ДЕКЕМВРИ е далече вече, но ти си тук до мама, мъничко човече!

  • 12 175
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 529
Велизара, аз купувам безмлечни, защото ги разтварям с кърма. Просто няма смисъл да му взимам млечни със сухо мляко. Иначе каша с вода (без никакво мляко) никога не съм давала. А когато ставя въпрос за деца няма тъпи въпроси  Hug
Чаено момиче на Little Bee кашите не съм ги пробвала, но от пюретата определено съм доволна. Никола вече два пъти ми отказа зеленчукови пюрета на Хип, докато от тези на Little Bee имам чувството, че и две бурканчета да му дам ще ги излапа.

# 241
  • София
  • Мнения: 250
Пак да кажа, пък нека ме освиркате и нека стана досадна. Мед, яйце (особено белтък), прясно мляко, масло, сметана, мъхести екзотични плодове,шоколад, ядки, пържено, полуфабрикати, колбаси, сол, пикантни подправки, люто и прочие - не давайте преди годинката. Поне почакайте до 10 месеца. Или са силни алергени, или са много вредни храни. Не е задължително да има реакция, ясно ми е как са ни хранили нас като бебета. Но рискувате сериозно и увеличавате риска от хранителна алергия или храносмилателни проблеми. Жал ми е за дечицата.

Напълно подкрепям  newsm10

# 242
  • София
  • Мнения: 250
Добро утро, мамчета!

Заповядайте по кафенце



  Nature Sunny

# 243
  • Мнения: 19
Ето, че дойде време и ние да почерпим за нашата половин годинка.
- бърза почерпка, че Митко иска да щрака по клавишите и не мога да го удържа Heart Eyes
Пак седнах, докато спи младежът, за да намеря и една тортичка да ви почерпя.
. Пак не успях много да се ровя, че мини рожденикът се събуди. Grinning

Честито и на всички останали бебчета, които имат днес повод да празнуват.

Лек ден на всички!

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 08:59 от Karacheviyska

# 244
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Най- сетне се сдоби малката с тъй харесваното от мен бънджи..

Сложих я днес само за 10 мин и смятам в началото да я слагам по толкова.
Накупих и пак доста дрешки:
http://i524.photobucket.com/albums/cc328/OkovanaNejnost/Pridobiv … .jpg?t=1244432220
http://i524.photobucket.com/albums/cc328/OkovanaNejnost/Pridobiv … .jpg?t=1244432249
http://i524.photobucket.com/albums/cc328/OkovanaNejnost/Pridobiv … .jpg?t=1244432269
http://i524.photobucket.com/albums/cc328/OkovanaNejnost/Pridobiv … .jpg?t=1244432281
http://i524.photobucket.com/albums/cc328/OkovanaNejnost/Pridobiv … .jpg?t=1244432292

Имаме малък проблем от няколко вечери насам.Не иска да яде каша /смених я/, ама ако знаете какъв рев.Само като види лъжицата и едни сълзи и крясъци.Смених и лъжицата- не мина номера.Накрая и направих каша в бутилка. Хапна малко.Разбирам,че не и харесва, но понякога и на мен ми се налага да ям неща които не ми харесват.
Та ината съм и ще си я изяде и толкова.
Новия ни номер е да пляска с ръце, не че успява да плесне но поне имитира движението.
Искам да питам мамите които са с кар сит / кош за кола/ от 0 до 3 години... Какви модели ползвате и дали ви харесват.Предстои ни да и купиваме и събирам мнения.
Благодаря, че ме изтърпяхте рано рано и лек ден Simple Smile

Честита месечинка на Karacheviyska и на всички останали бебоци:

# 245
  • София
  • Мнения: 179
Привет мамчета.
Петя, благодаря за кафенцето  Hug

Честита половин годинка на Митко и честити месечинки на всички други бебоци, които празнуват днес. Да са здрави и да папкат много.      bouquet

Момичета, да ви питам някоя от вас дава ли на бебо изворна вода? Аз нали съм на гости на майка ми и тук водата е много варовита, дори преварена и прецедена през няколко пласта тензух пак има частици варовик. Вчера купих изворната вода на Девин и мисля да давам от днес. Тя нали нямаше нужда от преваряване?  newsm78

И още нещо: някоя от вас практикува ли ЕБХ. Аз мисля да пробвам от днес, но незнам дали ще имам някакъв успех.  Wink

Елис, прекрасни покупки за малката принцеса.

Лек ден от мен.  Hug

# 246
  • Мнения: 342
Мира, аз давам изворна вода, но я преварявам.

Честито на всички месечинковци! Да растат здравички и много усмихнати  bouquet

Ние успешно се захранихме с морковче, днес е ред на тиквата Simple Smile

Случайно попаднах на постинг на Харем стил - бременна е в 4 г.с. Heart Eyes
Да й е честито! Леко бременеене и щастлив финал със здраво бебче!

# 247
  • Мнения: 2 149
Ееее, Харем Стайл дано има късмет този път! Стискам й палци!!! Hug Praynig Heart Eyes Леле, леле, или иха, иха! /както крещи Тони, когато е радостен/
Мелиса, утрепа ме с тези дррешки! Прекрасни са, имаш вкус по мое мнение! Ама първия гащеризон е велик! Hug

ЕБХ - какво е това?

# 248
  • София
  • Мнения: 318

И още нещо: някоя от вас практикува ли ЕБХ. Аз мисля да пробвам от днес, но незнам дали ще имам някакъв успех.  Wink


Мира, много смело Peace И на мен не ми се иска да запарвам малката с памперса, но като си помисля какво мазало е понякога и какво пране на гащички и чаршафи ще падне ........ Crazy
Да споделиш какъв е резултата newsm10

# 249
  • София
  • Мнения: 318

Естествена бебешка хигиена. Отглеждане на бебето без памперси. Малко страшничко ми се вижда  Joy

# 250
  • Мнения: 2 149
Aaaa, без мен! Може би този път ще започна с гърнето по-рано, но не и без памперси, моля моля! ooooh! Естествена - това добре, бебешка  - това означава безпомощност, хигиена - това е нещо, наложено от опит, възпитание и т.н. Първото и последното се взимоизключват  Mr. Green Дали ще е пелена или памперс - все тая! Аз разбирам да ходят като туземчета голи и да пада каквото има да пада по земята, ама да заместя смяната на памперси, със смяна на съдържанието в пералнята. А, и памперсите замърсявали околната среда, ами праховете, които се  смесват с водата - химия, а количествата питейна вода, която се хаби - това също не е за пренебрегване Naughty

# 251
  • Мнения: 180

По едно влюбено кафе за събуждане, за тези които имат мъже,за тези които нямат като мен (моя замина на път)само кафето.
За кашите сте говорили Неда хапва на Хумана - грис с овес и банан и Хипп - овес и ябълка.Вземала съм и финни овесени ядки да и сваря с плодове, ще видя дали ще ги хапва.
Мелиса страхотни дрешкииииииии,искам и аз.Приятен ден момичета.  bouquet

# 252
  • Мнения: 187
стиснати палци и от мен за Харем4ето ни Heart Eyes

# 253
  • Мнения: X
Много се радвам за Харем! Този път всичко ще е наред, сигурна съм!
Дано скоро чуем добри новини и за Каспър и Николина. Моля се за това!

Melissa's Mom, много сладки дрешки. И jumper-a е супер, но тук в Европа не ги препоръчват и аз няма да взема бънджи на Ани.
Не насилвай бебето да яде храна, която очевидно не харесва. Това е първа стъпка към превръщане на детето в злоядо и дълго време след това проблеми с храненето. Съвета ми е от опит - големия ми син беше злоядо бебе, няма нищо по-неприятно за родителя от дете, което не иска да яде. Нормално е да има предпочитания към различните вкусове. Смени кашата с друга, а тази я дай пак след 2 седмици, може пък тогава да я хареса.
За столче за кола, предполагам питаш за столчета 0-18 кг. (В Европа ги разделят на колограми, в Щатско по възраст, но мисля че става въпрос за едно и също.) Нашето столче е това: http://www.amazon.fr/B%C3%A9b%C3%A9-Confort-Si%C3%A8ge-groupe-Ox … 444507&sr=8-8  но друг цвят. Много удобно ми беше с момчетата, но въпреки че е до 18 килограма, вече отеснява при 14-15. При избора гледай да има няколко положения за спане, закопчалката да е здрава и да не се откопчава лесно от детето. Ако намериш ревюта от клиенти или репорти от тестове, ще се ориентираш по-добре кое точно да избереш. Много харесвам и тези столчета, които се въртят в основата си - ето този тип - http://www.amazon.fr/B%C3%A9b%C3%A9-Confort-Si%C3%A8ge-groupe-St … 444507&sr=8-4  много удобни за родителя. При вас мисля че има по-голям избор на такива модели.

За ЕБХ пропуснах да си кажа мнението - супер е идеята, леко неприложима в забързаното ни ежедневие, определено не е за мен. Изисква много време и усилия, аз имам още 2 деца освен бебето, няма как.
Аз бих се спряла на памперси за многократна употреба, но все още обмислям въпроса. Препоръча ми ги една мама, която е много доволна, инвестицията си струва и се изплаща. Освен това е максималко еко. Ето го сайта.
http://www.ekomama.net/producti-za-bebeta/producti-za-bebeta-html.html

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 10:15 от Анонимен

# 254
  • София
  • Мнения: 308
Честити месечинки на всички декемврийчета празнуващи днес!

Много се радвам за Харем! Дано всичко да е наред, стискам палци Praynig

С захранването вървим добре засега. Въвела съм морков, тиква, картоф, тиквички (ужасни са Sick), пащърнак и ябълка. Вчера взех и оризова каша и елда и мисля другата седмица да ги почвам, но не съм решила с коя. Най-вероятно ще ги сменям, че от оризовата ще се запече.
Относно ЕБХ - според мен е много крайно, като решение. Да не говорим, че има майки, които започват да го практикуват от 40 ден на детето ooooh! Аз мисля, като започне да сяда и то стабилно да започвам да го слагам по-малко на гърне, за да свиква. Но да пера пелени Stop няма да стане. По принцип съм "ЗА" разделното събиране на боклука, пестенето на електроенергия, вода и т.н. все "зелени" неща, като някои от тях практикувам, но за памперсите не.

Елис страхотни дрешки! Тази кукла вече и с обеци Heart Eyes Малка мадама е тя!
....
Не насилвай бебето да яде храна, която очевидно не харесва. Това е първа стъпка към превръщане на детето в злоядо и дълго време след това проблеми с храненето.

Съгласна съм с Сбъдваща мечти Peace Аз съм такъв пример! Много съм злояда и винаги са ме насилвали да ям. Тази грешка не мисля да я правя с Ивайло Peace
Приятен ден!

Общи условия

Активация на акаунт