хормонална криза.
Изчезнаха единствено с Тридерм. И бързо - за два дни.

# 258
  • Мнения: 4 872
ive честито бебче. да е жив и здрав големия мъж и много послушен

Бейлис ще споделиш ли защо се налага пак да те шият ако не е много нахално от моя страна ? само заради миризмата или има някоя друга причина.  newsm78 взех и аз доста да се шашкам защото  ми пари като пишкам, а немога да отида при док защото няма на кой да оставя ДЕни и е на 70км от мен и няма начин да го взема с мен  Tired

# 259
  • Мнения: 16
Айла имам въпросче към теб и реших тук да го пусна, че може и някой друг да се интересува.  Heart Eyes

Моля те за информация относно кърменето в легнала позиция, нещо не можем да се настаним удобно и всеки път повръща и през носа, когато се кърмим по този начин.  Много ли кърма се събира, не преглъща нормално, поза? Има ли случай просто да не става или в мен си е проблема и трябва да го коригирам?
Благодаря ти много, че си така отзивчива и мила с нас! Hug

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 14:15 от katrrinka

# 260
  • Мнения: 87
...Момичета, Ема има много като бройка ситни пъпчици по лицето. Разпространиха се и по самия скалп. На моменти избледняват, после се възпаляват и стоят зачервени. Имат малки бели връхчета. Кажете ми с каква козметика мога да ги третирам? На коя марка да заложа - Себа мед, Чико, Мустела, Авент, Бюбхен .... Сега се къпем само със сапунче Нивея, но главичката просто я изплакваме. По тялото все още няма така изразени пъпки.
Изписаха ни едно мехлемче на д-р Тайс и от вчера я мажа с него, но не мога да покрия и частта на главата, който е с коса, а там също са доста. Наско беше толкова чист, а Емата направо не е за снимки. Искам да взема шампоанче за коса и тяло, за да можем да ги третираме, когато я къпем.
Благодаря ви предварително!   bouquet
И ние имаме същите пъпчици-можело да са от лигички, от омазване с кърма,от претопляне и незнам още от какво...педи ни каза да мажем само връхчетата със слаб спирт, но на мен ми се струва,че много ще  й се изсуши кожичката. Една приятелка ми каза,че нейната бебка е имала същия проблем и я е почиствала само с физиологичен разтвор на Мустела всяка вечер и за няколко дни са минали. Peace Иначе шампоан за тяло и глава и кремче за тяло ползваме на Мустела!

# 261
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не мисля, че са от претопляне. Педиатърката ги видя вчера, а и тези възпалените са само по лицето. Сега се разпространиха и по брадичката, скалпа  и вратлето. По принцип все ми се карат, че държа детето недобре облечено /в смисъл, че му слагам по-малко дрехи и ръцете й са почти постоянно хладни/. Аз точно това се опитвам да избегна - претоплянето.

А за повторното шиене - или не са ми били добре направени шевовете, или са се отворили дупличи на места. Споменаха за два-три шева - външни. Има едно набраздяване между малките и големите устни. Не стои гладко, а с малки като дупчици. Не е обичайното подуване на мястото, а точно малки дупки. Което показва, че преходът между устните не е плавен. Не знам къде и кой е сгрешил. Факт е, че това няма как да се самозатвори според мен и като отида да ме видят в края на месеца, ще ме боднат пак. Не ми се мисли просто. Миризмата почти изчезна, не я усещам от доста време. Не  взех лекарството. Без антибиограма няма да пия нищо. Махнах напълно превръзките и сега съм с лигнин пак. Имам чувството, че съм се била запарила от превръзките и за това се е появил този мириз. Дадоха ми направление за гинеколог и ще се консултирам с моята лекарка преди да пия лекарства. Ще я помоля да пусне и изследване за бактерии и гъби.

# 262
  • Мнения: 626
На мен ми се отвори раната на едно място около половин сантиметър, но почнах промивки и слагах от Топоцина(прахчето за пъпчето) . За 2 дни зарасна и сега не се вижда.

# 263
  • Мнения: 30
Здравейте wavey

Вчера не можах да седна пред компа от хойкане и днес наваксвам. Сиска този блог който си пуснала...................направо............не мога да спра да плача. Още повече че в градината в която работя имам две такива дечица (шефката ми ги приема без проблем само говори с учителите на групи и който е съгласен да приеме такова детенце и съответния придружите го взима). повечето хора не искат да разберат проблемите на такива деца и техните родител. Искат да ги отдалечат максимално от себе си и "идеалните" си семейства. Все едно са застраховани за този проблем. Но трябва да кажа че има и хора (като моята шефка и екипа с които работя) който на са "глухи" за тези хора. И надявам се Тези да повлияят на "онези"  и "онези" да намалеят и да изчезнат с времето.
Извинете ме за отрицателната енергия но не мога да замълча.
Доста се разстроих. Ще пиша по късно нещо по ведро

# 264
  • Мнения: 528
Здравейте ние сме добре но  Sad Cry Confused newsm45 cry вече не се   breastfeeding защото първо не му стига и второ от два дена ептен ми  е намаляла.За второто бих обвинила Ной за това.Вчера като видях колко са ми превели  като болнични лошо ми стана.Половината сума.Веднага звъня на счети тя м иказва ч еспоред справка са ми превели цялата,айде веднага в ной справка по телефона ,добре че има връзки че нямаше да ми дадът и те казват че цялата сума са ми превели.Веднага справка в банката от който има сметка и там ми превеждат болничните.Според тях в сметката ми имало е толкова колкото и аз съм видяла на банкомата.ИЗвадиха ми разпечатка и се оказа че липсват към 300 лв и всеки вика незнам къде саВъзможно е някоя некъдерна служетелка на Ной да е записала че са преведени но в компютъра да  не го е записала и да е писала някаква си нейна сума.Незнам.МЪжа ми каза майната им на тези пар ине си заслужава заради тях да се притесняваш и да ти секне кърмата,но уви  точно така стана.Засега сме на АМ  а и без тов авече на Добри не му стига кърмата и преминахме миналата седмица на смесено-кърма и АМ.Здраве да е .Ще  newsm45 cry Cry Confused ден два че няма да се кърмиме вече ,но заради силните ни колики ще се гушкаме повече.
За коликите давам  Лефакс м идонесоха от холандия и е много ефикасен,а като са му по леки ги третирам със Саб симплек и ИНфакол
Между другото Ифакола как се дава аз му давам по две капки смесени със Саб симплекс?.
А защо н епишеме в Родени 2009 а пишеме още в отчетната "очакващи-май-август"Нали всички се родиха не е ли редно да пишеме вече в родени а не очакващи.И имам още едно въпросче който прави следващата тема на 12 май на ДОбри да сложи снимка .А снимки има в снимка бг
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=362778&pid=12443755
6 броя.Мерси предварително

# 265
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
При мен също имаше проблем. Банкомат в квартала ми отчете като изтеглени 40 лв. от сметката , а реално не ги даде. Сега ще се разправям и ще пускам проверки на тъпата машина. Колко пъти се заричам, че няма да тегля от банкомат, който не е позициониран в банка и веднъж да се излъжа да го направя - ето резултатът.

# 266
  • Мнения: 87
На Инфакола си пише - дава се по една пипетка - 0.5 мл преди всяко ядене, при нужда може да се даде и двойна доза.

# 267
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30


А защо н епишеме в Родени 2009 а пишеме още в отчетната "очакващи-май-август"Нали всички се родиха не е ли редно да пишеме вече в родени а не очакващи.


Ние сме още 2 в 1, но не знам дали няма и други  Peace

# 268
  • Мнения: 626


А защо н епишеме в Родени 2009 а пишеме още в отчетната "очакващи-май-август"Нали всички се родиха не е ли редно да пишеме вече в родени а не очакващи.


Ние сме още 2 в 1, но не знам дали няма и други  Peace

Момичета точно това щях да питам , виждам че сме вече на края на темата . Да пускам ли тук още една или направо да се прехвърлим в родени ?

# 269
  • Мнения: 397


А защо н епишеме в Родени 2009 а пишеме още в отчетната "очакващи-май-август"Нали всички се родиха не е ли редно да пишеме вече в родени а не очакващи.


Ние сме още 2 в 1, но не знам дали няма и други  Peace

Момичета точно това щях да питам , виждам че сме вече на края на темата . Да пускам ли тук още една или направо да се прехвърлим в родени ?

Ние също още сме 2в1, макар това да не пречи да бъдем в родени. Според моята акушерка в петък ако не съм родила ще ме приемат и до края на седмицата ще се гушкаме с бебчо.
Момичета много ви се радвам на бебчетата, обаче моят хубосник не иска да излиза. И никакви признаци нямам- нити тапи, нито регулярни контракции и води, които не се пукат.

Общи условия

Активация на акаунт