Как заспивате вечер?

  • 11 585
  • 186
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 395
Моите спят по 30-40 минути сутрин (около 11) и следобед (около 15), вечер лягат към 20-21, но след 20-30 минути поне единия се буди и заспива пак чак към 0:00-1:00. през нощта се будят по няколко пъти и към 4-5 вече са се наспали. Приспивам ги с друскане, гушкане и поредното кърмене. Та до 8. И така сме от доста време. А в една книжка четох,че през 9тия месец децата трябва да имат 3 спанета по час и половина и 10 часа нощен сън  Shocked  #Crazy

# 106
здравейте мами  Hug аз също съм нямала проблеми с моите момичета (3г.) от бебета си заспиват абсолютно сами даже трябва и до ден днешен да няма никой в стаята а за сутрешното идване от скоро започна 1та да идва уж Rolling Eyesда ме цунка но аз я пращам обратно
 #Crazy

# 107
  • София
  • Мнения: 1 711
villyh, това какво трябва и какво се случва в действителност няма нищо общо, както и ти си го установила с твоите дечица. Това е толкова индивидуално, всяко дете си е различно, има различни нужди, храни се, спи различно и т.н. Със сигурност могат родителите да повлиаят на децата си в някои отношения за създаване на един режим , който да е удобен за тях и за бебетата, понякога се получава, понякога не. Моите по принцип са поспаливи и не сме имали проблем с неспане, освен в бебешкия период когато хапваха на 3 часа и 2-3 месеца колики. Спряха да се събуждат през нощта някъде към 1-1,5 година. Е разбира се имаме инциденти някой да се събуди, но обикновено бързо заспива отново, упокоявам гушкам ако се налага за малко и после оставям в креватчето и излизам. Лора се събужда почти всяка нощ за да пишка, но само ходим до тоалетната и после си заспива, даже тази нощ докато пишкаше и очите й се затваряха и главата й клюмаше Simple Smile Това което със се старала още от бебета и за мен беше много важно е да заспиват по едно и също време и да стават също заедно, да се хранят заедно и т.н. Може да звучи малко садистично, но да, събуждам единия когато е станал другия. Е ако все пак първия е спал малко, оставяме спящия да поспи, но не повече от 30минути до 1 час, защото тогава и следващото заспиване ще се размине и т.н. За мен това беше важно и съм доволна че го постигнахме.  Peace

# 108
  • Мнения: 395
При мен проблема не е в буденето по-рано или по-късно, а в заспиването. Те просто не знаят как да заспиват. Заспиват само с кърмене, в баща си пред телевизора и на разходка в количката. Като и не винаги заспиват двамата. Тотава какво да правя - да събудя заспалия, за да заспива пак заедно с брат си? В момента пак съм с едно бебе - след като ги взех да цокат, за да ги приспя, а те не заспаха, ги оставих в креватчетата. Поиграха малко после Светльо се разплака. Влязох в стаята и, следкато го успокоих, легнах и аз. Да ама не. След малко започна рев... Взех ги и двамата на леглото, гушкам, галя, а те реват. Накрая единия се успокои и заспа, а другия продължи да се дере и да се мъчи да стане. Накрая сложих Боби в креватчето и сега сме в хола със Светльо. Иначе, ако заспят заедно, почти винаги се и будят с до 30 минути разлика.
Дайте идеи за приспиване. На ръце не търпят - опъват се, пищят, инатят се... Количката не мога да я вкарам или не можем да минаваме от нея в средата на апартамента. А и нямат децата отделна стая, тъй че през нощта сме всички заедно.

# 109
  • Мнения: 3 376
Вили, на мен много ми помогна статията, която Айла пусна в кърмаческата тема. Откак почнахме да прилагаме някои хватки от нея, заспиването коренно се промени при нас. Пробвала ли си масажи, релаксираща музика, приглушена светлина, танци с гушнато бебе? Само не знам, ако сама ги приспиваш дали ще можеш да ги приложиш. Ние ги приспиваме двамата с мъжа ми, всеки с по едно бебе в отделна стая. Опитвам набор от техники, сменям тактиките, ако нещо не проработи. Но най-важното е правилното таймиране - приспиват се малко преди да се изморят. Тогава оказват най-малка съпротива и шансът да проработи нещо е най-голям Simple Smile

# 110
  • Мнения: 69
villyh, ние също опитвахме какви ли не методи и техники и ще ти кажа какво действа засега. Но няма гаранция, че ще има същия успех с други бебета Simple Smile Да отбележа, че 8 месеца нашите момичета бяха на почти свободен режим, но мен това ме скапваше и въведох тези "правила":

1. Давам 3 таблетки Дентокинд за зъбките през деня и една преди заспиване (зъбките мнооого ги мъчат)
2. На по-капризното ни момиченце направих леглото много уютно. Преди все искаше да заспива в нашата спалня, където е пълно със завивки и възглавнички. Създадох подобен уют и при нея (но в доста по-изчистен вид)
3. Сутрин ги будя с два часа по-рано от преди. (Ставахме в 12 наобяд, сега вече стават в 10)
4. През деня контролирам съня им - ако едното бебе се събуди, най-много 5 мин след това будя и другото
5. Старая се през деня да не им се събира повече от 3 часа сън. Забелязах, че това е формулата на нашето спане - 12 през нощта (не непробудно, разбира се) и 3 през деня на два пъти.
6. Преди заспиване вечер си изпиват млякото, а после при мрънкане давам вода и биба.
7. Заспиват тогава, когато мноооого им се доспи (което се пада към 22:30)

Експериментирам от няколко дни с тази схема и засега резултатът е задоволителен. Снощи например се събудиха в 1:30 и до 3:30 ставах поне 20 пъти за вода и бибки. Голямо мрънкане беше. Но пък предишната вечер спаха почти непробудно.

И друго забелязах - ако аз съм с тях в стаята, са доста по-спокойни. Което налага и моето ранно лягане понякога Simple Smile и въртене в леглото, но пък сега така ми се спи след безсънната нощ снощи, че с удоволствие отивам при бебонките Simple Smile
Успех!!!

# 111
  • Мнения: 395
Междувременно аз май успях да намеря начин вечер да заспиват - стоят докато им се приспи и един по един, взимам, мия, обличам за спане и кърмя - 99% заспиват. Проблемът е, че често след това единият се буди (или двамата). И по-лошо спи този, който спи по-малко през деня. Абе експериментирам и рано или късно ще намеря нашата формула
Мерси за съветите, ще прочета и статията.

# 112
  • Мнения: 127
Чета на Катеринка поста и няма смисъл да се повтарям с нея. При нас е същото положение, само че вместо за зъбките давам вечер по 1 Дормикинд. Честно казано май няма ефект, ама надеждата умира последна. Иначе по същия начин не им давам да спят много много през деня общо им се събира към 2,5-3ч. Когато ляга едната, слагам и другата. Двете се будят еднакво. От както са се родили е така и отдавна свикнаха. Вечер заспиват към 21,30 или 22ч. спят, спят и започва едно пробуждане... ставам давам вода, давам биба, а едната, а другата и така до сутринта / 8,30-9ч. /вода-биба-вода-биба...  Понякога се будят на по-дълги интервали, понякога ставам по 20 пъти   ooooh! Лошото е, че от толкова вода сутрин се събуждат мокри, мокри, памперса тежи половин кило  Rolling Eyes  Чакам деня или по-скоро нощта, когато ще легна вечерта и ще се събудя сутринта, без да се налага да ставам по 100 пъти  Praynig Блаженни са вярващите ...   Mr. Green

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 08:40 от daniiella

# 113
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
оох,моите скоро стават на 2г3м и още не съм спала такава  нощ-без ставания,викове и ревове .... Shocked
засега се надявам,като тръгнат на бавачка да ми се случи/след месец-два/.... надеждииии .... hahaha

# 114
  • Мнения: 75
daniiella разбирам те много добре,моя син така се будеше през 30 мин.,а вода ,а биба или само биба,докато не се научи сам да си търси бибата и да си я пъха в устата.
Иначе това със ставането по 100 пъти-имали сме и нощи в които не сме ставали,но са рядкост,добре,че баща им спи при тях понякога та се наспивам.

# 115
  • Мнения: 78
Ние със заспиването вечер нямаме проблем - като е тъмно знаят, че трябва да спят - и си заспиват... дори и да не минем целия ритуал с банята и т.н.
Проблем ми е приспиването следобед  Tired
При бабите и баща им някакси заспиват - при мен не искат. В детската градина лелките казват, че първи заспиват и последни се будят - само на мама играят номера. Какво ли не пробвах. Сега са болни една седмица - направо ми стопиха лагерите. Ако въобще успея да ги приспя, то ми отнема по поне два часа на ден.  Tired  Tired

# 116
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
аз точно затова спрях обедния сън-преди няколко дни....
по 2 часа се приспивахме, по 2 пъти да пикаят се събуждаха...и накрая спят по 50мин до час... #Crazy
направо се съсипах от нерви,викове,...за никого не беше добра ситуацията  ooooh!
сега стават в 9,30 и лягат  21,30ч.
но това не значи ,че сме се наспали нощем-по 3 пъти за тоалетна,по 2 пъти да се търси някоя от стоте играчки в леглото...и за мен е на всеки час ставане за нещо ... #Cussing out

# 117
  • Мнения: 78
Абе, те да стават 9:30 добре... ами като ми стават в 6!!! и + това в градината си спят. Ако е само за събота и неделя - как да е, може и ние да го откажем следобедния сън. Но не мога да им сменям режимите през ден-два. И освен това като тяхна майка аз съм тази, която ги познава най-добре и следва да си ги преспивам с лекота...

# 118
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
аа,това не е вярно!
точно защото ти си им майка,и защото си им най-близка,затова ти се качват на главата Peace
на чужд човек не му знаят лимита на търпение,нито колко му е тежък характера/ръката Wink....и затова се съобразяват

# 119
  • Мнения: 7 803
аа,това не е вярно!
точно защото ти си им майка,и защото си им най-близка,затова ти се качват на главата Peace
на чужд човек не му знаят лимита на търпение,нито колко му е тежък характера/ръката Wink....и затова се съобразяват
точно така е за жалост  Peace

Общи условия

Активация на акаунт