Как заспивате вечер?

  • 11 586
  • 186
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 255
Точно така ден с ден не си приличат, но наистина около час се приспиваме независимо как, но това един ден ще ни липсва  Peace  Hug

# 76
  • London
  • Мнения: 612
Здравейте мами, Извинявайте че ви нахълтвам в темата... но трябва да се похваля, защото това може да помогне и на други мами с малки бебчета.
Ние имахме доста сериозно плачене вечер докато станаха на 8седмици. Тогава им купихме подскачащи, вибриращи столчета на Чико, ДоРеМи. http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdispla … 59325_10001_14055 Доста се колебаех за тези столчета, защото са само докато навършат 6мес, но спокойствието което ми дадоха си заслужава напълно. От тогава мога да кажа "Алелуя"! Действат им страшно успокояващо и плачът секва за 5мин гаранция. Вечер ги храним около 18ч, слагаме ги в столчетата и "гледат" телевизия с нас в хола. Гаранция до 19ч са испозаспали ги пренасяме по леглата. През последните 4седмици мога да кажа че се "родихме" с мъжо!
Има доста столчета от този вид на пазара и не е необходимо да са скъпи. Само гледайте да имат вибрация.
Удобни са и за през деня. Инсталирам ги в кухнята и готвим заедно. За сега само се заглеждат по играчките които висят отпред, но скоро и те ще влязат в употреба. Предполагам биха били ефикасни при всяко бебе след като действат и при двете мои котета.

# 77
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
Bean ,тая попара съм я сърбала и духала  Mr. Green
Намини да каже6 как се справяте,когато им умалеят столЧетата,и се науЧат да се  въртят и да спят по корем  Peace

Пожелавам ти,от все сърце ,да ти се размине трагедията,но ако си намира6 такива помо6ти-такива резултати 6те те стигнат Peace

# 78
  • Мнения: 3 376
Абе на мен ритуалът по приспиването не ми тежи, въпреки че и нашите са едни 100%-ово приспивани-на-ръце бебета. Тежи ми като са нещо болни и почнат да мрънкат по цял ден и да се будят да реват по нощите  ooooh! В такива моменти наистина не съм човек  Tired А срещу това оправия няма - предполагам и майките, които прилагат "20-минутното правило", не оставят децата си да се дерат по цял ден и нощ  newsm78

# 79
  • Мнения: 75
Абе на мен ритуалът по приспиването не ми тежи, въпреки че и нашите са едни 100%-ово приспивани-на-ръце бебета. Тежи ми като са нещо болни и почнат да мрънкат по цял ден и да се будят да реват по нощите  ooooh! В такива моменти наистина не съм човек  Tired А срещу това оправия няма - предполагам и майките, които прилагат "20-минутното правило", не оставят децата си да се дерат по цял ден и нощ  newsm78
"20-минутното правило"не се прилага на болни деца!Моите дечица никога не съм ги приспивала на ръце,и дори когато са болни,нямам проблеми-лягат си и си заспиват сами,а иначе цял ден си се гушкаме.

# 80
  • Мнения: 4 310
Двайсет минутното правило у нас не действа. Напротив, имам чувството, че засилва страха им да не ги изоставя. Изпадат в истерия и после не мога да ги успокоя. Заспиваме тримата. Те в кошарите, аз при тях за около 10 минутки. Не им говоря, но трябва да съм там, да ме усещат. Само повтарям "Тука съм мамо, тука, нани". Ако някой е разконцентриран и не може да се отпусне да заспи, вече си и казват, че искат "Гуш", го взимам при мен на спалнята, после го премествам.
От около седмица чета приказки и резултатите са чудесни, много бързо се унасят.

# 81
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
блазе ви  Hug
при нас приказките имат противоположен ефект-науЧиха примерно,къде вълка казва ''аууу'', или къде овЧарЧето вика ''въълк-въъълк''....  и реват с всиЧка сила , с все гърло Joy hahaha

# 82
  • Мнения: 4 310
E, ние още сме на първо четене.  Grinning
Потресена съм колко насилие има в приказките, особено на братя Грим. То са ковчези, то са изкормвания. Налагам яко цензура.

# 83
  • Враца
  • Мнения: 166
Bean ,тая попара съм я сърбала и духала  Mr. Green
Намини да каже6 как се справяте,когато им умалеят столЧетата,и се науЧат да се  въртят и да спят по корем  Peace

Пожелавам ти,от все сърце ,да ти се размине трагедията,но ако си намира6 такива помо6ти-такива резултати 6те те стигнат Peace

Това последното изречение от поста ти не го разбирам. Искаш да кажеш, че ще свикнат да заспиват с помощ, с подрусвания, или.... И моите в началото вечер бяха много неспокойни, пусках сешоара, после използвах шезлонгите за приспиване - моите нямат вибрация и ги слагах на спалнята един до друг, а аз по средата и ги полючвах, пеех песничка и после ги слагах дечковците по леглата. После като почнаха много да се въртят и да излизат от шезлонгите почнаха да заспиват сами по леглата си, но не съм ги насилвала, стана от самосебе си, най-много ако единя е заспал, а другия много се върти и му е некомфортно го взимам върху мен по коремче и леко го клатушкам и той заспива.
Кога минава периода с истеричния рев, когато мама излиза от стаята?

# 84
  • Мнения: 91
Здравейте и от мен,
нашето заспиване вечер е ужасно трудно Sad, може би защото сме още малки не зная или защото ги кърмя, но те друго освен гърдата не признават, след като се насучат и дремнат на нея, се ококорват и до 10 няма заспиване, а режима ни е 19.30 къпане, 20.00 хранене и сън, ама не става...като пробвам да ги оставя в леглата рев, мрънкане и пак ги взема, тук от 2 вечери ги приспивам в количката, ама така не става, а нощем като се събудят към 2-3 ги вземам при мен защото през 30 мин искат да сучат, ту едната, ту другата - те биби не признават, не е от глад, ами така да си сучат - единственото ми успокоение е че знам че всичко е на периоди и се моля този да мине по-бързо  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 1 711
Дани, а в 10 заспиват ли? Искам да кажа, че можеш да им изместиж режима да заспиват в 10, малки сте още, има време докато почнат да заспиват в 8-9. Другото което мога да ти дам като съвет е ако спят повечко през деня, да ги будиш. Знам че е много неприятно, но след седмица ще видиш че има ефект. Моето момченце правеше така, вечер като се нахрани (бяхме на смесено хранене) започваше едно будуване, понякога до 12, когато идва време за следващото хранене. Той обаче през деня спеше много, до към 18 часа се будеше само за хранене. Започнах да го будя и да го държа повече буден през деня (много ми беше трудно и неприятно), но имаше ефект. Понякога малките бебета нямат представа за ден и нощ, за това според мен не пречи малка намеса. Ти сугирно ги знаеш тези неща, имаш опит. Извинявай ако съм била досадна. А за количката не се притеснявай, ако това е варянт да заспят, който ти спестява време и ти дава повече почивка, възползвай се. Трябва да ти кажа че и ние сме го правили точно около 4я месец с момченцето. След това и двамата, а до към годинката заспиваха следобед само в количката, вечер само от време на време. След това се приспивахме в леглата, с по една ръчичка за всеки, а на година и половина ги оставих да заспиват сами, без рев.

# 86
  • Мнения: 4
От третия месец си имат собствена стая и собствени легла.До момента вечер режима е следния 19.15 къпане,ядене и 19.45 ги оставяме в леглата в чувалчета сега летни и излизаме.Заспиват веднага никога до сега не са ревяли или играли вечерта.Единственно когато са били болни не са могли да заспят.


Абсолютно същото е и при нас  newsm10 дори и часовете съвпадат Simple Smile

# 87
  • Мнения: 255
И при нас е така Hug На 11 месеца сме. През деня спят като ангелчета и имат страхотен режим за спане - в 12ч. и 16ч., но спят по около 2 часа. И вечерта познайте, до 22 - 22.30ч. се преспиваме. После момченцето спи до сутринта, рядко се пробужда, но момиченцето се събужда през 15-20 минути - иска чай, биберон, а от няколко дни даже да я държа на ръце и да "спя" седнала. Тя е моя нощен кошмар. Не знам до кога  Cry
Hellche, тези невероятни сладури на снимката близнаци ли са ?  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 91
Hellche в 10 заспиват, ама по цяла нощ ме търсят, иначе не смятам че през деня спят по мноо - ставане в 8.30 към 10.00, 30 мин сън после хранене към 12.30 сън - тоава спят малко повече докъм 2-3 до следващото хранене когато се пада и ако са спали непробудно после вече не заспиват, ако не са спали дълбоко пак дремват за 30 мин между 4 и 7, май това за 4 мес бебета не е много сън през деня newsm78, ама то всяко си е различно, просто ми се щеше и моите да ги сложа в лелото и хоп те да са заспали, ама и с каките не зная такова нещо - то голямата ляга сама ама другата кака още я приспиваме  Sad

# 89
  • Мнения: 57
Всичко си идва на мястото с възрастта. И аз съм прилагала какви ли не методи за приспиване- та шезлонги ли не бяха,биби,люлеене до замайване. Когато си ревяха си ревяха.Израснаха го всичко това и с трудното отпускане за вечерното спане(спяха си от малки по цяла нощ,но ..по 1 час рев докато заспят.Имали са нужда да си изпуснат парата милите HugСега е супер-лягаме си в кошарите,отдавна забравихме за бибите,пеем си и..заспиваме.Сами в стаята не искат да заспиват още ,но знам че и този момент ще дойде.Вече сме голееми! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт