При баба

  • 4 273
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 044
Ходи при бабите си. Грехота е да не ходи. Всяко лято прекарва на село по два месеца - един месец при едната баба в едното село, един месец при другата в другото село. Много му хересва да ходи на село- тича и играе на воля, има много деца там през ваканциите, имаме басейн в двора Аз също се радвам, че ходи с удоволствие и че имаме възможност да се махне за два месеца от мръсната София.

# 16
  • Мнения: 5 940
Едната е при нас, майка ми, а другата е прекалено далече, за да го пратя без притеснения и без да полудея от липсата му. Тя идва при нас и ни гостува за по-дълго.
Пък и той не може да заспи въобще без мен, пробвала съм. И през пет минути пита "Къде е мама?". Иначе имам прекрасни спомени от летата при моята баба, но все пак тогава бяхме доста по-големи.
П. П Ние обичаме да сме тримата заедно, не мога да си представя да отида някъде и да се дзабавлявам, а детето да не види нови места.

# 17
  • Мнения: 800
Малко ви завиждам. Нашите баби са ... чувай боже. За 6 години вече каката е оставала по една нощ и при двете, а малкият още не го искат, а е вече на 2 години. Много съжалявам, че моята майка почина, иначе дечицата ми щяха да знаят какво е баба. (само за обяснение - имам две свекърви, т.е. рождена майка на мъжа ми и втората жена на баща му)

# 18
  • Мнения: 1 044
Едната е при нас, майка ми, а другата е прекалено далече, за да го пратя без притеснения и без да полудея от липсата му. Тя идва при нас и ни гостува за по-дълго.
Пък и той не може да заспи въобще без мен, пробвала съм. И през пет минути пита "Къде е мама?". Иначе имам прекрасни спомени от летата при моята баба, но все пак тогава бяхме доста по-големи.
П. П Ние обичаме да сме тримата заедно, не мога да си представя да отида някъде и да се дзабавлявам, а детето да не види нови места.
Е, твоето детенце е още много мъничко. Моето отиде само при баба за първи път на 2 г. 8 м. Аз плаках повече от него на раздяла, всяка събота и неделя бяхме при него и много ни липсваше. Но пък изкара ваканция на чист въздух, хапна пресни плодове и зеленчуци от градината на баба и укрепна здравословно.

# 19
  • Мнения: 5 940
Едната е при нас, майка ми, а другата е прекалено далече, за да го пратя без притеснения и без да полудея от липсата му. Тя идва при нас и ни гостува за по-дълго.
Пък и той не може да заспи въобще без мен, пробвала съм. И през пет минути пита "Къде е мама?". Иначе имам прекрасни спомени от летата при моята баба, но все пак тогава бяхме доста по-големи.
П. П Ние обичаме да сме тримата заедно, не мога да си представя да отида някъде и да се дзабавлявам, а детето да не види нови места.
Е, твоето детенце е още много мъничко. Моето отиде само при баба за първи път на 2 г. 8 м. Аз плаках повече от него на раздяла, всяка събота и неделя бяхме при него и много ни липсваше. Но пък изкара ваканция на чист въздух, хапна пресни плодове и зеленчуци от градината на баба и укрепна здравословно.
Ние сме с градина, тя живее в апартамент, това предимство отпада. Но знам, детето трябва, хубаво е, да е при баба. След време сигурно ще мога по-лесно да се разделя, знам ли....

# 20
  • Мнения: 2 131
Алекс за пръв път остана за десетина дни у свекърите, като беше на четири месеца и половина. Имахме резервация за почивка и отидохме с него, но се оказа невъзможно с толкова малко бебе. Не ми беше хубаво, че го оставихме, но нямаше проблем. Обаждахме се по пет пъти на ден.  Grinning
Майка ми го гледа често, идва у нас. Но не съм й го оставяла за през нощта все още.

# 21
  • Мнения: 522
Това лято ще ми се наложи да я оставя за 2-3 седмици при свекърва ми и много се притеснявам защото е на 100 километра от нас. Ще имам възможност да ходя събота и неделя само да я виждам. От сега се моля да мога да си взема отпуск.

# 22
  • Мнения: 65
Да, остават. Каката я гледаха след 3 г.възраст през лятото - когато нямаше ДГ и майка ми, и свекърва ми. Сега синът ми го гледа свекърва ми, защото е по-близо до нас. А през лятото ще ги вземе майка ми - те живеят в къща около София. Там ще играят на двора, ще ядат плодове и зеленчуци от градината и ще си живеят без ограничения. Естествено и аз ще бъда там, но през деня ще съм на работа. Децата обичат да са при баба и дядо, но ако може и мама и тати да са там!

# 23
  • Мнения: 1 187
Всеки петък е командирован при едната си баба за една нощувка, рядко за две. Много му харесва, постоянно пита кога ще ходи. То там е  и глезенето. Започнах да го оставям и на едната и на другата баба още на три месеца, понеже учех, така че е свикнал.

# 24
  • Мнения: 205
Всяко лято по 2 месеца и отделно зимата по 2 седмици е  при майка ми ,която е на 250 км от нас .Малкият много обича да ходи при тях,защото там е по цял ден навън,а и има компания за игра.След месец отива при баба си и сега всеки ден ме пита кога ще тръгваме.

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Още не съм го оставяла, но бабите са в Бургас.
Но тази година съм му планирала почивка  Grinning 1 месец с едната баба в Смолян на планина, и един месец сдругата баба на море. Мъчно ми е, и ще ходя всеки уикенд, но пък малко профилактика е наложителна, че от яслата е нон стоп болен Sad

# 26
  • Мнения: 9 814
Всяка събота и неделя сме при свекърва ми. Оставяла съм я и да се гледат за седмица-две. Проблеми не сме имали.
А иначе живеем с майка ми така че, определено детето ми е свикнало с бабите си.

# 27
  • Мнения: 1 021
Баткото ходи и при двете баби. Никога не го карам на сила, само по негово желание!

# 28
  • Мнения: 6 442
Не,не ми се е налагало,защото повечето ни  баби живеят в същият град.
Но си представям картинката-по цял ден на ръце и постоянно каране да яде.
Да,ще му хареса.Той си ги обича.

# 29
  • Мнения: 4 292
Веднъж в месеца за уикендите остава в свекърите. Много му харесва, винаги ходи с желание. А и те добре го гледат, водят го на пикници, карат колело, по цял ден са навън. Готвят няколко манджи и като го вземаме в неделя си тръгваме с пълни чанти. Кеф.  Sunglasses
И двамата работят иначе бихме го водили и по-често. Дъщеря ми не съм я оставяла, пък и нямам намерение в близко бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт