Наистина ли са такива цените на зъболекарските услуги???

  • 114 894
  • 534
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 068
Мда. Смятам, че д-р Ралев изчерпа темата. След това изказване всичко друго е чесане на езици/клавиатури/. Който е достатъчно умен ще разбере за какво иде реч. Останалите са без значение.

# 496
  • Мнения: 0
Ако говорим за моделно лята протеза или така наречената фрез протеза цената на една е от порядъка на 1000 лв. а може и повече да е. Иначе не е проблем, че назад нямаш зъби. Ако се направи дъговидно стабилизиране с мост от единия трети зъб и се включи целия фронт и се пусне мост до шести зъб/там където нямаш демек/ ще ти струва около 1400 лв. Обаче при втория вариант хем е по-стабилно хем ще имаш холивудска усмивка. Grinning
Според мен е абсолютно излишна тази моделно лята протеза, но ти най-добре си знаеш и твоя стоматолог съответно. В такива случай моят мъж не слага протези и винаги предпочита керамични подкови за дъгова стабилизация. При добро циментиране с качествен цимент това нещо на практика е вечно.
  Здравеите имам няколко въпроса устата ми е кошмар преди 2 дни ми извадиха мъдрец шиха ме и много боли трябва да вадя и 6 и 5 горен от същата лява страна ще ми остане само 7 и то с голяма пломба а от дясно имам да махам 7 и 6 като последен ще остане мъдрец които е лекуван дали при липсата на толкова и последни зъби може да се направи мост , а и долните ми няколко зъба са доста прораснали  и няма място за евентуален горен мост (те са лекувани)и тях ли трябва да вадя .Благодаря предварително

# 497
  • Мнения: 3
Здравейте Silviq Val4eva!
Решение на Вашият проблем винаги може да се намери. Това, че ви липсват кътни зъби и имате "прораснали" такива не е фатално, а въпрос на добро протетично планиране. Ако искате да Ви насоча към различни варианти и места можете да ми изпратите лично съобщение. Лека вечер!

# 498
  • Мнения: 0
Някои знае ли дали може мост да се хване за добре излекуван мъдрец защото моята зъболекарка ми предложи точно това понеже липсват 6 и 7 горни зъби и какъв трябва да е моста металокерамика ли Cry

# 499
  • Мнения: 3
Някои знае ли дали може мост да се хване за добре излекуван мъдрец защото моята зъболекарка ми предложи точно това понеже липсват 6 и 7 горни зъби и какъв трябва да е моста металокерамика ли Cry

Здравейте silviq val4eva!

По принцип ако е мъдрецът Ви е стабилен и не се наблюдава подвижност и резорбция на костта, може да бъде включен в мост. Ако се спрете на вариант за мост, то това означава, че задължително трябва да бъдат включени и 4-ти и 5-ти зъб. За това обмислете възможността за поставяне на имплант.
Най-популярни за задни зъби за сега си остават коронките и мостове от металокерамика.

Успешен ден!

# 500
  • София
  • Мнения: 816
Да ви попитам,дали знаете за център или стоматолог който поставя  импланти и който да приеме разсрочено плащане като вариант за хора ,които не могат да отделят такива суми дори и на две вноски?
Приятна събота и неделя

# 501
  • Мнения: 0
Аз имам доста проблеми със зъбите, но за моя радост всичко е поправимо, само един зъб ще загубя, но аз съм си виновна! Моя зъболекар за лечение на зъб, пломба (фотополимер) ми взима към 50-60лв, за зъби, които нямат нужда от лечение, а само почистване и пломба - 30-32лв. Невероятен е! Аз съм от София! Проблемът се появи, когато се оказа, че ми трябват две металокерамични коронки и при него цената е 800лв. за двете, но аз се реших за това да отида на друго мяст, където ще ми е 200лв. максимум до 300лв. И всичко това се случва в момента! Оправям си зъбите основно от един месец! Simple Smile

# 502
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз искам да кажа огромно "БЛАГОДАРЯ!!!" на д-р Мария Еленкова-Амин! Тя от години се грижи за здравето на зъбите на цялото семейство. Много точна както в отношението си към пациентите, така и в работата си. Много лъчезарен човек, който те лекува още преди да те е докоснал. Много добре анализира нещата и с много търпение се бори за всеки зъб. Цените са съвсем приемливи - металокерамична корона е 120 лв. и стават страхотни. На моя приятелка направи пълна промяна- не личи че е с изкуствени зъби.  Ако се решите да я посетите ето и тел. за връзка с нея:             0884 664 833     

# 503
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Имам спешен въпрос. Под стара, много стара пломба, се е развалил зъба. Наложи се да го умъртвим. Зъболекарката ми изчисти и запълни каналите, но не посмя да сложи пломба, защото имах лека болка. На снимката се оказа, че единия канал е адски крив. Сега изчакваме няколко дена да видим дали болката ще отшуми, ако продължи каза, че ще ме прати на ендодонт. Каза, че било скъпо лечението, защото използвали специални апаратури. Пък аз в момента хич не съм добре финансово и бих искала да знам, ако се наложи, какви пари трябва да си подсигуря. За София става въпрос.
И за болката да питам. От начало ми беше боцкаща, съвсем лека, като игличка. Без причина, често през деня. Сега тази болка отмина. Имам само неприятно усещане, нещо съвсем притъпено при дъвчене на твърда храна. Но вече не е локализирано като игличка, а цялостно за зъба. Дали и това има вероятно да отмине, да изчакаме още малко? Утре съм на зъболекар и много ме притеснява финансовата част, ако ме прати на ендодонт...Четох в нет-а някакви цифри за еднодонтско лечение към 700 лв.  ooooh! . Може би е ставало въпрос за повече канали, а се надявам при мен да не се налага... Tired И въобще да минем без него...По снимката зъболекарката ми не коментира нищо, освен че канала е много крив. Даже се учуди, че изпитвам такава болка. Почуква ме няколко пъти по зъба и каза,че не вижда нищо нередно. Все пак си остави снимката при нея, да се консултирала с колега... newsm78

# 504
  • Бургас
  • Мнения: 537
Някой да знае къде мога да намеря кодовете на стоматологичните дейности, да мога поне да се ориентирам каква точно манипулация ми е писана в здр. книжка и приблизително каква сума ще ме "изръсят"? Мерси!  bouquet

# 505
  • Мнения: 3 818
Някой да знае къде мога да намеря кодовете на стоматологичните дейности, да мога поне да се ориентирам каква точно манипулация ми е писана в здр. книжка и приблизително каква сума ще ме "изръсят"? Мерси!  bouquet
Ами те за възрастни са два-три кода, които се ползват най-често - 101 - преглед, 301 - пломба, 509 - вадене. Ако е друг кода ти, пиши, ще ти кажа каква е манипулацията.

# 506
  • Бургас
  • Мнения: 537
Кодовете, които ми пише са: 327 и 346 /и 301, но него го знам - пломба/.

# 507
  • Мнения: 0

Здравейте,

може ли ценички за вадене на мъдрец?

Имам 2 броя и от 2 месеца се настройвам психически, че няма да боли  Sad
Не бива да отлагам много, защото се оказа, че предната зъболекарка не е видяла бутането на зъбите и вече са почти един върху друг

# 508
  • София
  • Мнения: 627
Вчера ми извадиха зъб ... не е мъдрец. Взеха ми 35 лв . Самото вадене мина много бързо , без усложнения и т.н. , но от бързане да изляза от кабинета забравих да попитам даже защо е 35 лв. Не е ли много скъпо  Thinking ?

# 509
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507

Здравейте,

може ли ценички за вадене на мъдрец?

Имам 2 броя и от 2 месеца се настройвам психически, че няма да боли  Sad
Не бива да отлагам много, защото се оказа, че предната зъболекарка не е видяла бутането на зъбите и вече са почти един върху друг

Много зависи от разположението на мъдреца, в смисъл ще го вадят нормално или има нужда от хирург.Направи си снимка и с нея провери при избрания стоматолог каква цена ще ти предложи.

Общи условия

Активация на акаунт