Вирусен менингит

  • 7 555
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
аз забравих да отбележа че ние го лепнахме менингита 2 седмици след като му сложиха ваксина-не знам имунитет ли не можа да се изгради толкова бързо, в резултат на ваксината ли се получи но и докторката се ошашка здраво.

vici75, а коя ваксина слагахте?

# 16
  • Мнения: 10 264
преписвам ти я дословно от имунизационния картон:

PCV-Pneumococcal disaese, which can cause meningitis and blood infections. Значи поставили сме я когато е бил почти на 11 месеца.

# 17
  • Мнения: 10 264
лелеее съвсем се обърках сега като поглеждам имунизационния картон гледам че има още една ваксина и за менингит, която май е по-разпространена в БГ. пак преписвам дословно:

HiB-Heamophilus Influenzae, which can cause meningitis and pneumonia

Тази HiB са му я слагали когато е бил на 2 месеца, на 4 и на годинка и 2 месеца, а тази другата дето споемнах по-горе са му я слагали когато е бил на 8 месеца и почти на 11 и след това на годинка и 2 месеца. а гледам че на 1г и 2 месеца са му ги сложили и двете заедно.

Абе слагали не слагали нали се разболя човечето, което по мои изчисления дойде от градината понеже ние не сме били болни, нямаме и познати болни от това.

# 18
  • Мнения: 1 214
И от кой вид бактериален менингит се разболяхте?Аз пък знам,че Хемофилуса е по-малко разпространен в България.А ние имаме точно тази сложена  на 1г.4м-1 прием.

# 19
  • Мнения: 10 264
аз живея в Щатите не знам дали обърна внимание и предполагам че там е прието тези ваксини да се слагат за менингит-не мога да ти кажа кой вид е бил Embarassed, само си спомянм докторката пребледняла и с половин уста като  ни каза че във въпросните секрети са намерили менингитна бактерия и направо се подкосих. но щом се оправихме само с антибиотици най-вероятно е била по-леката форма(изобщо ако може да се каже лека форма на това заболяване). чувала съм че по принцип без лечение в болница не минавало. а ние минахме милиметър по божие благоволение ли Praynig, по лека форма на вируса или по не знам какво да кажа и аз. но наистина всичко се размина дано не се повтаря и не се случва на никого даже и на циганче.

# 20
  • Мнения: 1 214
Дано не ви се случва повече да се разболявате тежко  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт