Как заспивате вечер?

  • 11 576
  • 186
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте. Може да има такава тема, но не я намерих. Споделете как заспиват вечер децата ви. моите момичета са на 1.3г и вече ако не ги разделя нямат заспиване. Като ги сложа в кошарите колкото и да им се спи се започва една игра. едната вечер заспаха чак в 3 през нощта, вече бяха страшно каталясали. И по принцип вечер преди 10.30 не заспиват. не мога да кажа че не са уморени, защото през деня се разхождаме и играят на детската площадка.

# 1
  • Мнения: 547
От третия месец си имат собствена стая и собствени легла.До момента вечер режима е следния 19.15 къпане,ядене и 19.45 ги оставяме в леглата в чувалчета сега летни и излизаме.Заспиват веднага никога до сега не са ревяли или играли вечерта.Единственно когато са били болни не са могли да заспят.

# 2
  • Мнения: 359
и за мен е интересна темата
кога започват навиците за сън?
моите от днес ще бъдат в 2 креватчета, досега бяха в едно. Едната обаче заспива сама, но другата абсурд, гушкаме се в спалнята и заспала баща й я пренася в леглото.

заки при вас е идеален вариант, но ние за съжаление имаме една детска стая...и то една кутийка 10кв/м Simple Smile

# 3
  • Мнения: 42
заки,поздравления Peace
аз по скоро искам да споделя за да не  правите моята грешка.ще се радвам да споделят и други.моите са на 1.2г и заспиването е кошмар.от както са се родили са в отделни кошари,но искат на ръце.всеки си има някакви навици при приспиването.сина ми вече понякога заспива сам,но поне за малко иска да го гушна.прав,на рамото ми и да вървя из саята.иска само мен и а седна,рев голям.после вече няма заспиване.ситното го друсам на леглото Embarassed
правила съм много опити да ги уча да заспиват сами,но неуспешни.мисля,че са разглезени вече,но не мога да ги оставя да реват.единствено в количката заспиват бързо.по едно време ги разхождах в хола

# 4
  • Мнения: 547
Имаме си и минуси например на вън в количка от бебета не искат да спят ако се е случвало като малки бебета е било за по 15-20 минути не повече.Сега на вън само играят,а вкъщи спят.
От рано трябва да се свикнат да заспиват сами без да се приспиват иначе няма как да стане като по-големи.
Режима е от едната годинка някъде преди не можеха да спят в точно определени часове.
На обяд например спят от 13ч. до към 15ч.-15.30ч. и до вечерта после си играят може би затова и се уморяват.
Никога не трябва да се слагат в спалнята при вас ако трябва в тяхната стая да се гушкат и слагат в леглата да се научат,че там се спи.Ние даже като са болни съм се опитвала да ги взимам при нас и не искат ревят и си искат тяхната стая и легла.

# 5
  • Мнения: 395
Да се включа и аз.
Ние сме още малки - само на месец и нещо baby_neutral baby_neutral, но ми е проблем заспиването. Кърмя ги заедно и ако не успея после и двамата да поставя в креватчетата без да се събудят, няма заспиване с часове (до следващото хранене). Не беше чак такъв проблем до скоро, защото не си обръщаха внимание. Сега  обаче, като се разплаче единия е почти сигурно, че и другия ще се събуди. За съжаление нямаме възможност и отделна стая да им отделим и просто не знам какво да правя. Особено вечер, когато и ние с баща им имаме нужда от сън.  През деня, като е хубаво времето, излизаме навън, защото в количката и да не спят са по-спокойни, но при лошо време или вечер...
Споделете как сте ги приспивали вие. Не приемат и залъгалки (или само за много кратко), но пък си дъвчат ръцете, пелените и каквото още докопат.

# 6
  • Мнения: 7 803
никога не съм приспивала. още с прибирането от болницата всяка получи креват и се спи само в него. спане с родителите няма. приспиване няма. реват и спират, ако стане много зверски рева влизам за малко без да паля лампата казвам лека нощ и излизам. това беше за кратко и се научиха. никога не са спали на други места и разбраха, че хола е за игра, а детската стая за спане. колкото по-рано ги научиш сами да спят, толкова по-добре за всички

# 7
  • Мнения: 75
Моите никога не съм ги приспивала на ръце.И след обяд и вечерта системата е една и съща-слагам в кошарките,давам бибероните,подавам им възглавничките и те лягат и заспиват.Е,случвало се е понякога дъщерята да се приспива като си пее нещо или си говори ама на брат и ,не му пречи,той заспива веднага.Рядко се случва да се разскачат в леглата,да изхвърлят възглавниците и бибероните на земята и почва мрънкане.Влизам,давам им вода(много пият)давам пак бибероните и възглавниците и със строг тон казвам да лягат.Излизам и готово.
villyh и ние имахме такъв момент,когато едното се будеше от другото(бяха много по-малки).Сложих уредбата в спалнята и като легнат пусках им диск с по-лека музика и така докато си легна и аз.Случвало ми се е и на мен да спя на музика или някой път да усилвам уредбата,когато се размрънкат и двамата(сега като се сетя  Crazy).
И други методи съм ползвала,и с удоволствие бих ги споделила с някоя мама в безизходица.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 414
Моите спят сами в стаята не съм приспивала никога.Имам въпрос към по големите които са махнали бебешките легла нямат прегради,не идват ли през нощта във родителсаката спалня и как се справяте ако е имало такива случаи?

# 9
  • Мнения: 7 803
ми идват чак сутрин и ако е прекалено рано ги пращам да си легнат обратно. сега обаче се научиха и идват и викат, мамо не е тъмно вече, ставай  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 414
Мойте се будят за вода,не са от тези които спят непробудно цяла нощ страх ме е че ще се пренесат в нашата стая.За сега одържам фронта с кошарите но....опитите за прескачене ме плашат.Затова и питам какво да ги правя ако ми дойдат в 2ч през ноща

# 11
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ние сме закъсняхме с приучаването към самостоятелно заспиване. На всяко лягане съм с тях на спалнята и ги гушкам докато заспят. Но и това е напредък за нас- като малки до 1год и 1 месец спяха само в количката- вкл и нощем, та сега пак е по- добре... Трябва да ги научим да заспиват без гушкане, че от Септември сме на ясла и там няма кой да ме замести. Само не ми е ясно как ще стане тази процедура...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте заспиват вечер в 8ч - слагам ги в леглата и излизам. Имат си собствена стая. Влизам само ако някой много се разреве, но това се случва много рядко. Обикновенно спят до сутринта. Следобед също така - в 13.45 в леглото и излизам. Понякога заспиват веднага, понякога си приказват 15-20 мин и тогава заспиват, но не плачат. Ако аз съм в стаята обаче няма заспиване. Скоро ходихме на кратка почивка и понеже хотелската стая една за всички... еййй голяма мъка беше със заспиването. Накрая се криех по 30 мин в банята докато заспят.  hahaha А за приспиването - никога не съм приспивала. Съвсем умишлено, защото както са двама, ако ги бях научила да ги приспивам... мойто чудо та ничие.

# 13
  • Мнения: 390
Моите спят сами в стаята не съм приспивала никога.Имам въпрос към по големите които са махнали бебешките легла нямат прегради,не идват ли през нощта във родителсаката спалня и как се справяте ако е имало такива случаи?
Моите са на 2,10г., от бебета спят сами, никога не сме ги приспивали /имахме един период след първата год. от 1 седм. в който искаха да спи някой при тях, но си поговорихме и го решихме/, от доста време прескачат преградата, а сега сме я свалили до минимум, но и през ум не им  е минавало да идват в нашата стая през нощта, и въобще да излизат от леглото. Най-много сутрин като се събудят идват и дори тогава са много внимателни да не събудят някой. Но ако дойдат се гушкаме и си играем. Но по принцип сме обяснили, че това е стаята на мама и тати и те там работа нямат.
Иначе, през нощта се будят за вода или ако сънуват нещо и тогава ни викат, и така.

Но всички деца имат различни нужди и различен темперамент, всеки случай изисква различен подход. Ако идват през нощта, предполагам, че ще ми е много мило да си ги гушна, но понеже в нашия общ случай са по две деца,  та едва ли можем да си ги приютяваме непрестанно, може би е хубаво да им се обясни, че всеки си има легло и стая, и си спи в своето легло...

# 14
  • Мнения: 623
моите коликите ги почнаха рано - момиченцето още от втората седмица....и продължиха с кратки прекъсвания дълго.По тази причина сме се гушкали много и приспивали на ръце,спали са и на спалнята доста......пренасяли сме ги заспали от шезлонг или от спалнята. Heart Eyes
Около годинката обаче сами се отказаха от приспиване на ръце - като ги взимах и се натискаха надолу - искаха да си легнат в леглото,беше им по-удобно  - и така......не ми е коствало никакви усилия, не е имало стрес и за двете страни...но оставам при тях в стаята-до леглата или на спалнята....и до сега го правя вечер,въпреки,че ако ги оставям ще заспят без проблем.
Следобед ги слагам в леглата,сами в стаята и си заспиват.....най-често върху голия матрак,след като са дивяли,скачали и нахвърляли всичко - чаршафи,играчки и т.н. Mr. Green
От моя собствен опит мога да кажа,че децата не се глезят - просто имат нужда от това гушкане,от топлина и подкрепа - да опознаят света и всички нови неща,това ги изморява,изпълва с напрежение......очевидно в момента ,в който се почустват достатъчно уверени и спокойни,те сами се отказват - поне така беше при мен и с двамата.
За спането на спалнята е същото - наскоро изкараха боледуване със сополи,малкия не можеше да спи добре и исках да го взема при мен - а той се разрева за леглото си  Rolling Eyes и го върнах.....а ми се искаше да се погушкаме....

# 15
  • Мнения: 1 165
Моите спят сами в стаята не съм приспивала никога.Имам въпрос към по големите които са махнали бебешките легла нямат прегради,не идват ли през нощта във родителсаката спалня и как се справяте ако е имало такива случаи?

И ние заспиваме сами откакто са се родили.  От петмесечни си спят сами в детската стая, давам мляко, излизам и заспиват веднага. Е, случвало се е да бърборят, но заспиват. В това нещо Господ ме пожали   Praynig.
Иве, ами сутрин Хриси идва при нас да ни буди Laughing, но това когато е без чувал, затова гледам да са с чували винаги. Нямат решетки, както знаеш, и затова се разхожда така. Следобед също трудно заспиват по тази причина, защото стават, гонят се, лягат, викат и кво ли още не, но вече не ми пука толкова и ги оставям да се натичат. Така веднъж ми скъсаха нервите, и след като ги оставих да правят каквото поискат, ги намерих заспали на пода, свалили възглавниците си и къртят.  Joy
Вчера пък ми спаха 3 часа следобед  Rolling Eyes, както твърдят леличките от яслата, голям кеф  Grinning.


Деси, но както казват повечето тук, децата са различни. Дано скоро и твоите мирясат и да почнат да заспиват сами и по-рано. За мен времето вечер е свещено. В 21.00 са заспали вече и така оставаме насаме с таткото.  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 138
Ние преминахме през три етапа на приспиване  Laughing.
До 6 месец ги приспивах като люлеех кошарите  Crazy . Откачаха ми се ръцете докато заспят  Tired . Като почнаха да се изправят в кошарите им свалихме нивата и вече не можех да ги люлея. Тогава започнах да ги тупам по дупетата докато заспят  ooooh! . Така ми се схващаше кръста, че не можех да се изправя  Tired . Тогава (бяха на 8 месеца) реших, че е време да ги науча да заспиват самички- за 1 седмица успях. Сега ги слагам в кошарите (от скоро даже и сами си отиват), давам им бибките, спускам щорите, спирам телевизора и излизам. До 5 мин. са заспали Laughing .

# 17
  • Мнения: 33
Здравейте и аз да се включа в тази тема.Моите деца са на 1год. и 6 мес.Когато се прибрахме от родилният дом ги настанихме в отделни кошари и не съм имала никакви проблеми със заспиването им.След къпане и хранене ги слагам по кошарите и никога не оставям при тях в стаята.Докато бяха по малки се чуваше успивно мрънкане и до 10 мин. заспиваха.Сега пак е така,но с тази разлика че като останат сами се смеят,сякаш си говорят тяхни неща и пак заспиват - не влизам при тях докато не съм сигурна че са заспали.Благодарна съм им много за това,защото когато легнат започва моята почивка,мисля че ще се съгласите с мен............. Grinning

# 18
  • Мнения: 1 165
Благодарна съм им много за това,защото когато легнат започва моята почивка,мисля че ще се съгласите с мен............. Grinning

 smile3521

# 19
  • Мнения: 2 757
irka_s, не се притеснявай за яслата. Там няма да искат никой да ги гушка, ще видиш. Някои неща ги искат само от майките си. Моите в яслата ги връзват в леглата за да не скочат, че са високи и са навън и моите спят. Даже казват Лека нощ като ги слагат  Joy А в къщи вечер пея песни по 15 минути и пак не заспиват, як истеричен рев като си тръгна. Та пращам баща им да ги строи. Не знам как ще ги приспя ако не е той. На обяд ако случайно са болни и са в къщи викам баща им от офиса да им се скара да спят. С мен Теодор особено няма шанс да заспи в леглото си. Иска в нашето легло ама там избягвам да го оставям, че много търкаля и мята и лесно може да се озове на земята. Ева е същото диване, 1 час отива докато заспи и то задължително трябва да и се скарам сериозно накрая, да я шляпна по дупето, да си пореве и после идвам и галя по главичка и ако имам късмет заспива.
Иначе към 20 часа  почвам да ги стегам за лягане и до 8.30 са по леглата, и до 9 обикновено са заспали.
Имаше един период около годинката, когато ги слагах по леглата и заспиваха сами. Ама лека полека се изучиха, че могат да роптаят и да ме разиграват и с времето става все по зле.  Tired

# 20
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Да ви се похваля, от 4 вечери децата заспиват сами по леглата. Гушкаме се по малко след банята, лягат си в леглата и започва едно тръшкане... даваме им с баща им да ни хванат за ръката и им разказваме дружно кратка приказка. Изпяваме "Зайченцето бяло" два пъти  Mr. Green  и ги оставяме сами. Реват, тръшкат се, но аз изпращам баща им да им обясни, че трябва да заспиват (ако ме видят мен започват да реват истерично). След това до 2 минути са се укротили и си заспиват самички. Дано скоро да премине фазата на плача и да запазват спокойствие като излезем от стаята.

# 21
  • Мнения: 138
irka_s , ще мине фазата със сърденето и тръшкането. На моите им трябваше 1 седмица, но бях и доста по- малки. Пожелавам ти скоро да се похвалиш и че не протестират като излезете от стаята  Hug .

# 22
  • Мнения: 1 895
Заспиваме си вечер в леглата - всеки в неговото си Mr. Green От самото начало е било така, затова и никога не е подлежало на обсъждане дали да спя при тях или те при мен или разни други компомисни варианти! В по-невинната им възраст заспиването не беше проблема, а буденето нощем ooooh! Слава Богу и това отмина отдавна.

# 23
  • Мнения: 24
 И аз да се включа Simple Smile Макар, че ние сме малки още за тръшкания и инати / на 5 месеца/ , всяка вечер заспиваме с малко мрънкане. От около 2 месеца ги храня и веднага ги слагам в леглата около 21.30 и повече не влизам в стаята. След около 15-на минути и двамата са заспали Simple Smile Е, има и екстремни случаи, но за радост са редки. Интересно ми е да ви чета, защото вашите бебоци са по-големи и да знам какво ме чака и мен  Laughing Искам от малки да ги свикна сами, за да няма после искам мама, искам тати, а директно мирно и кротко по леглата, ама....да видим Laughing

# 24
  • Мнения: 125
Искам да споделя опита си за тези, които имат нужда:
След родилното не знаех какво да правя и два месеца беше истински кошмар.Люлеехме ги на ръце по 2 часа ,разхождайки се от стая в стая докато заспят.Посети ме моя близка и  като ни видя, се зае да оправи положението:
Вечер зави децата с пелени като им прибра ръцете, не много стегнато /това е задължително, защото те се плашат от движенията им/. Сложи ги на една страна с биба в устата, която подпря с пелена , за да не пада и ги остави. Понеже имаха вече лош навик - плакаха около 10 мин. Никой от нас не реагира. Заспаха. На следващата нощ - плакаха 2 мин, а на третата - не плакаха!!!.Родихме се. След това направихме същото и със следобедния сън. И така до 2 години и 8 месеца. Но едното дете не искаша да се радели с бибата и тя ми казваше:" не се притесняай само ще я махне". Добре, чаках, чаках, но наесен ще са на градина - не може и я махнах, Уж мина спокойно, но като се залепи за мен. Не мога да мръдна един метър без него. Вече неще да сзаспива сам, трябва някой да стои в стаята с него. Не ме пуска на работа, стана сложно. Развалихме самостоятелността в заспиването, но дано скоро да го израсте. Пак ще опитам да го оставя сам. Ако издържите на плача им, всичко може да им наложите. Към 5 - тия месец - трябваше да махна навика им да пият мляко или вода около 3 часа през нощта. Пак така: Първата нощ - плакаха 20 мин. Предупредих всички в къщата да ги изтърпят. Втората - 5 мин. и на третата не се събудиха да искат мляко или вода.  Спят си до сутринта непробудно. Смелост на всички.

# 25
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Включвам се да дам отчет- за първа вечер не са протестирали като ги сложихме в леглата и си заспаха без рев. Сега остава следобедният сън...

# 26
  • Мнения: 8
Мой те момчета са на 4г. и още спят при нас.Докато им стават кошарите ще са си с нас,пък после си отиват по стаите.До първата годинка,аз ги успивах,но след това нашият татко си пое функцията на разказвач и до ден днешен :Ние мъжете си лягаме,а ти да измиеш чиниите.Така им казвахме в началото за да свикнат с тате и вече така си остана.Сама съм си ги гледала до 3-та год..Времето на заспиване е връзката между тате и децата.Водят се всякакви теми на разговор,от всякакво естество.И понеже тате е много търпелив и обяснава всичко,вече търсят само него.Откакто ходят на детцка(вече 1 г.),тате ги води и тате ги взима.Просто се родих.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 711
Искам и аз да споделя нашия опит, защото мисля, че ще бъда полезна. До 1 година спях пи тех в стаята, защото се кърмехме и понякога през нощта като се събудят само това ги успокояваше, а на мен ми беше по-удобно, да не тичам от другата стая. След това започнаха по-рядко да се будят и аз се върнах при татито. До 1,5 година ги приспивах, но не на ръце, а сядах на един стол между двата кревата да ме виждат, че съм там, понякога се налагаше да дам на някой ръчичка и така. Това отнемаше 20-30 минути, но се е случвало и до час да стигаме. Един ден се ядосах и казах край! Издебнах точно един момент когато бяха много изморени и ги оставих, заспаха почти веднага. От тогава не се е случвало да ревът, някак си разбраха, че не е толкова страшно да са сами. Разбира се като ги сложа, започват да стават, да се смеят, да си говорят нещо, понякога си разменят играчки, но аз ги оставям и след известно време си заспиват сами. През нощта много рядко се будят, обикновено за вода или ако са сънували нещо. Аз само ставам, давам да пият и излизам. Преди обаче се налагаше и през нощта да оставам при тях докато заспят. Ние по принцип сме големи сънчовци и като им се доспи сами си отиват в стаята и почват да викат "Нани-нани", а вечер отиват в банята да си мият зъбите.
Според мен никога не е късно да се научат да заспиват сами, просто трябва да се издебне момента, а и като са двама ми се струва, че по лесно приемат отсъствието на възрастен в стаята, все пак не остават сами.

# 28
  • Мнения: 28
Здравейте Grinning И аз да споделя и да попитам нещо:Ние си заспивахме самички още от раждането (заспиват с шишето).Имаше период някаде към 5-ия месец когата решиха че не искат да заспиват сами и ги оставих няколко дни да си поплачат в леглата и си заспиваха след това дълго време сами(става въпрос само за вечерта,следобед ги приспивам в количката).От месец някъде започват да плачат като ги сложа в леглото и аз реших пак да ги оставя да поплачат и да си свикнат отново,но те решиха че могат да се надвесят от кошарата и паднаха и двете по веднъж от високо.Вече ме е страх да ги оставя в леглата им,а те като ме видят че излизам от стаята и стават веднага и се надвесват и нямам избор Sad Взимаме и се приспиваме на ръце,пък те са толкова тежки вече(на годинка сме)Моля ако някой е имал моя проблем или се сеща за решение да ме посъветва  Praynig(само да вметна че леглата им не подлежат на някакво надстрояване отгоре да стане по-висока решетката,мислех и да я махна,но ми се струва че ще е по-зле)

# 29
  • Мнения: 7 803
а дюшека не се ли смъква надолу?

# 30
  • Мнения: 28
не той няма нива с дървени легла люлки на бертони сме  Sad не съм се сетила когато сме ги купували за това

# 31
  • Мнения: 7 803
те вече не им ли омаляват тези люлки?

# 32
  • Мнения: 28
ето това са:http://family-bg.com/prX_3886.htm  не са малки поне още година могат да изкарат според мен просто или решетката ни е ниска или ние сме много щури(едното бебе е вече с гипс -пукнат крак Cry и ми е още по-страшно да не падне отнякъде с тоя гипс)

# 33
  • Мнения: 7 803
това е адски ниска решетка. аз сигурно бих ги махнала, но тогава те чакат други ядове.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 414
Кошари на бертони преносими,само това ти е спасението или легла за големи втория варянт не ми се струва добър за вашата възраст.Аз не бих рискувала бих предпочела да спим заедно от колкото да падат.ЛМ

# 35
  • Мнения: 75
princess85, не сте щури,нормално е да искат да се изправят,моите както се събудят и веднага стават и беснеят в кошарите(ние сме с БЕРТОНИ-преносимите-най-удобните кошари според мен).И аз исках такива като вашите легла,но познати,които имаха такова ме предупредиха за този проблем.Ако имате възможност вземете си нови кошарки или на заем или втора употреба.Ако мислиш,че могат да спят в една кошара без да се будят едно от друго(при моите е изключено)вземете си на BERTONI-PLAY STATION(и от нея съм доволна,но ние я ползваме само за игра).

# 36
  • Мнения: 2 757
Преносимите легла са най дълбоки. Не са и скъпи. Освен това до 4 годишни могат да си ги ползват включително по почивки. За мен са идеални. Моите деца отдавна ги прескачат и все ме е страх да не се пребият. Но още не искам да купувам детски легла защото те са свикнали нощем да се мятат много, даже се изправят и се хвърлят в някоя посока. И само дълбока и платнена кошарка може да им върши работа. В началото спяха в дървена ама се изприбиха от решетките. Оградник изпокъсаха, никаква полза от него. Сега в квато и посока и да се хвърлят им е меко. Така че ги препоръчвам и аз

# 37
  • Мнения: 623
на мнението на Ива&СиЕ и  NikiFin съм  Peace
ние вече имаме хубави дървени легла,следващ размер на матрака,но си стоят в кашоните.Оставила съм им преносимите кошари,точно защото обичат да се мятат,да си навират главата в мрежите и т.н., а наистина навсякъде е меко.Това,че са дълбоки,сега го осъзнавам - от вашите коментари.Иначе при нас няма опити за прескачане,защото са с прозорец-"врата",с цип......може би като са свикнали,че това е входа и изхода,не им е хрумнало да търсят други начини.

# 38
  • софия
  • Мнения: 555
И аз съм много За преносимите кошари. До съвсем скоро спяха още в тях. Но взеха много да скачат и да се гонят вътре и аз прецених че по-добре да се разделим с бебешките легла. Беше голяма емоция, че ще спят в големи легла като бате и мама и тате.

А за спането ... имали са си собствени легла в които спяха, но не отказваха да спят и в нашето легло, така да се каже - смесено спане. И може би защото аз имам познанието от баткото че гушкането и целувките са до време, не им отказвам спане в спалнята. И понякога уж ще спят в моето легло и ще разкавам приказки и ще пея песни и по някое време само си отиват в стаята по креватите.

# 39
  • Мнения: 28
Благодаря момичета за съветите Simple Smile Как щяха да си ми полезни по-рано,но уви всеки се учи от грешките си.Май наистина най-добре засега е да купим преносими кошари,и да разглобим тези легла да ги запазим за по-късен етап.Поне вече ще мога да помагам на други бъдещи майки в избора им на легло Laughing И само немога да проумея тези хора дето ги произвеждат дали са запознати с отглеждането на деца,би трябвало да са пък има толкова несполучливи неща newsm78 Аз както съм с първи деца и нямаше кого да попитам виждам колко полезни са тези форуми.Благодаря още веднъж за бързите отговори  bouquet

# 40
  • Мнения: 50
Моите момичета са вече големи, на 3,8 месеца, но все още спя при тях........иначе сравнително лесно заспиват вечер към 21:30
Голямата лудница беше до към 2 г. Заспиваха навсякъде другъде, но не и в леглата. Беше ужас. Приспивахме ги по стаите и след това на ръце в леглата.
Едната ми гледачка ги научи да си заспиват в леглата.

# 41
Irka_s, пише ти една наистина отчаяна близнашка майка. Прочетох с голям интерес тази тема, понеже стигнахме до извода, че приспиване всеки път не става - 2 пъти през деня, и вечерта - стават общо 6 пъти на денонощие, а ако сложим и неуспешните опити през деня и понякога през нощта - става непоносимо положението. Сега сме на 6 месеца без една седмица. Предприех решителни действия да ги оставим да заспиват самички вечер и положението е трагично - голям рев, големи писъци, голямо тръшкане - и двамата.... Ужас на ужасите! Не разбрах или не съм прочела внимателно - колко големи сте вие? Дайте каквите и да е съвети как да се научим да заспиваме сами! Ще съм изключително благодарна!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 711
Elli_girl, ползвате ли залъгалки? И какво точно включва приспиването? Ако ги носите на ръце може да пробваш просто да седиш в стаята, да седнеш до леглата им, колкото да те виждат че си там. Разбирам те и аз че е много изнервящо това с приспиването, ние до 1,5 години се приспивахме както ти казах преди малко, но в един момент ми писна и издебнах момент когато бяха много изморени и просто ги оставих сами. Стана от раз. Не знам вие дали не сте още малки, но можеш да опиташ.

# 43
Elli_girl, ползвате ли залъгалки? И какво точно включва приспиването? Ако ги носите на ръце може да пробваш просто да седиш в стаята, да седнеш до леглата им, колкото да те виждат че си там. Разбирам те и аз че е много изнервящо това с приспиването, ние до 1,5 години се приспивахме както ти казах преди малко, но в един момент ми писна и издебнах момент когато бяха много изморени и просто ги оставих сами. Стана от раз. Не знам вие дали не сте още малки, но можеш да опиташ.
Ами носим на ръце в много краен случай - като мъркат на всичко друго. А приспиването пропуснах да кажа, че е на крака. Пробвала съм да седя при тях, но няма особен ефект, понеже те нямат нужната видимост от кушетките си, а и няма такова удобно положение в стаята да седна и да ме виздат и двамата. трябва да стоя права насред пътеката между кушетките и леглото - такова е разположението в стаята. И няма шанс да се промени... Преди заспиваха с шишенцата, докато се хранят, но сега яденето им се разминава с момента, когато им се доспива. Опитвам се да направя така, че да съвпаднат двата момента.... Асъщност най-много ме притеснява въпроса дали сме малки и дали да ги оставя да плачат е наистина решение - в смисъл дали е възможно да им остане усещането, че светът е нехубаво място за живеене и от този сорт неща... Да не звуча смешно, но съм чела,  че от психологическа гледна точка може да даде отражение върху децата.

# 44
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Елли, моите деца са почти на 2 годинки и от 2 месеца заспиват сами. На вашата възраст заспиваха в количката или в шезлонгите, както и на гърда (до скоро се кърмихме). След това започнахме да се приспиваме с гушкане (бяха на 1год и 3-4 месеца) и накрая (на 1год и 10месеца) си позволих да им обясня, че трябва да заспиват сами и да ги оставя да си поплачат малко (не повече от 5-10 мин и то по- скоро протестиране, а не рев). Според мен твоите деца са достатъчно големи за да разбират, че ги оставяш сами и да страдат за теб (да се чувстват изоставени), но не достатъчно големи за да можеш да им обясниш защо ги оставяш и какво искаш от тях. Може би е добре да изчакаш с оставянето да заспят сами.

# 45
  • Мнения: 75
Elli_girl ,бяхме горе-долу на вашите месеци когато децата изведнъж започнаха да мрънкат като ги слагам в кошарите за спане и не искаха да заспиват.Видях се в чудо,започна едно люлеене,къде в кошарите ,къде в кошниците,докато една позната(да е жива и здрава) ми каза за метода на д-р Спок.За целта трябва децата да са нахранени,сухички и да са здрави,и не трябва да ги оставяш да плачат повече от 20 мин(поне така си го спомням)и всичко се случва в рамките на 3 вечери.Изкъпах ги ,нахраних ги, и ги сложих в отделни стаи.То им се спи,а те реват.Аз стоях в коридора между двете стаи и слушах със свито сърце и с часовник в ръка.Това бяха най-дългите 20 мин в целия ми живот.Дъщеря ми от надуване се задави милата,обаче аз веднага влязох при нея(от тази вечер си заспива сама),сина ми беше по-упорит плака близо 15 мин. и от умора заспа,плака и на втората вечер,но по-бързо се предаде.От тогава,дали през деня,дали вечерта дали ноща,дали когато са болни-лягат и заспиват сами.

# 46
dandi4ka, искам да те питам - какво правим, ако след 15-20 мин не спрат да плачат? После да ги приспа ли както си знам? И същото да се повтори на следващата вечер? Иначе всичко - изкъпването , нахранването, вечерния тоалет беше изпълнен...
[/quote]И да кажа какво се случи втората вечер... Амиии момиченцето ми отново плака много сърцераздирателно, но не я оставяхме да плаче повече от 10 мин. на два пъти. Не мога да издържам - толкова е жална и мила и тъжна, че и на мен ми иде да ревна. И много добре знам какво е да чакаш да минат тези 15-20 мин. в рев - наистина безкрайни...  Tired FaceТа аз я успокоявах, но като я сложа в легълцето й и започва да плаче. Най-накрая мъжът ми я успокои, като я галеше по коремчето и тя се успокои малко по малко и заспа. Да, но остана мъжагата, който беше събуден от нея (беше заспал предварително) и се беше разиграл и разсънил. И как да го оставя да реве - разбира се, не издържах и накарах мъжа ми да приложи същата тактика. Да, ама не се получи с него. И пак го приспах на крака - само и само да не се разплаче и събуди девойката. Иначе нямаме възможност да ги разделим в отделни стаи - всички са заети.

# 47
Елли, моите деца са почти на 2 годинки и от 2 месеца заспиват сами. На вашата възраст заспиваха в количката или в шезлонгите, както и на гърда (до скоро се кърмихме). След това започнахме да се приспиваме с гушкане (бяха на 1год и 3-4 месеца) и накрая (на 1год и 10месеца) си позволих да им обясня, че трябва да заспиват сами и да ги оставя да си поплачат малко (не повече от 5-10 мин и то по- скоро протестиране, а не рев). Според мен твоите деца са достатъчно големи за да разбират, че ги оставяш сами и да страдат за теб (да се чувстват изоставени), но не достатъчно големи за да можеш да им обясниш защо ги оставяш и какво искаш от тях. Може би е добре да изчакаш с оставянето да заспят сами.
Ох, много ме е страх наистина от невидимите неща, и начина по който възприемат мъничетата света. Но положението излиза от контрол с тези приспивания, понеже ползваме други стаи, където пък трябва да се прави друго нещо и така се обърква програмата на всички вкъщи. От друга страна, за да бъдат приспани около обед и следобед трябва да има още някой и това трябва да е баба, понеже няма кой друг да е, а бабите невинаги са на разположение. Да не говорим, че понякога вместо да заспят нормално те се разбуждат, понеже започва едно пренасяне от стая в стая и винаги се разбуждат - я единия, я другия. И така - все в напрежение кой къде спи, кога е заспал, дали е пренесен. А ако мен ме няма, никой не се наема да пренася, а и сама баба не може да ги приспи и двамата. Абе голяма лудница... Затова се мъча да променя нещо...

# 48
  • Мнения: 75
Elly_girl   не мисля,че някое бебе ще издържи повече от 20 мин да плаче,съдейки по моя син.Както се надуваше да плаче,постепенно започна да затихва и накрая съвсем се измори,дадох му водичка,бибероната и заспа,след което го преместих в кошарката му,че беше в другата стая на един шезлонг.Важното е ти да знаеш,че детето е добре,че не го боли нищо,и че просто проявява каприз,вярвай ми това беше много добър урок и за тях ,но и за мен.Пречупи се нещо в мен и сега,когато започнат да плачат за нещо и да се тръшкат,опитвайки се да стане тяхната,на мен ми е много лесно да не се поддам.
А щом нямате възможност да ги разделите докато заспят,сложете ги по едно и също време в леглата.И в никакъв случай не ги взимайте на ръце,иначе всичко е напразно и ще очакват да бъдат приспани както обикновено.
 Мисли си за крайната цел,как ги оставяш в легълцата,целуваш ги за лека нощ,гасиш лампата и.... започва времето на мама и тати.Успех!

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 14:08 от dandi4ka

# 49
  • Мнения: 138
Elly_girl, пробвала ли си да им четеш приказка, да им пееш  Rolling Eyes . Така и да не те виждат, ще усещат, че си при тях. Аз сега така ги приспивам  Tired , понеже сме на гости при майка ми и стаята им е непозната. Като ги сложех да спят и докато отворя вратата започваха да ревът (преди ги оставях в стаята и излизах и до 5 мин. заспиваха).
Аз моите ги научих за няма и седмица да заспиват самички- бяха на 9 месеца. След вечерята, банята ги слагах в леглата, давах им бибките и излизах. Те започваха да мрънкат, да се изправят. Когато започваха да ревът влизах при тях и ги слагах да легнат, завивах ги, давах им бибките пожелавах им "Лека нощ" и излизах- така няколко пъти докато заспят. Аз лично нямам нерви да слушам ревящи деца  Whistling .
Пожелавам ти успех, независимо кой метод избереш и скоро да се похвалиш, че си заспиват самички  Hug .

# 50
Момичета, да се отчета.... Трета вечер - отново плакаха и двамата, но не ги оставих. Разделихме ги в отделни стаитя. Нашият татко отново приложи същата тактика на мичи, но почти като я приспал я събудил потупвайки я (искал да я допреспи) и тя после като ревнаааа.... През това време аз съм при Боби в другата стая, където той заспа изключително бързо, но преди това го увих в един чаршаф, като му скрих само едната ръчичка, а другата я придържах аз и това даде изключителен ефект. Много бързо заспа самичък. (Явно е разбрал, че трябва да заспи...) Та след него отидох при нея и я увих по същия начин, само че тя беше в кушетката - ейййй останах без кръст, за да й държа ръчичката (както при него). Трябваха й около 20 мин,. но и тя заспа бавно и славно.... Идва ми малко кураж, следкато разбрах, че могат да заспиват без дундуркане. Мисля си - и това е някакъв напредък, макар че сме далече от целта (да заспиват сами мирно и кротко), но ще продължаваме да се мъчим да ги научим. Поне не бяха толкова много ревовете и поне може да учства занапред таткото, като стои при някой, ако не мръднем от това положение. Ами това е от мен. Благодаря ви за подкрепата и бързата реакция. Така се живее и диша по-леко - като знаеш, че има и други като теб, които се борят на същите фронтове и които споделят ценен опит, който иначе няма откъде да се почерпи. Ще пиша отново, ако има някакво развитие - дори и ако не ревем при заспиване. ОООО, и пропуснах да кажа, че през деня също заспиваме горе-долу по същия начин.

# 51
  • Мнения: 75
Elly_girl браво на вас,много се радвам.Дано скоро се похвалите с още по-добри резултати.

# 52
  • Мнения: 3 376
Elly_girl, радвам се, че вече си по-спокойна. Хайде дано успееш да си поотдъхнеш. Но аз мисля, че не трябва да им се сърдиш за нуждата от гушкане. Верно, трудоемко е, но това са вашите най-любовни моменти заедно, ако мога така да се изразя. Докато се усетиш това време ще е зад гърба ти и никога няма да се върне, само спомените ще са останали...

А методът на д-р Спок е просто  Sick Много се радвам, че така и никога не съм си купувала негови книги.

# 53
  • Мнения: 2 757
Явно повечето деца до 20 мин се уморяват и заспиват. Но далеч не всички са така. Моите са ревали по цяла нощ. Уморят се, дадат си почивка няколко минути, през които може и да придремват, и след малко пак се почва. Просто едни по бързо се отказват и примиряват, на други им трябва повече време. Някои са толкова упорити, че чак вредят на себе си, та хубавото качество упоритост им пречи, вместо да им помага. Може би по добре да го нарека инат де.

# 54
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
Здравейте! От всичко прочетено ,ясно става само,че няма едно решение за общ уж проблем при различни деца  Peace
Моите се променят толкова бързо,че и начина на заспиване и той се променя често .
ние сме на периоди...
до 4 месеца заспиваха от раз- нормално -бебета все още!
към 5м.  и малко ,започнаха да реват неистово, свеки ми помагаше тогава, та измисли да ги люлее в кошчетата...
ВЕЛИКА ГРЕШКА! до 8 месеца ми бяха излезли мазоли на всички пръсти-като че съм каторжник!
цялата къща беше снабдена с висящи от тавана въжета ,за да връзвам на тях кошовете, и да ги люлея заедно/ междувременно се разделихме с услугите на свеки...  ooooh! /
после си ходихме на почивка в Бг, и понеже няма кошове,няма въжета....на ръце  hahaha ЛУдница!
Добре че мъж ми ме съжаляваше ,та ми помагаше,въпреки мърморенето,че сама съм си виновна  Embarassed - съгласна съм  Embarassed
Като се върнахме от Бг ,след 5 седмици зор, рекох си -край- ще се заспива по норма, и точка!
Рев,рев, ....уж се бяха научили сами да заспиват...аз само вляза да дам мляко ,ако се поиска, после  казвам лека нощ, и излизам ....но малко време беше!
Преди 5-6 месеца се започна едно безкрайно мрънкане ,около час, с подвикване , така докато се скарам... и после уж се заспиваше....
После положението  изведнъж се влоши рязко- изучиха се да повръщат насила  Sick   #Cussing out . За около 2-3 минути рев и истерии, ако решат че вече достатъчно съм ги´´ тормозила´´ да стоят сами и съм настоявала да заспиват..и повърнат обилно  #2gunfire
 За решението на сегашното положение.... не съм сигурна ,че сме го намерили още .Но до преди няколко дни ,просто си седях на отворена врата, но без да ме виждат ,а само шъшкам и съскам да се мълчи.... hahaha Направо се мразя понякога колко много трябва да им викам и да се карам с тях ,за да заспят  Sad   Embarassed
А от три дни баща им пое щафетата - ляга на леглото в тяхната стая , похърква ,помрънква ,пошъшква... Joy...но засега успява да ги приспи по-бързо от мен -за около 20-30 минути!
 При мен нещата стигат и до 2 часа!  Embarassed

# 55
  • TX
  • Мнения: 591
много трудно готови са с вечерния тоалет към 20.30 до 22 се влачат с всякакви прошения било вода , било целувка и така са си от бебета, приказки на тримата по една разказваме ама не , задължително си имат час и половина ходене по мъките. И накрая като ги домързи започват да пеят, спрятат си едно караоке и така имат си и още поне половин час сами в стаята  ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 847
Като изключа първите няколко месеца когато заспиваха сами, като повечето бебета, винаги сме ги приспивали, дори и сега - гушкаме ги с мъжа ми, сядаме на дивана в хола и си гледаме телевизия. Обикновено заспиват за отрицателно време, ако не, явно не им се спи и ги оставям да дивеят още малко. На обяд лягаме тримата на спалнята, гушкам ги от двете страни и аз си поспивам с тях малко. Никога не ми е тежало, напротив толкова ми е хубаво да си ги гушкам  Peace

# 57
  • Мнения: 377
много трудно готови са с вечерния тоалет към 20.30 до 22 се влачат с всякакви прошения било вода , било целувка и така са си от бебета, приказки на тримата по една разказваме ама не , задължително си имат час и половина ходене по мъките. И накрая като ги домързи започват да пеят, спрятат си едно караоке и така имат си и още поне половин час сами в стаята  ooooh!
Почти същата история Confused

# 58
  • Мнения: 359
19:30 къпане, масаж, мляко
до 20:15 са си по леглата, с биби
слагам ги в чувалчетата, цункам, биба и излизам..на тъмно спят
са сега да чукна на дърво, заспиват почти веднага. Само ако падне бибата мрън, аз долитам като линейка, слагам бибата без обяснения и излизам
спят до 8 сутрин
РАЙСКО Е ! newsm44

 да добавя че поне 3 от 5 работни дни съм абсолютно сама, мъжа ми е в чужбина, и пак става засега

# 59
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
venche,ами те са ангелчета твоите сладурковци -дано продължи така и занапред   Peace   bouquet

# 60
  • Мнения: 3 376
Само ако падне бибата мрън, аз долитам като линейка, слагам бибата без обяснения и излизам

Венче, ама ти не гледаш ли рекламата на Юнеско, бе?  Laughing Шегувам се. Да сте живи и здрави, все така кротки и спокойни.

# 61
  • Мнения: 517
И а3 като Венче сте се похваля, че 3аспиват бе3 особени проблеми. Имат си биба (най добре на верижка), любимо животинче, слагам ги, цункам ги по главичките, вечер им пея "А3 съм Сънчо"... Винаги са били в една стая, отначало спяха в отделни кошчета, после в креватчета. Като бяха по малки съм имала случаи да ги сложа в едно легло като сме ходили насам натам и това не е лесно. Почти никога не съм ги в3имала при нас в леглото, да не говорим 3а носене на ръце... Георг не е кротък, но и той като навърши годинка престана да се събужда и да търси несто 3а пиене. И при нас таткото често отсъства пре3 седмицата и а3 трябва да се оправям сама.  Crazy В стаята имат специална синкава светлина, която не е директно пред очите им.

# 62
  • Мнения: 255
Както казва една майка в по-предните редове всичко е много индивидуално, зависи от темперамента на детето и т.н. Аз мисля обаче, че зависи и от нагласата на майката. Когато се родиха моите близнаци изведнъж грижите ми се видяха доста, естествено не бях подготвена и то за двойна отговорност и реших, че трябва да има дисциплина, ред и от този род. Сега мисля, че всичко това са пълни глупости. Децата ми вече са на 10 месеца, спя при тях и преспивам това дете, което има нужда. Момченцето ми е по-самостоятелно и в повечето случаи иска да заспива само в креватчето си като спи непробудно почти през цялата нощ.  Момиченцето се буди много често, понякога през 15 минути, пие много вода, мрънка и почти изцяло спи при мен на спалнята. Преспивам на ръце, на крака, вървя, седя. Тежи ми и на мен ми се спи, но мисля както мислят и други мами, че децата трябва да се гушкат, да им се говори мило, а не да се излиза от стаята и да се ръга биберон. След години и да искам да ги гушкам и да ги люлея те вече няма да искат и какво ще си спомням, че са ревяли и са заспивали тъжни. Това си е мое мнение.  Hug

# 63
  • Мнения: 255
Даже пропуснах да напиша, че от 6ч. сега са си изместили пиенето на мляко в 4.30ч. Давам им щом искат.

# 64
  • Мнения: 395
Да се включа пак и да се похваля:
Вече второ вечер никой не се е будил.  smile3521 Ей тъй от само себе си. Само дето и двете вечери преди да ги изкъпя и нахраня двамата с татко им много добре ги разигравахме - гимнастика, закачки гъделичкане...  newsm44 Все неща, които им харесват и те много се смеят ама се и изморяват. После къпане (чакам момента когато е минавам само с едно къпане - двамата заедно) масаж и папкане. Единия поне и двете вечери заспиваше, а другия малко по-късно. Ако се наложи гушках, но гледах да е тихо и да не плачат, да не се разстройват, да не им се пълнят нослетата със сополки, че оказа се това ни е било голям проблем. Ще видим как ще я карат нататък, но тази сутрин се събудих почти наспала се newsm03

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. Мойте момчета до сега си спяха без проблем, всеки в леглото си, в детска стая, заспиваха си сами, изобщо - никакъв проблем. Сега обаче им махнахме пречки от леглата, защото почнаха да се прехвърлят през решетката. И понеже вече могат да стават и да излизат от леглата когато си поискат, заспиването се превръща в кошмар. Стават, играят, на единия му се спи, другия го тормози, рев, снощи заспаха в едно легло двамата.... абе изобщо...  ooooh! А не искам да ги уча да ги приспивам в никакъв случай. Споделете вашия опит? Как се справяте?

# 66
  • Мнения: 183
Сега обаче им махнахме пречки от леглата, защото почнаха да се прехвърлят през решетката.
ShockedАуууу ужас.....и на мен ми предстои. В момента са със страхотен режим и направо не ми се мисли за деня Х Sad

# 67
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
     Да ви дам и аз последна информация. След като започнахме да ги оставяме да заспиват сами от 01.06 сега, четири месеца по- късно все още плачат като ги оставим. Уж всичко беше наред и бяха свикнали, но от месец им махнахме бибите и започна една луда истерия. Всяка вечер реват поне по половин час, а ако не им дадем бибите след обед въобще не спят. От 01.09 са на ясла и там си заспиват спокойно без биби. Направо съм се видяла в чудо- разказваме приказки, галкаме, гушкаме... не искат да заспят като сме в стаята, а като излезем започва истеричен рев. Истината е, че вече започва да ми писва- няма край този ужас. Забравих да добавя, че вечер и да им дадем биби пак си реват.

# 68
  • Мнения: 255
Не ви ли е мъчно като реват и как да заспят като вече са тъжни Sad И аз мислех в началото като се родиха да въвеждам дисциплина и какво ... Той животът е достатъчно суров ясли, градина, училище ...проблеми и гадости....Нека сега да ги гушкаме и да не ги оставяме сами ..  bouquet

# 69
  • Мнения: 75
irka_s , според мен децата са усетили,че могат да ви разиграват.И вкъщи се е случвало,когато ги слагаме да спят аз или двамата с баща им-не се чува глас,е друго е когато има друг човек в нас,дали ще е комшийката или леля им веднага се почва едно мрънкане и те милите веднага се поддават и тръгват към тях,обаче аз казвам НЕ и излизаме от стаята- и това е.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 00:38 от dandi4ka

# 70
  • София
  • Мнения: 1 711
Ирка, радвам се да чуя новини от вас. Представям си какво ви е... ние имахме подобен проблем с Дани (Лора така и не пожела биба). Ще ти кажа ние как го решихме, ако искаш опитай, може да проработи и при вас. Малко след като направиха 2 реших, че ще я махнем бибата, но не знаех как. Една вечер като ги слагахме и таткото му вика на Дани "Дай ми бибата" Той естествено не дава. Тогава му предложи любимата му играчка в този период (едно голямо Ауди), в замяна на бибата, той пак каза Не и излязохме от стаята заедно с колата. След малко го чувам как хвърля бибите на земята и вика за Аудито. От тогава бибте изчезнаха, първите 2-3 нощи не се сети за тях, не се е будил. След това почна да мрънка и да я търси, а ние се бяхме подготвили с няколко нови играчки, които давахме. След 1-2 седмици играчките вече не вършеха работа и пак се присещаше за бибата, но тогава му казах че той вече не е бебе и сме я дали на бебето и така още седмица се обясбявахме всяка вечер и постепено спря да се сеща. Важното според мен е когато я вземеш бибата да не я даваш след това, защото те не са глупави и знаят че ако настояват много ще я получат. Ако искаш пробвай, вече сте големи и могат да разберат. А и щом все пак могат да заспиват и без тях, просто трябва по някакъв начин да се залисат или доброволно да се откажат.
Някои познати ги режат и детето само губи интерес катоне може да я смуче повече.
Пиши и в другата темичка да кажеш как сте, как мина рождения ден  Hug

# 71
  • Мнения: 7 803
при нас действаШе следното, имат си мп3 плеар, Записах им детски прикаЗки, Червената ШапЧица, 7те коЗлета ....... и веЧер им пускам диска и иЗлиzам от стаята. те донякъде слуЧат и после са Заспали

# 72
  • Мнения: 25
Ние сме на 1,4месеца,до много скоро имахме проблем-единият спеше при нас.Това положение продължи около 6 месеца,докато в един момент не казах край.Научих ги всеки да си спи в леглото,но трябва да си призная голям зор беше.

# 73
  • Мнения: 3 376
Той животът е достатъчно суров ясли, градина, училище ...проблеми и гадости....Нека сега да ги гушкаме и да не ги оставяме сами ..  bouquet

И аз така мисля. Хитринки, за да заспят по-безпроблемно - да, но не и оставяне да се нареват. Някои деца са просто кротки по характер, и заспиват самички по легълцата, без да искат гушкане. Блажени са техните родители  Laughing Но други имат нужда от успокоение, глезкане, а защо не и да са до мама по цяла нощ. Какво лошо има в това? Може пък един ден да са по-привързани и грижовни към родителите си от другите  Peace

# 74
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
напълно съгласна съм с Гризката и kalianna  Hug  Peace
писала съм ,май точно тук  ,ако си спомням добре  newsm78 ...
имахме период, в който се люлеейме в кошчетата за кола,вързани на въжета ,висящи от тавана  #Crazy
имахме период на самостоятелно заспиване-ей така,от раз-заспиваха на дивана ,докато си пиеха млякото  Mr. Green
друг период- насила от моя страна-заставях ги по онази система с минутките  Embarassed  Blush  Embarassed да заспиват сами  #Cussing out - най-тежкия ми период  Sick
и сега не ги мъча вече- както искат- ако искат се гушкаме, или се чешем по гърбовете, или мрънкам песничка с хм-хм-ъм-хм   Laughing
вечерният ритуал е още по-сложен- тати ляга на леглото ,което е в тяхната стая и хърка , а аз съскам и шъшкам,като се  боря  за установя тишина с трима,вместо с двама само  hahaha
 
стигнах до извода ,че е все едно какво правя- от 30мин до час е заспиването , защо тогава да не се поглезим още малко-някоя и друга година ще продължи-няма да е вечно ,я !

# 75
  • Мнения: 255
Точно така ден с ден не си приличат, но наистина около час се приспиваме независимо как, но това един ден ще ни липсва  Peace  Hug

# 76
  • London
  • Мнения: 612
Здравейте мами, Извинявайте че ви нахълтвам в темата... но трябва да се похваля, защото това може да помогне и на други мами с малки бебчета.
Ние имахме доста сериозно плачене вечер докато станаха на 8седмици. Тогава им купихме подскачащи, вибриращи столчета на Чико, ДоРеМи. http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdispla … 59325_10001_14055 Доста се колебаех за тези столчета, защото са само докато навършат 6мес, но спокойствието което ми дадоха си заслужава напълно. От тогава мога да кажа "Алелуя"! Действат им страшно успокояващо и плачът секва за 5мин гаранция. Вечер ги храним около 18ч, слагаме ги в столчетата и "гледат" телевизия с нас в хола. Гаранция до 19ч са испозаспали ги пренасяме по леглата. През последните 4седмици мога да кажа че се "родихме" с мъжо!
Има доста столчета от този вид на пазара и не е необходимо да са скъпи. Само гледайте да имат вибрация.
Удобни са и за през деня. Инсталирам ги в кухнята и готвим заедно. За сега само се заглеждат по играчките които висят отпред, но скоро и те ще влязат в употреба. Предполагам биха били ефикасни при всяко бебе след като действат и при двете мои котета.

# 77
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
Bean ,тая попара съм я сърбала и духала  Mr. Green
Намини да каже6 как се справяте,когато им умалеят столЧетата,и се науЧат да се  въртят и да спят по корем  Peace

Пожелавам ти,от все сърце ,да ти се размине трагедията,но ако си намира6 такива помо6ти-такива резултати 6те те стигнат Peace

# 78
  • Мнения: 3 376
Абе на мен ритуалът по приспиването не ми тежи, въпреки че и нашите са едни 100%-ово приспивани-на-ръце бебета. Тежи ми като са нещо болни и почнат да мрънкат по цял ден и да се будят да реват по нощите  ooooh! В такива моменти наистина не съм човек  Tired А срещу това оправия няма - предполагам и майките, които прилагат "20-минутното правило", не оставят децата си да се дерат по цял ден и нощ  newsm78

# 79
  • Мнения: 75
Абе на мен ритуалът по приспиването не ми тежи, въпреки че и нашите са едни 100%-ово приспивани-на-ръце бебета. Тежи ми като са нещо болни и почнат да мрънкат по цял ден и да се будят да реват по нощите  ooooh! В такива моменти наистина не съм човек  Tired А срещу това оправия няма - предполагам и майките, които прилагат "20-минутното правило", не оставят децата си да се дерат по цял ден и нощ  newsm78
"20-минутното правило"не се прилага на болни деца!Моите дечица никога не съм ги приспивала на ръце,и дори когато са болни,нямам проблеми-лягат си и си заспиват сами,а иначе цял ден си се гушкаме.

# 80
  • Мнения: 4 308
Двайсет минутното правило у нас не действа. Напротив, имам чувството, че засилва страха им да не ги изоставя. Изпадат в истерия и после не мога да ги успокоя. Заспиваме тримата. Те в кошарите, аз при тях за около 10 минутки. Не им говоря, но трябва да съм там, да ме усещат. Само повтарям "Тука съм мамо, тука, нани". Ако някой е разконцентриран и не може да се отпусне да заспи, вече си и казват, че искат "Гуш", го взимам при мен на спалнята, после го премествам.
От около седмица чета приказки и резултатите са чудесни, много бързо се унасят.

# 81
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
блазе ви  Hug
при нас приказките имат противоположен ефект-науЧиха примерно,къде вълка казва ''аууу'', или къде овЧарЧето вика ''въълк-въъълк''....  и реват с всиЧка сила , с все гърло Joy hahaha

# 82
  • Мнения: 4 308
E, ние още сме на първо четене.  Grinning
Потресена съм колко насилие има в приказките, особено на братя Грим. То са ковчези, то са изкормвания. Налагам яко цензура.

# 83
  • Враца
  • Мнения: 166
Bean ,тая попара съм я сърбала и духала  Mr. Green
Намини да каже6 как се справяте,когато им умалеят столЧетата,и се науЧат да се  въртят и да спят по корем  Peace

Пожелавам ти,от все сърце ,да ти се размине трагедията,но ако си намира6 такива помо6ти-такива резултати 6те те стигнат Peace

Това последното изречение от поста ти не го разбирам. Искаш да кажеш, че ще свикнат да заспиват с помощ, с подрусвания, или.... И моите в началото вечер бяха много неспокойни, пусках сешоара, после използвах шезлонгите за приспиване - моите нямат вибрация и ги слагах на спалнята един до друг, а аз по средата и ги полючвах, пеех песничка и после ги слагах дечковците по леглата. После като почнаха много да се въртят и да излизат от шезлонгите почнаха да заспиват сами по леглата си, но не съм ги насилвала, стана от самосебе си, най-много ако единя е заспал, а другия много се върти и му е некомфортно го взимам върху мен по коремче и леко го клатушкам и той заспива.
Кога минава периода с истеричния рев, когато мама излиза от стаята?

# 84
  • Мнения: 91
Здравейте и от мен,
нашето заспиване вечер е ужасно трудно Sad, може би защото сме още малки не зная или защото ги кърмя, но те друго освен гърдата не признават, след като се насучат и дремнат на нея, се ококорват и до 10 няма заспиване, а режима ни е 19.30 къпане, 20.00 хранене и сън, ама не става...като пробвам да ги оставя в леглата рев, мрънкане и пак ги взема, тук от 2 вечери ги приспивам в количката, ама така не става, а нощем като се събудят към 2-3 ги вземам при мен защото през 30 мин искат да сучат, ту едната, ту другата - те биби не признават, не е от глад, ами така да си сучат - единственото ми успокоение е че знам че всичко е на периоди и се моля този да мине по-бързо  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 1 711
Дани, а в 10 заспиват ли? Искам да кажа, че можеш да им изместиж режима да заспиват в 10, малки сте още, има време докато почнат да заспиват в 8-9. Другото което мога да ти дам като съвет е ако спят повечко през деня, да ги будиш. Знам че е много неприятно, но след седмица ще видиш че има ефект. Моето момченце правеше така, вечер като се нахрани (бяхме на смесено хранене) започваше едно будуване, понякога до 12, когато идва време за следващото хранене. Той обаче през деня спеше много, до към 18 часа се будеше само за хранене. Започнах да го будя и да го държа повече буден през деня (много ми беше трудно и неприятно), но имаше ефект. Понякога малките бебета нямат представа за ден и нощ, за това според мен не пречи малка намеса. Ти сугирно ги знаеш тези неща, имаш опит. Извинявай ако съм била досадна. А за количката не се притеснявай, ако това е варянт да заспят, който ти спестява време и ти дава повече почивка, възползвай се. Трябва да ти кажа че и ние сме го правили точно около 4я месец с момченцето. След това и двамата, а до към годинката заспиваха следобед само в количката, вечер само от време на време. След това се приспивахме в леглата, с по една ръчичка за всеки, а на година и половина ги оставих да заспиват сами, без рев.

# 86
  • Мнения: 4
От третия месец си имат собствена стая и собствени легла.До момента вечер режима е следния 19.15 къпане,ядене и 19.45 ги оставяме в леглата в чувалчета сега летни и излизаме.Заспиват веднага никога до сега не са ревяли или играли вечерта.Единственно когато са били болни не са могли да заспят.


Абсолютно същото е и при нас  newsm10 дори и часовете съвпадат Simple Smile

# 87
  • Мнения: 255
И при нас е така Hug На 11 месеца сме. През деня спят като ангелчета и имат страхотен режим за спане - в 12ч. и 16ч., но спят по около 2 часа. И вечерта познайте, до 22 - 22.30ч. се преспиваме. После момченцето спи до сутринта, рядко се пробужда, но момиченцето се събужда през 15-20 минути - иска чай, биберон, а от няколко дни даже да я държа на ръце и да "спя" седнала. Тя е моя нощен кошмар. Не знам до кога  Cry
Hellche, тези невероятни сладури на снимката близнаци ли са ?  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 91
Hellche в 10 заспиват, ама по цяла нощ ме търсят, иначе не смятам че през деня спят по мноо - ставане в 8.30 към 10.00, 30 мин сън после хранене към 12.30 сън - тоава спят малко повече докъм 2-3 до следващото хранене когато се пада и ако са спали непробудно после вече не заспиват, ако не са спали дълбоко пак дремват за 30 мин между 4 и 7, май това за 4 мес бебета не е много сън през деня newsm78, ама то всяко си е различно, просто ми се щеше и моите да ги сложа в лелото и хоп те да са заспали, ама и с каките не зная такова нещо - то голямата ляга сама ама другата кака още я приспиваме  Sad

# 89
  • Мнения: 57
Всичко си идва на мястото с възрастта. И аз съм прилагала какви ли не методи за приспиване- та шезлонги ли не бяха,биби,люлеене до замайване. Когато си ревяха си ревяха.Израснаха го всичко това и с трудното отпускане за вечерното спане(спяха си от малки по цяла нощ,но ..по 1 час рев докато заспят.Имали са нужда да си изпуснат парата милите HugСега е супер-лягаме си в кошарите,отдавна забравихме за бибите,пеем си и..заспиваме.Сами в стаята не искат да заспиват още ,но знам че и този момент ще дойде.Вече сме голееми! Grinning

# 90
  • София
  • Мнения: 1 711
Ами да, има си такива етапи през които се минава. Нашата педитърка ми беше казала много да ги гушкам и да не слушам приказки, че щяли да се разглезят/. И така, гушкахме се, люляхме се, колички, приспиване в леглата и след това и сами. Общо взето в тази последователност. Определено в това отношение е предимство да са двама, защото някак по-лесно става заспиването сами в стаята, не се чувстват съвсем сами. Вярно че понякога си играят и се закачат, но какво лошо има в това да си поиграят 15тина минути преди заспиване. Е понякога се налага да въдворявам ред Simple Smile Даже се е случвало да ги слушам на бейбифона как единия крещи, а другия му вика "Тихо"
За това гушакйте си бебенцата и не се притеснявайте, всяко нещо с времето си. Първо са коликите, после зъбките, но и това отминава Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 1 847
Напълно подкрепям dessist. Писала съм и по-напред, че ги приспивам от раждането (под приспивам разбирам да ги гушкам, не нося на ръце и люлея, просто седя на дивана, гледам телевизия и ги галя), никога не ми е тежало, щом имат нужда от гушкане преди сън, моя грижа е да задоволя тази нужда. Изобщо не разбирам това да се оставят децата да реват няколко нощи, само и само да се научат да заспиват сами или каквото и друго да е. От около 10-на дни единият юнак, след като се погушка малко в нас, отива ляга сам в леглото и заспива. С дъщеря ми беше същото, просто в един момент започнахме да слагаме пижамата, завиваме, целуваме, гушкаме и излизаме. Не помня на колко е била, но явно достатъчно голяма да осъзнава, че мама и тати са в другата стая, няма ревове, няма драми и за двете страни. След това започна сама да се облича, ние само отивахме да я завием и целунем за лека нощ. От края на лятото започна да идва при нас да я целунем и сама си ляга. Децата растат, нуждите им се променят. Ако за едно малко дете е нормално да се гушка, за по-големите вече една целувка и прегръдка преди сън е достатъчна. Да лиша малките от гушкане преди сън за мен е равносилно да пратя каката да си легне без да я целуна. Не знам ама ми се струва жестоко

# 92
  • Мнения: 28
Нашите 5-годишни юнаци си лягат към 8 вечерта (когато са на детска, трябва да стават рано на другия ден; през уикенда - просто не спят следобед и за да си вземат количеството сън, трябва да легнат рано (така или иначе стават рано и през уикенда)). Разбира се, всяка вечер искат някой да се гушне при тях. Повечето пъти ляга или тати или аз да им разкажем някоя история. Е, на тях им се иска да стоим, докато заспят, но понякога не заспиват цял час. Предпочитаме да ги оставяме да си поговорят 1 час и като се омаломощят - заспиват.

# 93
  • Мнения: 306
Търся помощ и ви моля да споделите опит, как приспивате вашите две дечица и не си ли пречат през нощта като се будят. При нас положението е горе-долу следното:
От малки сме ги разделили за нощния сън, защото те спят неспокойно, още се будят по няколко пъти на вечер. Аз спя с едното в едната стая, а таткото с другото. Като всяка вечер си ги менкаме да няма сърдити Laughing През деня съм сама, затова от малки те си спят следобяд в едни шезлонгчета, дето са с батерии и се люлеят. Иначе като съм сама нямам друг шанс да ги приспя. Проблемът е че малките диванета са вече на година и половина, захитряха и сега не искат да спят другаде освен в люлките. Краката им стърчат вече и според мен вече не  им  е много удобно, обаче реват и си искат люлката. Не стига на това, ама от време на време някое си отваря очите и ако не съм там - вече е надало вой,  така събужда и сестра си и край с моето спокойствие  ooooh! ooooh!
Вечер картинката е същата. Първо никоя от госпожиците не заспива кротко в креватчето, ами първо се люляме на люлката #CrazyПосле я премествам в креватчето и ако имам късмет тя не се събужда. През нощта обаче, като се разбуди - хайде пак на люлката и целия процес с преместването се повтаря.
Да не говорим, че още спим отделно  и като гледам така ще я откараме до първи клас. Искаме да ги съберем, но досега  всичките ни опити се увенчаха с неуспех. Първо като са заедно два часа не могат да заспят от лиготии, а после цяла нощ се събуждат една друга и ние с баща им не можем да се наспим.
Минавало ми е през ума да ги оставя в креватите да реват, докато заспят - ама първо ми е жал, второ дори и на едното ако му се спи - няма шанс докато другото до него надува гайдата.
Така че давайте съвети и идеи, че с таткото се забравихме вече Embarassed

# 94
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз не знам какъв съвет бих могла да ти дам... Имаше една тема "Как заспивате вечер", може да прочетеш там какви проблеми са имали други мами. Ако Креми прецени може и да ги слее.
Това което мога да ти кажа е че е въпрос на навик това да не се будят едно от друго. Аз никога не съм ги разделяла и си спят заедно от бебета. В резултат много рядко се случва да се будят един от друг, обикновено е вече сутринта и понякога следобяд. Предполагам са свикнали и не обръщат внимание да рева на другия. Имахме наскоро дори един случай Дани се тръшкаше за един камион, като му го дам го хвърля... оставих го да си се тръшка в леглото, а през това време Лора заспа. Вчера пак не искаше да си ляга и рева, а Лора не се и помръдна. За това може да ги събереш и да изчакаш да свикнат да спят заедно. Някъде на вашата възраст първо спрях да ги приспивам, после се върнах да спя при таткото. Така че всяко нещо с времето си, ако си решила да спят заедно самички, започни едно по-едно първо да ги събереш, после да ги оставиш сами и така докато свиккнат. Мога да ти кажа някои трикове за приспиването, които действаха при нас. Преди да ги оставя да заспиват сами ги приспивах първо в количките, после ги научих в леглата, като сядах на един стл между двете креватчета, давах на всеки по една ръчичка и или ги галех, или полюшквах малко по дупето. След това издебнах един път когато бяха много изморени и ги оставих да заспят сами, не са ревали, може би малко да помрънкаха. След това ако плачат, отивам, давам вода или каквото искат и излизам, не съм ги оставяла да ревът докато заспят.
Успех  Peace

# 95
  • Мнения: 4 308
djini_selena , много неприятно е така и затормозяващо.
Като почнат да се лигочат в кошарите и приспиването се проточи повече, се налага да съм по-строга. Казвам им, че сега се спи и всички деца спят и изреждам де що има животно, че всички нанят и децата трябва да са тихички да не ги събудим. Също ако четем или разказваме приказка, то задължително трябва да са легнали, защото мама иначе не може да чете или я забравя приказката. Гушкането на плюшени играчки също помага.

При нас отскоро се появи пък следния проблем - щерката нещо я мъчи /предполагам долните кучешки/ и иска все да я гушкам и заспива върху мен. Преди въобще не го е правила, лягаше си сама, като й се доспи. Обаче, ако я гушна разсънвам брат й, защото пък и той започва да иска "Гуш" и става една... За сега тя помрънква повечко, но я ги галя двамата по косичките и не им давам много да стават и да се разиграват. В някакъв момент се отпускат.
Предполагам при вас ще отнеме повече време привикването, защото имате изграден ритуал за приспиването с шезлонгите. На тяхната възраст вече разбират и можеш да пробваш да ги слагате в леглата, както ти е предложила hellche.

# 96
  • Мнения: 306
Благодаря много за съветите, а и прочетох цялата тема. Все пак по-друго си е, като знаеш, че и други са минали по този път. Тази вечер ще направим експеримент - двете заедно в кошарките и без шезлонги - после ще дам отчет. Ако не си говоря сама де Mr. Green

# 97
  • Мнения: 4 308
Чака те трудна нощ, но помни че ти определяш правилата. А пък понякога "Вече сте големи" върши чудеса. Успех!

# 98
  • Мнения: 69
От една седмица едното ни момиченце заспива към 22:00 часа и се буди към 23:30 напълно наспала се и готова за игри. Това продължава най-рано до 2:30 (а снощи и до 3:00), когато заспива със зор и с рев. Снощи и сестра й стоя до 1:30, отново след като е спала късно вечерта.
Усещам, че започват да изместват последния за деня сън все по-"навътре" в нощта и не знам как да им противодействам.

Търся мами, минали през подобен период, да споделят ценен опит

# 99
  • Мнения: 359
Katerinaka, а колко време спят през деня?
Аз имам наблюдение над 6 деца около 8 месечни (моите 2 и съседчетата)
Тези които спят около 40мин до 1ч преди обяд, и около 1,5ч следобед....си лягат в 8 и стават сутрин в 8 (3 деца)
Тези които спят 3 пъти на ден, или имат дълъг ледобеден съм 2-3 ч, побъркват родителите си и заспиват към 11. (3 деца)
Сега ескпериментираме с едно от децата - да спи по-малко следобед. Има ефект, нощния съм му е по-добър.

# 100
  • Мнения: 69
venche, благодаря за отговора  Hug До скоро спяха по малко - по 20-30 мин през няколко часа, а сега им трябват 2-3 часа, за да се наспят. Има и друга особеност, която досега не беше пречка за лягане навреме - моите моми стават по обяд - към 11:30 и нямаме предиобедно будуване и сън.

 Вчера всичко вървеше добре с режима, заспаха в 00:30 и в 1:00 бебка се събуди наспала се.  #Crazy  Подозирам вече, че и зъбките дават своя принос, но не е нормално. После заспа чак към 3...
Ще експериментираме всякакви режими и дано успеем да променим нещо

Знаете ли по колко часа спят (средно) 8 месечните?

Още нещо ми прави впечателение - ако аз съм в спалнята с тях (дори и да не ме виждат), спят по-дълбоко. Но, ако не съм там, се будят Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 19:13 от KaterinkaM

# 101
  • София
  • Мнения: 1 711
Ние до към година и половина спяхме по около 15 часа на денонощие, сега 12-13. Обаче това не е еталон и всяко дете е различно. Според мен трябва да опиташ да им направиш режима така че да имат едно сутрешно спане около 11 и следобед към 14-15:00. Тогава предполагам и нощния съм ще си дойде на място. За това в колко ще легнат вечерта ти сама ще прецениш, ние на вашата възчраст лягахме към 22:30 и ставаха сутрин между 7 и 8.

# 102
  • Мнения: 69
Значи сме по същата схема като hellche, но с 4 часа изместен "нагоре" режим  Laughing Единственото решение е да ставам по-рано и да ги будя, но как да се случи като съм си легнала в 3 и сме се хранили в 6...  Sad Имам 4 месеца да променя положението - до тръгването ми на работа  newsm78

# 103
  • София
  • Мнения: 1 711
Ами първите дни сиругно ще ти е трудно, но пък те като свикнат, ще започнат да лягат по-рано (нали това е целта Simple Smile) и съответно и ти ще можеш да си легнеш по-рано  Peace
В крайна сметка е както не теб ти е по-удобно, а и децата ще си покажат кой режим им допада повече Simple Smile

Ние сега също имаме малък проблем, покрай новогодишните и коледните празници, гостите и отпуските се научихме да лягаме късно и съответно спят сутрин до късно и така се получава един затворен кръг. Отипвам се да почна да ги слагам по-раничко вечер като за сега имаме успех, тези дни си лягат в 9-9:30 вместо 10-10:30 както беше преди, а понякога и в 11 още не бяха запсали. Много е неприятно така, защото за да се влезне в по-нормален режим трябва да ги будя, най вече след следобения сън. Защото като са спали до 5-6 няма как да си легнат в 9. А като си спомня че имаше период когато си лягаха в 20:30 и спяха сутрин до към 8:00... Ама да ви кажа сега като са по-големи е по-трудно да се измести лягането... дори да не са спали много следобед, не им се спи вечер, свикнали са преди да легнат да побъркват баща си като скачат върху него на спалнята и така понякога повече от половин час... Ама не се оплаквам де Simple Smile Единствено се чудя кое е по-добре за мен, да си лягат по-рано вечер или да спят до по-късно сутрин Simple Smile

# 104
  • Мнения: 7 803
добре е да свикнат с ранното ставане, щото после детска градина, после училище ....

# 105
  • Мнения: 395
Моите спят по 30-40 минути сутрин (около 11) и следобед (около 15), вечер лягат към 20-21, но след 20-30 минути поне единия се буди и заспива пак чак към 0:00-1:00. през нощта се будят по няколко пъти и към 4-5 вече са се наспали. Приспивам ги с друскане, гушкане и поредното кърмене. Та до 8. И така сме от доста време. А в една книжка четох,че през 9тия месец децата трябва да имат 3 спанета по час и половина и 10 часа нощен сън  Shocked  #Crazy

# 106
здравейте мами  Hug аз също съм нямала проблеми с моите момичета (3г.) от бебета си заспиват абсолютно сами даже трябва и до ден днешен да няма никой в стаята а за сутрешното идване от скоро започна 1та да идва уж Rolling Eyesда ме цунка но аз я пращам обратно
 #Crazy

# 107
  • София
  • Мнения: 1 711
villyh, това какво трябва и какво се случва в действителност няма нищо общо, както и ти си го установила с твоите дечица. Това е толкова индивидуално, всяко дете си е различно, има различни нужди, храни се, спи различно и т.н. Със сигурност могат родителите да повлиаят на децата си в някои отношения за създаване на един режим , който да е удобен за тях и за бебетата, понякога се получава, понякога не. Моите по принцип са поспаливи и не сме имали проблем с неспане, освен в бебешкия период когато хапваха на 3 часа и 2-3 месеца колики. Спряха да се събуждат през нощта някъде към 1-1,5 година. Е разбира се имаме инциденти някой да се събуди, но обикновено бързо заспива отново, упокоявам гушкам ако се налага за малко и после оставям в креватчето и излизам. Лора се събужда почти всяка нощ за да пишка, но само ходим до тоалетната и после си заспива, даже тази нощ докато пишкаше и очите й се затваряха и главата й клюмаше Simple Smile Това което със се старала още от бебета и за мен беше много важно е да заспиват по едно и също време и да стават също заедно, да се хранят заедно и т.н. Може да звучи малко садистично, но да, събуждам единия когато е станал другия. Е ако все пак първия е спал малко, оставяме спящия да поспи, но не повече от 30минути до 1 час, защото тогава и следващото заспиване ще се размине и т.н. За мен това беше важно и съм доволна че го постигнахме.  Peace

# 108
  • Мнения: 395
При мен проблема не е в буденето по-рано или по-късно, а в заспиването. Те просто не знаят как да заспиват. Заспиват само с кърмене, в баща си пред телевизора и на разходка в количката. Като и не винаги заспиват двамата. Тотава какво да правя - да събудя заспалия, за да заспива пак заедно с брат си? В момента пак съм с едно бебе - след като ги взех да цокат, за да ги приспя, а те не заспаха, ги оставих в креватчетата. Поиграха малко после Светльо се разплака. Влязох в стаята и, следкато го успокоих, легнах и аз. Да ама не. След малко започна рев... Взех ги и двамата на леглото, гушкам, галя, а те реват. Накрая единия се успокои и заспа, а другия продължи да се дере и да се мъчи да стане. Накрая сложих Боби в креватчето и сега сме в хола със Светльо. Иначе, ако заспят заедно, почти винаги се и будят с до 30 минути разлика.
Дайте идеи за приспиване. На ръце не търпят - опъват се, пищят, инатят се... Количката не мога да я вкарам или не можем да минаваме от нея в средата на апартамента. А и нямат децата отделна стая, тъй че през нощта сме всички заедно.

# 109
  • Мнения: 3 376
Вили, на мен много ми помогна статията, която Айла пусна в кърмаческата тема. Откак почнахме да прилагаме някои хватки от нея, заспиването коренно се промени при нас. Пробвала ли си масажи, релаксираща музика, приглушена светлина, танци с гушнато бебе? Само не знам, ако сама ги приспиваш дали ще можеш да ги приложиш. Ние ги приспиваме двамата с мъжа ми, всеки с по едно бебе в отделна стая. Опитвам набор от техники, сменям тактиките, ако нещо не проработи. Но най-важното е правилното таймиране - приспиват се малко преди да се изморят. Тогава оказват най-малка съпротива и шансът да проработи нещо е най-голям Simple Smile

# 110
  • Мнения: 69
villyh, ние също опитвахме какви ли не методи и техники и ще ти кажа какво действа засега. Но няма гаранция, че ще има същия успех с други бебета Simple Smile Да отбележа, че 8 месеца нашите момичета бяха на почти свободен режим, но мен това ме скапваше и въведох тези "правила":

1. Давам 3 таблетки Дентокинд за зъбките през деня и една преди заспиване (зъбките мнооого ги мъчат)
2. На по-капризното ни момиченце направих леглото много уютно. Преди все искаше да заспива в нашата спалня, където е пълно със завивки и възглавнички. Създадох подобен уют и при нея (но в доста по-изчистен вид)
3. Сутрин ги будя с два часа по-рано от преди. (Ставахме в 12 наобяд, сега вече стават в 10)
4. През деня контролирам съня им - ако едното бебе се събуди, най-много 5 мин след това будя и другото
5. Старая се през деня да не им се събира повече от 3 часа сън. Забелязах, че това е формулата на нашето спане - 12 през нощта (не непробудно, разбира се) и 3 през деня на два пъти.
6. Преди заспиване вечер си изпиват млякото, а после при мрънкане давам вода и биба.
7. Заспиват тогава, когато мноооого им се доспи (което се пада към 22:30)

Експериментирам от няколко дни с тази схема и засега резултатът е задоволителен. Снощи например се събудиха в 1:30 и до 3:30 ставах поне 20 пъти за вода и бибки. Голямо мрънкане беше. Но пък предишната вечер спаха почти непробудно.

И друго забелязах - ако аз съм с тях в стаята, са доста по-спокойни. Което налага и моето ранно лягане понякога Simple Smile и въртене в леглото, но пък сега така ми се спи след безсънната нощ снощи, че с удоволствие отивам при бебонките Simple Smile
Успех!!!

# 111
  • Мнения: 395
Междувременно аз май успях да намеря начин вечер да заспиват - стоят докато им се приспи и един по един, взимам, мия, обличам за спане и кърмя - 99% заспиват. Проблемът е, че често след това единият се буди (или двамата). И по-лошо спи този, който спи по-малко през деня. Абе експериментирам и рано или късно ще намеря нашата формула
Мерси за съветите, ще прочета и статията.

# 112
  • Мнения: 127
Чета на Катеринка поста и няма смисъл да се повтарям с нея. При нас е същото положение, само че вместо за зъбките давам вечер по 1 Дормикинд. Честно казано май няма ефект, ама надеждата умира последна. Иначе по същия начин не им давам да спят много много през деня общо им се събира към 2,5-3ч. Когато ляга едната, слагам и другата. Двете се будят еднакво. От както са се родили е така и отдавна свикнаха. Вечер заспиват към 21,30 или 22ч. спят, спят и започва едно пробуждане... ставам давам вода, давам биба, а едната, а другата и така до сутринта / 8,30-9ч. /вода-биба-вода-биба...  Понякога се будят на по-дълги интервали, понякога ставам по 20 пъти   ooooh! Лошото е, че от толкова вода сутрин се събуждат мокри, мокри, памперса тежи половин кило  Rolling Eyes  Чакам деня или по-скоро нощта, когато ще легна вечерта и ще се събудя сутринта, без да се налага да ставам по 100 пъти  Praynig Блаженни са вярващите ...   Mr. Green

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 08:40 от daniiella

# 113
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
оох,моите скоро стават на 2г3м и още не съм спала такава  нощ-без ставания,викове и ревове .... Shocked
засега се надявам,като тръгнат на бавачка да ми се случи/след месец-два/.... надеждииии .... hahaha

# 114
  • Мнения: 75
daniiella разбирам те много добре,моя син така се будеше през 30 мин.,а вода ,а биба или само биба,докато не се научи сам да си търси бибата и да си я пъха в устата.
Иначе това със ставането по 100 пъти-имали сме и нощи в които не сме ставали,но са рядкост,добре,че баща им спи при тях понякога та се наспивам.

# 115
  • Мнения: 78
Ние със заспиването вечер нямаме проблем - като е тъмно знаят, че трябва да спят - и си заспиват... дори и да не минем целия ритуал с банята и т.н.
Проблем ми е приспиването следобед  Tired
При бабите и баща им някакси заспиват - при мен не искат. В детската градина лелките казват, че първи заспиват и последни се будят - само на мама играят номера. Какво ли не пробвах. Сега са болни една седмица - направо ми стопиха лагерите. Ако въобще успея да ги приспя, то ми отнема по поне два часа на ден.  Tired  Tired

# 116
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
аз точно затова спрях обедния сън-преди няколко дни....
по 2 часа се приспивахме, по 2 пъти да пикаят се събуждаха...и накрая спят по 50мин до час... #Crazy
направо се съсипах от нерви,викове,...за никого не беше добра ситуацията  ooooh!
сега стават в 9,30 и лягат  21,30ч.
но това не значи ,че сме се наспали нощем-по 3 пъти за тоалетна,по 2 пъти да се търси някоя от стоте играчки в леглото...и за мен е на всеки час ставане за нещо ... #Cussing out

# 117
  • Мнения: 78
Абе, те да стават 9:30 добре... ами като ми стават в 6!!! и + това в градината си спят. Ако е само за събота и неделя - как да е, може и ние да го откажем следобедния сън. Но не мога да им сменям режимите през ден-два. И освен това като тяхна майка аз съм тази, която ги познава най-добре и следва да си ги преспивам с лекота...

# 118
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
аа,това не е вярно!
точно защото ти си им майка,и защото си им най-близка,затова ти се качват на главата Peace
на чужд човек не му знаят лимита на търпение,нито колко му е тежък характера/ръката Wink....и затова се съобразяват

# 119
  • Мнения: 7 803
аа,това не е вярно!
точно защото ти си им майка,и защото си им най-близка,затова ти се качват на главата Peace
на чужд човек не му знаят лимита на търпение,нито колко му е тежък характера/ръката Wink....и затова се съобразяват
точно така е за жалост  Peace

# 120
  • Мнения: 69
Чета на Катеринка поста и няма смисъл да се повтарям с нея. При нас е същото положение, само че вместо за зъбките давам вечер по 1 Дормикинд. Честно казано май няма ефект, ама надеждата умира последна. Иначе по същия начин не им давам да спят много много през деня общо им се събира към 2,5-3ч. Когато ляга едната, слагам и другата. Двете се будят еднакво. От както са се родили е така и отдавна свикнаха. Вечер заспиват към 21,30 или 22ч. спят, спят и започва едно пробуждане... ставам давам вода, давам биба, а едната, а другата и така до сутринта / 8,30-9ч. /вода-биба-вода-биба...  Понякога се будят на по-дълги интервали, понякога ставам по 20 пъти   ooooh! Лошото е, че от толкова вода сутрин се събуждат мокри, мокри, памперса тежи половин кило  Rolling Eyes  Чакам деня или по-скоро нощта, когато ще легна вечерта и ще се събудя сутринта, без да се налага да ставам по 100 пъти  Praynig Блаженни са вярващите ...   Mr. Green
Все едно за моите моми разказваш. А снощи едната мадама заспа в 5 (оказа се, че е била наакана, а аз не съм разбрала. Но май и зъбките спомогнаха за купона) Shocked Дентокиндът спря да им действа. Страх ме хваща като Mamagemelar, че това може да продължи още година-две. Като тръгна на работа след няколко месеца и като ставам в 7:30, ще се влача по корем в офиса от умора  Sick

# 121
  • Мнения: 7 803
ами мисли положително. не си помагаш като мислиш, че ще трае години. може и да греша, но аз бях убедена още като се родиха, че няма да имат проблеми със зъбите, че ще се наспивам нощем и това се случи. хората не случайно са казали да не се дърпа дяволът за опашката  Peace

# 122
  • Мнения: 69
ами мисли положително. не си помагаш като мислиш, че ще трае години. може и да греша, но аз бях убедена още като се родиха, че няма да имат проблеми със зъбите, че ще се наспивам нощем и това се случи. хората не случайно са казали да не се дърпа дяволът за опашката  Peace

 newsm10
И аз вярвам в тази философия, но както и да мисля, едното ни бебе заспива веднага след като го сложим в леглото и рядко се буди, а другото реве, мрънка, иска да е с нас, нося я, слагам я на спалнята, лягам до нея... през нощта се буди често, понякога за по няколко часа. И не можем да я оставим да реве, защото ще събуди сестра си... Неспокойната ми бебка си е такава от раждането и съм го приела. Просто понякога се чудя дали аз не бъркам някъде...

# 123
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
моите досега са си сменяли ролите няколко пъти...
ту едната,ту другата е по-спокойна.
лошото е ,когато и девете не спят  Crazy
и не се сравнявайте с мен,а се равнявайте по мен  Mr. Green- казвайте си-ето моите са по-спокойни от нейните  Joy

# 124
  • Мнения: 69
Хаха, доброто старо  BG успокоение за Вуте и неговото окаяно положение  Laughing

Нещата, през които минаваме, в крайна сметка са леки неудобства и трябва да ги приемаме по-ларш и с чувство за хумор! (Довечера в 4:30 ще дойда да си чета тоя пост и да си го повтарям на глас 50 пъти Laughing )

# 125
  • Мнения: 91
Е успокоявам се като видя, че има и други като мен, Mr. Green, а  аз си мислех че съм единствената дето става по нощите по 20 пъти, понякога до тоалетна не мога да отида щото ха съм мръднала, ха някой се е ококорил (те спят от двете ми страни уж за по-лесно) Simple Smile, ама докато се будят по отделно е лесно, зор става, ако се събудят едновременно - абе ще търпим, де ще идем, ще се подкрепяме една друга и ще си мислим за онази нощ, в която ще се наспим, а тя ще дойде скоро - то времето направо лети Simple Smile

# 126
  • Мнения: 21
Хе-хе ,добре казано Mamagemelar ,като те слушам все едно за моите  момичета говориш и при нас е същото  Laughing Laughing

# 127
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
 Dany79 ,това с тоалетната ...и на мен ми се е случвало Mr. Green
а за търпенето-то е ясно,че ще търпим,ама докога-до 2ри клас ли?...,докато влязат в университета един ден/дай Боже Praynig Grinning/ ли?  hahaha

# 128
  • Мнения: 75
точно защото ти си им майка,и защото си им най-близка,затова ти се качват на главата Peace
на чужд човек не му знаят лимита на търпение,нито колко му е тежък характера/ръката Wink....и затова се съобразяват
При нас не е така-като дойде друг човек и го правят луд-а да вземе да ги носи из стаите,а дай това,дай онова,при мен знаят какво може и какво не може и честно казано най-слушат когато съм сама,стига да не са болни,че тогава и мама е нервна и става една......
KaterinkaM сега си спомних и ние през какви периоди сме минали.Когато бяхме горе-долу на вашата възраст и някое бебе почнеше да помрънква,пусках музика в стаята за да не се събуди другото(тогава се научиха да спят на шум и сега ми е супер),обаче по едно време усетих,че без музика не могат за заспят,та спрях с тази тактика.В по-късен период дъщеря ми се будеше и почваше да си играе с бибата,да си пее,изнасяхме я с кошарата в другата стая,защото никой от нас не можеше да спи,хващаше едни високи тонове-Марая Кери пасти да яде. Joy

# 129
  • Мнения: 127
Катеринка, не бъркаш никъде и ние сме така. Едната е кротка като агънце, сама заспива, сама си играе.... другата като се роди започна с ревввввв и само когато спеше не ревеше  ooooh! Все си мислех, че й има нещо, че я боли. Но уви - характеропатия, такава си  Heart Eyes  Сега е понамалял рева, но доскоро се захласваше много лошо  Confused сега я дебна когато ревне и веднага я залисвам, че ако се захласне още веднъж така ще припадна.

Майка ми все мърмори, че се будят защото са гладни. Пробвах вечер вместо Адаптирано мляко да дам каша, но нямаше ефект и пак се събуждаха през нощта.

# 130
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
ne e от глад със сигурност !
моите като си казват вече какво искат да ядат-да не би от глад да се будят  Naughty
от мерак да ме тормозят Sick...и да ме научат на търпение   Mr. Green

# 131
  • Мнения: 69
От нашите постове тук май излиза, че девойките са по-трудни със спането Simple Smile
А за яденето преди сън съм пробвала всичко! АМ с много бисквитки, каша, каша за лека нощ, дори и пилешка супа дадох. Ядат в 22 ч и задължително в 1:30 се будят гладни. Мога да си сверявам часовника с тях Simple Smile После обаче се будят най-рано в 6:30 за ядене. Иначе за вода - когато и колкото си искат Simple Smile Но 5 часа нощен интервал за 8 месечни не е много....  Rolling Eyes

# 132
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
според мен е голяма заблуда товас нощния глад  Peace
моите съм ги хранила в сънно състояние ,заради убеждение,че няма да са гладни и няма да се събуждат
голяма грешка  #Cussing out научих ги да ядат като бебета до към година и половина,имаха 2 ,че и 3 нощни хранения  Sick

# 133
  • Мнения: 7 803
щом са като часовник си мисля, че не е от глад. иначе все някоя вечер ще избързат половин час, друг път ще закъснеят ....... явно е навик, от който трябва да се отучат
и това за девойките не е вярно, аз имам 2 и са по същия начин, едната супер кротка БЕШЕ, другата бяс невъзможен. сега и двете са бесни  Crazy

# 134
  • Мнения: 395
И мен от 3-тия месец са ме почнали с "От глад се будят", ама на... Вече ядем прилично, пробвах какво ли не и размених кърмене в 15:30 и каша в 19, ама ефект никакъв. И чай съм давала, и каши Лека нощ - все тая. Накрая се усетих, че те не се будят от глад, но сега нищо не мога да направя повече. Като се събуди някой аз или по-често баща им ставаме и го разхождаме из стаята да се успокои. Кърмя само ако това не помага или съм много уморена и не мога да нося бебе насам-натам.

# 135
  • Мнения: 69
Не сме писали отдавна, дано всички близначета да спят хубаво вече Simple Smile Моите снощи по случай ставането им на 9 месеца направиха 8 часова пауза от последно хранене до закуска. Не че спаха непробудно, но и това си е повод за радост.

Забелязвам, че ако спят в детската стая през деня (където е много тихо и спокойно), спят дълго, спят 3 пъти и вечер не могат да заспят по-рано от 00:30 - 1. Но ако са при мен в хола на дивана, спят по 30-40 мин и снощи си легнаха в 23 ч.

Въпросите ми са:
Колко пъти на ден спят вашите (като се има предвид и възрастта им)?
С каква продължителност е дневният сън?
Спят ли по едно и също време? (То това се постига само със строг режим)

# 136
  • Мнения: 7 803
моите спяха по 2 пъти, сутрин и следобед по час-два. винаги са спали заедно  Peace

# 137
  • Мнения: 5
Да напиша и аз:Като ви чета си мисля,че съм богопомазана:моите момчета,когато ги изкъпем си спят цяла нощ от четвъртия месец до сега(шест месеца)Сутрин ядът към осем и игра,после обяд и сън до към два.Дано са ми такива послушни,че то дявола си няма работа и все чака удобен момент.Според мен не е само до възпитание,а и от темперамент Simple SmileНе знам на какво се дължи,но си има деца,който не обичат съня Grinning

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте на 9 мес спяха около 1 час преди обяд, 2-2,5 ч следобед и вечер от 20 до 9 сутринта. Това беше до към 1г и 2-3 мес когато се отказаха от сутрешното спане и то не за друго, а защото беше лято и сутрин бяхме навън. Но ако имат възможност и сега нямат против да дремнат 30-40 мин преди обяд. Иначе сега спят 2-3 ч следобед. Вечер заспиват в 19.30, после в 22.00 се събуждат до към 22.30 - 23.00 и после спят до 8.30 (ако не ги събудя по-рано за ясла). Никога не се будят през нощта след второто заспиване, освен ако не са болни.  Винаги са заспивали и са се събуждали заедно. Просто не виждам начин да спят по различно време. Единият като се събуди и викне веднага буди и другия. А за режима... след 6 мес аз лично го спазвам много строго, защото установих, че така и те са по-спокойни и за мен е по-лесно.
Ща се отнася за буденето... аз мисля че много рядко е от глад и то си личи като са гладни. Мойте от 1г и 2 мес до ден днешен се будят в 22.00 като по часовник. Играят 1/2-1 час и пак заспиват. И никога не са гладни. Просто някакъв стереотип са си изградили такъв. Всичко опитахме - да ги слагаме по-късно, да ядат повече, да ядат по-малко, на по-топло, на по-студено, чайове успокоителни... все тая - будят си се. Педито каза че може да си остане така до 7-8 год.  Shocked Посъветва ни да сменим стаята, за да разчупим стереотипа, но в момента не виждам как ще стане. В интерес на истината като сме някъде извън София на чуждо място не се будят. Та може и да е вярно, който има възможност да пробва.

# 139
  • Мнения: 7 803
пробвай с ремонт на стаята и разместване на мебелите  Peace

# 140
  • Мнения: 359
Ставане от сън: 7:30, гушкане около 8:00
Лягане 1 : 10:30
Ставане 1: 11:30

Лягане 2: Около 14ч
Ставане 2: Около 15:30

Лягане вечерно 20ч - заспиват в ръцете ни докато ги храним !
Будене около 3, 4ч през ноща, обикновено погалване и биба са достатъчни за да не се разъня дори аз.
Спят отделно.

# 141
  • Мнения: 91
Будите ли ги, ако едната се събуди преди другата или оставяте детето да се наспи, ама така после се разменят и не спят по едно и също време newsm78

# 142
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
Ох, аз да ви кажа как заспиваме сега  ooooh!
вече не спим наобяд/то беше ад,така че се отказах преди около 3 седмици/
добре,но все още се будят сравнително рано-/по мои сметки поне 12 часа трябва да спят/,и като са заспали в 10,искам поне в 9,30-9,45 да станат  Tired
да,ама не винаги става...и затова шъшкам и съскам да си налягат парцалите,ако е рано още  Mr. Green
и така..цял ден викане,реване,тръшкане...обичайната програма
докато дойде 21 часа и настане големият ад!!!
вече много уморени,почваме къпане,ходене до тоалетна,по няколко пъти/преди къпане,след това,преди да обуем пижамата....докато се развикаааааам ,за кой ли път   Tired  Tired
после се намира все за нещо някой  да реве до посиняване-днес беше пижамата....
Виви реши ,че няма да си облича пижамата с мечето/любимата й/,а ще я гушка като играчка Crazy
ок.ама не ще и друго да облека....викове ,ревове до истерия и треперене,посинява....

ей,казвам ви ще  се гръмна Tired
не се живее така,какви са тия деца,какво е това време...
толкова лоша и неспособна се чувствам,че не мога да го опиша даже Cry

ох,добре че е форума,че инъче не знам  Peace
моля за по-меки обвинения-не съм в състояние да понеса всичко Praynig

# 143
  • Мнения: 7 803
ами опитай се да са в леглата към 19 и 30 Часа и Ще видиШ рая. когато са уморени веЧе ниЩо не можеШ да ги накараШ да правят. трябва да хванеШ момента преди това и това Че си ги сложила късно да си легнат не ЗнаЧи Че Ще станат късно. ти трябва да се движиШ по техният ритъм, а не те по твоя. кой квото и да ми говори, децата трябва да си лягат рано, Зада се наспиват и да не са толкова ужасни преЗ деня. ако ги хванеШ в момента преди да са се преуморили и ги тръШнеШ да спят, са Заспали За 2 минути тоЧно, инаЧе са превъЗбудени и отнема Часове нерви  Peace

# 144
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
о,те заспиват за секунди  Peace
но не е това проблема
а и ако ги сложа в 19,30,то значи със седмици да не виждат баща си,че той се прибира в 20,30,че и не почива всяка седмица

# 145
  • Мнения: 7 803
ами теЗи циркове, които описваШ са единствено от превъЗбуда  Peace всиЧко това аЗ веЧе си го спестявам, като ги слагам рано да спят. трябват ми 15 минути да ги оправя За лягане и 2 да Заспят. иЗбора си е твой, дали да се мъЧиШ и креЩиШ постоянно или да ги паркираШ са 15 минути и ти да имаШ малко спокойствие  Peace

# 146
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
сигурно си права,но това значи и да станат в 7 на другия ден,или дори в 6  Rolling Eyes
ще го мисля пак
и ще пробвам

# 147
  • Мнения: 7 803
така или инаЧе Ще се наложи За детска градина да стават в 7 примерно, Знам Че е гадно докато свикнеШ ти, но Ще видиШ раЗликата в децата и тогава си струва. опитай, винаги можеШ да се върнеШ към предиШният режим, ако по някаква приЧина не ти харесва тоЗи. успех

# 148
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
ами  не точно-тука детската е от 9,30

# 149
  • Мнения: 7 803
бреййй, много късно бе. а веЧер до колко е?

# 150
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
до 15,30 е ,после или занималня,или бавачка  #Cussing out

# 151
  • Мнения: 7 803
ужас  Shocked и как работят хората с това работно време на детската  newsm78

# 152
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
ами плащат  #2gunfire
сутрин бавачка ги взима отвкъщи/в добрия случай/,после тя ги води на градина,после тя ги взима от градината, или от самата градина ги пращат по живо по здраво до занималнята.
и в двата случая е еднакво скъпо-въпроса е ,дали ти е удобно да го взимаш детето от занималнята,или от бавачката,а и ако  работиш до много късно-пак до бавачката опираш,щото занималнята е до 18ч.

# 153
  • Мнения: 7 803
лелелел, добре Че не съм при теб  Crazy и това по 2 да го плаЩаШ ми се струва беЗсмислено

# 154
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
в нашия случай е задължително ,и то скоро да стане-че трябва да се очупят и да проговорят най-сетне Rolling Eyes
или да замлъкнат,докато набавят и португалския речник ooooh!
както и да е ,оспамихме  Peace

# 155
  • Мнения: 69
Хубава е идеята аз да се водя по децата, но ако ги оставя (както беше допреди месец), ще стават "сутрин" в 12, ще заспиват нощем в 3. И всяка ще спи, когато си поиска. Затова започнах с хиляда зора да ги будя в 10, като се размрънкат през деня, ги слагам да спят, но вече гледам да не е за повече от 40 мин - час. Спят винаги 3 пъти до нощния сън, като последната дремка гледам ад е към 20:30 най-късно. И да, аз будя второто бебе, ако първото се е събудило само. Иначе става разминаване.

Сега целта ми е да започнем да ставаме към 8 сутринта... Но на мен ми изглежда невъзможно, защото все още ставам много през нощта и чак към 10 мога да се вдигна, без да съм парцал през деня.

Мамагелар... съчувствам ти! Не можеш ли и ти да ги оставяш вечер да дремнат 20 мин? Или много ще ви се развали режима така?

# 156
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
ами ,вече свикнали без следобеден сън,не искат...
аи стават супер раздразнителни след 20минутна дрямка/случвало се е в колата на връщане отнякъде/приличат на майка си  Mr. Green

# 157
  • Мнения: 7 803
Хубава е идеята аз да се водя по децата, но ако ги оставя (както беше допреди месец), ще стават "сутрин" в 12, ще заспиват нощем в 3. И всяка ще спи, когато си поиска. Затова започнах с хиляда зора да ги будя в 10, като се размрънкат през деня, ги слагам да спят, но вече гледам да не е за повече от 40 мин - час. Спят винаги 3 пъти до нощния сън, като последната дремка гледам ад е към 20:30 най-късно. И да, аз будя второто бебе, ако първото се е събудило само. Иначе става разминаване.

Сега целта ми е да започнем да ставаме към 8 сутринта... Но на мен ми изглежда невъзможно, защото все още ставам много през нощта и чак към 10 мога да се вдигна, без да съм парцал през деня.

Мамагелар... съчувствам ти! Не можеш ли и ти да ги оставяш вечер да дремнат 20 мин? Или много ще ви се развали режима така?
ми те ако са дремнали твоите до 20 и 30, няма как да си легнат в нормално време, че и да станат сутринта подобаващо. аз бих я пропуснала тази дрямка и директно в 20 и 30 да си лягат

# 158
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз също ги будя и съм ги будила винаги. Разбира се преценям на момента, ако събудилия се е спал малко, оставям другия да поспи още половин час, че пък ако не са се наспали и ги събудя, са кисели. Но това го преценям на момента. Правя го точно за да не се получава разминаване с лягането и т.н.

Mamagemelar, и аз мисля че се получава при вас така от преумора и превъзбуда. По принцип е трудно изместването на режима, особено за по-големи дечица. Може да пробваш постепенно и например като си дойде таткото, той д аима грижата да ги оправи и сложи да спят, така ще прекарат време с него и ще легнат по-рано.
И аз мисля като Дъмпер, че децата трябва да си лягат рано, защото и ние сме хора  Mr. Green При моите деца забелязвам следното... колкото по-рано си легнат, толкова по до късно спят, вместо да е обратното. Аз не мога да си легна веднага след като са си легнали децата, трябват ми поне 2-3 часа да поразтребя лудницата, да погледам на спокйствие телевизия или някой хубав филм.
Ние сега се опитвме да изместим лягането, което беше в 22:00 и заспиваха към 22:30. Вчера успяхме да ги сложим в 9:30 в леглата, но явно не могат да се настроят и те още, та заспаха пак към 22:30... то не беше ходене до тоалена, пиене на вода. Обаче няма да се отказвам и постепенно ще преместим часа. То лошото е че следобеда спят до късно. Лягаме в 14:00-14:30 и спят до 17:00 понякога и повече. По принцип гледам към 17 да ги събудя, обаче много често са кисели и даже ме гонят от стаята, че искали още да спят  ooooh!
Аз да ви кажа какво забелязвам при моите деца... колкото по-рано си легнат, толкова по до късно спят, вместо да е обратното.

# 159
  • Мнения: 4 308
При нас вече се оформи режим - следобеден сън 15-17,30, нощен 21,30 - 8,30. Обаче три поредни дни се изкалпазаниха и се мокрят нарочно, преди да заспят. Пълнят си бузите с вода от неразливните чаши и я плюят. Така хубаво се мокрят, че отива чувал, блуза, тениска ... чаршаф. Естествено голям кикот е, а аз  #Cussing out Без вода пък не искат изобщо да легнат. И съм като фелдфебел, докато заспят само гледам да не почнат да плюят водата. Приказките и песните излязоха от мода.

# 160
  • София
  • Мнения: 3 414
E как заспиват в 21,3 като са станали в 17ч.?

# 161
  • Мнения: 4 308
Заспиват. В девет започвам да ги мия и оправям и към девет и половина по леглата, там се чекнат десет, петнайсет минути и заспиват. Девойката ми се е случвало да я будя към седем вечерта, ако се успи и тогава ляга към десет и нещо.  Пробвах да ги слагам в нормално време към 13,3-14 часа, но тогава се разиграват и пак заспиват в три. През това време аз се изнервям, в опита си да ги приспя повече от час. Така, че направо сега ги слагам в три без нещо и сравнително бързо заспиват, като изключим водните изпълнения от последните дни.

# 162
  • Мнения: 154
Да се присъединя и аз с моята чета към отбора на заспиващи и незаспиващи Grinning
Ние се къпем към 8 и към 8.30ч. вече хъркат дружно,с малки изключения.Ники по трудно заспива.Обаче сутрин в 6-6.30 сме на линия и вече два месеца сме така,казвам ви сили нямам.На обед едвам издържат до 12ч и заспиват,даже понякога и не обядвали.Спят час,час и половина и това е.Пробвах да ги слагам по късно,не става.Просто към 7ч. така се вкисват и е такъв рев.Даже и когато са поспали повечко следобед пак не издържат.А последния номер който Ники измисли е да прескача в леглото на сестра си,оттова следва бурен смях и игри до безкрайност и никакво заспиване.Нещо не мога да се справя да им наместя режима,по скоро те не си го наместват.Даже до скоро,до преди два три месеца още си спяха по два пъти,като това не им пречеше в 8-9ч. да заспиват.

# 163
  • Мнения: 69
Хубава е идеята аз да се водя по децата, но ако ги оставя (както беше допреди месец), ще стават "сутрин" в 12, ще заспиват нощем в 3. И всяка ще спи, когато си поиска. Затова започнах с хиляда зора да ги будя в 10, като се размрънкат през деня, ги слагам да спят, но вече гледам да не е за повече от 40 мин - час. Спят винаги 3 пъти до нощния сън, като последната дремка гледам ад е към 20:30 най-късно. И да, аз будя второто бебе, ако първото се е събудило само. Иначе става разминаване.

ми те ако са дремнали твоите до 20 и 30, няма как да си легнат в нормално време, че и да станат сутринта подобаващо. аз бих я пропуснала тази дрямка и директно в 20 и 30 да си лягат

Оо, де да беше толкова лесно! Пробвахме всичко - по-дълги двучасови дремки през деня или пък третата да се пада в 22 ч. Слагаме ги в леглата им, те заспиват и след 1-2 часа се будят и нищо не е в състояние да ги накара да заспят в следващите 3 часа. Дори и да сме ги изтормозили без трета дрямка и да ги държим будни до 23 ч, пак се будят в полунощ и стоят до 3. ЗАКОН!

Докато хванем закономерността на третата дрямка, се побърках. Просто третата дрямка трябва да е в 17, не в 20:00, но за целта трябва да стават в 7 сутринта. Мишън импосибъл на тоя етап... Simple Smile

# 164
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
Докато хванем закономерността на третата дрямка, се побърках.
   Joy
ей,много учени тез деца ,бре!
ама ,то е ясно-тука са ,за да ни научат нас на нещо-важното е да го уцелим кое  е това нещо  Mr. Green

ние днес сме с новата система-да видим как ще е ...
вместо да започнем процедурите в 21ч,започнахме още в 20,30ю
добре-нямаше истерии
но не им се спеше още,и определено повилняха дружно с баща си ,докато се наложи да ги усмиря,и мааалко по-дълго време им трябваше да отнесат...примерно ,около 15 мин.
в крайна сметка заспаха в 21,30ч-дано утре поне до 9 спят,и всичко ще ми е наред  bowuu hahaha

# 165
  • Мнения: 127
Катеринка, според мен много спят твоите дечица.  Както си ги слагала в 20,30  Shocked направо се чудя как са заспивали след това. След 17ч НИКАКВО спане, дремане и мижане  Naughty Ние горе долу влезнахме в релси. Стават в 8,30 после  дремват от 11 до 12, после към 15-16 за половин един час и това е. Вечер ги слагам в 21-21,30. Вчера дадох от кашите на Хумана за Лека нощ, едната не се събуди изобщо, другата стана в 3,30 да пие 100мл. мляко  ooooh! но заспа до сутринта. Тази вечер пак дадох каша, пък да ги видя дали ще се будят  Praynig

# 166
  • Варна
  • Мнения: 334
За нашето заспиване. Най-трудно е вечер нищо, че е след баня. Приспиваме се само на ръце. През деня вече им свикнах, след час, час и половина след всяко хранене им се доспива. Усетя ли, че на някой му се спи и двамата ги слагам в люлките (направо се родих с тези люлки макар и да са градински) За съжаление макар и с непрекъснато полюшване повече от час не съм постигала дневен сън. Обикновено е в порядъка от 20-30 минути. Но определено имат нужда от дрямка след всяко хранене, дори и последното. И тогава заспиват за около 30 минути а след тях мъки, мъки. На ръце до към 01 часа. Заспиват но се пробуждат. Спят от 1 до 6-7. Е пробуждат се но аз се успокоявам, че сега е по-добре от преди около 2 месеца, когато се хранеха на всеки 3 часа. Само не мога да разбера, защо когато им се спи плачат много, дори крещят.

# 167
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
когато им се спи плачат много, дори крещят,защото са с недоразвита нервна система,и им идват вповече емоциите,най-опростено казано.
най-добре е да се изпревари голямата умора-спестява много ядове
когато си завъртяна от ежедневието,понякога е трудно да видиш симптомите...освен,ако не ти вадят очите  Mr. Green

# 168
  • Мнения: 69
Mamagemelar, (извинете, че Ви обърках ника вчера Simple Smile ), аз и математически формули извлякох от режима на моите бандитки  Laughing, но не мога да съм полезна на човечеството;  всеки си се движи по собствена схема  Sunglasses

Мога да споделя обаче как ги отучих да стават в 7, заради което сега си блъскам главицата. Или поне можех да се спра до 8:30 - 9:00, ама лакомията ми беше безгранична и душиците дори по едно време ставаха в 12 наобяд. Заспиваха в полунощ най-късно. И ме вдигаха по 20-30 пъти за вода + 2 хранения. Откакто обаче започнаха да заспиват в 3, взех драстични мерки и пряко сили се вдигах в 10 Stuck Out Tongue Сега вече спят повече през нощта и сами започват да се будят между 9:30 и 10. А аз лека-полека ще измествам часа надолу. В момента например спят "третата дрямка" - започнаха я в 18:45, което е страхотно и има шанс днес да си легнат към 22. Но ще видим Simple Smile

Катеринка, според мен много спят твоите дечица.  Както си ги слагала в 20,30  Shocked направо се чудя как са заспивали след това. След 17ч НИКАКВО спане, дремане и мижане  Naughty Ние горе долу влезнахме в релси. Стават в 8,30 после  дремват от 11 до 12, после към 15-16 за половин един час и това е. Вечер ги слагам в 21-21,30. Вчера дадох от кашите на Хумана за Лека нощ, едната не се събуди изобщо, другата стана в 3,30 да пие 100мл. мляко  ooooh! но заспа до сутринта. Тази вечер пак дадох каша, пък да ги видя дали ще се будят  Praynig
[/size]
От сън до сън при нас са 3 часа, така че като дремнат 20 мин в 20 ч. следващият им сън (вече истински) е 23 - 23:30. Абе, сложно е...  и в крайна сметка зависи от часа на ставане сутрин. Нашият като е 10, няма как да заспят в 20:30   Naughty daniiella, големи сладуранки имаш Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 19:25 от KaterinkaM

# 169
  • Мнения: 69
Добро утро и три пъти УРА!!! Ние се върнахме към нормален режим Simple Smile Моите момичета днес ме вдигнаха в 6:50 напълно събудени и готови за действия  newsm44

# 170
  • Мнения: 395
И аз да споделя. При нас нещата не само, че не се нормализират, ми тая нощ Боби се събуди в 2, докато Светльо цокаше, та стана и баща им. Това добре, но като дойде неговият ред, си се нацока и започна да се върти и да писка, че не го пускам да става. Накрая баща му стана пак и го взе в хола да си играе, въпреки моите възражения.
Не знам вече какво да правя - няма никакво значение кога са яли, какво и колко са яли, кога са легнали (приспиваме се сама на гърда вечер), колко са спали през деня, дали са гушкани или са беснели наоколо педи да легнат... Спят неспокойно, проплакват, будят се, разнасяме насам-натам (понякога помага, друг път трябва да кърмя за да се успят отново), пробвала съм водичка, биби не ползваме, пръсти не смучем, нямаме си любими играчки.... Не знам какво мога да направя, за да спят по-спокойно. А през деня рядко спят за повече от 30-45 минути на 2-3 пъти.

# 171
  • Мнения: 69
Вили, а даваш ли им нещо за зъбките?

# 172
  • Мнения: 91
Вили, а даваш ли им нещо за зъбките?

И аз мисля, че е възможно да са зъби - д-р Михаълов от Денят е прекрасен - беше препоръчал при раздразнителност и често будене на малките деца в период на никнене на зъбките да се дава това - Chamomilla 9 CH- 3 зрънца вечер преди сън и още 2- 3 пъти през деня, ако е необходимо- нервност, гневност, раздразнителност на бебето, това е лайка и поне няма да навреди, аз съм давала когато усетя, че са по-изнервени и май помага. Иначе и моите така се държат като твоите - понеже и те сучат и се будят доста нощем да си търсят цицата, ама ги научих и с биби, така че сега им давам и тях, ама когато решат, че искат гърда нищо не помага. Ако искаш пробвай с хомеопатията, ако не помогне поне няма да навреди, тя си действа успокоително и антибактериално и не само когато никнат зъбки. Аз ги разтварям с малко водичка и давам с лъжичката. Simple Smile

# 173
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
абе тя лайката може да не навреди,ама хомеопатичното камомила,може и да се докаже ,особено ,акосе дава на своя глава,както го „изписва “ тоя доктор  Peace

# 174
  • Мнения: 91
Това не го разбрах, ама да не спамим Simple Smile

# 175
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
ако мислят ,че е спам,нека го изтрият Peace
има тема в алтернативния-попрочети как се изписват хомеопатичните лекарства-съвсем не е симптоматично,както при  официалната медицина
ще рече,че за зъби не е камомила
а за съответното състояние,на съответния индивид....

и още-от опит-преди го следвах тоя доктор,докато не опетлачих нещата !

# 176
  • Мнения: 91
Ами аз пък съм му следвала съветите и съм доволна, за това и смея да споделя, а майката има право на избор и сама да си реши какво да прави, никой не я кара насила да дава  Peace
И ти имаш право, че при хомеопатията,  едно лекарство с определена потенция и еднакви симптоми при един пациент може да действа, а при друг не, но това се опитах да кажа, че поне няма да и навреди, ако няма ефект, а и това все пак е лайка  Simple Smile

# 177
  • Мнения: 4 308
На нас педиатърката също ни изписа Камомила 9 потенция за зъбоникненето. Голяма врътка ми се стори това с разреждането на хапченцата във вода и съм давала два, три пъти  ooooh!. Само Calgel облекчаваше частично. Предполагам, че децата на Вили ще вадят горни резци, а те пробиват трудно.

# 178
  • Мнения: 7 803
и аз давах камомила, но не съм разстваряла във вода, а директно на езика и то се стопява за секунди. при нас имаше ефект

# 179
  • Мнения: 4 308
На нас като ни го изписаха беше точно по повод горните резци, но тогава едният направи ларингит и лежахме в болница, другият беше с висока температура. Та камомилата ми остана там някъде на заден план.

# 180
  • TX
  • Мнения: 591
Така
Аз
сънчо е тук  


а те трудно Mr. Green

# 181
  • Мнения: 395
Нашата докторка ни предписа Дентинокс гел и мажа венците, но горните резци вече пробиха. И четирите  Mr. Green Ние с тях започнахме. Пък и те никога не са спяяли нормално, дори и между коликите и зъбите (2-3 месеца). Не ми пречи, че ги кърмя през нощта, ама да е само това. Имали сме и такива нощи - ставам и ги разменям 1-2 пъти, но аз спя (криво-ляво), докато те сучат, та не го усещам толкова. Това, което не разбирам е защо все с рев се будят и през нощта и през деня.  newsm78

# 182
  • Мнения: 4 308
Може да сънуват. Синът ми е така плаче на сън и с плач се събужда. Сега вече като може да говори, като проплаква и говори. Значи сънува нещо, което го е впечатлило или уплашило. Твоите са мънички и не могат да си кажат, но има по-впечатлителни деца. Девойката пък е много спокойна, както легне, така става. Плаче само, ако има колики от някаква храна или точно преди да пробие зъбче.

# 183
  • хасково
  • Мнения: 290
Моите момчета спят в кошара на 2 етажаВ нея заспиват нормално-в рамките на 30мин.Но сложим ли ги на легла в които се виждат,няма заспиване с часове.Забелязах че сега в градината също заспиват по-бързо защото са на 2 етажа, а в яслата бяха един до друг и госпожите бяха изпаднали в истерия.Та това е един начин за решаване на проблема-хем са заедно,хем не се виждат и се успокояват по-бързо

# 184
  • Португалия
  • Мнения: 4 235
моите пък,отскоро искат да са заедно-и в леглото даже  ooooh!
започнахме  да се приспиваме трите гушнати,но леглото в тяхната стая е малко-единично,и се принудих да купя голям матрак,на който спят от 3 дни,гушнати и заедно,и не мърдат цяла нощ  Party  Party

# 185
  • Мнения: 119
Здравейте, моите момичета се поуспокоиха. Не че не ставам пак нощем по няколко пъти, но поне са 3-4, а не 10-20. Вече заспиват и по-бързо. Може би защото в яслата много се умарят и вече вече са каталясали. В яслата нямат проблеми със заспиването. Направо не можах да повярвам като ми казаха първия път. И като сме си вкъщи вече на обяд се заспива по-добре и което е най-важното И ДВЕТЕ. Относно плаченето на сън - и двете много сънуват и много говорят насън, даже вече и разбирам какво приказват. Явно по-емоционалните деца преживяват деня насън.

# 186
  • хасково
  • Мнения: 290
Аз по-често ги чувам да се смеят на сън и направо на мен ми става смешно.Така от сърце се смеят-което е по-добрият вариант.Определено сънуват нощем.Но лягането все още е голяма олелия.Кажа ли "Хайде слагайте пижамите" и започват крясъци-"още не сме си поиграли достатъчно" Въпрос на живот и смърт #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт