Как заспивате вечер?

  • 11 584
  • 186
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 75
Elli_girl ,бяхме горе-долу на вашите месеци когато децата изведнъж започнаха да мрънкат като ги слагам в кошарите за спане и не искаха да заспиват.Видях се в чудо,започна едно люлеене,къде в кошарите ,къде в кошниците,докато една позната(да е жива и здрава) ми каза за метода на д-р Спок.За целта трябва децата да са нахранени,сухички и да са здрави,и не трябва да ги оставяш да плачат повече от 20 мин(поне така си го спомням)и всичко се случва в рамките на 3 вечери.Изкъпах ги ,нахраних ги, и ги сложих в отделни стаи.То им се спи,а те реват.Аз стоях в коридора между двете стаи и слушах със свито сърце и с часовник в ръка.Това бяха най-дългите 20 мин в целия ми живот.Дъщеря ми от надуване се задави милата,обаче аз веднага влязох при нея(от тази вечер си заспива сама),сина ми беше по-упорит плака близо 15 мин. и от умора заспа,плака и на втората вечер,но по-бързо се предаде.От тогава,дали през деня,дали вечерта дали ноща,дали когато са болни-лягат и заспиват сами.

# 46
dandi4ka, искам да те питам - какво правим, ако след 15-20 мин не спрат да плачат? После да ги приспа ли както си знам? И същото да се повтори на следващата вечер? Иначе всичко - изкъпването , нахранването, вечерния тоалет беше изпълнен...
[/quote]И да кажа какво се случи втората вечер... Амиии момиченцето ми отново плака много сърцераздирателно, но не я оставяхме да плаче повече от 10 мин. на два пъти. Не мога да издържам - толкова е жална и мила и тъжна, че и на мен ми иде да ревна. И много добре знам какво е да чакаш да минат тези 15-20 мин. в рев - наистина безкрайни...  Tired FaceТа аз я успокоявах, но като я сложа в легълцето й и започва да плаче. Най-накрая мъжът ми я успокои, като я галеше по коремчето и тя се успокои малко по малко и заспа. Да, но остана мъжагата, който беше събуден от нея (беше заспал предварително) и се беше разиграл и разсънил. И как да го оставя да реве - разбира се, не издържах и накарах мъжа ми да приложи същата тактика. Да, ама не се получи с него. И пак го приспах на крака - само и само да не се разплаче и събуди девойката. Иначе нямаме възможност да ги разделим в отделни стаи - всички са заети.

# 47
Елли, моите деца са почти на 2 годинки и от 2 месеца заспиват сами. На вашата възраст заспиваха в количката или в шезлонгите, както и на гърда (до скоро се кърмихме). След това започнахме да се приспиваме с гушкане (бяха на 1год и 3-4 месеца) и накрая (на 1год и 10месеца) си позволих да им обясня, че трябва да заспиват сами и да ги оставя да си поплачат малко (не повече от 5-10 мин и то по- скоро протестиране, а не рев). Според мен твоите деца са достатъчно големи за да разбират, че ги оставяш сами и да страдат за теб (да се чувстват изоставени), но не достатъчно големи за да можеш да им обясниш защо ги оставяш и какво искаш от тях. Може би е добре да изчакаш с оставянето да заспят сами.
Ох, много ме е страх наистина от невидимите неща, и начина по който възприемат мъничетата света. Но положението излиза от контрол с тези приспивания, понеже ползваме други стаи, където пък трябва да се прави друго нещо и така се обърква програмата на всички вкъщи. От друга страна, за да бъдат приспани около обед и следобед трябва да има още някой и това трябва да е баба, понеже няма кой друг да е, а бабите невинаги са на разположение. Да не говорим, че понякога вместо да заспят нормално те се разбуждат, понеже започва едно пренасяне от стая в стая и винаги се разбуждат - я единия, я другия. И така - все в напрежение кой къде спи, кога е заспал, дали е пренесен. А ако мен ме няма, никой не се наема да пренася, а и сама баба не може да ги приспи и двамата. Абе голяма лудница... Затова се мъча да променя нещо...

# 48
  • Мнения: 75
Elly_girl   не мисля,че някое бебе ще издържи повече от 20 мин да плаче,съдейки по моя син.Както се надуваше да плаче,постепенно започна да затихва и накрая съвсем се измори,дадох му водичка,бибероната и заспа,след което го преместих в кошарката му,че беше в другата стая на един шезлонг.Важното е ти да знаеш,че детето е добре,че не го боли нищо,и че просто проявява каприз,вярвай ми това беше много добър урок и за тях ,но и за мен.Пречупи се нещо в мен и сега,когато започнат да плачат за нещо и да се тръшкат,опитвайки се да стане тяхната,на мен ми е много лесно да не се поддам.
А щом нямате възможност да ги разделите докато заспят,сложете ги по едно и също време в леглата.И в никакъв случай не ги взимайте на ръце,иначе всичко е напразно и ще очакват да бъдат приспани както обикновено.
 Мисли си за крайната цел,как ги оставяш в легълцата,целуваш ги за лека нощ,гасиш лампата и.... започва времето на мама и тати.Успех!

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 14:08 от dandi4ka

# 49
  • Мнения: 138
Elly_girl, пробвала ли си да им четеш приказка, да им пееш  Rolling Eyes . Така и да не те виждат, ще усещат, че си при тях. Аз сега така ги приспивам  Tired , понеже сме на гости при майка ми и стаята им е непозната. Като ги сложех да спят и докато отворя вратата започваха да ревът (преди ги оставях в стаята и излизах и до 5 мин. заспиваха).
Аз моите ги научих за няма и седмица да заспиват самички- бяха на 9 месеца. След вечерята, банята ги слагах в леглата, давах им бибките и излизах. Те започваха да мрънкат, да се изправят. Когато започваха да ревът влизах при тях и ги слагах да легнат, завивах ги, давах им бибките пожелавах им "Лека нощ" и излизах- така няколко пъти докато заспят. Аз лично нямам нерви да слушам ревящи деца  Whistling .
Пожелавам ти успех, независимо кой метод избереш и скоро да се похвалиш, че си заспиват самички  Hug .

# 50
Момичета, да се отчета.... Трета вечер - отново плакаха и двамата, но не ги оставих. Разделихме ги в отделни стаитя. Нашият татко отново приложи същата тактика на мичи, но почти като я приспал я събудил потупвайки я (искал да я допреспи) и тя после като ревнаааа.... През това време аз съм при Боби в другата стая, където той заспа изключително бързо, но преди това го увих в един чаршаф, като му скрих само едната ръчичка, а другата я придържах аз и това даде изключителен ефект. Много бързо заспа самичък. (Явно е разбрал, че трябва да заспи...) Та след него отидох при нея и я увих по същия начин, само че тя беше в кушетката - ейййй останах без кръст, за да й държа ръчичката (както при него). Трябваха й около 20 мин,. но и тя заспа бавно и славно.... Идва ми малко кураж, следкато разбрах, че могат да заспиват без дундуркане. Мисля си - и това е някакъв напредък, макар че сме далече от целта (да заспиват сами мирно и кротко), но ще продължаваме да се мъчим да ги научим. Поне не бяха толкова много ревовете и поне може да учства занапред таткото, като стои при някой, ако не мръднем от това положение. Ами това е от мен. Благодаря ви за подкрепата и бързата реакция. Така се живее и диша по-леко - като знаеш, че има и други като теб, които се борят на същите фронтове и които споделят ценен опит, който иначе няма откъде да се почерпи. Ще пиша отново, ако има някакво развитие - дори и ако не ревем при заспиване. ОООО, и пропуснах да кажа, че през деня също заспиваме горе-долу по същия начин.

# 51
  • Мнения: 75
Elly_girl браво на вас,много се радвам.Дано скоро се похвалите с още по-добри резултати.

# 52
  • Мнения: 3 376
Elly_girl, радвам се, че вече си по-спокойна. Хайде дано успееш да си поотдъхнеш. Но аз мисля, че не трябва да им се сърдиш за нуждата от гушкане. Верно, трудоемко е, но това са вашите най-любовни моменти заедно, ако мога така да се изразя. Докато се усетиш това време ще е зад гърба ти и никога няма да се върне, само спомените ще са останали...

А методът на д-р Спок е просто  Sick Много се радвам, че така и никога не съм си купувала негови книги.

# 53
  • Мнения: 2 757
Явно повечето деца до 20 мин се уморяват и заспиват. Но далеч не всички са така. Моите са ревали по цяла нощ. Уморят се, дадат си почивка няколко минути, през които може и да придремват, и след малко пак се почва. Просто едни по бързо се отказват и примиряват, на други им трябва повече време. Някои са толкова упорити, че чак вредят на себе си, та хубавото качество упоритост им пречи, вместо да им помага. Може би по добре да го нарека инат де.

# 54
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
Здравейте! От всичко прочетено ,ясно става само,че няма едно решение за общ уж проблем при различни деца  Peace
Моите се променят толкова бързо,че и начина на заспиване и той се променя често .
ние сме на периоди...
до 4 месеца заспиваха от раз- нормално -бебета все още!
към 5м.  и малко ,започнаха да реват неистово, свеки ми помагаше тогава, та измисли да ги люлее в кошчетата...
ВЕЛИКА ГРЕШКА! до 8 месеца ми бяха излезли мазоли на всички пръсти-като че съм каторжник!
цялата къща беше снабдена с висящи от тавана въжета ,за да връзвам на тях кошовете, и да ги люлея заедно/ междувременно се разделихме с услугите на свеки...  ooooh! /
после си ходихме на почивка в Бг, и понеже няма кошове,няма въжета....на ръце  hahaha ЛУдница!
Добре че мъж ми ме съжаляваше ,та ми помагаше,въпреки мърморенето,че сама съм си виновна  Embarassed - съгласна съм  Embarassed
Като се върнахме от Бг ,след 5 седмици зор, рекох си -край- ще се заспива по норма, и точка!
Рев,рев, ....уж се бяха научили сами да заспиват...аз само вляза да дам мляко ,ако се поиска, после  казвам лека нощ, и излизам ....но малко време беше!
Преди 5-6 месеца се започна едно безкрайно мрънкане ,около час, с подвикване , така докато се скарам... и после уж се заспиваше....
После положението  изведнъж се влоши рязко- изучиха се да повръщат насила  Sick   #Cussing out . За около 2-3 минути рев и истерии, ако решат че вече достатъчно съм ги´´ тормозила´´ да стоят сами и съм настоявала да заспиват..и повърнат обилно  #2gunfire
 За решението на сегашното положение.... не съм сигурна ,че сме го намерили още .Но до преди няколко дни ,просто си седях на отворена врата, но без да ме виждат ,а само шъшкам и съскам да се мълчи.... hahaha Направо се мразя понякога колко много трябва да им викам и да се карам с тях ,за да заспят  Sad   Embarassed
А от три дни баща им пое щафетата - ляга на леглото в тяхната стая , похърква ,помрънква ,пошъшква... Joy...но засега успява да ги приспи по-бързо от мен -за около 20-30 минути!
 При мен нещата стигат и до 2 часа!  Embarassed

# 55
  • TX
  • Мнения: 593
много трудно готови са с вечерния тоалет към 20.30 до 22 се влачат с всякакви прошения било вода , било целувка и така са си от бебета, приказки на тримата по една разказваме ама не , задължително си имат час и половина ходене по мъките. И накрая като ги домързи започват да пеят, спрятат си едно караоке и така имат си и още поне половин час сами в стаята  ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 849
Като изключа първите няколко месеца когато заспиваха сами, като повечето бебета, винаги сме ги приспивали, дори и сега - гушкаме ги с мъжа ми, сядаме на дивана в хола и си гледаме телевизия. Обикновено заспиват за отрицателно време, ако не, явно не им се спи и ги оставям да дивеят още малко. На обяд лягаме тримата на спалнята, гушкам ги от двете страни и аз си поспивам с тях малко. Никога не ми е тежало, напротив толкова ми е хубаво да си ги гушкам  Peace

# 57
  • Мнения: 377
много трудно готови са с вечерния тоалет към 20.30 до 22 се влачат с всякакви прошения било вода , било целувка и така са си от бебета, приказки на тримата по една разказваме ама не , задължително си имат час и половина ходене по мъките. И накрая като ги домързи започват да пеят, спрятат си едно караоке и така имат си и още поне половин час сами в стаята  ooooh!
Почти същата история Confused

# 58
  • Мнения: 359
19:30 къпане, масаж, мляко
до 20:15 са си по леглата, с биби
слагам ги в чувалчетата, цункам, биба и излизам..на тъмно спят
са сега да чукна на дърво, заспиват почти веднага. Само ако падне бибата мрън, аз долитам като линейка, слагам бибата без обяснения и излизам
спят до 8 сутрин
РАЙСКО Е ! newsm44

 да добавя че поне 3 от 5 работни дни съм абсолютно сама, мъжа ми е в чужбина, и пак става засега

# 59
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
venche,ами те са ангелчета твоите сладурковци -дано продължи така и занапред   Peace   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт