Наистина ли са такива цените на зъболекарските услуги???

  • 114 895
  • 534
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 733
Определено няма да е цирконий, предполагам металокерамика. Старият се счупи и трябва да правя нов, иначе предишния беше с един липсващ и един пилен зъб.

За металокерамика си приготви поне по 160 лв. на зъб.  Simple Smile

Благодаря!
Толкова ме устройва. Grinning

# 481
  • Мнения: 239
Да, ама метало-керамиката вече се оказва доста по-зле от керамичната, т.е. порцеланова без метал, която изглежда много по-естествено. Обаче господата и госпожите, които имат в пръст в производството и поставянето им са надули цените до Космоса - за една люспичка 0,3 мм порцелан + мъничко лепило цената е мин. 450 лв. на зъб + разни странични изследвания (снимки и др.,ако се наложи). Хванали са хората натясно и ги изстискват до шушка, ако не - да си ходят грозни. Достатъчно тъпи са, за да не осъзнават, че ако свалят цените ще имат много повече оборот и оттам и печалба.

# 482
  • Мнения: 824
когато ходих в лабораторията, да уточняваме цвят на зъбите се изненадах какви "извънземни"  Simple Smileмашини и апаратура има.Които не струват малко предполагам.Така че, изобщо не съжалявам, че съм платила 1000 лв на зъб.Много са грозни металокерамичните коронки, ако са на предни зъби .

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Да, ама метало-керамиката вече се оказва доста по-зле от керамичната, т.е. порцеланова без метал, която изглежда много по-естествено. Обаче господата и госпожите, които имат в пръст в производството и поставянето им са надули цените до Космоса - за една люспичка 0,3 мм порцелан + мъничко лепило цената е мин. 450 лв. на зъб + разни странични изследвания (снимки и др.,ако се наложи). Хванали са хората натясно и ги изстискват до шушка, ако не - да си ходят грозни. Достатъчно тъпи са, за да не осъзнават, че ако свалят цените ще имат много повече оборот и оттам и печалба.
Форума е за помощ и съвети ,а не за  обиди."Тъпите сигурно са вложили достатъчно пари в обучение,техника и т.н,а може би има и "тъпи"търговци,които трябва да им продават материалите за без пари

# 484
  • Мнения: 4 068
Да, ама метало-керамиката вече се оказва доста по-зле от керамичната, т.е. порцеланова без метал, която изглежда много по-естествено. Обаче господата и госпожите, които имат в пръст в производството и поставянето им са надули цените до Космоса - за една люспичка 0,3 мм порцелан + мъничко лепило цената е мин. 450 лв. на зъб + разни странични изследвания (снимки и др.,ако се наложи). Хванали са хората натясно и ги изстискват до шушка, ако не - да си ходят грозни. Достатъчно тъпи са, за да не осъзнават, че ако свалят цените ще имат много повече оборот и оттам и печалба.

Ако смяташ, че с малко порцелан и лепило се изчерпва процедурата аз ще ти кажа от къде и какво да си купиш и си го направи сама. Много бих искала да видя резултата. Mr. Green

# 485
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Да, ама метало-керамиката вече се оказва доста по-зле от керамичната, т.е. порцеланова без метал, която изглежда много по-естествено. Обаче господата и госпожите, които имат в пръст в производството и поставянето им са надули цените до Космоса - за една люспичка 0,3 мм порцелан + мъничко лепило цената е мин. 450 лв. на зъб + разни странични изследвания (снимки и др.,ако се наложи). Хванали са хората натясно и ги изстискват до шушка, ако не - да си ходят грозни. Достатъчно тъпи са, за да не осъзнават, че ако свалят цените ще имат много повече оборот и оттам и печалба.

Ако смяташ, че с малко порцелан и лепило се изчерпва процедурата аз ще ти кажа от къде и какво да си купиш и си го направи сама. Много бих искала да видя резултата. Mr. Green
Joy

# 486
  • София
  • Мнения: 8 425
Права си renydent.И аз така мисля,че това е форум, в който пишат хора,нуждаещи се от компетентен съвет и евентуално-помощ.За съжаление не рядко чета доста обидни квалификации,а това определено говори за интелекта на пишещите.Много жалко!Искат помощ или съвет,а в същото време бълват ругатни и обиди.По тази причина,отдавна се отказах да отговарям на такива драсканици.Възхищавам се на колегите,които търпеливо и компетентно се стремят да ограмотяват и помагат.Но дали има смисъл? renci,допадна ми твоята инициатива JoyХайде да основем клуб"НАПРАВИ СИ САМ".Който може да се справи,добре,а който не може-ще си ходи грозен hahahaДа си грозен не е толкова страшно,това е поправимо.Непоправимо е ако си проспал първите си 7 години.Е за това лек няма.

# 487
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Лелее,откога не съм влизала във форума и в тази тема.
renci -честито бебе,да ви е жив и здрав малкия Костадин!

# 488
  • Мнения: 4 068
Аааааааа то верно много време е минало.
Благодаря Радост! Да ви се връща!

# 489
  • Мнения: 616
  Арсен рядко слага мъж ми. Бие упойката и веднага вади нервите и разширява каналите. На втория ден пълни.


Извинявам се, че връщам темата толкова назад, но се опитвам много набързо да се пообразовам, за да знам как да си планирам лечението, а зъболекаря не беше никак отзивчив. 
Накратко  пломба, слагана преди 4-5 години много близо до канал, се счупи. Изстъргаха остатъка и ми казаха, трябва да се оправи канала и после коронка. Става въпрос за долен дъфкателен зъб, 6ти май?, без никакви болки или дискомфорт, с един канал. Обмислям варианта дали да отложа малко лечението и да го съчетая със посещението си в БГ. Проблема е, че ще съм там само седмица, а досега каквото прочетох оставам с впечатлението, че ще трябват поне 2-3 седмици, и винаги става въпрос за този арсен, който трябвало да подейства и това отнемало време?

renci колко време отнема тази процедура при съпруга ти, на втория ден както си споменала това крайния момент ли е, или има още етапи?Има ли някакви определи като време паузи между етапите? Или е прекалено индивидуално според състоянието на зъба? Съжалявам за глупавите въпроси но по зъбите ми почти не е работено и не са ми ясни много неща.

# 490
  • Мнения: 4 068
Този зъб, за който говориш жив ли е? Ако вече е умъртвяван няма нужда от арсен, ако не е би трябвало да имаш болки ако е толкова близо до пулпата счупването. Може би искат да ти пролекуват канала наново и тогава да сложат коронка. Обаче защо само единия канал? 6-ти зъб е с три канала пронципно. Иначе една седмица е доста кратък срок, ако трябва да се прави корона. Да кажем, че състоянието на зъба позволява да се излекува за два дни, после трябва да се вземе отпечатък и има няколко дни за изработката на короната. Принципно 7 дни за изработка дават зъботехниците, но да кажем, че за 4 е възможно да стане. Това е обаче ако не се налага да се прави  пинлей преди короната.

# 491
  • Мнения: 86
renci , а кога се налага да се направи пинлей и защо? На мен ми направиха такъв пинлей (взеха ми отпечатък от корена на зъба и след една седмица ми го затвориха). Обясниха ми, че мъртвият зъб става много по-здрав така и по-трудно ще се счупи, но друг зъболекар ми каза, че с пинлей достъпът до каналите на зъба става невъзможен вече и затова е по-добре изграждането да е със щифт - ако се наложи да се лекува отново да има достъп. Кое е правилно и всъщност какво трябва да му има на зъба, че да се предпочете пинлей? Благодаря предварително за отговора.

# 492
  • Мнения: 616
renci ами мисля, че е жив зъба? Преди 4-5 г. ми сложиха пломба, зъболекарката тогава каза, че е хванат кариеса в последния момент преди да стане пулпит. Сега ми се счупи самата пломба наполовина, зъба си е цял, и го усетих само защото започна да се събира храна в дупчицата, няма болка, но си викам, да го оправя преди да е станал проблем, като си мислех,ч е само ще се пломбира наново.
Зъболекаря снима, каза че старата пломба минава много близо до корена и като го отвори ще се види. Изкара старата пломба, сложи ми временна и каза, има друг кариес, който се е съединил с дупката, ще отидете при ендодонт да оправи канала и после обратно за корона. Болка няма, само където ме ръчнаха с игла предполагам с упойка беше малко чувствително същия ден.
А за 6ти, не е, глупости говоря, не знам защо съм решила, че е 6ти, на картона е отбелязан като 20ти ляв.

# 493
  • Мнения: 153
Да, ама метало-керамиката вече се оказва доста по-зле от керамичната, т.е. порцеланова без метал, която изглежда много по-естествено. Обаче господата и госпожите, които имат в пръст в производството и поставянето им са надули цените до Космоса - за една люспичка 0,3 мм порцелан + мъничко лепило цената е мин. 450 лв. на зъб + разни странични изследвания (снимки и др.,ако се наложи). Хванали са хората натясно и ги изстискват до шушка, ако не - да си ходят грозни. Достатъчно тъпи са, за да не осъзнават, че ако свалят цените ще имат много повече оборот и оттам и печалба.

Ако смяташ, че с малко порцелан и лепило се изчерпва процедурата аз ще ти кажа от къде и какво да си купиш и си го направи сама. Много бих искала да видя резултата. Mr. Green

Renci,ако можех да like-вам коментарите ти,щях! Пълниш ми душата!  Joy

# 494
  • Мнения: 174
Здравейте,

Темата е изключително интересна. Прочетох изказвания че "една керамична люспичка струва 450 лв." и т.н. Нека ви обясня някои неща. Аз се занимавам освен с лечебна дейност и с търговия на едро с медицински изделия и дентални материали и понатрупах доста наблюдения през последните години. Така например има пластмасови люспички, които струват стотици хиляди евро. Става въпрос за изкуствени клапни протези, без които сърцето ви в много случаи няма как да функционира. В тази цена са калкулирани милиарди евро (долари, йени, швейцарски франкове, а много често и от четирите валути заедно) развойни разходи, клинични проучвания, тестове върху животни, лабораторни и фантомни изпитания и т.н. По света има хора, които работят всеотдайно по 14 - 16 часа на ден, за да може сърцето ви да функционира и да не отпътувате за оня свят, респективно да може да се усмихвате с холивудска усмивка, да ходите без да залитате след прекарана травма, да можете да дъвчете нормално след тотално обеззъбяване и какво ли още не. В много случаи сме напреднали на светлинни години в сравнение с ХХ век, в други има още много какво да се желае. Отделно има други хора, които се занимават с обучение на правоспособни специалисти, трети се грижат материалите да стигнат до специалиста и той да бъде информиран за начина на употреба, за предимствата и недостатъците им и т.н. И всички тези хора имат семейства и деца, за които трябва да се грижат - като вас. Така че финансиране за тази дейност все отнякъде трябва да има - в повечето развити държави медицината е доста обемист сектор от икономиката.
Отделен е въпросът че при по-ниски цени наистина човек има повече работа, трупа повече опит, изгражда си поглед, става по-известен и т.н. Не може обаче да се намаляват цените до безкрай - и ние имаме предел на възможностите си, трябва да отделяме време да се квалифицираме и да инвестираме в новости. Как да се уцели златната среда? Много лесно - няма по-добър регулатор от Н.В. Свободния Пазар - при реални пазарни условия бързо се постига една справедлива и за двете страни по сделката цена - независимо дали се касае за стока или услуга. Има колеги, които в лудите времена 2006 - 2007 се бяха самозабравили с цените, но Слава Богу, финансовата криза след това бързо ги отрезви. Който не си взе бележка, беше бързо избутан встрани от пазара. За повече информация по тези въпроси моля посетете страница на моите приятели от Института по Пазарна Икономика - www.ime.bg
Ще се явят и форумци, които ще започнат да ме обвиняват че медицината не е икономика и има нещо по-различно от продажбата на авточасти, хляб и захарни изделия. Има, разбира се - по-високите рискове, по-голямата отговорност за живота и здравето на хората, опасностите от зарази и стресът по време на работа. Всичко това се калкулира в цената на услугата - в противен случай няма да остане кой да упражнява медицинските професии.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 14:15 от Mamma

Общи условия

Активация на акаунт