Машина за хляб - 17 част

  • 96 817
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 43
Здравейте. Предварително искам да се извиня, ако сте описали това което ще питам, но от 17 теми (части) с по 40-60 страници всяка, с по 20 поста на всяка страница ми беше малко трудно да ги прочета всичките.
Не съм нито майка, нито ще стана някога, но мисля да закупя машина за хляб (или т.н. хлебопекарна). Разбира се и бюджета е отганичен.
Спрял съм се основно на няколко модела, но не мога да преценя кой точно ще е най-добре (е наумисл съм си един, но се интересувам от мнението на хора, които са "навътре в нещата").
Хлебопекарните който съм харесал са, малко параметри, катко и плюсовете (+) и минусите (-) според мен:

Severin ВМ 3983 - до 1 кг хляб, 1 бъркалка, мощност 450 W - цена 140 лв
+ доказан модел, доста надежден, по-добре изпичала отколкото Moulinex OW-2000
- 1 бъркалка
- не можах да я намерия в Бургас, може да се поръча от магазин в София.

Severin ВМ 3986 - до 1.6 кг хляб, 2 бъркалки, мощност 750 W - цена 170 лв
+ от същата фирма като горната, 2 бъркалки, по-добре изпичала отколкото Moulinex OW-2000
- не знам дали имат наблизо гаранционен сервиз, някой беще споменал, че е имал проблем с капака (не се затварял плътно)
- не можах да я намерия в Бургас, може да се поръча от магазин в София.

Moulinex OW-2000 - до 1 кг хляб, 1 бъркалка, мощност 610W - цена 170 лв
+ Moulinex е доказан производител, започва да работи веднага (нямала някакво изчакване, което било типично за другите машини).
- По-шумна от Severin ВМ 3986, не изпичала добре отгоре (кората).

Alaska BM 2600 - до 1 кг хляб, 1 бъркалка, мощност ??? - цена 85 лв. (нова с гаранция до декември 2009. (тъй като май вече не се предлага в Метро).
+ Евтина
- не изпича добре отгоре (кората), малка гаранция (за тази която съм намерил)

Интересуам се и дали Severin, Moulinex и Alaska имат гаранционен сервиз в района на гр. Бургас (че всичко се случва).

Не консумираме кой знае какво количесвто хляб (може би около 2 на седмица), но с такава машина може да се приготвя всякакъв вид хляб (който уж да е по-полвзен от белия).

П.С. Ctrl+c и Ctrl+v нещо не ми работят в тоя форум Sad

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 18:03 от NoneBG

# 1 006
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета и момчета купих един пакет оризово брашно. Искам да направя хляб, но не знам дали ще стане само от него или да го смеся с пшенично както при царевичния. Моля дайте идей  Praynig ако някой пък е правил и има рецепта още по добре. Ако ли не ще експериментирам след някой ден когато имам повече време и по-малко мъжовци в къщи. Wink

NoneBG  аз съм с Alaska BM 2600 - до 1 кг хляб, 1 бъркалка, мощност 600 W  и до сега не съм имала проблем с изпичането на хляба отгоре.  Коричката си е хрупкава и добре опечена. Гаранцията и е 24м като на всички електроуреди. Успех с избора.

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 18:24 от мамаРаче

# 1 007
  • Мнения: 1 170
Привет Grinning
Ами мога само да се поФаля от машината- днес направи втори разкошен хляб (не съм вярвала, че брашно, вода и сол могат да се опекат до толкова вкусно нещо Crazy ).
Остава въпроса, обаче, защо се налага да я допичам. И то с пълен цикъл от 1 час. Не може да е така всеки път. Вчера печенето беше 4 часа всичко на всичко, днес почти 3 (пуснахме на бърза програма + 1 час дполълнително печене). Нещо не правим както трябва явно. Ще споделя, пък ако някой може да ми открие грешката Embarassed :
1. Ползвам суха мая, не зная каква марка е, една жълтеникава, българска. Пише, че е за 500-1000 г (доста разтегливо ми се струва). Слагам по половин за хляб 900г. За утрешния хляб ще сложа цяла, пък да видим
2. Везната, която ползвам за мярка ми е малко съмнителна. Нещо ми изкарва всеки път различно грамовете. Дали това би дало някакъво кой знае какво отражение?

Вчера мъжът ми нагласи машината за хляб 700г, днес за 900г. Днешният беше на бърза програма (близо 2 часа), по- изпечен, но не стигна догоре, в смисъл не се наду. Беше дополовина, малко по- плътен, но добре изпечен. Вчерашния беше на стандартната 3 часова и беше въздушен като гъба Crazy . Втаса догоре, перфектно

Ето по тази рецепта, дадена ми от пухчо ги правя:
Бял хляб (продукти за 900 гр.):
1 . хладка вода -300 мл.
2 . маргарин (може и олио)-1 с.л. с връх.
3 . Сол -1 ч.л.
4 . Захар - 1 ч.л.
5 . Брашно бяло - 600 гр.
6 . Мая - ако е кубче 1/4, ако е от пакетче суха  зависи от марката

Извинявам се, стана дългичко Embarassed ...

# 1 008
  • София
  • Мнения: 7 978
Момичета и момчета купих един пакет оризово брашно. Искам да направя хляб, но не знам дали ще стане само от него или да го смеся с пшенично както при царевичния. Моля дайте идей  Praynig ако някой пък е правил и има рецепта още по добре. Ако ли не ще експериментирам след някой ден когато имам повече време и по-малко мъжовци в къщи. Wink
...

Значи само с оризово брашно определено няма да стане. В комбинация обаче с обикновено брашно може и да се получи, според мен пробвай първо в съотношение 2:1 (бяло брашно:оризово брашно), но задължително в малко количество за да видиш как ще излезе.

Иначе от оризово брашно стават много хубави кори за баница, но после трябва да ги разточваш много тънко. Азиатците тези банички например после ги пържат, а не ги печат.

# 1 009
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Polly-Wolly,това с печенето не е нормално,предполагам е от машината.
Ако увеличиш маята и пуснеш дългата програма,хлябът ти ще превтаса и ще спадне,за бързата става.
А при бързата можеш да процедираш така,пускаш машината,оформяш тестото(ако е нужно вода или брашно),на 10 минута спираш програмата(натискаш бутона старт продължително за няколко секунди),след което стартираш програмата отново,като вече не отваряш капака и оставяш така програмата да се изпълни.
При всяка програма в началото наблюдавай тестото,трябва да се оформи на хубава топка.Ако е необходимо се прибавя течност или брашно,но по мъничко,докато се оформи.Аз вече не меря брашното,слагам някакво количество и после наблюдавам,ако е нужно нещо-прибавям.
 

# 1 010
  • Мнения: 970
Да ви се оплача Cry днес заредих машината за хляб предиобед -на бърза програма,когато се прибрах с децата от разходка-хляба беше станал керпич Tired добре че ми се намираше малко хляб за обед.Следобед заредих машината за втори път но я пуснах на най-дългата програма-за Бял хляб-3,30 минути,и...............същата работа  Tired.........става за уред при самозащита Grinning.Незнам къде съм сбъркала но утре ще пробвам пак Peace,и да кажа че за първи път ми се случва ooooh!

# 1 011
  • София
  • Мнения: 7 978
Да ви се оплача Cry днес заредих машината за хляб предиобед -на бърза програма,когато се прибрах с децата от разходка-хляба беше станал керпич Tired добре че ми се намираше малко хляб за обед.Следобед заредих машината за втори път но я пуснах на най-дългата програма-за Бял хляб-3,30 минути,и...............същата работа  Tired.........става за уред при самозащита Grinning.Незнам къде съм сбъркала но утре ще пробвам пак Peace,и да кажа че за първи път ми се случва ooooh!

Ми дай да видим каква е тази рецепта за кирпич, може пък да препоръчаме на строителството.  Laughing

# 1 012
  • Мнения: 970
дядо хаджия -аз все си правя по тази рецепта хляба,ама днес явно не ми е ден Tired.....

п.п.Рецептата по която си правя хляба е на Ердинч -Бял Хляб в Хлебопекарна с Прясна Мая
 и винаги ми е ставал СУПЕР!

# 1 013
  • Мнения: 9 776
kalinikol, хубаво е, че приемаш провалите с усмивка Laughing. Просто има и такива дни. А възможно ли е да си пропуснала някоя съставка? Например....маята Thinking?

# 1 014
  • Мнения: 970
Ами не  Naughty ,само не съм проверила срока и на годност/на маята/-а вчера я купих  Thinking

# 1 015
  • Мнения: 9 776
Сещам се за нещо друго, което на мен ми се случва доста често ooooh! /напоследък - не, но преди време - постоянно/. Има ли вероятност да ви е спирал тока?

# 1 016
  • София
  • Мнения: 7 978
Ами не  Naughty ,само не съм проверила срока и на годност/на маята/-а вчера я купих  Thinking

Значи точно това щях да те попитам. Щото ония ден изхвърлих едно тесто така. Уж маята я купих предния ден пък после се оказа, че е с изтекъл срок и то преди две седмици (пък интересно, че си ми миришеше на нормална мая). Идеше ми да обеся бакалина ама му се размина. Добре, че технологията беше с две втасвания, та още на първото разбрах каква е работата.

# 1 017
  • Мнения: 5 001
Ами не  Naughty ,само не съм проверила срока и на годност/на маята/-а вчера я купих  Thinking
Маята,маятааааа.Тя е кофти в случая....Не се ядосвай и сложи нова мая(провери срока на годност този път) или сложи суха.... Hug Hug Hug Hug Hug

# 1 018
  • Мнения: 30
Отново ще се извиня, защото може да е тъп въпросът ми Embarassed
Моля, да ми кажете как изглежда тестото след втасването, преди да започне да се пече.
Има ли формата на втасала топка или е по-течно
Благодаря   bouquet

# 1 019
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Отново ще се извиня, защото може да е тъп въпросът ми Embarassed
Моля, да ми кажете как изглежда тестото след втасването, преди да започне да се пече.
Има ли формата на втасала топка или е по-течно
Благодаря   bouquet

Тестото след втасване е като неизпечен хляб,в смисъл пак така си изглежда.По време на изпичането си втасва още,разбира се.Но,в никакъв случай не е течно или по-течно тестото,накрая на втасването си е оформено.

Общи условия

Активация на акаунт