Машина за хляб - 17 част

  • 96 726
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 372
ми аз по същиния начин го правих горе-долу  newsm78 мислите ли че може да е глетав заради едни евтини тави от магазините за левче  Thinking
като пекох козуначените рула в ... поцинковани .. ли се казваха  Embarassed тези от едно време, си станаха супер  Crossing Arms

ааааа, тук сиренето е В тестото  ooooh! аз ръсих на корите, ама имаше и яйца вътре ...

офф, след морето ще го усъвършенствам  Peace

# 61
  • Варна
  • Мнения: 975
Нямам с какво да се похваля,но имам да се оплача.Днес ми се дояде царевичен хляб (някой скоро се беше похвалил тук че е направил вкусен царевичен хляб) потърсих рецептата но не я намерих,и потърсих в Гугъл,рецептата беше с 450гр. бяло брашно и 225гр.царевично.Резултата е една хлътнала тухличка която нагарча,просто ужасно хлебче се получи дали защото рецептата не беше за хлебопекарна?  newsm78  http://www.kulinarno-joana.com/2008/11/corn-bread/

# 62
  • София
  • Мнения: 7 942
Нямам с какво да се похваля,но имам да се оплача.Днес ми се дояде царевичен хляб (някой скоро се беше похвалил тук че е направил вкусен царевичен хляб) потърсих рецептата но не я намерих,и потърсих в Гугъл,рецептата беше с 450гр. бяло брашно и 225гр.царевично.Резултата е една хлътнала тухличка която нагарча,просто ужасно хлебче се получи дали защото рецептата не беше за хлебопекарна?  newsm78  http://www.kulinarno-joana.com/2008/11/corn-bread/
Така както е дадена там рецептата или по скоро начина за приготвяне ще рече, че вие не можете да ползвате готова програма за машината, а да комбиниране с програмата за месене и втасване и после печене.
По-скоро би трябвало да пуснете тука на търсачката в тия форуми да видите къде е рецептата за царевичен хляб в машина. Пропорциите в рецептата предполагам са приблизително същите, но пък си мисля, че реда за поставяне на продуктите в машината и самата програма вече ще ка от значение.
-------------------------------------------------------
Връщам се защото в един руски сайт намерих рецепта за царевичен хляб в машината, която много прилича на посочената от Вас.

Източник: http://kuking.net/4_1409.htm

Продукти:

250 мл вода
150 мл мляко
2 суп. л царевично масло (мисля, че няма проблем да го заместите с 2 суп. л. зехтин, както е при вашата рецепта)
450 гр бяло брашно
225 гр царевично брашно (финно)
1 1/2 ч. л. сол
1 суп. л захар
1 1/2 ч. л. суха мая

Ред на приготвяне:

1. Добавете в казанчето течните продукти (водата, млякото и царевичното масло или зехтина).
2. Покрийте течните продукти с двата вида брашно.
3. Направете малка вдлъбнатина в брашното така, че да не се стига до течните продукти и там изсипете маята.

Изберете бърза програма и натиснете бутона "Старт". Веднага след като тестото е замесено окончателно без да прекъсвате програмата, намажете хляба с вода и поръсете със царевично брашно.

Авторите на рецептата казват, че този хляб трябва задължително да се прави с бърза програма, и заради царевичното брашно да не се очаква хляба да бухне много.

Рецептата не е изпробвана от мен и не мога да я коментирам.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 19:05 от дядо хаджия

# 63
  • Варна
  • Мнения: 975
Първо сложих мокрите а след това сухите продукти,общо взето както си правя стандартен хляб в машината,но не се бях сетила че проблема може да е че не съм избрала подходяща програма.Пекох на 1-ва основна програма,след последното месене извадих бъркалките хлебчето си втаса перфектно и 1/2 час преди края на програмата хлътна.Ще потърся друга рецепта и пак ще пробвам,не смятам да се предавам след първия неуспех все пак имам още около 800 гр.царевично брашно. Joy

# 64
  • Варна
  • Мнения: 975
Благодаря ти ДЯДО ХАДЖИЯ,  bouquetще пробвам и тази рецепта,прави ми впечатление че освен че е на бърза програма и количеството мая е по малко от колкото в другата рецепта.

# 65
  • Мнения: 383
ellia,
бях пуснал една рецепта за царевичен хляб тука, но не знам дали някой я изпробва

# 66
  • Варна
  • Мнения: 975
Ердинч,ти правил ли си от този хляб?Всичко друго добре ама тези 3 яйца много ми се виждат  newsm78 аз на кекс слагам по 2 яйца.

# 67
  • Мнения: 383
Ердинч,ти правил ли си от този хляб?Всичко друго добре ама тези 3 яйца много ми се виждат  newsm78 аз на кекс слагам по 2 яйца.


аз по принцип не обичам царевичен, нo мой приятел беше го тествал.

клик върху снимката (в сайта най отдолу са снимките на съответния хляб)


# 68
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
ellia,
бях пуснал една рецепта за царевичен хляб тука, но не знам дали някой я изпробва

Може ли да поясниш в тази рецепта колко грама е маслото, че не можах да разбера?
А също и колко точно захар се слага?

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 19:37 от Unknown_lady

# 69
  • Мнения: 383
ellia,
бях пуснал една рецепта за царевичен хляб тука, но не знам дали някой я изпробва

Може ли да поясниш в тази рецепта колко грама е маслото, че не можах да разбера?

Неизвестнaтa дама

масло близо 65g / близо 5,5 с.л.
захар близо 50g /  близо 4,5 с.л.

1 Cup = 1 ч.ч.
1 Tbsp/Tbl(tablespoon) = 1 с.л.
1 Tsp(teaspoon) = 1 ч.л.

1 Cup = 240 ml
1 Tbsp/Tbl = 15 ml
1 Tsp = 5 ml

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 16:20 от Ердинч

# 70
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Много благодаря за инструкциите  bouquet

# 71
  • Варна
  • Мнения: 975
Ердинчблагодарности за таблицата,  bouquet когато пробвам хлебчето ще се похваля със снимки но захарта в рецептата ми се вижда много за нашия вкус (на домашните) и ще я намаля на 1/2.

# 72
  • Мнения: 383
Ердинчблагодарности за таблицата,  bouquet когато пробвам хлебчето ще се похваля със снимки но захарта в рецептата ми се вижда много за нашия вкус (на домашните) и ще я намаля на 1/2.

да и според мене е така, също не е и по моя вкус толкова захар





edit1:

друга рецепта(неизпробвана). не знам защо но и тука сладкото е вповечe







edit2:

и тоя хляб изглежда добре.


също и тука    

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 10:37 от Ердинч

# 73
  • Панагюрище
  • Мнения: 104
Може би си имала в предвид царевичния хляб на Полина ето го:

ЦАРЕВИЧЕН ХЛЯБ С ЯЙЦА

150 мл прясно мляко
3 яйца / мойте бяха съвсем малки /
40 г маргарин
2 ч.л. захар
2 ч.л. сол
350 г бяло брашно
140 г царевично брашно
7 г суха мая
Пекох го на програма за сандвичи, но не ми бухна до горе, както очаквах. Следващият път ще го пусна на основната програма
 


много вкусен става аз го пробвах.

# 74
  • София
  • Мнения: 360
В къщи много обичаме царевичен хляб. Правя го на стандартна къса програма-2.17ч., кано модификация на стандартния хляб:
300 мл. мляко
2 ч.л.сол
2 ч.л. захар
2-4 с.л. олио
250 бяло брашно
250 царевично брашно
12 гр. жива мая

Солта и захарта са по мой вкус, могат да се намалят. Брашната също ги слагам според това колко имам, не спазвам точно, но трябва да има поне 200 гр. бяло бр. Понякога добавям и сирене, но тогава следя да не маже под бъркалките.

Общи условия

Активация на акаунт