Защо хората ми разказват живота си?

  • 3 543
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Много съм се чудила, но никого не съм питала защо.  Не се жалвам, верно доста ме натоварват с историите си, но слушам.   Щото знам, че  хората имат нужда от това.  Знам и, че всички биваме слушатели и кошчета понякога, но при мен положението е тежко. Заговарят ме съвсем непознати хора и на втората минута решават, че могат да ми разкажат всичко. Случвало ми се е много пъти и в чужбина, спирали са ме буквално на улицата, направят някой комплимент/коментар и почват..  Та много искам да разбера с какво човек предизвиква такова, доверие ли, не знам как точно да го нарека.

# 1
  • Мнения: 552
Във форума не даваш вид на кошче за душевни отпадъци,за улицата,незнам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 401
Във форума не даваш вид на кошче за душевни отпадъци,за улицата,незнам Simple Smile

Очаквах такава реплика, но неведнъж съм казвала, че форумския ми образ не е това, което е.
Приемете моментното ми разголване като временно умопомрачение. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 624
Винаги където отида човека с пробелема ме надушва , не ми тежи изслушвам и съвети искат ,а то това си е отговорност.Много хора са ми казвали ,че им действам положително и успокояващо .
Мъжът ми е изпадал в потрес как почти непознати  хората ми споделят прекалено лични неща .
Нямам идея обаче защо .
минзухар наистина от форума не приличаш на човек на който бих споделила .

# 4
  • Мнения: 231
И вие ли като мен бе-тц,тц...
Аз тази седмица затова изпуших..
И понеже ме ползват като кошче за душевни отпадъци,а аз не разтоварвам никъде и изключих всякакви лични мобилни тел.- направо избухнах и установих,че съм се променила страшно много и когато си казвах всичко директно на отсрещния ми беше по-добре Thinking
Ама нали изчетох сума ти книги за човешката психология и бля,бля...нещо се бъгнах Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 070
Много съм се чудила, но никого не съм питала защо.  Не се жалвам, верно доста ме натоварват с историите си, но слушам.   Щото знам, че  хората имат нужда от това.  Знам и, че всички биваме слушатели и кошчета понякога, но при мен положението е тежко. Заговарят ме съвсем непознати хора и на втората минута решават, че могат да ми разкажат всичко. Случвало ми се е много пъти и в чужбина, спирали са ме буквално на улицата, направят някой комплимент/коментар и почват..  Та много искам да разбера с какво човек предизвиква такова, доверие ли, не знам как точно да го нарека.
iпри мен е така.защо ги предразполагам ,де да знам ooooh!

# 6
  • Мнения: 92
минзухар ,явно си нещо като отворена врата за хората по отношение на душевния им мир.

# 7
  • Мнения: 2 448
Във форума не даваш вид на кошче за душевни отпадъци,за улицата,незнам Simple Smile

Очаквах такава реплика, но неведнъж съм казвала, че форумския ми образ не е това, което е.
Приемете моментното ми разголване като временно умопомрачение. Simple Smile

Ще започна да си мисля, че в живота си нещо като моя форумски образ защото аз тук привличам много споделяне.  Simple Smile
Не че се оплаквам, щом на хората им олеква, значи едно добро дело от мен без да влагам усилия. 

# 8
  • Мнения: 184
Аз съм малко по- съзерцателен тип, малко говоря, повече наблюдавам. И за да избегна говоренето, и защото ми е интересно да попивам жестове, мимики, обичам да питам хората "Как си/сте?". Този въпрос е направо вълшебен.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 840
Минзухар, к'во ни занимаваш тук със себе си, не мога да схвана.
Егати, с какво те предизвикахме?

# 10
  • Мнения: 2 401
минзухар ,явно си нещо като отворена врата за хората по отношение на душевния им мир.

Какво значи това?


Ще започна да си мисля, че в живота си нещо като моя форумски образ защото аз тук привличам много споделяне.  Simple Smile
Не че се оплаквам, щом на хората им олеква, значи едно добро дело от мен без да влагам усилия. 

Дано само, ти реално да не си като моя форумски образ..

Лавиния, какво казваш прави вълшебния въпрос?

Клонке, що не си...  Hug

# 11
  • Мнения: 2 448

Дано само, ти реално да не си като моя форумски образ..

Опитвам се понякога да ти кажа, но за сега без успех.  Laughing

# 12
  • Мнения: 184
Хората споделят какво ли не. Много рядко отговорът е "добре, мерси". Хем те се почувстват по- добре, хем аз не трябва да говоря. Едни суперлативи наговорили веднъж така за мен и се чудя какво толкова съм направила/казала пред тази жена, и освен, че я бях попитала "вие как сте", за друго не се сетих:).

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей, да не сподели нещо човек с теб... Mr. Green

Впрочем, мислех, че мен ме преследват, за да ме впечатлят.
После осъзнах, че дори идиот разбира, че когато ми говори, аз слушам предимно собствените си мисли и само се усмихвам. Хубаво е да превърнеш монолога в диалог, без да изгубиш предимствата да си говориш сам. Предполагам при мен идват по тази причина.
За теб - нямам идея.

# 14
  • Мнения: 431
Имах такъв период, скъсаха се да ми споделят непровокирано. Бях в един от най-ужасяващите периоди в живота си и много ме натоварваха. Все едно ме надушваха, че ми е зле, и трябваше на всяка цена да ми споделят своето "зле".

В твоя случай - може би трябва да попиташ някой свой близък, който те познава добре. Може би просто изглеждаш топъл, отзивчив човек.

# 15
  • Мнения: 6 624
Със слушане само не става аз се потапям и задавам много въпроси.

# 16
  • Мнения: 20
Ами да ти кажа честно и на мен ми се е случвало.Не да ми споделят хоро,а аз да изпитвам желание да споделям на хора.който познавам от много скоро.До сега не съм се опитвала да си го обясня,може би нещо в излъчването на хората предразполага,не-знам.Във всеки случай може да ти се струва досадно,но трябва и да се чувстваш поласкана,не всеки може да буди доверие.

# 17
  • Мнения: 87
Да не си психоаналитик и служебно да се налага да ги изслушваш хората?  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 448
Е, ама защо пък да е натоварващо, само гадни неща ли ти споделят?  Rolling Eyes Или самите хора не са ти симпатични, па макар и непознати?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 640
Имам приятелка, до която също като теб всякакви хора спират, и без видима причина споделят много лични истории, само след едно "добър ден",  та дори и без него. Винаги ме е учудвала тази и способност, през годините често сме обсъждали тези случки, самата тя не знае с какво ,как , или защо предизвиква това.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
Разбира се, ако темата трябва да придобие наистина полезен характер, то, без да се плашиш, имаш съвсем отчетливи симптоми на магия.
Уруки.
Вуду.
Сещаш се...

# 21
  • Мнения: 22 473
Имала съм такъв момент, в който всеки идваше да ми "реве" на рамото. Е да, но в един момент ми писнах и започнах един, по един да ги отрязвам. Сега вече пресичам още в зародиш подобни намерения. Не ми се слушат хорските неволи, натоварват ме....нямам нерви за такива неща.

# 22
  • Мнения: 1 520
Търсят си душеприказчик хората и го намират в твое лице Hug Не всеки става за такъв, но когато те заговарят и съвсем непознати /както пишеш/, можеш да си повече от сигурна, че и на лицето ти е изписано... Wink

# 23
  • Мнения: 92
минзухар ,има хора,които са отворена врата за контакт с отвъдното-виждат духове,контактуват с тях и могат да виждат неща от паралелни светове,каквито ние не можем да си представим.А има и хора,които са отворена врата за контакт със живите,така да се каже Mr. GreenТи си от втория тип и хората те усещат,надушват те.Всеки човек има вроден инстинкт да надушва душеприказчици като теб.

# 24
  • Мнения: 2 448
минзухар ,има хора,които са отворена врата за контакт с отвъдното-виждат духове,контактуват с тях и могат да виждат неща от паралелни светове,каквито ние не можем да си представим.А има и хора,които са отворена врата за контакт със живите,така да се каже Mr. Green

Не ми се мисли, който съчетава двата типа за какво става дума.  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
минзухар ,има хора,които са отворена врата за контакт с отвъдното-виждат духове...
А има и хора,които са отворена врата за контакт със живите,така да се каже Mr. Green
Ти си от втория тип
Не се заблуждавай.
Тя почна с живите, да ни предразположи за разкази с духове.

# 26
  • Мнения: 92
pasinet ,познавам такива Mr. Green

# 27
# 28
  • Мнения: 14 654
За съжаление в България не е много популярно да се ходи на психоаналитик, а хората имат нужда да споделят. Дори се счита за срамно да потърсиш такива услуги, но да седнеш на пейката до някой непознат и да му разкажеш как единственият ти син ти е довел за снаха чера и дебела циганка, да му покажеш разширените си вени и накрая да се оплачеш, че парите не ти стигат не е срамно, а олеква  Laughing Според мен тези изобщо не подбират жертвите си, действат на случаен принцип и където мине.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Янечек, Минзухар я преследват и в чужбина. Mr. Green

# 30
  • Мнения: 14 654
Тогава явно е магнит за идиоти. Където и да се скрие, те ще я намерят, явно трябва да усвои техниката "потапяне в безразличието".

# 31
  • Мнения: 1 817
Минзухар, и при мен е така. Който ме заговори и всичко си казва Laughing. Май ми идва понякога в повече. Но и ме ласкае в някои ситуации...Знам доста тайни Mr. Green
Моят отговор е, че сме добри слушатели навярно, знам ли newsm78  
И пазя тайна и това е много важно.

# 32
  • Мнения: 473
Обикновено такива "жертви на съдбата" се лепят за хора, които изглеждат щастливи. Аз много се чудех преди, също като теб, защо все около мен има мрънкащи, недоволни от живота хора, всички се оплакват и изповядват като на свещеник. И веднъж една приятелка, забелязала този безспорен факт, се засмя весело и ми каза: "Миличка, лепят ти се, защото изглеждаш невероятно щастлива"! И всъщност това е истината.

# 33
  • Мнения: 17 409
Минзу, къде играеш роля- тук , или "на живо", я признай! Mr. Green
Серизно по темата- не знам защо. Знам само, че съм достатъчно зле, за да търпя да ме товари сульо и пульо с глупости/не, не са глупости,а проблеми- знам/. Аз не обичам да досаждам и споделям. Ма, то си ми е от зодията тва Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 23:29 от Дренка

# 34
  • София
  • Мнения: 2 840
"Миличка, лепят ти се, защото изглеждаш невероятно щастлива"! И всъщност това е истината.
Реалният образ на Минзухар почва силно да ме смущава. Къде по-симпатична ми е в мрачната си недостъпност.
Оттеглям се, за да запазя останките от илюзиите си.

Ако Минзухар все пак сподели нещо за духовете, които, разбра се, са доста контактни също, викнете ме, ще се включа.

# 35
  • Мнения: 2 401
Клонке, следващия път нема да те прегръщам като те псувам. Айде легай си, моля те.

Минзу, къде играеш роля- тук , или "на живо", я признай! Mr. Green

Ти ше кажеш, мацко.  След по-малко от месец съм из вашиот регион, ще можеш на ми направиш реален психопрофил на по биричка.  А може и аз за твоя живот доста да понауча   Wink

# 36
  • Мнения: 1 473
Минзухар, според мен ти излъчваш положителна енергия и хората го усещат и споделят. Да си разкажеш мъката на непознат е по лесно, от колкото на близък човек. Радвай се, че създаваш доверие у хората и не злоупотребявай с това.
Аз много обичам да ми споделят и да задавам въпроси, хайде да се размени ме.

# 37
  • Мнения: 593
Много съм се чудила, но никого не съм питала защо.  Не се жалвам, верно доста ме натоварват с историите си, но слушам.   Щото знам, че  хората имат нужда от това.  Знам и, че всички биваме слушатели и кошчета понякога, но при мен положението е тежко. Заговарят ме съвсем непознати хора и на втората минута решават, че могат да ми разкажат всичко. Случвало ми се е много пъти и в чужбина, спирали са ме буквално на улицата, направят някой комплимент/коментар и почват..  Та много искам да разбера с какво човек предизвиква такова, доверие ли, не знам как точно да го нарека. 

И на мен ми се е случвало, докато бях барманка.

Ти какво работиш?

# 38
  • Мнения: 2 356
  Сигурно изглеждаш разумна (все пак те срещат на улицата, а не у форома). Знаеш колко е часа, следователно знаеш още точни неща, а човек когато е в трудност губи представа, търси белова, за да сравни.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонке, следващия път нема да те прегръщам като те псувам. Айде легай си, моля те.
Да беше мъж, да те приканя към по-радикални действия от прегръдките...

И все пак, не забравяй, че да ти се лепят хора е първият симптом на урочасването и от първи тип/контакти с хора/ спонтанно може да преминеш към втори тип/контакти с духове/. Това в първа фаза. Във втора - обединяваш и двата типа. Тогава със сигурност урукито е прераснало във Вуду.

Държа да отбележа, че само аз предлагам научен подход към темата ти и гледам на нея с подобаваща сериозност.

И ако продължиш да ме приканваш да си легна, ще се обидя и ще се принудя да ти споделя, че имам проблеми. Хемороиди, които ме мъчат. Не мога да мигна. Освен това се боя, че това може да доведе до разширени вени. Баш сега, преди морето и преди срещата с поредния кандидат-любовник. Смазана съм от мъка, само ти ще ме разбереш.

# 40
  • Мнения: 194
От как се помня ми се случва.

Да не си зодия риби?

# 41
  • Мнения: 2 401
Клонке, урОки се пише, не ме занимавай поне ти с проблемите си.
Мий хемороидите  по няколко пъти дневно със студена вода и ги търкай с крем "Здраве".  Peace Не можах да обърна гръб на проблем на непознат, отново.. Confused
cybercat, професията ми няма нищо общо, в службата не ми се случва.
Хапке, не можах да те схвана.
КАМ, тая зодия съм, да.

# 42
  • Мнения: 2 356
  Изглеждаш нормална. Човек като откачи на кого да сподели? На нормалните...

# 43
  • Мнения: 194
И аз съм риби. При това лунна риба.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонке, урОки се пише, не ме занимавай поне ти с проблемите си.
Да, така си е. Щях да кажа, че са дублети, поради факта, че се ползват масово и двете, ама с това урОчасване съм силно разколебана.

Минзухар, много скоро ще разбереш, че всички в този форум страдат от твоите притеснения. Освен това ще се запознаеш с всички риби, ако не си посетила съответната тема.

А, и ще трябва да приемеш, че изглеждаш нормална.
Сигурна ли си, че не искаш да я заключат?

# 45
  • Мнения: 194
Клонке, ти коя зодия си? Whistling

Скорпион!?!?!?!?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Плувай, рибо лунна!
Няма да ти кажа. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 194
Плувай, рибо лунна!
Няма да ти кажа. Mr. Green

Твоя воля, рей се свободно, пощипвай на воля...

Ако пък имаш роги, вири ги, вири Mr. Green

# 48
  • Мнения: 156
за минзухар отговорът не знам какъв е. за мен горе-долу имам идея. на пръв поглед съм доста вглъбена и респектираща въпреки възрастта си и леко гаменското си излъчване. когато обаче си разменят първите две думи с мен, хората виждат една нахилена тиква, обикновено питаща ги "имаш ли място, ето ти стол", "да ти наливам ли от това, или предпочиташ от другото" итн. това така ги изненадва, че се ошашкват и докато се усетят, вече ми пеят супер лични неща... казвали са ми, че при мен най-предразполагащ е гласа ми.

# 49
  • Мнения: 6 624
От как се помня ми се случва.

Да не си зодия риби?
Е, какво от зодията ли е?

# 50
  • Мнения: 194
От как се помня ми се случва.

Да не си зодия риби?
Е, какво от зодията ли е?

Понякога и от нея.

# 51
  • Мнения: 92
КЛОНКА ,обърка последователността на двата контактни типа-първият е с умрелите,а вторият-с живите Joy Mr. GreenВсъщност,няма значение как ще ги подредим,понеже като гледам как са тръгнали нещата,те живите вече са и по-умрели от умрелите newsm78,освен ако да дишаш и мигаш означава,че живееш Sick

# 52
  • Мнения: 1 817
Да и аз си мисля, че донякъде е и от нея. И аз съм РИБИ и при мен е така /вече писах /

# 53
  • Мнения: 54
Много съм се чудила, но никого не съм питала защо.  Не се жалвам, верно доста ме натоварват с историите си, но слушам.   Щото знам, че  хората имат нужда от това.  Знам и, че всички биваме слушатели и кошчета понякога, но при мен положението е тежко. Заговарят ме съвсем непознати хора и на втората минута решават, че могат да ми разкажат всичко. Случвало ми се е много пъти и в чужбина, спирали са ме буквално на улицата, направят някой комплимент/коментар и почват..  Та много искам да разбера с какво човек предизвиква такова, доверие ли, не знам как точно да го нарека.

  Сигурно внушаваш доверие, разбиране, съчувствие и в същото време не си човек, който веднага да изтича да каже какво е чул.

# 54
  • Мнения: 6 624
освен ако да дишаш и мигаш означава,че живееш Sick
Ако нещо ти тежи на линия сме  Grinning

# 55
  • Мнения: 637
Имаме си адвокат, сега вече и психоаналитик ли ?

Колко ще е тарифата ?

 Joy

# 56
  • Мнения: 17 546
Много съм се чудила, но никого не съм питала защо. ... 
Та много искам да разбера с какво човек предизвиква такова, доверие ли, не знам как точно да го нарека.
Ми сигурно изглеждаш заинтересована и съчувстваща. Научи се да режеш подобни непредизвикани словоизлияния още в началото, защото накрая ще се чудиш как да спреш желанието да те направят едва ли не член от семейството си и да ти доверят най-съкровените си тайни, и то хора, от които никак не се интересуваш. Щото ако се интересуваш, това, което ще ти разкажат, няма да ти е досадно и да е предмет на цяла тема.

# 57
  • Мнения: 116
Аз мисля,че всеки си мисли,че се оплакват само на него,а аз все си мисля,че нацията ни си е оплакваща се като цяло ние така сме научени все да хленчим и да се оплакваме...и все да чакаме някои друг да сгреши вместо нас,че после да кажем,ако еди кои си не ми каза нямаше да го направя....Сигурна съм,че всички си давате сметка какви овце сме Peace

# 58
  • Мнения: 2 448
Аз мисля,че всеки си мисли,че се оплакват само на него,а аз все си мисля,че нацията ни си е оплакваща се като цяло ние така сме научени все да хленчим и да се оплакваме...и все да чакаме някои друг да сгреши вместо нас,че после да кажем,ако еди кои си не ми каза нямаше да го направя....Сигурна съм,че всички си давате сметка какви овце сме Peace

Изобщо не споделям това мнение, че хленченето е едва ли не национална черта.
Пък може би дори не си давам сметка, че съм овца.   Thinking

# 59
Защо ли? Защото хората са тотално изперкали! Аз работя в магазин. В началото като започнах и като се заредиха едни бабички, едни майки на деца на 20 и кусур години да ми се оплакват и разказват  ooooh!, но аз слушах от приличие и добро възпитание. Сега ги надушвам от далеч  Mr. Green и веднага ги парирам, че ако няма друго им желая приятен ден и че трябва да направя нещо спешно или вземам телефона да говоря. Иначе навремето привличах всички ексхибиционисти, дето можеш да се сетиш  Mr. Green, но скоро не съм попадала  Wink. И аз съм зодия Риби  Wink

# 60
  • Мнения: X
fusta free , според мен не става въпрос за това всеки да ти реве "няма пари,няма работа...дрън-дрън."
На мен са ми споделяли лични неща...И понеже често ми се случва,съм питала приятелка...Каза,че имам топъл и внущаващ доверие и спокойствие глас...каквото и да значи това.
Ако става въпрос за по-неангажиращи хора,не се задълбочавам толкова ,съчувстваш на момента...
А ако са близки,не е  ли точно подходящото място да споделят?



# 61
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Вида, звученето на гласа, усещането, че човекът наистина те слуша, а не оставя думите да минат покрай него.
И някаква хубава вибрация покрай тебе, дето кара хората да усетят, че си добър човек. Чувстват се защитени и не изпитват страх да споделят - хем , ще им олекне, хем няма да са застрашени. Тка казват хората обикновено в такива случаи.

Обаче като ти кажат наистина лични неща ни в клин. ни в ръкав... никакви обяснения защо го правят не стигат ...

# 62
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
на мен никой нищо не споделя ... хлип хлип

# 63
  • Мнения: 544
На мен рядко ми споделят, става дума за близки хора. Непознати пък хич.
Но пред мъжа ми много хора са си изливали душата. Не в мое присъствие, де. Той общува много лесно с всякакъв тип хора, винаги знае какво да каже, как да предразположи човек, има позитивно излъчване, не се оплаква (дори да има за какво), спокоен, уравновесен. Хората усещат и споделят. Дори си спомням, че сиамската котка на едни познати беше доста зла, не ходеше при никой, освен при стопанката си, беше драскала много техни гости, но се настаняваше у мъжа ми спокойно и мъркаше. Мисля, че има връзка с неговото излъчване. 
Все пак си мисля, че това споделяне е доста натоварващо и ангажиращо.

# 64
  • Мнения: 800
И аз винаги съм била от тези, на които всеки се чувства длъжен да разтовари душевните си терзания. Преди ме дразнеше, после се научих да се забавлявам и да ми е интересно. Не виждам нищо лошо в това - аз не съм от тези които говорят много и определено рядко споделят какво ги вълнува, може би затова хората около мен използват. Нали природата празно не търпи?

# 65
  • Мнения: 24
Минзухар, ако са мъже, явно си търсят повод да те изчукат....ако са жени... newsm78 ...може би са лесбийки?

# 66
  • Мнения: 1 217
Минзухар, стига се прави на лоша Simple Smile  Разказвали...ми да разказват Simple Smile  И на мене ми разказват, какво да правя-слушам, къде с интерес, къде не толкова... Mr. Green Най-обичам някоя бъдеща свеки като вземе да ми хвали сина си и започне да вади снимки Mr. Green

# 67
  • Мнения: 17 546
Ми аз пък какво да кажа, като хората като ме видят и се спукват да ми се хвалят. Колко били щастливи; колко пари имали; колко успехи; какви невероятни деца имат; колко нови коли ще си купят; в колко страни на почивка ще ходят; колко известни са с една издадена книга (за кото никой не е чувал); как строят завод; че и телефонните си номера ми дават, да им звъня, да им ходя на тости в най-прекрасните им домове. Кво му става на народа?  Thinking Аз пък сигурно изглеждам много изпаднала, та искат така да ме зарадват със своите успехи и своя красив живот, та дано прихвана. Mr. Green А никой не ме пита дали и аз имам нещо, с което да се похваля! hahaha

# 68
  • Мнения: 24
... Аз пък сигурно изглеждам много изпаднала...

ми с 3 деца си изпаднала и още как...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт