Как заспивате вечер?

  • 11 590
  • 186
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 69
Чета на Катеринка поста и няма смисъл да се повтарям с нея. При нас е същото положение, само че вместо за зъбките давам вечер по 1 Дормикинд. Честно казано май няма ефект, ама надеждата умира последна. Иначе по същия начин не им давам да спят много много през деня общо им се събира към 2,5-3ч. Когато ляга едната, слагам и другата. Двете се будят еднакво. От както са се родили е така и отдавна свикнаха. Вечер заспиват към 21,30 или 22ч. спят, спят и започва едно пробуждане... ставам давам вода, давам биба, а едната, а другата и така до сутринта / 8,30-9ч. /вода-биба-вода-биба...  Понякога се будят на по-дълги интервали, понякога ставам по 20 пъти   ooooh! Лошото е, че от толкова вода сутрин се събуждат мокри, мокри, памперса тежи половин кило  Rolling Eyes  Чакам деня или по-скоро нощта, когато ще легна вечерта и ще се събудя сутринта, без да се налага да ставам по 100 пъти  Praynig Блаженни са вярващите ...   Mr. Green
Все едно за моите моми разказваш. А снощи едната мадама заспа в 5 (оказа се, че е била наакана, а аз не съм разбрала. Но май и зъбките спомогнаха за купона) Shocked Дентокиндът спря да им действа. Страх ме хваща като Mamagemelar, че това може да продължи още година-две. Като тръгна на работа след няколко месеца и като ставам в 7:30, ще се влача по корем в офиса от умора  Sick

# 121
  • Мнения: 7 803
ами мисли положително. не си помагаш като мислиш, че ще трае години. може и да греша, но аз бях убедена още като се родиха, че няма да имат проблеми със зъбите, че ще се наспивам нощем и това се случи. хората не случайно са казали да не се дърпа дяволът за опашката  Peace

# 122
  • Мнения: 69
ами мисли положително. не си помагаш като мислиш, че ще трае години. може и да греша, но аз бях убедена още като се родиха, че няма да имат проблеми със зъбите, че ще се наспивам нощем и това се случи. хората не случайно са казали да не се дърпа дяволът за опашката  Peace

 newsm10
И аз вярвам в тази философия, но както и да мисля, едното ни бебе заспива веднага след като го сложим в леглото и рядко се буди, а другото реве, мрънка, иска да е с нас, нося я, слагам я на спалнята, лягам до нея... през нощта се буди често, понякога за по няколко часа. И не можем да я оставим да реве, защото ще събуди сестра си... Неспокойната ми бебка си е такава от раждането и съм го приела. Просто понякога се чудя дали аз не бъркам някъде...

# 123
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
моите досега са си сменяли ролите няколко пъти...
ту едната,ту другата е по-спокойна.
лошото е ,когато и девете не спят  Crazy
и не се сравнявайте с мен,а се равнявайте по мен  Mr. Green- казвайте си-ето моите са по-спокойни от нейните  Joy

# 124
  • Мнения: 69
Хаха, доброто старо  BG успокоение за Вуте и неговото окаяно положение  Laughing

Нещата, през които минаваме, в крайна сметка са леки неудобства и трябва да ги приемаме по-ларш и с чувство за хумор! (Довечера в 4:30 ще дойда да си чета тоя пост и да си го повтарям на глас 50 пъти Laughing )

# 125
  • Мнения: 91
Е успокоявам се като видя, че има и други като мен, Mr. Green, а  аз си мислех че съм единствената дето става по нощите по 20 пъти, понякога до тоалетна не мога да отида щото ха съм мръднала, ха някой се е ококорил (те спят от двете ми страни уж за по-лесно) Simple Smile, ама докато се будят по отделно е лесно, зор става, ако се събудят едновременно - абе ще търпим, де ще идем, ще се подкрепяме една друга и ще си мислим за онази нощ, в която ще се наспим, а тя ще дойде скоро - то времето направо лети Simple Smile

# 126
  • Мнения: 21
Хе-хе ,добре казано Mamagemelar ,като те слушам все едно за моите  момичета говориш и при нас е същото  Laughing Laughing

# 127
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
 Dany79 ,това с тоалетната ...и на мен ми се е случвало Mr. Green
а за търпенето-то е ясно,че ще търпим,ама докога-до 2ри клас ли?...,докато влязат в университета един ден/дай Боже Praynig Grinning/ ли?  hahaha

# 128
  • Мнения: 75
точно защото ти си им майка,и защото си им най-близка,затова ти се качват на главата Peace
на чужд човек не му знаят лимита на търпение,нито колко му е тежък характера/ръката Wink....и затова се съобразяват
При нас не е така-като дойде друг човек и го правят луд-а да вземе да ги носи из стаите,а дай това,дай онова,при мен знаят какво може и какво не може и честно казано най-слушат когато съм сама,стига да не са болни,че тогава и мама е нервна и става една......
KaterinkaM сега си спомних и ние през какви периоди сме минали.Когато бяхме горе-долу на вашата възраст и някое бебе почнеше да помрънква,пусках музика в стаята за да не се събуди другото(тогава се научиха да спят на шум и сега ми е супер),обаче по едно време усетих,че без музика не могат за заспят,та спрях с тази тактика.В по-късен период дъщеря ми се будеше и почваше да си играе с бибата,да си пее,изнасяхме я с кошарата в другата стая,защото никой от нас не можеше да спи,хващаше едни високи тонове-Марая Кери пасти да яде. Joy

# 129
  • Мнения: 127
Катеринка, не бъркаш никъде и ние сме така. Едната е кротка като агънце, сама заспива, сама си играе.... другата като се роди започна с ревввввв и само когато спеше не ревеше  ooooh! Все си мислех, че й има нещо, че я боли. Но уви - характеропатия, такава си  Heart Eyes  Сега е понамалял рева, но доскоро се захласваше много лошо  Confused сега я дебна когато ревне и веднага я залисвам, че ако се захласне още веднъж така ще припадна.

Майка ми все мърмори, че се будят защото са гладни. Пробвах вечер вместо Адаптирано мляко да дам каша, но нямаше ефект и пак се събуждаха през нощта.

# 130
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
ne e от глад със сигурност !
моите като си казват вече какво искат да ядат-да не би от глад да се будят  Naughty
от мерак да ме тормозят Sick...и да ме научат на търпение   Mr. Green

# 131
  • Мнения: 69
От нашите постове тук май излиза, че девойките са по-трудни със спането Simple Smile
А за яденето преди сън съм пробвала всичко! АМ с много бисквитки, каша, каша за лека нощ, дори и пилешка супа дадох. Ядат в 22 ч и задължително в 1:30 се будят гладни. Мога да си сверявам часовника с тях Simple Smile После обаче се будят най-рано в 6:30 за ядене. Иначе за вода - когато и колкото си искат Simple Smile Но 5 часа нощен интервал за 8 месечни не е много....  Rolling Eyes

# 132
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
според мен е голяма заблуда товас нощния глад  Peace
моите съм ги хранила в сънно състояние ,заради убеждение,че няма да са гладни и няма да се събуждат
голяма грешка  #Cussing out научих ги да ядат като бебета до към година и половина,имаха 2 ,че и 3 нощни хранения  Sick

# 133
  • Мнения: 7 803
щом са като часовник си мисля, че не е от глад. иначе все някоя вечер ще избързат половин час, друг път ще закъснеят ....... явно е навик, от който трябва да се отучат
и това за девойките не е вярно, аз имам 2 и са по същия начин, едната супер кротка БЕШЕ, другата бяс невъзможен. сега и двете са бесни  Crazy

# 134
  • Мнения: 395
И мен от 3-тия месец са ме почнали с "От глад се будят", ама на... Вече ядем прилично, пробвах какво ли не и размених кърмене в 15:30 и каша в 19, ама ефект никакъв. И чай съм давала, и каши Лека нощ - все тая. Накрая се усетих, че те не се будят от глад, но сега нищо не мога да направя повече. Като се събуди някой аз или по-често баща им ставаме и го разхождаме из стаята да се успокои. Кърмя само ако това не помага или съм много уморена и не мога да нося бебе насам-натам.

Общи условия

Активация на акаунт