Как заспивате вечер?

  • 11 589
  • 186
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 376
Само ако падне бибата мрън, аз долитам като линейка, слагам бибата без обяснения и излизам

Венче, ама ти не гледаш ли рекламата на Юнеско, бе?  Laughing Шегувам се. Да сте живи и здрави, все така кротки и спокойни.

# 61
  • Мнения: 517
И а3 като Венче сте се похваля, че 3аспиват бе3 особени проблеми. Имат си биба (най добре на верижка), любимо животинче, слагам ги, цункам ги по главичките, вечер им пея "А3 съм Сънчо"... Винаги са били в една стая, отначало спяха в отделни кошчета, после в креватчета. Като бяха по малки съм имала случаи да ги сложа в едно легло като сме ходили насам натам и това не е лесно. Почти никога не съм ги в3имала при нас в леглото, да не говорим 3а носене на ръце... Георг не е кротък, но и той като навърши годинка престана да се събужда и да търси несто 3а пиене. И при нас таткото често отсъства пре3 седмицата и а3 трябва да се оправям сама.  Crazy В стаята имат специална синкава светлина, която не е директно пред очите им.

# 62
  • Мнения: 255
Както казва една майка в по-предните редове всичко е много индивидуално, зависи от темперамента на детето и т.н. Аз мисля обаче, че зависи и от нагласата на майката. Когато се родиха моите близнаци изведнъж грижите ми се видяха доста, естествено не бях подготвена и то за двойна отговорност и реших, че трябва да има дисциплина, ред и от този род. Сега мисля, че всичко това са пълни глупости. Децата ми вече са на 10 месеца, спя при тях и преспивам това дете, което има нужда. Момченцето ми е по-самостоятелно и в повечето случаи иска да заспива само в креватчето си като спи непробудно почти през цялата нощ.  Момиченцето се буди много често, понякога през 15 минути, пие много вода, мрънка и почти изцяло спи при мен на спалнята. Преспивам на ръце, на крака, вървя, седя. Тежи ми и на мен ми се спи, но мисля както мислят и други мами, че децата трябва да се гушкат, да им се говори мило, а не да се излиза от стаята и да се ръга биберон. След години и да искам да ги гушкам и да ги люлея те вече няма да искат и какво ще си спомням, че са ревяли и са заспивали тъжни. Това си е мое мнение.  Hug

# 63
  • Мнения: 255
Даже пропуснах да напиша, че от 6ч. сега са си изместили пиенето на мляко в 4.30ч. Давам им щом искат.

# 64
  • Мнения: 395
Да се включа пак и да се похваля:
Вече второ вечер никой не се е будил.  smile3521 Ей тъй от само себе си. Само дето и двете вечери преди да ги изкъпя и нахраня двамата с татко им много добре ги разигравахме - гимнастика, закачки гъделичкане...  newsm44 Все неща, които им харесват и те много се смеят ама се и изморяват. После къпане (чакам момента когато е минавам само с едно къпане - двамата заедно) масаж и папкане. Единия поне и двете вечери заспиваше, а другия малко по-късно. Ако се наложи гушках, но гледах да е тихо и да не плачат, да не се разстройват, да не им се пълнят нослетата със сополки, че оказа се това ни е било голям проблем. Ще видим как ще я карат нататък, но тази сутрин се събудих почти наспала се newsm03

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. Мойте момчета до сега си спяха без проблем, всеки в леглото си, в детска стая, заспиваха си сами, изобщо - никакъв проблем. Сега обаче им махнахме пречки от леглата, защото почнаха да се прехвърлят през решетката. И понеже вече могат да стават и да излизат от леглата когато си поискат, заспиването се превръща в кошмар. Стават, играят, на единия му се спи, другия го тормози, рев, снощи заспаха в едно легло двамата.... абе изобщо...  ooooh! А не искам да ги уча да ги приспивам в никакъв случай. Споделете вашия опит? Как се справяте?

# 66
  • Мнения: 183
Сега обаче им махнахме пречки от леглата, защото почнаха да се прехвърлят през решетката.
ShockedАуууу ужас.....и на мен ми предстои. В момента са със страхотен режим и направо не ми се мисли за деня Х Sad

# 67
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
     Да ви дам и аз последна информация. След като започнахме да ги оставяме да заспиват сами от 01.06 сега, четири месеца по- късно все още плачат като ги оставим. Уж всичко беше наред и бяха свикнали, но от месец им махнахме бибите и започна една луда истерия. Всяка вечер реват поне по половин час, а ако не им дадем бибите след обед въобще не спят. От 01.09 са на ясла и там си заспиват спокойно без биби. Направо съм се видяла в чудо- разказваме приказки, галкаме, гушкаме... не искат да заспят като сме в стаята, а като излезем започва истеричен рев. Истината е, че вече започва да ми писва- няма край този ужас. Забравих да добавя, че вечер и да им дадем биби пак си реват.

# 68
  • Мнения: 255
Не ви ли е мъчно като реват и как да заспят като вече са тъжни Sad И аз мислех в началото като се родиха да въвеждам дисциплина и какво ... Той животът е достатъчно суров ясли, градина, училище ...проблеми и гадости....Нека сега да ги гушкаме и да не ги оставяме сами ..  bouquet

# 69
  • Мнения: 75
irka_s , според мен децата са усетили,че могат да ви разиграват.И вкъщи се е случвало,когато ги слагаме да спят аз или двамата с баща им-не се чува глас,е друго е когато има друг човек в нас,дали ще е комшийката или леля им веднага се почва едно мрънкане и те милите веднага се поддават и тръгват към тях,обаче аз казвам НЕ и излизаме от стаята- и това е.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 00:38 от dandi4ka

# 70
  • София
  • Мнения: 1 711
Ирка, радвам се да чуя новини от вас. Представям си какво ви е... ние имахме подобен проблем с Дани (Лора така и не пожела биба). Ще ти кажа ние как го решихме, ако искаш опитай, може да проработи и при вас. Малко след като направиха 2 реших, че ще я махнем бибата, но не знаех как. Една вечер като ги слагахме и таткото му вика на Дани "Дай ми бибата" Той естествено не дава. Тогава му предложи любимата му играчка в този период (едно голямо Ауди), в замяна на бибата, той пак каза Не и излязохме от стаята заедно с колата. След малко го чувам как хвърля бибите на земята и вика за Аудито. От тогава бибте изчезнаха, първите 2-3 нощи не се сети за тях, не се е будил. След това почна да мрънка и да я търси, а ние се бяхме подготвили с няколко нови играчки, които давахме. След 1-2 седмици играчките вече не вършеха работа и пак се присещаше за бибата, но тогава му казах че той вече не е бебе и сме я дали на бебето и така още седмица се обясбявахме всяка вечер и постепено спря да се сеща. Важното според мен е когато я вземеш бибата да не я даваш след това, защото те не са глупави и знаят че ако настояват много ще я получат. Ако искаш пробвай, вече сте големи и могат да разберат. А и щом все пак могат да заспиват и без тях, просто трябва по някакъв начин да се залисат или доброволно да се откажат.
Някои познати ги режат и детето само губи интерес катоне може да я смуче повече.
Пиши и в другата темичка да кажеш как сте, как мина рождения ден  Hug

# 71
  • Мнения: 7 803
при нас действаШе следното, имат си мп3 плеар, Записах им детски прикаЗки, Червената ШапЧица, 7те коЗлета ....... и веЧер им пускам диска и иЗлиzам от стаята. те донякъде слуЧат и после са Заспали

# 72
  • Мнения: 25
Ние сме на 1,4месеца,до много скоро имахме проблем-единият спеше при нас.Това положение продължи около 6 месеца,докато в един момент не казах край.Научих ги всеки да си спи в леглото,но трябва да си призная голям зор беше.

# 73
  • Мнения: 3 376
Той животът е достатъчно суров ясли, градина, училище ...проблеми и гадости....Нека сега да ги гушкаме и да не ги оставяме сами ..  bouquet

И аз така мисля. Хитринки, за да заспят по-безпроблемно - да, но не и оставяне да се нареват. Някои деца са просто кротки по характер, и заспиват самички по легълцата, без да искат гушкане. Блажени са техните родители  Laughing Но други имат нужда от успокоение, глезкане, а защо не и да са до мама по цяла нощ. Какво лошо има в това? Може пък един ден да са по-привързани и грижовни към родителите си от другите  Peace

# 74
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
напълно съгласна съм с Гризката и kalianna  Hug  Peace
писала съм ,май точно тук  ,ако си спомням добре  newsm78 ...
имахме период, в който се люлеейме в кошчетата за кола,вързани на въжета ,висящи от тавана  #Crazy
имахме период на самостоятелно заспиване-ей така,от раз-заспиваха на дивана ,докато си пиеха млякото  Mr. Green
друг период- насила от моя страна-заставях ги по онази система с минутките  Embarassed  Blush  Embarassed да заспиват сами  #Cussing out - най-тежкия ми период  Sick
и сега не ги мъча вече- както искат- ако искат се гушкаме, или се чешем по гърбовете, или мрънкам песничка с хм-хм-ъм-хм   Laughing
вечерният ритуал е още по-сложен- тати ляга на леглото ,което е в тяхната стая и хърка , а аз съскам и шъшкам,като се  боря  за установя тишина с трима,вместо с двама само  hahaha
 
стигнах до извода ,че е все едно какво правя- от 30мин до час е заспиването , защо тогава да не се поглезим още малко-някоя и друга година ще продължи-няма да е вечно ,я !

Общи условия

Активация на акаунт